نظرات شرکت کنندگان در رابطه با کنکور ارشد وزارت علوم کد 1206 (گرایش ژنتیک)

najma

New member
سلام دوستای گل خودم . واقعا خسته نباشید و امیدوارم که گل کاشته باشید که مطمئن هستم همینطوره .
این تاپیک محلی برای تبادل نظر شما در رابطه با این کنکور و سوالات و در مرحله بعدی جواب هاشه .
موفق باشید ...

Taraa

Well-known member
:smiliess (9)::smiliess (9)::smiliess (9)::smiliess (9):

تا تهش نشستم ... اولین باری بود که همچین خبطی کردم

فقط درباره زبانش میتونم نظر بدم ... زبانش آسون بود ... من که نخونده بودم فک کنم یه 50 درصدی زدم باشم

zanbagh

New member
اتفاقا دو تا از دوستام میگفتن امسال واقعا آسون بود.ژنشو که نخونده بود میگفت عالی زده بیوشیمی وزبانش ومیکروبش آسون بوده گویا فقط سلولیش یکم سخت بوده

آلدوز

New member
«آزمون ارشد امسال واسه اونایی که خونده بودن سخت و واسه اونایی که نخونده بودن آسون بود»

Taraa

Well-known member
منظور من این نبود که سوالا سخت بود

فقط نمیدونم چرا ایندفه تا آخرش نشستم ... برا هیچ آزمونی انقد انرژی نذاشتم که بخوام تا آخرش بشینم

مجید

New member
اگه دوستان راجع به جانوری با کد 1214 هم نظری دارن بگن .. به نظرم زبان و فیزیولوژیش خوب بود

milad_f67

New member
من كه نخونده بودم فقط حس مي كنم بيو شيميش يكم سخت بود ولي زبانش خوب بود

parsa90

New member
خوب خیلی نامردی بود که تعداد سوالا کم شده بود
در کل خوب بود به نظرم بیوشیمی یه کم سخت بود

niloo77

New member
به نظرم بیوشیمی خیلی سخت بود ولی ژنتیک و سلولی رو خوب زدم
بیوشیمی هم سخت نبود ولی یه جوری بود سوالاش!

arpameh

New member
سوالا عجیب بودن واقعا"!!! مخصوصا ژنتیک خیلی راحت بود
به ضرر کسایی که خیلی رو ژنتیک وقت گذاشته بودن!!!
بچه ها کسی هست بخواد ژنتیک پزشکی شرکت کنه و تازه شروع کنه؟؟
من تا الان واسه علوم خوندم اما میخوام واسه بهداشت شروع کنم
به نظرتون میرسم؟

*فرناز*

New member
بیوشیمی رو خوب نزدم به نظرم خیلی سخت بود:shocked:
ژنتیک فوق آسون
زبان که کلی اعتماد به نفس داد
سلولی هم متوسط
ولی درمورد بقیه درسا نمیتونم نظر بدم چون نخونده بودم!

آخرین ویرایش:

DNA.2013

New member
سوالا عجیب بودن واقعا"!!! مخصوصا ژنتیک خیلی راحت بود
به ضرر کسایی که خیلی رو ژنتیک وقت گذاشته بودن!!!
بچه ها کسی هست بخواد ژنتیک پزشکی شرکت کنه و تازه شروع کنه؟؟
من تا الان واسه علوم خوندم اما میخوام واسه بهداشت شروع کنم
به نظرتون میرسم؟

هر سالی که جلوتر میریم سوالای کنکور بدترو بدتر میشن! امسال که من واقعا احساس کردم کنکور زیست عمومی دارم میدم نه ژنتیک با اون سوالای مزخرف تنه!!
منم از شنبه واسه بهداشت شروع میکنم نگران نباش اصلا دیر نیس باید بچسبیم به امری...

bacillus.bs

New member
به نظر من بهتر از پارسال بود همش مولكولي بود توي همه ي درسا
حيف نخوندم

mj1919

New member
از دوستایی که دسترسی دارن دعوت میکنم که سوالارو بذارن ....

:riz304:

arpameh

New member
هر سالی که جلوتر میریم سوالای کنکور بدترو بدتر میشن! امسال که من واقعا احساس کردم کنکور زیست عمومی دارم میدم نه ژنتیک با اون سوالای مزخرف تنه!!
منم از شنبه واسه بهداشت شروع میکنم نگران نباش اصلا دیر نیس باید بچسبیم به امری...

مرسی که جوابمو دادی :)
پس با امری شروع کنیم و در کنارش زبان دیگه؟؟
واسه بیوشیمی و سلولی چی؟ من مجید مهدوی و کتاب خلاصه صورتی خونده بودم، واسه بیوشیمی هم کتاب از لننینجر تا استرایر مجید مهدوی که تازه چاپ شده و انصافا" عالی بود
ولی نمیدونم الان چیو باید اضافه کنم؟

jeghele68

New member
من گرايش جانوري براي بافت و جنين شركت كردم
فوق العاده سخت بود
سوالات بظاهر اسون بودن ولي وحشتناك بودن.بافت و جنين خيلي اسون بود.جانور شناسي بد نبود ولي فيزيو و زبان reading خيلي سخت بود.
براي فيزيو همش از بخش اعصاب دادن كه وحشتناك بود.درحد فيزيولو‍ي بهداشت بود.مثلا ميدونستي ج ang هستش ولي زده بود Ang I يا Ang II همش همينجوري بود
واييييييييي تنه مشترك همش بيوشيمي بود نامردا.هيچي نزدم.هفت ماه خوندم ولي ميترسم قبول نشم.دعا كنين برام

kian

New member
از منم به همه سلام!!!!
اول از همه دست نجما جون ندرده که تاپیک گزاشته من میخواستم یه نقد برم رو آزمون ارشد امسال اما حال تاپیک زدن نداشتم!!!!
..
اولین چیزی که تو این آزمون علوم داره هرسال به شکل فجیعی شخصیت شرکت کننده در آزمون رو در حد له شدن اذیت میکنه!!! تغییر سرفصلها و تغییرات تعداد سوالاست که واقعا مثل اینه که وقته بسته آزمون رو باز میکنی انگار با یه سوک سوک!!! یا لوپ لوپ یا حال..... مواجه شدی!!! 10سال آزمون 1206 یه نظم خواصی داشت اند این 2-3 سالی که خورده به پست بچه های موش آزمایشگاهی 64-67که همه اثرات و عوامل آموزش مدیریت در کشور نظهور در تمام دنیا رو رومون آزمایش کردن!!! این آزمون هر سال یه تغییری میکنه!!!
..
اون از سال پیش که یدفه شدیم زیست عمومی رفت!!!(با تمام احترام به همه گرایشهای زیست شناسی.. ولی بهتره آزمون تخصصی واسه هر گرایش جداگانهخ برگزار بشه) اینم از امسال که تعداد سوالا رو کردن 25 (همینجور پیش بره تا 5سال دیگه میشه 1سوال)...
.
کسی که نسبت به سوالای عجیبشون نمیتونه اعتراض کنه چون مستقیما یه گوشه از ستونهای عرش لایزال میلرزه!!!!!!!!!!!!!!!......
...
اما در مورد آزمون امسال!!!
1-زبان ..تبغ معمول این 2-3سال اخیر عمومیش که بستگی به نظرauther(همون که تو ریدینگا نظر شما رو راجع به نظر اون میپرسن!!؟) داره! بلاخره یکی از 4گزینه کما بیش بسیار نزدیک به هم درسته اعتراض هم وارد نیست!!!
ریدینگا هم دمشون گرم کوتاهشون کردن چون حودشونم میدونن که سوالای درک متلب فقط 50% از متنه و باقیش به اطلاعات قبلی بر میگرده و ... دخوب بودن!!
در مورد کلوز من تخصصی ندارم حرفی هم نمیزنم!!!
....
2-تنه نامیمون مشترک!!!(شاهکار خلاقیت در ذهن اساتید فسیل زنده ای که توی سوال هم آمده بود!!) این بیشتر از همه منو عذاب میده که ارشد رو به سمت کنکور سراسری حل میده!!! اما سوالای کد گروه 1206ی این درس ساده بودن!!! همین... دیگه هیچی راجع بهش نگم بیتره!!!
..
3- خود کد 1206(سل/ ژن /میکروب/بیو..) سوالهای بسیار سطحی در 2تای اول!! والبته با 4-5 سوال اشتباه که بعد از کلید واستون منبع میدم متوجه میشین!!!! با توجه به این اما یه پیچیدگی هایی تو سوالای ژنتیک بود بعد از آمدن دفترچه واستون توضیح میدم!! که اگه حواست رو جمع نمیکردی اشتباه میزدی!! جیز میشدی!!!
بو شیمی امسال خیلی خوب طرح شده بو و تنها نکته قابل تغدیر امسال بود!!!! چون مثل اینکه رو طرح سوالا کار شده بود!!! میکروب هم که بعد از جدا شدن مباحث ویروس و ایمنی و قارچ در یک کد منبع جداگانه!! عملا به باکتری شناسی تبدیل شده و من یکی شخصا زیاد رو این درس مانور نمیدم چون خودش به تنهایی 5مبحث جداگانست!!! اگه کسی خونده بود نظر بده بینیم چطور بوده اما عملا که درس خوبیه چون فقط باید کل میکروبه و پاتولیژیشون رو حفظ کرد!!! و دیگه پیچ و مهره نمیشه توش به کار برد!!!
...
4- ویروس.. و بیو فیزیک!!! (که متسفانه آلترناتیو بودن ضرایبشون واسه گرایشهای مختلف و خصوصا بودنشون در این گرایش که مشترک زیست سلولس مولکولی هست به طور جدا گانه واقعا به نظر من بی معنیه!!1 چون حتی زیر گروهی برای پذیرش ندارن!! حداقل گیاهی و جانوری از تنه قبلا زیر گروه پذیرش داشته!!! )
اما ویروس امسال و ایمنی خصوصا خیلی بهتر از سال پیش بود!!! همین..!!
5- بیوتک دریا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اینم همین.......... رج به داخل پرانتز گزینه4!!!!
...
در کل آزمون بسیار سطحی بود و کسایی مثل من بیچاره که 2ماه عمقی خوندیم خیلی حالمون گرفته شد!!!!! همین بهقول ثامان عربابی ..خلاص!!!!....
و در پایان آرزومند قبولی همه اونایی که شایسته قبول شدن هستن!!!

بالا