منابع ارشد روانشناسی بالینی

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
کسی منابع ارشد روانشناسی بالینی رو میدونه کمکم کنه لطفا من دارم گیج میشم واقعا باید چی بخونم من ؟:sadsmiley:

persona

Member
کسی منابع ارشد روانشناسی بالینی رو میدونه کمکم کنه لطفا من دارم گیج میشم واقعا باید چی بخونم من ؟:sadsmiley:
منابع ارشد بهداشت که تو چندتا تاپیک تو همین انجمن روانشناسی گفته شده
منابع علوم رو هم باید از اهلش بپرسی...!

soso26

New member
آره ادم واقعا گیج میشه اینقدر که منبع مختلف معرفی میکنن بنظرم فقط رشد و آسیب مهمه که چی بخونیم وگر نه بقیرو میدونیم چی بخونیم

persona

Member
نمی دونم بار چندمه که منابع رو میذاریم تو انجمن ...
ولی اینم به خاطر دوستانی که احیانا باز هم منابع بهداشت رو پیدا نکردن ...
این لیست منابع:
1.آمار و روش تحقیق:
روش تحقیق در علوم رفتاری-دلاور
احتمالات و آمار کاربردی-دلاور
2.آسیب شناسی روانی:
فصل های 10تا28 خلاصه کاپلان-ترجمه رضاعی
3.نظریه های شخصیت:
نظریه های شخصیت-فیست و فیست-ترجمه سید محمدی
4.نظریه های روان درمانی :
کاربست مشاوره و روان درمانی-کُری-ترجمه سید محمدی
5.ارزیابی روانشناختی( مصاحبه بالینی و آزمون های روانشناختی ):
راهنمای سنجش روانی(1و2)-مارنات
فصل7و8و9 کاپلان
6.روانشناسی عمومی و رشد:
روانشناسی رشد (1و2)-لورا برک-ترجمه سید محمدی
فصل37تا51 کاپلان
هیلگارد-ترجمه براهنی
7.بنیادهای بیولوژیکی و فیزیولوژیکی رفتار:
روانشناسی فیزیولوژیکی-کالات-ترجمه سید محمدی
فصل 36 کاپلان
8.روانشناسی بالینی:
روانشناسی بالینی-فیرس-ترجمه فیروزبخت
روانشناسی بالینی کودک-چویل و موریس-ترجمه نائینیان و همکاران

ok?

soso26

New member
پرسونا منابع علوم میخوایم وگرنه بهداشت که مشخصه علوم هم رشدو آسیب گیج کنندست که هرکی 1چیز میگه

baroon90

New member
سلام سوسو جان
برای رشدلورابرک دو جلد و رشد پوران پزوهش و زنتیک دکتر منصور
اگه همه رو بخونی خیلی خوبه
برای اسیب
کاپلان جلد 2 اسیب روانی دو جلد سلیگمن یا هالیجن
یا مرضی دادستان دو جلد
وکودکان استسنایی میلانی فر و اگه وقت شد کودکان استثنایی سیف و نراقی
موفق باشی

hamidreza131

New member
سلام -دوستانی که منابع وزارت علوم را میخواستند
این چیزی که میگم حرف یکی از دوستام هست که امسال رتبش توی علوم 2رقمی بود و بهداشتم شهید بهشتی قبول شد اونم پشتیبانش برا کنکور رتبه 2 بوده که عضو موسسه سنجش تکمیلی بوده-من این منابع را از این دوستم نقل میکنم-اون بهم گفت برا درس رشد وزارت علوم اول باید کتاب پوران را بخونی بعد کتاب کرین بعد اگه وقت کردید لورابرک را بخون-چون کتاب برک خیلی وقت گیره-برا درس اسیبم بهم گفت اول باید کتاب سلیگمن را بخونی بعد جلد2کاپلان را بخونی-چون تا سلیگمن را نخونی نمیشه کاپلان را فهمید-البته کتاب پوران هم خوبه -برا درس فیزیولوژیک کتاب خداپناهی اصلا کتاب جالبی نیست و خیلی هم سخته-دوستم تو کنکور 70درصد زده بود گفت میتونی از کتابهای خلاصه مثل کتاب پوران و سنجش بخونی به اضافه اینکه سوالهای سال قبل را هم حتما بخون(البته من هردوکتاب رادارم به نظرم کتاب سنجش کامل تره ولی تست های کتاب پورن را نمیشه از دست داد)-برا درس علم النفس درسته فقط دوتا منبع داره یعنی کتاب احدی و بنی جمالی و کتاب احمدی ولی کتاب هحدی و بنی جمالی را به این راحتی نمیشه خوند چون اصلا خوب طبقه بندی نشده-به نظر خودمکه این کتابا تا یه حدی خوندم اگه کتاب پوران را بخرید و طبق اون کتاب پیش برید خیلی خیلی بهتر میشه یاد گرفت چون کتاب پوران خیلی خوب طبقه بندی شده-برا درس بالینی اول فیرس دوم کتاب پوران سوم کتاب پورشریفی بعدشم کتاب رواندرمانی کری-برا کودکان استثنای هم کتاب میلانی فر و کتاب بهداشت روانی و عقب ماندگی ذهنی از احدی و بنی جمالی-اگه کتاب روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی پوران را نگاه کنید توی قسمت تستهای سالهای قبل بعد از پاسخ هر تست نوشته از کدوم منبع بوده اونوقت متوجه میشید که 80درصد سوال ها از کتاب میلانی فر و همین کتاب احدی و بنی جمالی بوده!-برا درس زبان من خودم یه کتابی خریدم که تستهای کنکور ازاد و سراسری از سال 75تا 88بود-اسم کتابشم زبان تخصصی روانشناسی(مجموعه سوالهای کارشناسی ارشد)هست از انتشارات پردازش-این برا اشنا شدن با سبک سوالات خوبه البته به من گفتند بهترین کتاب همون لیندالیل هست که ترجمه این کتاب را یتونید از سایت ماهان دانلود کنید زبان تخصصی کنکور واقعا سخت تر از عمومی بهداشته-همین دوستم زبان تخصصی علوم را 50درصد زد ولی زبان عمومی بهداشت را همین امسال70درصد!!!زد که همین باعث شد شهید بهشتی قبول شه...
درکل اینم بگم اگه کسی مجموعه کامل کتابها پوران که اگه اشتباه نکنم حدود65هزارتومن میشه را تهیه کنم ضرر نمیکنه....
البته فقط برا ازمون علوم خوبه

آخرین ویرایش:

soso26

New member
حمید من همه کتا بای پورانو دارم هگه واسه علوم خوبه پس100%واسه ازاد هم عالییییییییییییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soso26

New member
امار و روش خلعتبریو اگه میتونین جایگزین دلاور کنید:thumbsupsmileyanim:

persona

Member
ممنون دوستان به نظر شما وزارت علوم بهتره یا وزارت بهداشت؟
سوالت خیلی کلیه ... مشکل میشه جواب داد!
ببین به خودت بستگی داره ، باید ببینی هدفت از درس خوندن چیه ؟ آخرش می خوای به چی برسی ؟ چقدر زمان می خوای بذاری ؟ چقدر حاضری سختی بکشی ؟ شرایطت چجوریه ؟ و n مورد دیگه که باید در نظر بگیری!

baroon90

New member
صحبتای اقا حمید رضا درسته اما من کتابای پردازش رو داشتم
هم خلاصه مباحث هم تستاش توی کتابای تستی خیلییییی غلط داره توصیه میکنم انتشارات کتابخانه ی فرهنگ رو بخونید
و هرگز متن کتاب خداپناهی رو رها نکنید حتما کتاب خداپناهی باید خونده بشه چون طراح سوال خود خداپناهی هستش و سولات درس فیزیولوزیک عین جملات کتاب خداپناهیه
درسته متنش سخته اما با تکرار زیاد میشه متوجه شد سوال تکراری در درس فیزیولوزیک خیلی زیاده

همین من و گیج میکنه یک تون میگه کتاب خدا پناهی یکی میگه فیزیولوژیک ترجمه یحیی سید محمدی ؟
به خدا من میخوام کتاب بخرم یکی دقیق بهم بگه اینقد بودجه ندارم از هر منبع چند کتاب بگیرم آخه

hamidreza131

New member
نه برگریزان -اون که ترجمه سید محمدی منبع وزارت بهداشته ولی منبع اصلی برا وزارت علوم کتابهای خداپناهیه-بارون درست میگه اگه یه رتبه عالی میخوای باید متن اصلی را بخونی ولی به نظرم کنکور علوم اصلا هیچ چیزیش معلوم نیست-مثلا برا درس کودکان استثنایی اصلا تنها منبعی که زیاد به چشم نمیخورد یا اصلا نامی ازش نبود کتاب دکتر افروز بود ولی اگه سوالهای امسال را نگاه کنی متوجه میشی چقدر ازش سوال دادند-برگریزان منم گرایشم صنعتی ولی به علت حجم زیاده کلاسام نمیتونم خودما برا علوم اماده کنم واسه همین برنامه ریزی کردم برا بهداشت-من اگه جای شما بودم و میخواستم بخونم میرفتم اول یه سری کامل از کتابهای پوران میگرفتم وبعدش کتاهبهای اصلی را میگرفتم و بر طبق سرفصلهای پوران پیش میرفتم-نظر شخصی من اینه که شما کتاب فیزیولوژیک و هیجان پوران را بگیر کتاب خدا پناهی را هم بگیر ولی ببین هرچی پوران اورده برو کاملش را ازتو کتاب خداپناهی بخون-این بهترین کاره البته به نظر من

baroon90

New member
همین من و گیج میکنه یک تون میگه کتاب خدا پناهی یکی میگه فیزیولوژیک ترجمه یحیی سید محمدی ؟
به خدا من میخوام کتاب بخرم یکی دقیق بهم بگه اینقد بودجه ندارم از هر منبع چند کتاب بگیرم آخه

هرکس بر اساس تجربه اش میاد صحبت میکنه وگرنه وزارت علوم منبع معرفی نمیکنه وهمه هم به نوعی درست میگن
اقا حمید رضا درس میگن خداپناهی منبع وزارت علومه و فیزیولوزیک جیمز کالات ترجمه ی سید محمدی مبع وزارت بهداشت
پارسال همه برای درس کودکان استثنایی غافلگیر شدن چون از کتاب افروز هم سوال اومده بوددر کل هرچی بیشتر و با کیفیت تر بخونی امید به قبولیت بیشتره
با ارزوی موفقیت برای همه ی دوستان

soso26

New member
خدارو شکر امسال دیگه مثل پارسال واسه منابع سردرگم نیستم میدونم چی باید بخونم.حمید درست میگه پوران کتاباش خوبه بنظرم بچه ها اول 1دور پورانو بخونن که مطلب دستشون بیاد بعدش برن کتاب بخونن این روش خیلی عالیه حداقل میدونی 1دور خوندی درسارو

hamidreza131

New member
سلام بچه ها-اعصاب ندارم-چندروز پیش رفتم کلی کتاب فروشی تو اصفهان گشتم اما این کتاب اقای لزگی را پیدا نکردم:black_eyed:تازه بعد از این همه جست و جو یه اقایی بهم گفت چاپ کتاب لزگی دیگه تموم شده:New (6):حالا نمیدونم چیکار کنم-میگم کسی فایلpdfاین کتاب رانداره برامن بفرسته:smilies-azardl (181

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا