موضوع آموزش تغذيه ...

hadis90

New member
با سلام
بچه ها اين ترم قراره كه ما واسه درس اموزش تغذيه بريم يه مركزي و يه گروهي را آموزش بديم ........
من خواستم قبل از اينكه خودم ي ه گروه هدفي مشخص كن م........نظر دوستان صاحب نظرمو بدونم.....
از پاسختون ممنونم......

aries_sh

New member
سلام حدیث جان، پیشنهادات من به عنوان یک دانشجوی ترم هشت اینه که زنان باردار یا شیرده رو آموزش بدی چون خیلی از نظر آموزش تغذیه ضعیفن، اگه میتونی به مرکز دیابت هم یه سری بزن چون افراد دیابتی هم از نظر آموزش تغذیه افراد بسیار فقیری هستند و کنترل قند خون خودشون رو فقط در حد مصرف دارو و انسولین نگه داشتن در صورتی که با تنظیم رژیم غذایی میتونن به راحتی حتی از شر دارو هم خلاص بشن
کودکان هم گروه خوبی هستند چون کم خونی و کمبود روی و ید توشون بیداد میکنه...حتما میدونی ک بچه ها تمایلی به مصرف گوشت ندارن و این مشکل سازه...
سالمندان هم میشه گفت گروه فراموش شده ای هستند... در حالی ک امکان بروز بیماری توشون زیاده
بهترین هایی ک ب ذهنم رسیدو برات گفتم، حالا بستگی به توان و علاقه ی خودت داره...
سعیده.ح

negar91

New member
سلام حدیث جان
من خودم گروه هدفم خانم های باردار بود و به جرات میگم تجربه خیلی خوبی بود چون توی کارآموزی phc خیلی بم کمک کرد و یه جورایی راحت بودم
اما به نظرم گروه هدف سالمندان گروه جالبیه چون اکثر بچه ها این گروه رو انتخاب نمیکنن و یه جورایی تنوع داره من آموزش به دانشجویای ساکن خوابگاه رو هم بهت پیشنهاد میکنم اما اموزش به دختران نوجوان یا بچه های دبستانی خیلی تکراریه یادمه ما خودمون ترم 6 به جز 3 نفر بقیه موضوعاتشون آموزش میان وعده و کم خونی و .. به بچه های دبستانی و دخترای نوجوان بود
اما من یه پیشنهاد دیگه هم واست دارم آموزش به خانواده های دارای فرزند فنیل کتونوری . موضوع معرکه ایه و اگه بخوای میتونم بهت بگم کجا میتونی این گروه رو پیدا کنی ( 10 و 20 هر ماه واسه دریافت رژیم میان بیمارستان شهید مدنی حدود 60 نفرم هستن )
انجمن دیابت خوبه چون مشکلاتشون واقعا زیاده و اطلاعاتشون کم متاسفانه
فقط با شناختی که از این استاد دارم پمفلت و پوستر یادت نره تهیه کنی کلی به اینا نمره میده

آخرین ویرایش:
بالا