مطالعه گروهی ارشد ژنتیک انسانی93

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

omid9030

New member
وای بچه ها من امروز چقدر خوشحالم بخاطر برد تیم ملی برابر کره :auizz3ffy9vla57584x
اون قدر انرژی دارم که فکر کنم بتونم امروز نصف امری رو بخونم:4d564ad6:

serin

New member
امروز آب و تامپون تموم شد+سیتوژنتیک تموم
در حالت نرمال روی غشا اسید امینه غیر قطبی قرار میگیرد(مثل گلایسین)
ارژنین با توجه به این که قطبیست روی غشا قرار نمیگیرد
در اکاندروپلازی جهش در ناحیه تراشامه است پس جایگزینی ارژنین به جای گلایسین باعث بیماری می شود
امیدوارم این اطلاعات به درتون بخوره:smiliess (3):

BioScientist

New member
در بیماری آکوندروپلازی جهش در fgfr3 منجر به جایگزینی گلایسین به جای آرژنین هست یا آرژنین به جای گلایسین؟

درجهش آکندروپلازی اسیدآمینه آب دوست آرژنین به جای اسید آمینه گلایسین در دومن درون غشایی fgfr3 قرار میگیره.

serin

New member
در بیماری آکوندروپلازی جهش در fgfr3 منجر به جایگزینی گلایسین به جای آرژنین هست یا آرژنین به جای گلایسین؟

در حالت نرمال روی غشا اسید امینه غیر قطبی قرار میگیرد(مثل گلایسین)
ارژنین با توجه به این که قطبیست روی غشا قرار نمیگیرد
در اکاندروپلازی جهش در ناحیه تراشامه است پس جایگزینی ارژنین به جای گلایسین باعث بیماری می شود
امیدوارم این اطلاعات به درتون بخوره

mahnam

New member
مهنام جان خواهشا برگرد دیگه.لطفا همین جا جواب بچه ها رو بده آخه خیلی از سوالاشون سوال ما هم هست.سعی میکنیم زیاد سوال نپرسیم.:riz304:مارا تهنا نذاااااااااااااار:

دیگه فکر نکنم بیاد
من که خیلی وقته باهاش در ارتباطم و فکر میکردم بهش نزدیکم روم رو نگرفت
حتما دلش حسابی شکسته

دوستای خوبم هستم :riz304::heart:
اگه یه وقت حواسم به سوالاتون نبود لینکشو پیام بذارین برام، حتما همینجا جواب میدم

shokoofeh

New member
بچه ها من احتیاج به یه نفر دارم درمورد واحدام راهنماییم کنه که چیکارکنم
ایییییییییییییییییی خدا دارم دیونه میشم

هورمون

New member
امروز فقط زبان و ژنتیک مرور کردم......چند روزه معده درد دارم....خدایااااااااااا:sad:

shokoofeh

New member
شکوفه جان بگو شاید منم بتونم کمکت کنم

من الان ترم 6رو تموم کردم ولی 43واحدم مونده واسه 2ترم اخر 4تاش عمومیه که میشه تابستون بردارم بنظرت باترمی 19تامیشه واسه ارشدم خوند؟تو جای من بودی خداییش چیکارمیکردی امسال تابستون میخوندی یاکلا بیخیالش میشدی تاسال اینده -اخه ما استادامون خیلی سختگیرن نهایتا بتونم 2-3روز اخرهفته رو واسه ارشدوقت بذارم
اخه اینم شانسه من دارم بین این همه دانشگاه گندترینشو قبول شدم که رنتیکو نمره تاپ میگیرم ولی امارزیستی واسه دومین بار افتادم استادای درسای عمومی و پایه ای نمیذارن پاس بشیم :smiliess (2):smiliess (2):smiliess (2):smiliess (2):smiliess (2):

mahnam

New member
من الان ترم 6رو تموم کردم ولی 43واحدم مونده واسه 2ترم اخر 4تاش عمومیه که میشه تابستون بردارم بنظرت باترمی 19تامیشه واسه ارشدم خوند؟تو جای من بودی خداییش چیکارمیکردی امسال تابستون میخوندی یاکلا بیخیالش میشدی تاسال اینده -اخه ما استادامون خیلی سختگیرن نهایتا بتونم 2-3روز اخرهفته رو واسه ارشدوقت بذارم
اخه اینم شانسه من دارم بین این همه دانشگاه گندترینشو قبول شدم که رنتیکو نمره تاپ میگیرم ولی امارزیستی واسه دومین بار افتادم استادای درسای عمومی و پایه ای نمیذارن پاس بشیم :smiliess (2):smiliess (2):smiliess (2):smiliess (2):smiliess (2):

عزیزم من پیام خصوصیتو بعد این پست دیدم
واسه همین اولش اینجا گفتم که مشکلتو بگی
همونجوری که تو پیام خصوصی بهت گفتم
کار نشد نداره ، و تا حالا خیلی از بچه هایی که دانشجو بودن نتیجه های بهتری از فارغ التحصیلا گرفتن
پس شروع کن به خوندن ، مطمئن باش که می تونی
اما اگه نشد چیزی رو از دست ندادی
هم واسه سال بعد از رقیبات جلوتری هم پشیمون نیستی
اما اگه قبول شی ... :thumbsupsmileyanim:
پس دیگه مردد نباش و شروع کن
حواستم باشه که با این اوصاف یه ترم باید 20 تا برداریاااا

shokoofeh

New member
مهنام جون مرسی عزیزم
فکرکردم خصوصیام نمیاد که اینجادادم
خیلی بهم قوت قلب دادی میخونم راست میگی چیزی رو از دست نمیدم
اره یه ترم باید20تابردارم

omid9030

New member
بچه ها من احتیاج به یه نفر دارم درمورد واحدام راهنماییم کنه که چیکارکنم
ایییییییییییییییییی خدا دارم دیونه میشم

سلام به نظر من شما عمومی هاتو تابستون بگیر بعد سعی کنید واحدهایی رو که فکر میکنیدساده هست رو ترم اخر (ترم 8)بگیر البته اگه هدفت کنکوربهداشته

sepideh1990

New member
سلامممم... بچه ها من به یه مشاور احتیاج دارم که واسم برنامه ریزی کنه و روند درس خوندنمو کنترل کنه... کسی رو سراغ دارین؟؟؟؟؟ :33:

farzanee20

New member
بابا چرا هرکسی برا منبع یه چیزی میگه اخه من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟میشه بهترین منابع را برای ژنتیک پایه وپزشکی بهم معرفی کنین؟؟؟؟؟؟؟:sadsmiley:

farzanee20

New member
چقد خوبه که دانشگاهتون خیلی سخت میگره بدون که همین باعث میشه شما یه قدم جلوتر از بقیه باشین ولی اکه از همین الان بخونی حتما موفق میشی اما اگه بیخیالش شی ..........

omid9030

New member
بابا چرا هرکسی برا منبع یه چیزی میگه اخه من چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟میشه بهترین منابع را برای ژنتیک پایه وپزشکی بهم معرفی کنین؟؟؟؟؟؟؟:sadsmiley:

سلام دوست عزیز
به نظر من که نظر اکثر بچه های قبول شده تو هر دو تا کنکور وزارت علوم و بهداشت هستش برای ژنتیک پایه :کتاب ژنتیک ازیک تا ژنومیک تالیف حسن اکرمی عالیه
چون همه مطالب رو به طور ساده وروان گفته و همین طور برای تست ژنتیک پایه تست خانه زیست خوبه چون پاسخ نامه تشریحی خوبی داره وتوی این پاسخ نومه یه جورایی مطالب رو به طور کامل
درس داده
برای ژنتیک پزشکی خوب همون امری رو بایدخوند که رفرنس معرفی شده هست .ترجمه های فراوانی تو بازار برای امری وجود داره که به نظر من ترجمه لیلا یوسفیان و حبیب نصیری از بقیه بهتر هست
البته کتاب هزاره سوم رو هم در کنار کتاب امری باید خوند
امیدوارم متوجه شده باشی

آخرین ویرایش:

omid9030

New member
سلام بچه ها یه پیشنهاد برای درس سلولی دارم
از اون جایی که تو کنکور امسال سلولی بد بوده (اگه یه سر برید تو تایپیک بچه های 92 متوجه میشید) میخام به کمک مهنام یه تایپیک برای این مشکل راه اندازی کنیم
تا در مورد سلولی از بچه های 92 وبچه های سایر رشته ها بپرسیم اشکال از کجا بوده واینکه رفرنس چی خوندن و....
میخاستم برای این کار نظر بدین
وهم یک عنوان براش انتخاب کنیم

omid9030

New member
در ضمن همون طور که میدونید امسال دیگه فرصت ازمون و خطا نیست وهمگی میخاهیم امسال به هر نحوی که شده قبول بشیم
میتونید اینجا هم (جدای از اون تایپیکی که میخاهیم برای سلولی (همانند تایپیک درس زبان)بسازیم)برای سلولی بحث کنید
خواهشا همه بیایید نظر بدید
با ارزوی قبولی همه دوستام

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا