كمك

parviz.a

New member
سلام بر همه من ميخوام برا سال بعد شروع كنم مطالعه اما نميدونم از كجا بايد شروع كنم لطفا بدادم برسين خيييلي واسم مهمه برم انستيتو كمكم كنين
مخصوصا براي زبان و خلاصه كاپلان

biosta

Well-known member
چند خط یادآوری می کنم می دانی که الان وقت مطالعه ی درسی نیست !الان دقیقا وقت مطالعه ی غیر درسی هست .
ببین هدفت از ادامه تحصیل چیست ؟مقایسه واقع بینانه بین آنچه که از ادامه تحصیل بدست می آوری و آنچه که از دست می دهی !.چه بسا در این رابطه لیستی تهیه کنی
حاضری برای درس تا چه اندازه متحمل درد مشروط بشی یعنی تا چه اندازه حاضری بهای ادامه تحصیل رو بپردازی
(وقتی کاری رو انجام می دهیم خود به خود از انجام پاره ی امور دیگر ناتوان می شویم و این قید برای همه هست منظور همان قید زمان )
به دانشکده هایی که گرایش ارشد مورد نظرت رو دارند سر بزن و با دانشجویان همون مقطع و همون گرایش صحبت بکن .
توی اینترنت در باره ی گرایش مورد نظرت جستجو بکن .
سخن کوتاه نهایتا " چون گفتی که می خواهی سال بعد می خواهی کنکور را به طور جدی شرکت کنی آنچه که الان مهمتر از درس خواندن هست جواب گویی به این سوال است
که آیا بعدا" از وقتی که برای مطالعه درسی می گذاری پشیمان می شوی یا نه ؟حتی اگر قبول نشی...

farshad25

New member
چند خط یادآوری می کنم می دانی که الان وقت مطالعه ی درسی نیست !الان دقیقا وقت مطالعه ی غیر درسی هست .
ببین هدفت از ادامه تحصیل چیست ؟مقایسه واقع بینانه بین آنچه که از ادامه تحصیل بدست می آوری و آنچه که از دست می دهی !.چه بسا در این رابطه لیستی تهیه کنی
حاضری برای درس تا چه اندازه متحمل درد مشروط بشی یعنی تا چه اندازه حاضری بهای ادامه تحصیل رو بپردازی
(وقتی کاری رو انجام می دهیم خود به خود از انجام پاره ی امور دیگر ناتوان می شویم و این قید برای همه هست منظور همان قید زمان )
به دانشکده هایی که گرایش ارشد مورد نظرت رو دارند سر بزن و با دانشجویان همون مقطع و همون گرایش صحبت بکن .
سخن کوتاه نهایتا " چون گفتی که می خواهی سال بعد می خواهی کنکور را به طور جدی شرکت کنی آنچه که الان مهمتر از درس خواندن هست جواب گویی به این سوال است
که آیا بعدا" از وقتی که برای مطالعه درسی می گذاری پشیمان می شوی یا نه ؟حتی اگر قبول نشی...

حرفات فوق العاده بود مرسی

psychology123

New member
سلام بر همه من ميخوام برا سال بعد شروع كنم مطالعه اما نميدونم از كجا بايد شروع كنم لطفا بدادم برسين خيييلي واسم مهمه برم انستيتو كمكم كنين

سلام
به نظرم اولین کار اینکه برین دفترچه وزارت بهداشت رو دانلود کنین تا با منابع اشنا بشین.
برای شروع مطالعه پیشنهاد من اینکه از کاپلان2 و نظریه های شخصیت و روان درمانی شروع کنین

البته بگم شاید در ابتدا وقتی کاپلان رو شروع می کنین یخوره توی ذقتون بخوره و به نظر سنگین بیاد اما ادامه بدین و بخونین و از روی چیزایی که متوجه نمی شین رد بشین کم کم همین جور که پیش می رین سیستم نگارش کتاب دستتون می یاد و برای اینکه روی کاپلان تسلط پیدا کنین از الان با جدیت شروع به مطالعه کنین و بذارین توی مطالعه هر روزتون.

در مورد زبان من کتاب رضازاده و دانشجویان پزشکی رو تا حدودی مطالعه کردم و اگر بر می گشتم عقب برای مطالعه زبان از کتاب دانشجویان پزشکی شروع می کردم و بعد می رفتم سراغ رضازاده و بعد لزگی +سوالات سال های پیش.
شما که هدفتون جدی هست در کوتاه ترین زمان این کتاب ها رو تهیه و شروع به مطالعه کنین چون چشم بهم بزنین این یکسال هم به سرعت باد می گذره.

موفق و پیروز باشین:thumbsupsmileyanim:

yazdan

New member

پرویز جان شوخیت گرفته یا نگرانی رتبه 1 نشی؟پسر خوب بااین همه فرصت میترکونی البته اگه از امروز شروع کنی.یعنی شروع کنی.اگه گفتی پس از فردا شروع میکنم اونوقت جاداره گان بشی.
درضمن روانشناس که نباید بهم بریزه؟
این تاپیکو حذف کن و با آبروی روانشناسا بازی نکن:riz277::smiliess (10):

biosta

Well-known member
به روانشناسی علاقه زیادی دارم و یک خورده هم اطلاعات دارم بنابرین میگم

همان طور که یک جراح نمی تونه روی خودش عمل جراحی کنه چرا که باید بیهوش بشه
یک روانشناس هم در خیلی از موارد برای حل مشکلش باید به یک نفر دیگه مراجعه کنه چرا که روانشناسی می تونه یک جراحی روان باشه .
روانشناسی پیچیده تر از هر رشته ی دانشگاهی هست که وجود دارد ای کاش عموم مردم کمی فقط کمی خوب می دانستند...

nocerino

New member

واقعا راست میگید.این واقعا حرف خیلی از ما ها به دوستانیمون هست.خیلی ها نمیدونند تنها ملاک نباید ارشد قبول شدن باشه و بلکه خیلی چیز ها هم باید ملاک کارمون قرار بدیم

بالا