نیازمند کمک دوستان پرستار

amirshop

New member
سلام به همه دوستان
دوستان پرستار اگه به من مشاوره بدن ممنون می شم
بنده 25 سال سن دارم مدرکم مهندسی کامپیوتر هست کارمند هستم با درامد حدود 1 ملیون تومان
ولی می خام رشتم رو عوض کنم بیام پرستاری رو از اول شروع کنم دلیلش هم فقط حس انسان دوستی و کمک به مردم هست
احساس می کنم توی شغل مهندسی اصلا مفید نیستم از طرفی پرستاری رو خیلی دوست دارم :heart:
حالا می خاستم نظر دوستان رو بدونم به نظرتون این کار عاقلانه هست ؟ یا من دیونه شدم

rahaaa

New member
سلام دوست عزیز،
پیشنهاد من اینه که این کار رو نکنید، چون قطعا پشیمون می شید. پرستاری فقط از بیرون رشته جالبیه ولی واقعیت درونش چیز دیگریه که رضایت شغلی را ازتون می گیره.

mf2009

New member
سلام دوست عزیز مگه یه مهندس کامپیوتر نمیتونه به مردم خدمت کنه ؟ مگه تمام کمک ها باید کمک های قابل لمس باشه ؟ واقعا از حس انسان دوستیتون استقبال میکنم شما که ما شالله حقوقت هم که بد نیست . خوب میتونی به هموطنانت کمک مالی کنی یا چرا از تخصصت دور بشیم یه اپلیکیشن بسازید برای ارتقای سطح علمی هموطنان و ............ میدونی دوست عزیز چندین نفر در روز به خاطر کمبود اطلاعات ایدز میگیرن ؟ خوب شما که کد نویسی بدی یه سایت بسازید برای اطلاع رسانی . میتونم قول بدم کارهای که شما میتونید بکنید اگه از آن پرستار محترم بیشتر نباشه کمتر نیست .

amirshop

New member
احساس می کنم میزان مفید بودن توی رشته پرستاری بسیار بیشتر از رشته کامپیوتر هست به نظرم یک جور عبادت هست این شغل . البته شماها بیشتر می دونین به هرکس میگم میگه دیونه شدی
موندم چیکار کنم

farshad25

New member
احساس می کنم میزان مفید بودن توی رشته پرستاری بسیار بیشتر از رشته کامپیوتر هست به نظرم یک جور عبادت هست این شغل . البته شماها بیشتر می دونین به هرکس میگم میگه دیونه شدی
موندم چیکار کنم

پرستاری رشته هرکسی نیس کمترکسی میتونه از پسش بربیاد.....اگه بخوای پرستاری بخونی باید متمرکز باشی روش و انگیزه داشته باشی....امیدوارم موفق باشی

scarlet

New member
benazaram ,bechasb be karet , to reshteye khodet edame tahsil bede,

sedaye dahol az dor khosh ast , doste aziz man yeki az inke in reshtaro entekhab kardam pashimonam , parastari kheyli kare sakhtiye , adamo daghon mikone, albate in nazar va tajrobeye mane , nazare baghiye dostan mohtarame

نارون

Member
سلام
بنده هم در ابتدا به رشته های فنی علاقه داشتم ( تعریف نباشه استعدادشم داشتم)واسه همینم دیپلم ریاضی گرفتم اما بعدبا همین انگیزه وهدفی که شما مطرح کردی پرستار شدم چندین سال هم کار کردم اما پرستاری اونقدر سخته و اونقدر مشکلات جانبی داره که ممکنه آدم وسط راه اصلا فراموش کنه واسه چی اومده من جای شما باشم درسشو میخونم :smilies-azardl (181چون هم شیرینه هم کاربردی ولی شغلتو هم ازدست نده

آخرین ویرایش:

amirshop

New member
سلام
بنده هم در ابتدا به رشته های فنی علاقه داشتم ( تعریف نباشه استعدادشم داشتم)واسه همینم دیپلم ریاضی گرفتم اما بعدبا همین انگیزه وهدفی که شما مطرح کردی پرستار شدم چندین سال هم کار کردم اما پرستاری اونقدر سخته و اونقدر مشکلات جانبی داره که ممکنه آدم وسط راه اصلا فراموش کنه واسه چی اومده من جای شما باشم درسشو میخونم :smilies-azardl (181چون هم شیرینه هم کاربردی ولی شغلتو هم ازدست نده

ممنون به نظر شما میشه هم کار کرد و هم تو رشته پرستاری تحصیل کرد ؟
چون من کارمندم و صبح ها تا ظهر سر کارم
کارم هم دولتی هست

arezoo90

New member
کارم هم دولتی هست

دانشگاه سراسری فکرنکنم دوست عزیز...
ولی دانشگاه ازاد میتونید کنکور پاره وقت بدین که برای افراد شاغل بهتره البته کمی براتون سخت خواهد بود چون ممکنه وقتای کاری وتحصیلی باهم جور در نیان!
میتونید دنبال علاقتون باشیداما شغلتون رو هرگز از دست ندید.

نارون

Member
کارم هم دولتی هست
اگه تو شهر محل کارت دانشگاه آزاد پرستاری داشته باشه تو محل کار هم باهات همکاری داشته باشند شاید بتونی بخونی ولی بازم بیشتر تحقیق کن چون پرستاری مثل رشته های دیگه نیست که فقط سر کلاس بری معمولا کار آموزی ها خیلی وقت گیره و توی بیمارستانهای دانشگاههای هرشهر برگزار میشه

amirshop

New member
ممنون دوستان
بنده اصفهان هستم دانشگاه ازاد خوراسگان نزدیکمون هست و پرستاری هم داره نمیدونم بشه این کار رو انجام داد یا نه
فکر نمی کنم پرستاری پاره وقت داشته باشه
از دوستان کسی خوراسگان خونده ؟

mehran35

New member
ممنون دوستان
بنده اصفهان هستم دانشگاه ازاد خوراسگان نزدیکمون هست و پرستاری هم داره نمیدونم بشه این کار رو انجام داد یا نه
فکر نمی کنم پرستاری پاره وقت داشته باشه
از دوستان کسی خوراسگان خونده ؟
سلام دوست من!اول از همه بگم که پرستاری پاره وقت نداره ولی میتونی واحدهاتو کمتر بگیری ما که دانشگاه دولتی بودیم معمولا صبح ها کارورزی بودیم وعصرها هم کلاس داشتیم !
ولی دانشگاه ازاد برعکس بود اونا بیشتر عصرها میرن کارورزی احتمالا صبح ها کلاس دارن!پس این از نظر وقت که فکر نمیکنم با وجود شاغل بودن بشه دانشگاه هم رفت البته باز بیشتر تحقیق کن!
اما از نظرصحیح بودن این کار باید بگم اول مطمئن شو که احساساتی نشدی ودید درستی از پرستاری داری چه مسائل مادیش وچه معنویش!من قبلا هم به یکی دیگه از دوستان پیشنهاد کردم که برای مطالعه بیشتر میتونی یه چند ساعتی به اورژانس یه بیمارستان (مثلا الزهرا یا کاشانی) بری واز نزدیک بعضی از شرایط این شغلو ببینی!چند تا تاپیک هم در رابطه با پرستاری هست که خوندنش خالی از لطف نیس!http://olumpezeshki.ir/forum/thread5817.html
http://olumpezeshki.ir/forum/thread4597.html
http://olumpezeshki.ir/forum/thread5737.html
http://olumpezeshki.ir/forum/thread5574.html
http://olumpezeshki.ir/forum/thread4238.html

اگر بازم سوالی داشتی کافیه یه پ خ بهم بدی!

خزر

New member
امیر شاپ جان

من با نظر دوستمون نصیری موافقم . بیشتر تحقیق کن.
شما که کار دولتی داری ایا الزامی هست که پرستاری بخونی؟؟؟
پرستاری سخته باید تمام جوانب رو در نظر بگیری بعد تصمیم بگیری

موفق باشی

nanooo

Member
سلام دوست خوبم
من دو سال پيش فارغ التحصيل شدم و 5روز بعد از فارغ التحصيلي طرحم رو شروع كردم .
شرايط تحصيل پرستاري نسبت به بقيه رشته ها سخت تره: يعني حداقل سه يا 4روز در هفته نصف روز بايد بيمارستان باشيد و تقريبا بقيه روزاي هفته كلا با كلاسا پر ميشه. از همه مطالب بايد بخونيد يعني خيلي مطالب زياد با عمق كم .و سطح دانش متوسط: اقيانوسي به عمق يك ميلي متر.
از نظر تحصيلات تكميلي خيلي پيشرفت نداره: يعني كارداني و كارشناسي و ارشد و دكترا خيلي با هم فرق نداره البته اين نظر منه و شخصا هيچوقت توي اين رشته ادامه تحصيل نميدم.
از نظر شرايط كاري خييييلي سخته و فقط با عشق ميشه توش دوام اورد و بس... شرايط اخلاقي خاص شرايط پزشك سالاري مطلق شرايط كاري كه تعطيل و غير تعطيل نداره و شيفتاي سخت و و انتظارات مردم و شب زنده داري و وجدان خودتون و جون مريض و اوج نياز مردم كه گرچه يه فرصت برا خدمت هست خيلي توي روحيه تاثير ميذاره .... روحيه حساس نميتونه توي اين شغل دوام بياره يا بهش سخت ميگذره
ولي خب تقريبا هيچ كس توي اين رشته بيكار نمي مونه درامدش بد نيس ولي خيلي هم خوب نيس ولي شايان ذكر است شغل و درامد اين رشته به قيمت جووني بدست مياد
من شخصا خيلي راحت نيسم و يكم داره بهم سخت ميگذره هرچند به قداست اين شغل معتقدم و با علاقه اين رشته رو انتخاب كردم البته خيلي هم ناراضي نيسم
حالا كه فيلد پزشكي رو دوس داريد و كامپيوتر خونديد نظرتون نبست به مهندسي پزشكي چيه؟
انشالله بهترين تصميم رو بگيريد و خدا پشت و پناهتون باشه

لی لی

New member
سلام به همه دوستان
دوستان پرستار اگه به من مشاوره بدن ممنون می شم
بنده 25 سال سن دارم مدرکم مهندسی کامپیوتر هست کارمند هستم با درامد حدود 1 ملیون تومان
ولی می خام رشتم رو عوض کنم بیام پرستاری رو از اول شروع کنم دلیلش هم فقط حس انسان دوستی و کمک به مردم هست
احساس می کنم توی شغل مهندسی اصلا مفید نیستم از طرفی پرستاری رو خیلی دوست دارم :heart:
حالا می خاستم نظر دوستان رو بدونم به نظرتون این کار عاقلانه هست ؟ یا من دیونه شدم

دنبال آرزوهات برو اونقدر که همه میگن کارش و درساش سخت نیست منظورم اینه که با حوصله پیش بری از پسش بر میای ولی سعی کن به خاطر آرزوت همه موقعیت الانتو از دست ندی.

farzad!

New member
سلام دوست عزیز
امیدوارم به توصیه های دوستان فکرکرده باشی و همچین اشتباه بزرگی نکنی.

nanooo

Member
ادما با هم متفاوتن چرا فكر ميكنيد ورود به پرستاري اشتباه بزرگه؟

mehran35

New member
ادما با هم متفاوتن چرا فكر ميكنيد ورود به پرستاري اشتباه بزرگه؟
یه سوال اگه پرستاری رو اشتباه انتخاب نکردین
چرا میخواین برید نانو؟
پرستاری اشتباه بزرگیست به هزاران علت 1- نبود علاقه ویا بعد از شاغل شدن کشته شدن علاقه به علت شرایط کاری 2-به اندازه زحمت ها وشرایط سختش مزد زحمت نمیگیری 3- علیرغم مسئولیت سنگین هیچ پشتوانه ای نداری.و صدها دلیل دیگه گفتنش فقط تکرار مکرراته وفایده ای هم نداره!

نارون

Member
سلام
اگه توفکرت خدمت به مردم اولویته با یاد گرفتنه خیلی چیزای دیگه هم میتونی به این هدف برسی من هم مثل شما فکر میکردم اینکه : چون سلامتی توی زندگی خیلی مهمه پس پزشکی و پرستاری بهترین شغل خدمت به مردمه .این تا حدودی درسته اما خیلی جنبه های دیگه آدمیزاد همسطح یا بیشتر از سلامتی ارزشمند هستند : مثلا اگه بتونی به کسی یاد بدی چطور درست زندگی کنه که مثلا به فلان بیماری مبتلا نشه خیلی ارزشش بیشتر از اونیه که وقتی به اون بیماری مبتلا شد ازش خوب پرستاری کنی
قبل از اینکه پرستار بشی به این فکر کن که آیا چیزی یا علمی وجود داره که اگه اونو یاد بگیری میتونی خیلی بیشتر از پرستاری مفید باشی یا نه فقط با پرستاری میتونی به مردم خدمتی بکنی که دلت راضی بشه

بالا