هفت ماده مغذی برای فعالیت بیشتر مردان و زنان

maxin

Well-known member


۱. آواکادو: این ماده غذایی دارای چربیهای موثری برای بهبود سیستم ایمنی و ساخت و ساز بدن به شمار میآیند. آواکادو به کاهش التهاب و حفظ میزان آب موجود در بدن کمک میکند. همچنین این ماده منبع خوبی از پتاسیم و ویتامین e است که به سوخت و ساز بدن کمک میکند.


۲. مغزها: مغزها کمک زیادی به سیستم ایمنی بدن بعد از اتمام کار و فعالیت میکنند. به علاوه آنها منبع غنی از امگا ۳ و اسیدهای چرب هستند. به خاطر بسپارید که مصرف مغزها به صورت خرد یا پودر شده بسیار مفیدتر خواهد بود.


۳. سرشیر: استفاده از یک لیوان سرشیر میتواند جایگزین بهتری برای نوشیدنیهای انرژی زا باشد. این ماده غذایی از کربوهیدارتها و پروتئین تشکیل شده و برای بدن بسیار لازم است. به یاد داشته باشید اگر سرشیر خنک مصرف شود. به بدن نیرو و قدرت تازه ای میبخشد.


۴. موز: گلوکوز موجود در این میوه به رساندن قند به خون کمک زیادی میکند. اگر در هنگام فعالیت قند خون شما کاهش یافته باشد، گلوکز موجود در این ماده غذایی میتواند قند لازم را به خون شما بازگرداند. به علاوه موز حاوی پتاسیم بوده که به ذخیره و انباشت ویتامین های از دست رفته حین فعالیت ورزشی، کمک فراوانی میکند.


۵. مرغ کباب شده: یکی از سالم ترین منابع پروتئین و کم چرب ترین منابع گوشتی در گوشت مرغ قرار دارد. همچنین مصرف گوشت سفید فرآیند ساخت پروتئین در بدن را قوت میبخشد. توصیه ما این است که مرغ را بدون پوست مصرف کنید.


۶. اسفناج: این سبزی غنی از فیبر و گیلیکوژن (نشاسته حیوانی) است و ویتامین k موجود در آن برای حفظ سلامتی استخوانها بسیار سودمند است. اسفناج سرشار از ویتامین، c، a، منگنز، اسید فولیک، منیزیم، آهن و آنتی اکسیدان بوده که به رساندن اکسیژن بیشتر به ریهها کمک زیادی میکند.


۷. تخم مرغ: یکی از منابع مهم پروتئین در تخم مرغ است که برای عضلات و بافتهای بدن حیاتی بوده و در بهبود استخوانها و رساندن انرژی به بدن کمک فروانی میکند. علاوه بر این تخممرغ برای سلامتی چشم بسیار موثر بوده و همچنین خطر ابتلا به بیماری قلبی را به میزان زیادی کاهش میدهد. توصیه شده که از تخم مرغ های رسمی که حداکثر ارزش غذایی را دارند استفاده شود.
 
بالا