***فرزند کشی برای زیبا شدن***

رها45

New member
رابطه ميان خصوصيات ليبراليسم و ترويج سقط جنين سقط جنين در ايالات متحده به راستي موضوعي مناقشه­ برانگيز بوده و هست. آنچه در اين بخش از نوشتار در پي آن هستيم اين است كه نشان دهيم رابطه‌اي وثيق ميان وضعيت كنوني سقط جنين و خصوصيات اصلي انديشه ليبرالي وجود دارد و وضعيت كنوني، حاصل انديشه‌هاي ليبرالي و به كار‌گيري آن‌ها در عرصه عمل است.
به عبارت بهتر در اين بخش در پي آن هستيم كه نشان دهيم ترويج سقط جنين و آزاد دانستن مادران در پايان دادن به حيات جنين، برخاسته از نگاه ليبرالي است و وضعيت كنوني ايالات متحده آمريكا كه در آن 93 درصد از سقط جنين‌هايي كه صورت مي‌گيرد بدون هرگونه اضطرار و نياز پزشكي و صرفاً به خواست والدين مي‌باشد، محصول عملي شدن نگاه ليبرالي در زندگي جمعي انسان‌ها در ايالات متحده آمريكا است.براي نشان دادن چنين امري لازم است كه اولاً نگاهي به استدلال‌هاي حاميان سقط جنين داشته باشيم. شايان ذكر است كه حاميان سقط جنين مي‌توانند در سراسر دنيا استدلال‌هاي مختلفي داشته باشند. آنچه ما در اين جا در پي نشان دادن آن هستيم اين است كه حاميان سقط جنين، ليبراليسم را مكتبي مناسب براي دفاع از خواست خود يافته‌اند و از اين رو استدلال‌هايي كه در حمايت از سقط جنين مطرح مي‌كنند با مباني ليبراليستي سازگار مي‌باشد. علاوه بر اين در گامي ديگر روندي كه سقط جنين در جامعه آمريكا طي كرده است، منطبق بر عملي شدن معيارها و شاخصه‌هاي ليبراليستي در اين جامعه بوده است.دو سوي مناقشه كنوني در مورد سقط جنين در ايالات متحده آمريكا را مي‌توان به تقريب زير تقرير کرد:الف) طرفداران آزادي سقط جنين: اين عده به دلايل مختلفي از جمله آزادي و اختيار زن (در اين که باردار باشد يا خير) و آزادي زن و مرد در انتخاب آينده زندگي‌شان، استدلال مي‌کنند که مطابق اين دلايل زن بايد نسبت به حفظ و سقط جنين خود آزاد باشد. به اين ترتيب از نظر اينان درست اين است که زن را مجبور به حفظ جنين و بارداري نکنند و خلاف اين امر ظالمانه و اجبار­آميز است. اين نگاه كاملاً همخوان با نگاه ليبراليستي است. چنان­كه متفکرین لیبرالیسم نيز در بيان استدلال­هاي مختلف حاميان سقط جنين به نگاه ليبراليستي و تقدم قائل شدن بر حق در برابر سعادت اشاره مي‌كنند و از قول اين گروه مي‌نويسند
از آن جهت نبايد عليه سقط جنين قانون‌گذاري نمود كه سقط جنين يك حق است.
ب) مخالفان آزادي سقط جنين: اين گروه نيز به دلاليل مختلف از جمله دستورات مذهبي، متمسک مي‌شوند و مدعي آن هستند که جنين در حقيقت يک موجود زنده و انسان صاحب حق است و هيچ کس حتي مادر وي حق ندارد او را از حق حيات محروم کند. به اين ترتيب به نظر اينان درست اين است که حق انسان ناتواني که امکان دفاع از خود را ندارد تضييع نشود و يک انسان از حق حيات محروم نگردد.


حمایت از سقط جنین برای تجارت لوازم آرایشی و محصولات خوراکیدر کنار حمایت مکتب لیبرالیسم از آزادی سقط جنین در آمریکا، تجارت دیگری بواسطه رشد صنعت سقط جنین رونق گرفته است، تجارت لوازم آرایشی که برای تولید جنس مرغوب نیاز به روغن تولید شده از جنین است.در کنار این تجارت پر سود، اظهارات سناتور آمریکایی رالف شورتی "Ralph Shortey" در ایالت اوکلاهاما فاش کرد که شرکت‌های پپسی، کرافت و نستله از سلول‌های کبد جنین‌های سقط شده به عنوان طعم‌دهنده نوشیدنی‌های خود استفاده می‌کنند و روزانه میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، از این نوشیدنی‌ها استفاده می‌کنند.
146624_885.jpg

بنابر این افشاگری مشخص شد شرکت­‌های یاد شده با همکاری و حمایت از مؤسسات خصوصی سقط جنین، کبدهای جنین سقط شده را برای مصارف خوراکی از جمله طم دهنده­‌ها مورد استفاده قرار می­‌دهند.[13]
146625_965.jpg

صنعت سقط جنین و تجارت لوازم آرایش"ویکی ایوان" محقق کلیسای سان فرانسیسکو در تحقیقات خود درباره سقط جنین در آمریکا نشان می­دهد بر اساس قوانین و سیاست­‌های پشت پرده، رشد سقط جنین نسبت به 30 سال گذشته بیش از 30 درصد افزایش داشته است.بنابر تحقیقات وی، 1.787 مرکز حمایت از سقط جنین در آمریکا وجود دارد و با توجه به سیاست­‌های حمایتی دولت­‌ها از سال 1997 تا سال 2008؛ 25 درصد افزایش پیدا کرده است.


بنابر تحقیقات ایوان، تبلیغات دولت­‌ها و مؤسسات خصوصی برای زیبایی اندام زنان و همچنین جلوگیری از چروک شدن پوست، بسته­‌های تشویقی برای سقط جنین ایجاد کرده و این مسائل در کنار حق قانونی برای هر فرد درباره حاملگی سبب رونق داروسازی و تجارت لوازم آرایشی شده است.ایوان می­‌گوید: با توجه به فعالیت­‌های گسترده و آزادانه مؤسسات خصوصی در آمریکا، به نظر می‌­رسد سیاست­‌های دولتمردان برای سهولت این مسئله بسیار پررنگ است تا جایی که بنابر اسناد منتشر شده، مؤسسات خصوصی سقط جنین در انتخابات ریاست جمهوری کمک­‌های بسیاری به نامزدها و احزاب سیاسی کرده­‌اند.[14]
146681_231.jpg

وی همچنین در ادامه تحقیقات خود می­گوید: بدون استفاده از اندام جنین­‌های سقط شده، عملا تجارت لوازم آرایشی سود زیادی ندارد، بسیاری از لوازم آرایشی تولید شده برای افراد سالخورده و برای جلوگیری بشتر از چروک شدن و پیری پوست به کار می‌­رود که در این لوازم آرایشی به صورت مستقیم از جنین انسان استفاده می­‌شود.
 
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 'Reza'
بالا