نقدی بر کتاب های تست ژنتیک انسانی

Cls721

New member
معرفی کتاب تست برای منابع ژنتیک انسانی

سلام بچه ها برای منابع اعلام شده آزمون ارشد ژنتیک پزشکی چه کتاب تست هایی رو پیشنهاد میدید؟

آخرین ویرایش:

papilo

New member
IQB enteshaarte goruhe amuzeshi Dr khalili.baraye har darsi ketabe jodast.soalhaye kardani ta board az 10-20 sale gozashtaro ba klid dare.:smilies-azardl (113

fateme67

New member
کتابای انتشارات کتابخانه فرهنگ واقعا عالیه با پاسخ های تشریحی کامل و سوالات کنکورای سالای گذشته..به خصوص بیوشیمیش..اگه 1کی از منابع بیو رو بخونید و بعد این کتاب رو خوب خوب بخونید مطمئن باشید بالای 70 میزنید..فقط 1چیزی رو بهتون بگم دوست عزیز که شما هر کتابی خریدین باید حتما خوب بخونیدش تا نتیجه بگیرید..در واقع به قول استاد پناهی این کتاب نیست که معجزه میکنه، این شمایید که معجزه میکنید..موفق باشید
bb8.gif

Cls721

New member
کتابای انتشارات کتابخانه فرهنگ واقعا عالیه با پاسخ های تشریحی کامل و سوالات کنکورای سالای گذشته..به خصوص بیوشیمیش..اگه 1کی از منابع بیو رو بخونید و بعد این کتاب رو خوب خوب بخونید مطمئن باشید بالای 70 میزنید..فقط 1چیزی رو بهتون بگم دوست عزیز که شما هر کتابی خریدین باید حتما خوب بخونیدش تا نتیجه بگیرید..در واقع به قول استاد پناهی این کتاب نیست که معجزه میکنه، این شمایید که معجزه میکنید..موفق باشید
bb8.gif
پیشنهاد شما برا خود درس ژنتیک هم همین انتشارات کتابخانه فرهنگه؟

S

sheri

Guest
حق با شماست iqb جواب تشریحی نداره
کتاب مجموعه آزمون های کارشناسی ارشد نجات مهدیه هم خوبه ولی بیشتر برای جمع بندی مفیده تقریبا مثل دفترچه کنکور و پاسخ تشریحی هم داره

fateme67

New member
پیشنهاد شما برا خود درس ژنتیک هم همین انتشارات کتابخانه فرهنگه؟
من برای ژنتیک هم این کتابو خوندم هم کتاب تست نجات مهدیه..از هر دو راضی بودم...ولی مهم اینه که شما رفرنسارو خوب بخونید..در این صورت از پس سوالا برمیاین حتما..منظورم از خوب اینه که انقد بخونید که ملکه ذهنتون بشه.

najma

New member
سلام دوستان .
همونطور که میدونید برای کنکور های مختلفی که وجود داره تنها چند کتاب تست چاپ شده از جمله :
نجات مهدیه
آی کیو بی
انتشارات خانه فرهنگ (دکتر عبادی و بیدخوری )
خانه زیست شناسی

اما به نظر من هیچکدوم از این کتاب ها کامل نیستند و کتابی مثل کتاب دکتر جعفر نژاد توی زمینه ژنتیک تالیف نشده . به نظر شما ایراد هر کدوم از این کتابا چی هست ؟ یا چه جور کتابی خوبه که تالیف بشه ؟

mahnam

New member
مرسی نجما جون تاپیک خیلی خوبیه دستت درد نکنه
به نظر منم کتابای خوب و قوی مثه کتاب تست دکتر جعفرنژاد باید تو ژنتیک هم باشه که متاسفانه نیست!!!
و نمی دونم چرا تا حالا اینقد تو این زمینه کم کاری شده !!!
خب به نظرم با بودجه بندیه کامل بهداشت و علوم تطابق داشته باشه و پاسخ های تشریحیه خوبی ام داشته باشه
این دو تا شرط اساسیه

najma

New member
مرسی نجما جون تاپیک خیلی خوبیه دستت درد نکنه
به نظر منم کتابای خوب و قوی مثه کتاب تست دکتر جعفرنژاد باید تو ژنتیک هم باشه که متاسفانه نیست!!!
و نمی دونم چرا تا حالا اینقد تو این زمینه کم کاری شده !!!
خب به نظرم با بودجه بندیه کامل بهداشت و علوم تطابق داشته باشه و پاسخ های تشریحیه خوبی ام داشته باشه
این دو تا شرط اساسیه

واقعا برای منم جای سواله که چرا انقدر کتاب ها پراکنده هستند .
به نظرتون کتابها سالی تالیف بشن بهتره یا میکرو طبقه بندی ؟
من خودم میگم میکرو طبقه بندی بهتره .

amirreza

New member
من کتاب نجات مهدیه رو زدم تست کنکوراشو :smilies-azardl (181
بنظرم ژنتیک جای کار زیاد داره با خلاصه نویسیو مختصر گفتن اصن نمیشه حق مطلبو ادا کرد ..مخصوصا توضیحاتش 1خطی بود همه:black_eyed:
کتابای دیگه رو ندیدم و نظریمم ندارم :1dco2x0p1lilzhfpg1t
من کتاب پوران پزوهش برا ژن پایه رو میپسندم با اینکه مختصر گفته و سوالاشم خوبه وتکراریم نیست
حالت درسنامه داشته باشه کتاب تست ژن شاید بهتر باشه
این نظر منه

najma

New member
کتاب نجات مهدیه : به نظر من نسبت به سایرین تا حد زیادی بهتره ولی ایراد اساسی کتاب اینه که به نوعی خواننده رو گیج و سر در گم میکنه .
یه جور بی نظمی توش دیده میشه و پاسخ هاش روان نیستند .

amirreza

New member
دقیقا میخاستم منم بگم عین کتاب بیوشیمی دکتر جعفرنژاد که عالیه

میکرو طبقه بندی مسلما بهتره:thumbsupsmileyanim:

najma

New member
من کتاب نجات مهدیه رو زدم تست کنکوراشو :smilies-azardl (181
بنظرم ژنتیک جای کار زیاد داره با خلاصه نویسیو مختصر گفتن اصن نمیشه حق مطلبو ادا کرد ..مخصوصا توضیحاتش 1خطی بود همه:black_eyed:
کتابای دیگه رو ندیدم و نظریمم ندارم :1dco2x0p1lilzhfpg1t
من کتاب پوران پزوهش برا ژن پایه رو میپسندم با اینکه مختصر گفته و سوالاشم خوبه وتکراریم نیست
حالت درسنامه داشته باشه کتاب تست ژن شاید بهتر باشه
این نظر منه

منظورت از اینکه حالت درسنامه داشته باشن چیه امیر جان ؟

amirreza

New member
مهنام چون هر کی میره ژن یجورایی جوگیر میشه بفکر ارتقای کیفیت ازمون و علم کشورش نمیشه:14:

البته هستن ادمایی که مثه نجمه که در هر حال خودشونو گم نمیکنن:rose:

یکمیشونم حسودن :25r30wi: و دیگه اینکه اون چه کتابیه دلویی داده بیرون یه جوون بخونه سر از تیمارستان درمیاره :smiliess (5):

اونم از سوالا و کیفتش که در حد کپکه

amirreza

New member
یه حالت خلاصه کوچیک ازهر مبجث در اول بخش تستا...........در حد تعریف و نام ببرید و چنتا مثال

اخر کتاب امری هست اون وا؟ژه ها یه چیزی مثه اون .........پوران پژوهشو دیدی تالیف دکتر حسینی

najma

New member
واقعا همینطوره بچه ها ، متاسفانه اساتید ژنتیک به شدت ضعیف عمل میکنن .
کتاب های موجود در بازار اصلا جذابیت ندارند . خشک و سخت هستن و باید صد بار بخونی تا متوجه بشی .
دلیلش اینه که هر کسی به فکر منافع شخصیه خودشه توی این رشته . دیگه کسی به فکر علم و دانش نیست .
فقط همه هول قوی کردن رزومه رو میزنند . شده یه جور مسابقه ....

najma

New member
یه حالت خلاصه کوچیک ازهر مبجث در اول بخش تستا...........در حد تعریف و نام ببرید و چنتا مثال

اخر کتاب امری هست اون وا؟ژه ها یه چیزی مثه اون .........پوران پژوهشو دیدی تالیف دکتر حسینی

نه ندیدم ! چیه ؟ تسته ؟

amirreza

New member
تست نیست همون خارجیه همه چیو نوشته بعد توضیح داده
مثلا
hetrogenyallel..یعنی جهش در اللهای مختلف یک فنوتیپ میده ....مثال ناشنوایی ...رتینیت پیگمانتوزا

بالا