مطالعه گروهی ارشد 95 _ علوم آزمایشگاهی 1

leilasvr90

New member
خلاصه زیست سلولی مولکولی لودیش برا انتشارات اطمینانه..اشکالی نداره ک?? آخه همه میگن. اندیشه رفیع ولی من نیافتمش

.Nazanin

New member
آخه من با ی استادی مشورت کردم گفت ضروریات بعدا هارپر
واقعا برای استادتون متاسفم اول باید هارپر رو بخونی یا هرکتاب دیگه ایی که خوب توضیح داده بعد بری سراغ ضروریات که فقط نکته است اونی که ضروریاتو می خونه فقط برای مرور خوبه پس بعد هارپر خوندن بدرد خود استادتون می خوره :-[

آخرین ویرایش:

marynas

New member
چرا خودتون گول میزنید / منبع از سال 93 شده لودیش یعنی بچه های بیوتک میخان ازمون بدن باید خود لودیش یا نهایتا خلاصه لودیش کتاب دیگه وقت تلفی هست / البیته کتاب دکتر محمد نژاد خلاصه خلاصه هست پس برای کسی که ضریب 4 داره میتونه گزینه برای خلاصه ماه اخر باشه// در ضمن کسی که بخاد درصد خوبی بگیره باید کتابی باشه که حداقل اورلب با خود لودیش اصلی داشته باشه که خلاصه کارامد تره/ امسال سوالات که دیدیدن چه شوک بازی بود از سرطان 2سوال که توی خلاصه بود اما کتاب دیگه نبود یعنی مثل مهدوی اینها پس عاقلانه انتخاب کنید// والا شما جوری میگید پایه ندارم ماهم اول زیست نمیدونستیم چیه خوندیم هی سوال جواب کردیم تا یه چیزهایی دستگیر شد پس بجایی اینکه بخودتون سخت بگیرید مطالب پیش ببرید و سوالایی داشتین از دوستانی که در این درس قوی هستن پرسش کنید/ بیوشیمی هم دکتر احسانی امتحانشو پس داده در ضمن کتاب ضروریات رو خود دکتر محمدی گفته کسایی که بیوشمی ضعف دارن با این کتاب شروع نکنن

منم موافقم کسیکه وقت کافی داره بهترین گزینه براش خود لودیشه !
درمورد مهدوی من از نمایشگاه کتابشو گرفتم بخش سرطانو داره!!

Hobbit

New member
چرا خودتون گول میزنید / منبع از سال 93 شده لودیش یعنی بچه های بیوتک میخان ازمون بدن باید خود لودیش یا نهایتا خلاصه لودیش کتاب دیگه وقت تلفی هست / البیته کتاب دکتر محمد نژاد خلاصه خلاصه هست پس برای کسی که ضریب 4 داره میتونه گزینه برای خلاصه ماه اخر باشه// در ضمن کسی که بخاد درصد خوبی بگیره باید کتابی باشه که حداقل اورلب با خود لودیش اصلی داشته باشه که خلاصه کارامد تره/ امسال سوالات که دیدیدن چه شوک بازی بود از سرطان 2سوال که توی خلاصه بود اما کتاب دیگه نبود یعنی مثل مهدوی اینها پس عاقلانه انتخاب کنید// والا شما جوری میگید پایه ندارم ماهم اول زیست نمیدونستیم چیه خوندیم هی سوال جواب کردیم تا یه چیزهایی دستگیر شد پس بجایی اینکه بخودتون سخت بگیرید مطالب پیش ببرید و سوالایی داشتین از دوستانی که در این درس قوی هستن پرسش کنید/ بیوشیمی هم دکتر احسانی امتحانشو پس داده در ضمن کتاب ضروریات رو خود دکتر محمدی گفته کسایی که بیوشمی ضعف دارن با این کتاب شروع نکنن
واقعا ممنون از راهنماییتون.خوب شد اومدین.داشتم خل میشدم:4d564ad6:

Hobbit

New member
مرسی...پس احسانی رو باید بخونم تا 10_15 روز دیگه میاد دستم

خوش بحالت مشکلت حل شد!بچه ها پس من چی؟؟؟؟؟طبق گفته ی دوست خوبم love virology باید یا لودیشو بخونم یا خلاصشو.میگم پس ک.ل.ا.س سلولی لازم نیس برم؟؟

love virology

New member
خلاصه لودیش بخونی یعنی تا عمق شکلو پاورقی زیر شکل باید بخونی// امسال شکل فعال پی 53 صفحه یکی مونده به اخر خلاصه لودیش توی متن گفته تترامر اما توی شکل میفهمی که همو تترامره// یک سوال دیگه کدام از نوروبلاست منشا میگیره فصل سلول بنیادی فقط گفته گلیا میایی توی فصل سلولی عصبی اوایل فصل گفته انتروسیت و نوروگلیا // پس باید کلشو بخونی فقط نقطه ضعفش اینه مراحل پروفاز میوز نداره// حداقل بخش شناسایی پروتیین ها یعنی دستگاه ها از خود لودیش بخونید// ناشر رفیع ویرایش 2 زده قیمت 33 تومن // اطمینان دیدم اونم خوبه ولی رفیع خطی و شکلیش بهتر بود به گمان من

Hobbit

New member
خلاصه لودیش بخونی یعنی تا عمق شکلو پاورقی زیر شکل باید بخونی// امسال شکل فعال پی 53 صفحه یکی مونده به اخر خلاصه لودیش توی متن گفته تترامر اما توی شکل میفهمی که همو تترامره// یک سوال دیگه کدام از نوروبلاست منشا میگیره فصل سلول بنیادی فقط گفته گلیا میایی توی فصل سلولی عصبی اوایل فصل گفته انتروسیت و نوروگلیا // پس باید کلشو بخونی فقط نقطه ضعفش اینه مراحل پروفاز میوز نداره// حداقل بخش شناسایی پروتیین ها یعنی دستگاه ها از خود لودیش بخونید// ناشر رفیع ویرایش 2 زده قیمت 33 تومن // اطمینان دیدم اونم خوبه ولی رفیع خطی و شکلیش بهتر بود به گمان من

هااااا ..پس ک اینطور:smiliess (11):
میگم ببخشید این حرفمو باز دارم تکرار میکنم و میرم رو مخ همه.ولی این ی دونه رو هنو ب جواب نرسیدم.میخاستم بدونم خلاصه لودیش توضیح هم داده و حالت درسیه یا فقط نکته ایه؟مثلا واس دستروفی دوشن ک میاد میگه دیستروفین ب اکتین داخل سلولی وصل میشه،مثلا یکی اول باید واس من همین اکتین رو تعریف کنه تا بعد!واس همین میگم کتابش چجوریاس؟

love virology

New member
نکته ایی درسیه ولی شما اینجوری بخای حساب کنی باید غیر لودیش بخونید تا مفاهیم پایه ایی متوجه بشید که مجال کنکور نمیده// بهترین کار اینه که همراه با تست خونده هاتونو دسته بندی کنید جایی مشکل دارین از خود لودیش اصلی و الا توی این 6 ماه مونده بخاهید روی کلمات و مفاهیم بچرخین کنکور از دست میره// این کارا مال بعد کنکوره // لودیش صرفا منبع اموزشی برای مقاطع بالاتر میدونم مخصوصا در فصولیش مثل سیگنالینگ // ولی بخاهید سختش بگیرید اذیتتتون میکنه پس صرفا توی این مدت کنکوری باهاش رفتار کنید اموزش عمقی بزارید بعد کنکور این نظر من بود البته

Hobbit

New member
نکته ایی درسیه ولی شما اینجوری بخای حساب کنی باید غیر لودیش بخونید تا مفاهیم پایه ایی متوجه بشید که مجال کنکور نمیده// بهترین کار اینه که همراه با تست خونده هاتونو دسته بندی کنید جایی مشکل دارین از خود لودیش اصلی و الا توی این 6 ماه مونده بخاهید روی کلمات و مفاهیم بچرخین کنکور از دست میره// این کارا مال بعد کنکوره // لودیش صرفا منبع اموزشی برای مقاطع بالاتر میدونم مخصوصا در فصولیش مثل سیگنالینگ // ولی بخاهید سختش بگیرید اذیتتتون میکنه پس صرفا توی این مدت کنکوری باهاش رفتار کنید اموزش عمقی بزارید بعد کنکور این نظر من بود البته

هووووممم..:dadad4:
چقد بد ک فقط6 ماه مونده.کاش الان تابستون بود:sad:
میگم پس من لودیشو میزارم کنار و خلاصه شو شروع میکنم.خدا کنه سخ نباشه.کسی لینک خرید خلاصه لودیش انتشارات اندیشه رفیع رو نداره؟؟:dadad4:

آخرین ویرایش:

love virology

New member
دوست گرامی این حداقل تجربه ایی هست که میگم بخای توی منبع دل دل کنید این ور به اونو بری زمان میره کنکور از دست میره 1سال ارزش داره پس توی این 6ماه سفت سخت بخون کارای مفاهیمی بعد کنکور 4ماه هست پس حیفه زمان فدای چیزهای دیگه بکنید خیلیا نشون دادن پارسال یا سال پیش بدون پایه سلولی هم درصد خوبی گرفتن اصل اینه که بفهمی چطوری بخونی و زمان مدیریت کنی و تست زیاد بعلاوه مرور مرور توی سلولی از واجباته چون روز کنکور بهش میرسید که چی میگم مخصوصا توی این درس

leilasvr90

New member
واقعا ممنون از راهنماییتون.خوب شد اومدین.داشتم خل میشدم:4d564ad6:
عزیزم بعنوان آخرین سوال
چون من بیوشیمی رو میخونم از ضروریات مشکلی ندارم خوب و خلاصه س...میشه دو س بار تا آزمون مرورش کرد...حالا اگه اینو خوب بخونیم احتیاج ب ی منبع دیگه نداشته باشیم??میشه نتیجه گرفت

Hobbit

New member
عزیزم بعنوان آخرین سوال
چون من بیوشیمی رو میخونم از ضروریات مشکلی ندارم خوب و خلاصه س...میشه دو س بار تا آزمون مرورش کرد...حالا اگه اینو خوب بخونیم احتیاج ب ی منبع دیگه نداشته باشیم??میشه نتیجه گرفت

این سوالو لطفا بقیه ج بدن.من چون ضروریات رو نخوندم نمدونم چجوریاس ک عایا کافیه یا نه

XXIII

New member
بنظرم اول احسانیو بخون
من از ضروریات شروع کردم کلا داشتم از بیوشیمی زده میشدم چون بیشتر نکته واره! اما احسانی از پایه شروع کرده و خیلی عالی توضیح داده !شما میتونی هروقت احسانیو تموم کردی برا تسلط بیشتر بری سراغ ضروریات یا اینکه با تست جعفرنژاد چیزایی ک خوندیو کامل کنی :)

با سلام
اگر نظر منو میخواین برای موفقیت در کنکور بیوشیمی اگر سراغ و ... نرفتید کتاب بیوشیمی پزشکی اصول و کاربردهای دکتر رضا محمدی رو بخونید. دو جلد.
خلاصه ای از رفرنس ها و سرفصل های مربوط به کنکور ارشد و دکتری ست.
واقعاً کتاب خیلی خوبیه. حتی برای دکتری هم توصیه میشه.

موفق باشید

XXIII

New member
این سوالو لطفا بقیه ج بدن.من چون ضروریات رو نخوندم نمدونم چجوریاس ک عایا کافیه یا نه

کتاب ضروریات بیوشیمی دکتر رضا محمدی یه کتاب فول نکته ست و بنظر من برای کسانی که پایه ای از بیوشیمی ندارن توصیه کردنش خیلی مناسب نیست.
بنده که خودم بیوشیمی می خونم با این کتاب مچ نیستم. به قول یکی از کاربران خوندنش حتی ممکنه شمارو از بیوشیمی بیزار کنه. بنابراین سرغ کتاب هایی برید که یه خورده با شرح بیشتر نوشته شده باشن. با این حال بعضی از افراد کلاً ضروریات خون هستند.

موفق باشید

XXIII

New member
کسی از دوستان اگر به این سوال من جواب بده ممنون میشم.
با تغییر در کنکور الان متقاضیان سه رشته بیوشیمی، بیوتک و ژنتیک مجموعه علوم 1 رو ثبت نام می کنن، یعنی اسمی از رشته موقع ثبت نام نمیاد درسته؟
بعد سرجلسه به همه 165 سوال (بیوشیمی، سلولی مولکولی، شیمی، میکروب و زبان) میشه جواب داد؟
بعد منتظر نتیجه و رتبه در هر رشته می مونن؟
کسانی که امتحان دادن و دوستان کنکوری لطفاً اگر اطلاع دارید پاسخ بدید.

با تشکر

love virology

New member
با تغییر در کنکور الان متقاضیان سه رشته بیوشیمی، بیوتک و ژنتیک مجموعه علوم 1 رو ثبت نام می کنن، یعنی اسمی از رشته موقع ثبت نام نمیاد درسته؟
بعد سرجلسه به همه 165 سوال (بیوشیمی، سلولی مولکولی، شیمی، میکروب و زبان) میشه جواب داد؟

با تشکر

مجموعه هست بعنوان مجموعه 1 سوالات یکی اما ضرایب دروس برای هر رشته متفاوته هنگام اومدن نتیجه برای هر رشته رتبه جداگانه میاد

Hobbit

New member

با تشکر
روز کنکور فقط یک دفترچه سوال بین بچه های علوم آز1 پخش میشه.حالا هرکسی با توجه ب میل خودش ب هر کدوم از درسا جواب میده.مثلا کسی ک خودشو واس بیوتک اماده کرده درسته ک فقط درسای سلولی و بیوشیمی و میکروب و زبان داره اما میتونه مثلا ب ژنتیک هم جواب بده و وقتی کارنامه ها داده میشه رتبه ی فرد رو در هر سه رشته اعلام میکنن.اونوقت خودش تصمیم میگیره ک کدوم رشته رو بره.اما اینا همش رو کاغذه .عملا اینطوری نیس.مثلا کسی ک میخاد داره خودشو واس بیوشیمی اماده میکنه مسلما وقت نمیکنه بره امری ژنتیک رو هم بخونه ک سر جلسه ژنتیک هم بزنه.حتی اگه طرف ژنتیکو هم بلد باشه بازم مسلما وقت نمیکنه هم بره سراغ تستای درس های خودش هم سراغ تست های ژنتیک.

بالا