مطالعه گروهی رشته تغذیه ویژه کنکور ارشد 94

mahjabin70

New member
کلمه های لزگی رو قبلا بچه ها درآوردن برو توی تاپیک زبان گروهی پارسال قشنگ یه دیکشنری درست کردن کلمات هر مهارت به علاوه 504 و تافل و یه سری کلمه های دیگه هست نیازی نیس ما درآریم
ما فقط باید با هم هماهنگ کنیم برا خوندنش و با هم پیش بریم
ببخشید دیر خوندم مرسی الان میرم نگاه میکنم اگه باشه عالیه

نوتر

New member
آفرین بچه ها محکم و جدی ادامه بدین
مثل سال گذشته نذارید انجمن تغذیه سوت و کور باشه
سال پیش هم دوستان زیادی اعلام آمادگی کردند برای مطالعه گروهی ولی در پایان تعداد کمی مونده بودند.

پیشنهادی براتون دارم: سعی کنید کارهای درون گروهی رو در زمینه برنامه ریزی و تبادل افکار درسی بیشتر کنید. گزارش هم خوبه خیلی خوبه.به شرطی که همه گزارش کنن

امسال باتون هستم. محکم میریم جلو :rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: sepid71

atash

New member
دوستان عزیز چیزی نمونده به سوت آغاز ماه رمضون داره تموم میشه اونایی که تصمیمشونو به طور جدی گرفتن آماده باشناااااااااااا

atash

New member
بچه ها برای برنامه ی روزانه ب نظر من از ساعت 7 صبح شروع کنیم و 90 دقیقه ای یک درسو بخونیم و 15 دقیقه استراحت و بعد درسه بعدی رو شروع کنیم نظرتون جیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bio88

New member
منم هستم، بهتره هر4 درس با هم شروع شن،2درس روتو یه روز ،2 درس بعدی رو روز بعد و روز سوم تستها با مرور خونده شن اینطوری ادامه بدیم تا همه ی مطالب تا آخر مهر تموم شن.

rahaazad

New member
atash جون برنامه ساعتی نمیشه بریزیم بعضیا مثل من سرکار میرن نمیتونیم هماهنگ بشیم.اینطور که معلومه اکثرا نظرشون اینه که همه درسا رو باهم پیش بریمsolarbeh جون زحمت بکش هرچه زودتر برنامه ریزی خوندن درسا که چه فصلایی بخونیم و مدت زمان هرکدوم مشخص کن ممنون میشیم:rose:

rahaazad

New member
نوتر عزیز از اینکه بهمون سر میزنی و باعث دلگرمیمون میشی ازت ممنونیم:rose:

yekta-m

New member
atash جون برنامه ساعتی نمیشه بریزیم بعضیا مثل من سرکار میرن نمیتونیم هماهنگ بشیم.اینطور که معلومه اکثرا نظرشون اینه که همه درسا رو باهم پیش بریمsolarbeh جون زحمت بکش هرچه زودتر برنامه ریزی خوندن درسا که چه فصلایی بخونیم و مدت زمان هرکدوم مشخص کن ممنون میشیم:rose:

دقیقا همین طوره، مشخص بشه که هر روز چه مبحث هایی باید خونده بشه بهتره بچه ها خودشون ساعتش رو تعیین کنن

solarbeh

New member
بچه ها روزانه که سخته، برنامه ما هفتگی باید باشه، مثلا این هفته
بیو: فصل 1
تغذیه: ویتامین ها
و ...

solarbeh

New member
یا علی مدد
بچه ها سعی کنید درس رو با کیفیت بخونید، کمیت مهم نیست
هدف ما نباید این باشه که تا آبان یک دور بخونیم، بعد دور دوم رو شروع کردیم، هیچی یادمون نباشه، باید علمی بخونیم.
به نظر من اگر تا اول مهر بتوانیم، واسه تغذیه: تغذیه اساسی، بیوشیمی: ساختمان مواد، فیزیو هم 3 فصلی که مهم ترند رو بخونیم شاهکار کردیم و کلی جلو هستیم
واسه زبان هم هر هفته 1 الی 2 مهارت لزگی

آخرین ویرایش:

solarbeh

New member
یک برنامه من نوشتم میذارم تو تاپیک، این برنامه رو جوری تنظیم کردم که مطالبی از 3 کتاب می خونیم با هم هماهنگی داشته باشند. آقا نوتر، اگر جایی از برنامه مشکل داشت، با نظرات ارزنده تان، ما رو راهنمایی بفرمائید.
ساعت پیشنهادی من برای مطالعه: حداقل 6 ساعت روزانه

solarbeh

New member
برنامه پیشنهادی: ( شروع از 11 مرداد)

11مرداد تا 17 : فصل انرژی--- فصل آب و ph--- فیزیولوژی گوارش+ ویتامین A و روی
17 مرداد : مرور مطالب گذشته
18 مرداد تا 24 : فصل کربوهیدرات ها--- ساختمان کربوهیدرات ها---- فیزیولوژی گردش خون و قلب + ویتامین Dو کلسیم
24 مرداد: مرور مطالب گذشته
25 مرداد تا 31 : لیپیدها---- ساختمان لیپیدها---- فیزیولوژی گردش خون و قلب+ ویتامین E و سلنیم
31 مرداد: مرور مطالب گذشته
1 شهریور تا 7 : پروتئین ها و اسید آمینه------ ساختمان پروتئین ها و اسید آمینه--- سلول های خونی و قسمتی از اعصاب+ ویتامین B12 و کبالت
7 شهریور : مرور مطالب گذشته
8 شهریور تا 14: مرور 4 هفته قبل+ اسید فولیک و آهن
15 شهریور تا 21: ویتامین ها---- آنزیم ها----- فیزیولوژی اعصاب
21 شهریور : مرور مطالب گذشته
22 شهریور تا 28: مواد معدنی----- نوکلئوتیدها----- اعصاب
29، 30 و 31 شهریور: مرور 2 هفته قبل
1 مهر تا 6 : فیبر و ترکیبات عملکردی------- غشاء ها------ هورمون ها

آخرین ویرایش:

مهلا1991

New member
اعتراض حضوری به کاهش ظرفیت های ارشد پزشکی
در صورت امادگی لطفا پیام خصوصی بدید

solarbeh

New member
در برنامه: درس اول: تغذیه-----درس دوم: بیوشیمی----- درس سوم: فیزیولوژی
درس زبان رو با مطالعه گروهی لزگی پیش می ریم
یا در تاپیک: هر هفته یک مهارت، به جزء مهارت 3 که دو هفته طول می کشه

solarbeh

New member
گزارش درسی و بحث در مورد مطالب خوانده شده:
هر هفته 2 روز؛ 3 شنبه و جمعه
دوستانی که کمتر به اینترنت دسترسی دارند، 1 روز
تذکر: دوستان 1 هفته مجازند غیبت کنند، 2 هفته شد= جریمه
جریمه: یکی از فصل های فیزیولوژی یا تغذیه به طور کامل خلاصه می شه و در تاپیک نکات کنکوری قرار داده میشه.
جایزه: دوستانی که فعال باشند، بهشون هدیه داده میشه
هدیه: فایل پی دی اف نکات چند فصل از تغذیه، یا سوالات برخی از کنکور های آزمایشی م.و.س.سات بهشون ایمیل میشه.
نکته بسیار مهم: دوستان هر فصل رو که می خونید، 10-20 نکته اش رو در تاپیک نکات کنکوری بگذارید.
ان شاءالله که موفق باشید

Fatemeh Abedi

New member
اول سلام خدمت تمام دوستان:ad54ad:
دوم دست گلت درد نکنه solarbeh عزیز برنامه خوبیه چون خیلی محدود به ثانیه نیست و هفتگی هست و افراد بدون استرس میتونن پیش برن.
سوم روی صحبتم با اوناییه که تنبل هستند و خودشون هم نمیدونند. :riz277: شماهایی که ماه روضان رو بهونه درس نخوندن کردید؛ با اجازتون من در ماه مبارک، کتاب 504 و تافل رو خوندم و الان هم دارم دوره میکنم از بعد از ماه رمضان هم تصمیم دارم که یک متن از متونی که در کنکورهای سال پیش اومده رو بخونم با این برنامه و سرعت من اگر فقط شبی یک متن که 5 خط بیشتر هم نمیشه بخونم تا 9 ماه دیگه دقیقا تونستم 270 متن از کنکورهای مختلف رو بخونم. ضمن اینکه من در این ایام سر کار هم میرفتم.
آینده پر از حادثه و اتفاقات و مناسبتهای گوناگون هست که باید در برابرش کم نیارید پس جای بهانه ای رو خالی نکنید و بخونید
منم هستم یا علی بگید و به امید حق شروع کنیم.:bunnyearsmiley:

solarbeh

New member
دوستانی که اعلام حضور کردند:
ketabsabz
pashmak
saintangle
yekta-m
mahjabin70
atash
rahaazad
shima70
bio88
Fatemeh Abedi

solarbeh

New member
دوستانی که جدید میان، با یک یا علی حضور خودتون رو اعلام کنید.

solarbeh

New member
اول سلام خدمت تمام دوستان:ad54ad:
دوم دست گلت درد نکنه solarbeh عزیز برنامه خوبیه چون خیلی محدود به ثانیه نیست و هفتگی هست و افراد بدون استرس میتونن پیش برن.
سوم روی صحبتم با اوناییه که تنبل هستند و خودشون هم نمیدونند. :riz277: شماهایی که ماه روضان رو بهونه درس نخوندن کردید؛ با اجازتون من در ماه مبارک، کتاب 504 و تافل رو خوندم و الان هم دارم دوره میکنم از بعد از ماه رمضان هم تصمیم دارم که یک متن از متونی که در کنکورهای سال پیش اومده رو بخونم با این برنامه و سرعت من اگر فقط شبی یک متن که 5 خط بیشتر هم نمیشه بخونم تا 9 ماه دیگه دقیقا تونستم 270 متن از کنکورهای مختلف رو بخونم. ضمن اینکه من در این ایام سر کار هم میرفتم.
آینده پر از حادثه و اتفاقات و مناسبتهای گوناگون هست که باید در برابرش کم نیارید پس جای بهانه ای رو خالی نکنید و بخونید
منم هستم یا علی بگید و به امید حق شروع کنیم.:bunnyearsmiley:

جانمی جان، 2 نفر از رتبه های تک رقمی سال آینده مشخص شد
1- فاطمه عابدی
2- solarbeh
خانم عابدی شما تهران بخونید، من عاشق ایرانم خخخخخخخ

بالا