مسابقه داستان نویسی با عکس

AWWA

New member

مسابقه داستان نویسی با عکس

با سلام
اخیرا توی سایت میدیدم که بعضی دوستان خیلی به نوشتن مخصوصا داستان نویسی علاقه دارن. برا همین تصمیم گرفتم یه مسابقه بذارم تا از هنر و استعداد دوستان بیشتر بهره ببریم.
روال مسابقه اینطوریه که یه عکس گذاشته میشه و هرکس که داوطلب بود یه داستان کوتاه راجع بهش مینویسه. و متنشو برای من پیغام خصوصی میکنه. روز آخر همه داستانها بدون اسم نویسنده توی تاپیک گذاشته میشه و بقیه رای میدن. برندهء بهترین داستان، تعیین کننده موضوع بعدی مسابقه و قوانین خواهد بود.

نکات مهم:
1) داستان حداقل 5 سطر و حداکثر 20 سطر باید باشه. و اسمی براش تعیین بشه.
2) اگه تعداد شرکت کنندگان حداقل 2 نفر باشه این مسابقه انجام میشه.
3) نفر برنده ای که موضوع و تصویر بعدی رو تعیین میکنه میتونه قانون هم بذاره. مثلا کلماتی رو مشخص کنه و دیگران باید از اون کلمات در داستانشون استفاده کنن. یا بخواد که داستان دیالوگ محور یا خاطره نویسی یا طنز و ..... باشه.
4)نوشته ها حتما باید از تراوشات ذهنی فرد باشه وکپی برداری اصلا قبول نیست. مگر اینکه از یک داستان معروف استفاده کنه و در اون داستان تغییر قابل ملاحظه ای ایجاد کنه.
5) نوشته برنده مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
اولین عکس رو با اجازه خودم میذارم

اگه سخته بگین عوضش کنم و یا اگه عکس بهتری دارین برام بفرستین تا اونی که مناسبتره جایگزین کنم.
از امروز تا آخر بهمن 93برا ارسال داستان فرصت هست

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

AWWA

New member
آواجان ایده خوبیه! البته اگر مثل تاپیک دوره خوانی (سانتاماریا) نباشه! قرار بود روی داستان بحث کنیم ولی فقط چندتا از بچه ها یه دیدگاه کلی گفتند از کتاب!!
اما امیدوارم اینجا یه تاپیک خوب باشه و استقبال هم بشه.

ممنونم نازنین:heart:

ممنون بیو ساینتیست جان....
در مورد سانتا ماریا حتما بحث میکنیم. این چند روزه که به سایت دسترسی نداشتم متاسفانه نتونستم پیگیرش باشم. با کمک شما و بقیه دوستان حتما ادامش میدیم.

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
سلام ...اونایی که به نویسندگی علاقه دارن این پستو بخونن!

خیلی وقت پیشا این تاپیکو زده بودم.....با اینکه ادامه پیدا نکرد ولی به نظر خودم یکی از بهترین موضوعاتی هست که ایجاد کردم. تو یه برنامه مستند تو بی بی سی دیدم ،ایرانیای مقیم آمریکا همچین مسابقه ای رو میذارن تا هم تمرین نویسندگی براشون باشه و هم افکارشون ثبت بشه و هم خلاقیتشون بیشتر شه
برا همین بازم این تاپیکو آوردم بالا.......نظرتون در مورد این جور برنامه های فرهنگی چیه؟

نوتر

New member
آوا خانم این چنین تاپیک های سطح بالایی به نظر میرسه برای جو فعلی انجمن یکم سنگین باشه:thumbsupsmileyanim: خخخ

به نظرم اگه همکاری باشه یکی از بهترین تاپیک های انجمنه :rose:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AWWA

AWWA

New member
آوا خانم این چنین تاپیک های سطح بالایی به نظر میرسه برای جو فعلی انجمن یکم سنگین باشه:thumbsupsmileyanim: خخخ

به نظرم اگه همکاری باشه یکی از بهترین تاپیک های انجمنه :rose:

ممنون:rose: اولش آره سطح بالا و سنگین به نظر میاد ولی مطمئنم بعدش رو غلتک میفته. نباید از فکر کردن،خلاقیت واینکه مورد قضاوت دیگرون قرار بگیریم بترسیم. نوشتن ذهن آدمو باز میکنه.

ZOT

New member
چه تاپیک خوبی! اینو کی زده بودی آوا!؟ چرا من اینو ندیده بودم تا حالا!؟ حالا تا کی وقت داریم !؟

AWWA

New member
میخوام یه چند تا نکته در مورد اهمیت نوشتن بگم:

- ایرانیا جزو کسایی هستن که از نوشتن میترسن، چون دوس ندارن حرفاشون مورد نقد و تمسخر واقع بشه. تو همون برنامه مستند خیلی خوب این قضیه موشکافی شده بود.نویسنده ایرانی کمه.

- تو کشوری که نویسندگی کم باشه ،یه اشتباه بارها و بارها تکرار میشه چون از تجربه دیگران استفاده نمیشه.همه به مثل هم فکر کردن عادت میکنن.

-شاید بگین این حرفا چه ربطی به داستان نویسی داره...اول اینکه داستان نویسی یکی از اولین قدما و ساده ترین راها برای شروع نویسندگیه و شاید از جذابتریناش. و اینکه با داستان خیلی راحت میشه با مخاطب ارتباط برقرار کرد مخصوصا با نسل کودک

- من تو یه سایت دیگه عضوم ....اونجا مطالعه گروهی و اینجور کارای فرهنگی خیلی رونق داره. میدونین چرا؟ اونجا همه تحصیل کرده نیستن از بچه 15 ساله تا یه فرد 70 ساله توش عضون. برا همین آزادی افکار توش زیاده. ماها تو این انجمن احساس محدودیت داریم چون همه با سواد و تحصیل کرده هستن. اما از یه طرف دیگه ام باید نگا کنیم اینجا بیشتر امکان استفاده از نظرات مفید وجود داره.

AWWA

New member
چه تاپیک خوبی! اینو کی زده بودی آوا!؟ چرا من اینو ندیده بودم تا حالا!؟ حالا تا کی وقت داریم !؟

ممنون عزیزم...من فک میکردم دیدیش!یادت هست یه تاپیک داستان نویسی گروهی زده بودی،همون موقع این تاپیکو زده بودم. از تاپیک تو تقلب کردم:28::whistle:

abtin13

New member
اولشو بریم ببینیم کجا میرسه.ادامه پیدا می کنه یا نه

• Like

AWWA

New member
آقای ماکسین میگن عکس دیده نمیشه برا همین دوباره آپلود کردم

AWWA

New member
تا 15 دی هر کس داستانی داشت برام پیغام خصوصی کنه......فقط بگم زیاد سخت نگیرین،قرار نیست داستانامون در حد جنگ و صلح باشن:) همین که با شجاعت شروع به نوشتن کنیم مهمه.

میتونه هرجور موضوعی داشته باشه:داستانی،رمانتیک ،دیالوگ،طنز

نوتر

New member
ساده ترین اصول داستان نویسی - ویژه همه ی دوستان

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

خو فک کردین لینکه؟؟؟:dadad4:

خواستم بگم ممکنه همچین لینک هایی پیدا بشه فقط تلاش کنید :thumbsupsmileyanim:

من برم به کمکای دیگم برسم

شفق بانو

New member
اواجان تاپیک مثل همیشه هدف دار و مفید و کاملا فرهنگی افرین به خلاقیتت عزیزم :rose:

حقیقتش جا خوردم این چنین تاپیک مفیدی توی قعر انجمن خاک خورده باشه

هستند دوستانی که قریحه ی شعر و کارهای ادبی دارن حتما استقبال میکنن .

15 دی درست همزمان با امتحانات ترم ولی سعی میکنم حتما یک داستان زیبا بنویسم

• Like

AWWA

New member
اواجان تاپیک مثل همیشه هدف دار و مفید و کاملا فرهنگی افرین به خلاقیتت عزیزم :rose:

حقیقتش جا خوردم این چنین تاپیک مفیدی توی قعر انجمن خاک خورده باشه

هستند دوستانی که قریحه ی شعر و کارهای ادبی دارن حتما استقبال میکنن .

15 دی درست همزمان با امتحانات ترم ولی سعی میکنم حتما یک داستان زیبا بنویسم
ممنونم شفق جون:28: اگه زمانش خوب نیست میتونیم بذاریمش برا بعد امتحانات...تو این فاصله هر کی خواست داستانشو ارسال کنه.

AWWA

New member
هر کس موافقه بمونه برا بعد امتحانات ترم این پستو لایک کنه

شفق بانو

New member
ممنونم شفق جون:28: اگه زمانش خوب نیست میتونیم بذاریمش برا بعد امتحانات...تو این فاصله هر کی خواست داستانشو ارسال کنه.

خواهش میکنم عزیزم :28:

اتفاقا عالی میشه البته اگه دوستان موافق باشن /فرصتی بشه ما هم یک اثر ادبی از خودمون بجا بذاریم :black_eyed:

ketabsabz

Well-known member
آوا جونم ممنون بابت تاپیک بسیار خوبت واقعا به گفته ی دوستان حیفه که خاک خورده تا حالا :riz304:

منم به داستان نویسی خیلی علاقه داشتم یادمه بچه تر که بودم دست به قلم بودم بعضی وقتا مینوشتم :dadad4:

اگه بتونم حتما شرکت میکنم

• Like
بالا