مشکل همچنان پابرجاست..کمک!!!

mahdieh

New member
خب با اومدن دفترچه آزمون همونطور که حدس میزدیم بچه های بیوتکنولوژی وضعیت شیمی عمومیشون در هاله ای از ابهام قرار داره
حالا سوال من اینه کسی این کتاب رو تا به حال دیده؟؟
این کتاب وجود خارجی داره???? البته داره بنا بر سرچ های موجود ولی کتاب فروشی ها بی اطلاع هستن
این کتاب منظورمه
Chemistry , A conceptual approach

آخرین ویرایش:

admin

Active member
پرسنل مدیریت
دوست عزیز این همون کتاب مورتیمر هست.
اگر بیشتر دقت کنید روبروی عنوان کتاب نام نویسنده ش چارلز مورتیمر هست

mahdieh

New member
آدمین من که نگفتم این کتاب از مورتیمر نیست
شما خودتون لیست منابع رو ببینید
مثلا رشته نانو که سوال های شیمی نانو تمام سال ها کپی سوالات بیوتکنو هست دقیق ذکر کرده شیمی عمومی چارلز مورتیمر
حالا امیدورام من اشتباه کنم
امیدوارم بقیه بچه هایی که نگرانن اشتباه کنن
ایمدورام همین کتابی که ما از مورتیمر میخونیم منبع سوالات باشه
ولی برای من هنوز جای سواله این کتاب و ترجمه این کتاب!!

mahdieh

New member
یعنی فقط برای من و یکی دونفر دیگه این سوال ایجاد شده
بقیه کجان؟؟

zanbagh

New member
آدمین جان درسته همون مورتیمره اماممکنه چنتامترجم داشته باشه ک برحسب سلیقشون بیشترکتاب اصلی روترجمه نکرده باشن یابخششایشوحذف کرده باشن؛مثلاتاحالامن ب دوتاازمترجمین این کتاب برخوردم یکیش عیسی یاوری ک خودم دارمش یکیشم همین مترجمه ک توسایت زدن؛امامگ میشه دوتامترجم کتاباشون اینقدباهم فرق داشته باشه؛خدای سوالای حداقل دوسال پیشوببینیدمتوجه میشین منظورم چی‏!واقعابیشترش ازاین کتاب نبوده؛ایکاش یکی پیدامیشیدیه شیمی جامع وکاملترازمورتیمرومعرفی میکردمن یکی ک ماتومبهوتم ازاین همه مغایرت‏!‏‏!‏‏!شیمی شده قوزبالاقوز کی فکرشومیکرد درسی مث شیمی ک واقعاسوالای چنسال پیششومیشدباهمون اطلاعات دبیرستانی درس زد الان شده سخترین ومشکل اساسی بچه های بیوتک‏!یکی ب داد گروه بیوتک برسه‏!‏

Boloor

New member
تازه جالب اینجاس که انگار هیچ کسی این ترجمه از مورتیمرو تا حالا ندیده! حداقل من از هر جا که سراغ گرفتم نمی شناختنش، و همشون همون ترجمه عیسی یاوری رو داشتن. آخه چرا یه کتابی که خیلی وقته تجدید چاپ نشده رو یکدفعه به عنوان منبع اعلام می کنن؟ واقعا هدفشون از این کارا چیه؟

آخرین ویرایش:

Briana

New member
منم که دلم خوش بود جزوه سنا به دستم برسه همه درساش کامل و جامعه،که نبود.
چون شیمیش برخلاف باکتری و سلولی مولکولیش خیلی کامل نیست یعنی آخرش باید منبع را خوند چون خیلی خیلی خلاصه شدس علاوه بر این جلد دومش هم که آخر اسفند آماده میشه و تا اون موقع باید صبر کرد.
حالا هم که دیگه منبع شیمی یه ترجمه دیگه از مورتیمر شده و من نمیدونم جزوه شیمی سنا بر اساس کدوم ترجمه مورتیمر نوشته شده؟یاوری یا هروی؟اصلا بر اساس مورتیمره یا ی کتاب شیمی دیگه؟ولی اون چیزی که مسلمه اینه که شرایط واسه همه یکسانه.ایشالا خدا به هممون کمک میکنه.

mahdieh

New member
منم که دلم خوش بود جزوه سنا به دستم برسه همه درساش کامل و جامعه،که نبود.
چون شیمیش برخلاف باکتری و سلولی مولکولیش خیلی کامل نیست یعنی آخرش باید منبع را خوند چون خیلی خیلی خلاصه شدس علاوه بر این جلد دومش هم که آخر اسفند آماده میشه و تا اون موقع باید صبر کرد.
حالا هم که دیگه منبع شیمی یه ترجمه دیگه از مورتیمر شده و من نمیدونم جزوه شیمی سنا بر اساس کدوم ترجمه مورتیمر نوشته شده؟یاوری یا هروی؟اصلا بر اساس مورتیمره یا ی کتاب شیمی دیگه؟ولی اون چیزی که مسلمه اینه که شرایط واسه همه یکسانه.ایشالا خدا به هممون کمک میکنه.

اتفاقا خیلی هوشمندانه به نکته مهمی اشاره کردی
تنها دلخوشی من اینکه خیلی از موسسات جزواتشون براساس مورتیمره
و نمیشه به اونها هم ایراد گرفت...چون همین منبع رو پارسال هم گفته بودن وخیلی ها به خوندن مورتیمر درصد قابل قبولی اورده بودن
واز طرفی مایی که اینقدر پیگیریم نتونستیم اطلاعات درستی بدست بیاریم پس وضعیت برای همه مشابه هست
از طرفی من سایت انتشارات مشهدم نگاه کردم این کتاب نبود!!!!!!!!

بالا