میوه ی موثربرای کاهش وزن

mahya

New member
گریپ فروت دارای آنزیم*های چربی سوز است که با جلوگیری از ذخیره شدن قند و نشاسته در بدن به کاهش وزن کمک می*کند و از آنجا که به طرز چشمگیری قند خون را پایین می*آورد ، برای افراد دیابتی نیز بسیار مفید است.به گزارش قدس آنلاین به نقل از وب دا، مدیر غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد با بیان این مطلب افزود: گرچه این میوه طعم ترش و اسیدی دارد، اما می*تواند پس از هضم غذا یک واکنش آلکالین تولید کند که برای درمان حالت اسیدیته در دستگاه گوارش مفید است.
دکتر نوید عطار با اشاره به اینکه نوشیدن آب گریپ فروت تازه به تسکین گلو درد کمک می*کند، افزود: یکی از معروف*ترین رژیم*های غذایی برای کاهش وزن، رژیم گریپ فروت است که در این رژیم غذایی توصیه می*شود، روزانه حداقل سه لیوان آب گریپ فروت مصرف شود چون این نوشیدنی می*تواند در بدن کالری بسوزاند.
وی تصریح کرد: گریپ فروت منبع غنی از ویتامین c است که علاوه بر کمک به حفظ حالت انعطاف پذیری سرخرگ*ها، موجب تقویت انعطاف پذیری آنها می*شود.
مدیر غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گناباد افزود: این میوه به دلیل داشتن ترکیبی موسوم به پکتین از تجمع ذرات مضر داخل سرخرگ*ها می*کاهد و مصرف منظم آن با برنامه مشخص به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می*کند.
دکتر عطار، کاهش علائم بی*خوابی و کاهش تورم پاهای زنان باردار را از دیگر فواید این میوه برشمرد و افزود: همچنین مصرف گریپ فروت به علت وجود خواص آنتی اکسیدانی فوق*العاده، از بروز سرطان جلوگیری می کند
 

tata

New member
آره خوبه ولی حتما باید به تداخلاتش با داروها هم توجه داشت
 
بالا