مطالعه ی گروهی برای کارشناسی ارشد خون شناسی و بانک خون ( هماتولولوژی)

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Dexter2009

New member
دوستان و علاقمندان رشته ی هماتولوژی :::::::......
اینجا در مورد برنامه ی روزانمون بحث می کنیم ( مثلا امروز چند ساعت درس خوندید ؟ کدوم درس رو خوندید و ...)
با همدیگه برای درس خوندن رقابت می کنیم.
اشکالات همدیگه رو برطرف می کنیم و از هم سوال می پرسیم.
کلا هر کاری با درس خوندن در ارتباطه...
پس لطفا بشتابید و به جمع دوستانتون بپیوندید.

Dexter2009

New member
این یه جدول برنامه ریزیه که از اینترنت پیداش کردم .مشابه همین جدول رو می تونیم تو یه دفتر رسم کنیم و ساعت های مطالعمون رو یادداشت کنیم .

1214305948.JPG

jonothan

New member
salam fekre khobiye makhsosan ke emsal koliiiiiiiiiiiiiiiiii to zoghemon khord,shoma alan kodom darso bishtar mikhonid????

Dexter2009

New member
سلام
من خون شناسی و ایمونو رو دارم به امید خدا شروع می کنم. سال گذشته هم شرکت کردم اما به خاطر اینکه کار ورزی می رفتیم خوب نتونستم بخونم.

Dexter2009

New member
دوستان عزیز:
اگه آماده هستید برنامه ی شمازه 1 رو برای مطالعه میذارم. آمادگی تون رو هم اعلام کنید . حول و حوش روز پایان زمان مطالعه این جا جمع بشین و سوالات و اشکالاتتون رو از هم بپرسید.

============================
برنامه ی مطالعه ی شماره ی 1 ( گروه هماتولوژی) تا انتهای شهریور 1391:

هماتولوژی-------> هماتوپوئزیس , کلیات هماتولوژی و مغز استخوان

ایمونولوژی-------> آنتی ژن ها و آنتی بادی ها , کمپلکس سازگاری نسجی , پردازش و ارائه ی آنتی ژن به tسل ها, پذیرنده های آنتی ژن و ملکول های کمکی tسل

زیست سلولی و ملکولی--------> فصل 1( سلول , بیوشیمی سلول و روش های مطالعه ی سلول ها )
فصل 2(اندامک ها ی سلولی شامل شبکه آندوپلاسمی ,گلژی , لیزوزوم ها , میکروتوبول ها , میتوکندری و کلروپلاست )

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
سلام ممنون
کتاب هایی هم که دارین استفاده میکنین بگین لطفا

Dexter2009

New member
هماتولوژی ------->هافبراند و یا هنری دیودسون
ایمونولوزی ---------->ابوالعباس
بیوشیمی----------->بیوشیمی برای کنکور
زیست----------->زیست شناسی برای کنکور

آخرین ویرایش:

saiedb55

New member
هماتولوژی ------->هافبراند و یا هنری دیودسون
ایمونولوزی ---------->ابوالعباس
بیوشیمی----------->بیوشیمی برای کنکور
زیست----------->زیست شناسی برای کنکور

سلام رفرنساتون خيلي کمه بايد بيشتر شه
هماتولوزي ديويدسون و هافبراند + پرسش و پاسخ گل افشان
ايمني ابوالعباس
بيوشيمي براي کنکور و بيولوزي مولکولي لنينجر
زيست لوديش

Dexter2009

New member
سلام رفرنساتون خيلي کمه بايد بيشتر شه
هماتولوزي ديويدسون و هافبراند + پرسش و پاسخ گل افشان
ايمني ابوالعباس
بيوشيمي براي کنکور و بيولوزي مولکولي لنينجر
زيست لوديش

سلام دوست عزیز
سعی کردیم رفرنسایی رو بذاریم که بچه های سال های پیش باخوندن اون ها تونستند قبول بشن. و همچنین تاکید اصلی رو روی درسای با ضریب بیشتر گذاشتیم. مثلا چون ضریب بیوشیمی مثل زیست 1 است بنابراین اگر یک نفر یک کتاب چکیده ی مطمئن رو برای این درس ها بخونه می تونه وقت بیشتری رو روی هماتو که ضریبش 4 است بذاره.

mosaferkocholo

New member
مرسی dexter به خاطر این تاپیک

منم هستم

سلولی و بیوشیمی رو یه دور زدم این ماهم میخوام هماتو و ایمنی رو بخونم تا آخر شهریور به کمک خداوند :thumbsupsmileyanim:

mosaferkocholo

New member
از اونجایی که نمی خوام کنکور وزارت علوم رو هم از دست بدم راستش واسه علوم هم درس هایی که مشترک هست رو میخونم

یه پیشنهاد هم دارم : اگر میشه ساعاته مطالعه تونو اینجا بنویسین . یا آخر هفته جمع ساعت ها رو .
و روش مطالعه !!!!!!!!!!!!!!!

بچه ها به نظر من خیلی مهمه چطور مطاله کردنمون چون این مطالب تا 9 یا 10 ماه باید تو ذهنمون بمونه .

من خیلی تحقیق کردم برای اینکه مطالب تو ذهنمون بمونه و به موقع مرور بتونیم بکنیم که تو حافظه طولانی مدت بمونه از یه روش علمی که لایتنر شکلی از اونه استفاده میشه

mosaferkocholo

New member
واسه زبان حتما باید از لایتنر استفاده کرد (راستی یه نکته بچه ها حتما لغاته 3 سال دبیرستانو مطاله کنید تو ارشد هم از این لغات زیاد استفاده میشه سوال های سخت و گمراه کننده ای هم ازشون طرح میشه)

من واسه سلولی هم لایتنر استفاده میکنم اما یکم روشش رو تغییر دادم حتما باید از شکل استفاده کرد اگر بخوایی تو ذهنتون با مرور کمتر بمونه . از هر مبحثی که میخونم واسه خودم سوال طرح میکنم تا باعث شه مطالب بیشتر تو ذهنم بمونه بعضی ها هم خلاصه می نویسن

بیوشیم هم برای کنکور و دیباگران عالیه

mosaferkocholo

New member
یه دوستیکه تو زمینه درسو تحصیلات خیلی موفقه حرفه قشنگی بهم زد
گفت یه منبع خوب رو چند بار بخونی بهتر از اینه که 10 تا منبع داشته باشی و یه دور بخونی

دوستان باید بتونیم این یه کتاب رو مسلط شیم بعد بریم سراغه کتاب دیگه.

Dexter2009

New member
واسه زبان حتما باید از لایتنر استفاده کرد (راستی یه نکته بچه ها حتما لغاته 3 سال دبیرستانو مطاله کنید تو ارشد هم از این لغات زیاد استفاده میشه سوال های سخت و گمراه کننده ای هم ازشون طرح میشه)

من واسه سلولی هم لایتنر استفاده میکنم اما یکم روشش رو تغییر دادم حتما باید از شکل استفاده کرد اگر بخوایی تو ذهنتون با مرور کمتر بمونه . از هر مبحثی که میخونم واسه خودم سوال طرح میکنم تا باعث شه مطالب بیشتر تو ذهنم بمونه بعضی ها هم خلاصه می نویسن

بیوشیم هم برای کنکور و دیباگران عالیه

آره.. . لایتنر برای درس های فرار خیلی خوبه ولی تنها مشکلی که داره وقت گیر بودن نوشتنشه ( به نظرم می ارزه )

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا