مشکل ناگهانی ورم پا از چیست ؟

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

mihanlearn

New member
سلام دوستان

ببخشید سوالی داشتم
یکی از اطرافیان بطور ناگهانی هر 2 پایش تا زانو ورم و باد کرده
و درد میکند
بنظر شما از چیست ؟
حدس پزشک تب مالت است

eliot -esf

New member
سلام دوستان

ببخشید سوالی داشتم
یکی از اطرافیان بطور ناگهانی هر 2 پایش تا زانو ورم و باد کرده
و درد میکند
بنظر شما از چیست ؟
حدس پزشک تب مالت است

تب مالت !شغلشون چیه !؟
از این شیر و لبنیات های غیر پاستوریزه استفاده میکنه !؟!(من دکتر نیستما اجازه ندارم چیزی بگم !!)

mehrshad.namdar

New member
منم از طرف خودم اضحار نظر می کنم.
اول اینکه ایشون باید ازمایش بدن. ازمایشات مربوط به قلب کلیه و تست های کبدی.قاعدتا تورم ادم هست. که با تست های ازمایشگاهی تشخیص داده میشه.تا جایی که اطلاعات من یاری می کنه ادم جز علایم تب مالت نیست. بیتشر در نوع‌ حاد، علايم‌ زير به‌طور ناگهاني‌ ظاهر مي‌شوند:
لرز، تب‌ متناوب‌، تعريق‌
خستگي‌ قابل‌ توجه‌
درد به‌ هنگام‌ لمس‌ ستون‌ فقرات‌
سردرد
بزرگ‌ شدن‌ گره‌هاي‌ لنفاوي‌
خستگي‌
درد عضلاني‌
كمردرد
يبوست‌
كاهش‌ وزن‌
افسردگي‌
جز علایمه تب مالته. شاید تشخیص پزشکشون درست باشه و تب مالت داشته باشن ولی ادم و تورم پا مربوط به تب مالت نیست!. بعد از تست های ازمایشگاهی میشه تشخیص داد چون ادم علت های خیلی مختلفی میتونه داشته باشه.فشار خون توزیع نامناسب آب در ecf سو تغذیه مشکلات کبدی مثل کاهش سنتز البومین مشکلات کلیوی و عدم دفع مناسب اب و ..

mehrshad.namdar

New member
میگم ها این پست بیچاره مال سال قبله حالا اومده بالا ما هم اومدیم نوش دارو بعد مرگ سهراب دور از جون تجویز می کنیم! :dadad4:

Hamidvet

New member
درسته بسته به شغلشون هم داره ...

بیشتر کسانی که با دام و فرآورده های اونها (مثل شیر، پنیر و ...) سروکار دارند، ممکنه بروسلوز (تب مالت) بگیرند :smiliess (7):

Hamidvet

New member
میگم ها این پست بیچاره مال سال قبله حالا اومده بالا ما هم اومدیم نوش دارو بعد مرگ سهراب دور از جون تجویز می کنیم! :dadad4:

عجب! :33:

باید history مناسبی از بیمار گرفته بشه؛ ممکنه گوشتی خورده شده باشه که از خط نظارت کشتار بدون توجه رد شده باشه و ...

mehrshad.namdar

New member
بله درسته حتما اطلاعات شما تو این زمینه بیشتر از منه. ولی تا جایی که من میدونم جز علایم تب مالت ادم نیست. اگه اطلاعات من ایراد داره اصلاح بفرمایید لطفا ممنون

Hamidvet

New member
ادم پاها جزو علائم رایج بروسلوز نیست ولی خب شاید مورد نادری باشه؛ کما اینکه Orchitis (ادم بیضه ها)، درد مفاصل و خشکی عضلات هم ممکنه جزو عوارض باشه. با این حال پزشک باید با استناد با آزمایشهای مختلف نظر نهائیش رو اعلام کنه.

مجید دیجی

مدیر بخش
یاد این دکترایی افتادم که 6 ماه یا یه ساله نوبت می دن ....

دلایل ورم پاها
تجمع مایعات در بافت های بدن موجب ورم می شود. احتباس مایعات ممکن است به علت بیماری قلبی، بیماری کبدی و یا کلیوی و یا اختلالات رگ های خونی باشد.
دیگر دلایل ورم پاها عبارتند از:
- عفونت میکروبی پا
- نیش حشرات
- لخته شدن خون در پاها
- افزایش سن
- سوختگی
- بسته شدن غدد لنفاوی
- مصرف غذاهای شور و دارای کربوهیدرات
- مصرف قرص های ضد بارداری و یا هورمون درمانی
- سندروم قبل از قاعدگی
- بارداری
- احتباس نمک در بدن
- آسیب عضلات
- واریس
- التهاب وریدها که باعث می شود که خون به درستی به طرف قلب نرود.
- واکنش های آلرژیک
- پره اکلامپسی (مسمومیت حاملگی که با افزایش فشارخون، اوره و ورم مشخص می شود)
- اختلالات عصبی عضلانی
- تروما یا حوادث
- عمل جراحی لگن و سرطان
- سوء استفاده از ملین ها
- سوء استفاده از دیورتیک
- سوء استفاده از داروها
- داروهای ضدافسردگی، استروئیدها، داروهای فشار خون، داروهای غیراستروئیدی ضد التهاب، مسدود کننده های کانال کلسیم و هورمون درمای مانند استروژن درمانی و داروهای دیابت می توانند باعث ورم گردند.
- پرواز با هواپیما و یا ماشین سواری به مدت طولانی
====

چون هر دو پا بوده
قلبی-عروقی ، کلیوی ، کبدی و... تب مالت هم با یه آزمایش مشخص میشه ...
====

آره تاریخ این تایپک قدیمی هست ...
من گزارش می دم که بسته بشه ... :j58r36j3gcr4suxymup

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا