من جهان خودم هستم وجدان صداي خداست

نظر شما در مورد این تاپیک چیست؟


  • مجموع رای دهندگان
    0

Martian

New member
بوسه بر دستان مهربانشان و آفرین به مردان غیور کرد!

۱۵ شکارچی کهنه کار کردستانی تفنگ و شکار را برای همیشه کنار گذاشتند

۱۵ نفر از شکارچیان باسابقه و کهنه کار شهرستان کامیاران کردستان طی مراسمی با کنار گذاشتن اسلحه‌های خود و قرائت بیانیه‌ای برای همیشه دست از تفنگ و شکار برداشته و به عنوان دوستدار و همیار محیط زیست معرفی شدند.
به گزارش پایگاه خبری دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران، این مراسم در تپه شهدای گمنام شهرستان مریوان و با حضور تعداد زیادی از دوستداران محیط زیست، انجمن‌های محیط زیستی استان کردستان و نمایندگان ادارت مختلف این شهرستان و با هدف دستیابی به استانی پاک و عاری از هرگونه شکار و تخلف برگزار شد.
در حاشیه این مراسم ضمن قدردانی از این اقدام شکارچیان با اهداء لوح سپاس و شاخه گل، ادوات و قفس‌های چوبی زنده گیری پرندگان متعلق به شکارچیان توسط حضار سوزانده شد و ۱۵ کبک وحشی به صورت نمادین توسط ۱۵ نفر شکارچی نادم این شهرستان در دامان طبیعت رهاسازی شدند.
در این مراسم شکارچیان با قرائت قسم نامه‌ای کنار گذاشتن شکار و تفنگ را جشن گرفته و از سوی حضار مورد استقبال فراوان قرار گرفتند.
متن بیانیه ۱۵ شکارچی باسابقه کردستان بشرح زیر می‌باشد:
«مژده باد‌ای طبیعت،‌ای کل‌های زیبا،‌ای کبک‌ها،‌ای پرندگان،‌ای رودخانه‌ها، از امروز به بعد ما اولین نگهبانان شما خواهیم بود و با کاشتن نهال‌ها،‌‌ رها کردن پرندگان از قفس و سوزاندن قفس‌ها، در پیشگاه خدا ندامت و پشیمانی خود را از شکارچی بودن ابراز می‌کنیم و از این پس هرگز دست به شکار هیچ حیوان و جانداری در طبیعت نخواهیم زد. خداوند پشتیبان ما باشد

 
بالا