طرح خودسازی انجمنی

mehrshad.namdar

New member

این طرح تا روز اربعین و شهادت حضرت رضا ادامه داره و هدفمون اینه که تو این مدت عزم و اراده مون رو برای ترک عادت های نادرست جزم کنیم و تلاش کنیم . اگر طرح رو بچه ها بپسندند در روزهای بعد هم ادامه میدیم. پیشنهادی اگه داشتید بگید تا موضوع پربارتر پیش بره.

شرایط این طرح اینه.
1 یک سری قانون تعریف میشه و سعی می کنیم هر روز به این قوانین پایبند باشیم
2. هر روز به خودمون بر اساس اینکه چقدر به قوانین تعیین شده پایبند بودیم نمره میدیم
3. دوستانی که تو طرح شرکت میکنند اگر تمایل داشتند میتونن نمره روزانه خودشون رو در تاپیک گزارش بدن.
4. اگر وسوسه شدید که طرح رو رها کنید بیان تو تاپیک و صحبت کنیم. داشتن دوست و همراه خوب میتونه تو این راه بهمون کمک کنه.
5. ایتم های پیشنهادی برای این مدت اینهاست:
الف. خواندن نماز اول وقت:5 نمره ... هر وعده از نمازهاتون رو سر وقت نخوندید 1 نمره از خودتون کم کنید.اگر ی وعده از نمازتون رو کلا نخوندید 2 نمره از خودتون کم کنید.

ب. درس خوندن : درس خواندن هم یک عبادت محسوب میشه. دوستان کنکوری به ازای هر 1.5 ساعت درس به خودشون 1 نمره بدن. دوستان غیر کنکوری به ازای هر 1 ساعت 1 نمره .سقف نمره نهایتا 5 است.

ج:رسیدن به هدفی که همیشه براتون سخت بوده.. تعیین این هدف با خودتون. مثلا یکی هدفش اینه که روزی 1 صفحه از نهج البلاغه رو بخونه. یکی هدفش اینه که سطح مطالعه روزانه اش بالای 10 ساعت برسه. ... اگر به هدف خودتون رسیدید 5 نمره به خودتون بدید.( این هدف رو بر اساس نیاز خودتون و واقع بینانه انتخاب کنیم نه ارمان گرایانه )

د: اگر در طول روز یک صفحه قران با معنی خوندیم 2نمره. دعا برای فرج اقا امام زمان 2 نمره خواندن دعا خاص از مفاتیح 1 نمره...زمانی نمیبره

ه: ی سری ایتم کمکی هم میزاریم. روزه گرفتن 2نمره. تعقیبات نماز 2 نمره. صلوات فرستادن تو تاپیک 1 نمره.اینم مجموعا 5 نمره کمکی علاوه بر 20 نمره. خوش به سعادت کسی که 25 بگیره :)

مهم نیست چه نمره ای روزهای اول میگیریم. مهم اینه هر روز نمره بهتر و بالاتری بگیریم. در پایان طرح ببینیم معدل خودسازی مون در این مدت چند شده. و ببینیم ایا همون اندازه که معدل دانشگاه و قبولی در کنکور برامون مهم بوده معدل خودسازی هم مهم یا نه.
دوستانی که در این طرح شرکت میکنند اعلام کنند.
التماس دعا

آخرین ویرایش:

N@RVIN

Well-known member
من اومدم استقبال کنم اونم خیلی ... فقط یه مورد هم میخوام لطفا بهش اضافه کنید (البته به معنی واقعی انجام بشه ) فکرم میکنم اهمیتش هیچ کمتر از موارد بالا نیست شایدم مهمتره چون خدا هم به حق الناس توجه وِیژه ای داشته!!!

لطفا در مورد دیگران قضاوت و پیش داوری نکنیم اونم گاها پیش داوریهایی که بدترین حالت ممکن رو داره ( منکه خودم نمره ی وِِیژه ای بهش میدم )

آخرین ویرایش:

N@RVIN

Well-known member
"لبیک یا حسین" یعنی دروغ نگوییم ، یعنی حق را بگوییم ، یعنی غیبت نکنیم ، یعنی تهمت نزنیم ، یعنی نماز اول وقت بخوانیم ، یعنی خیرخواه هم باشیم ، یعنی ............هنوز هم برای پیوستن به حسین (ع) دیر نیست

خوش به حال جمعیتی (البته بدون ریا و خالصانه )که از چند روز پیش برای تجدید بیعت و فقط گفتن گفتن یک " لبیک یا حسین " پای پیاده عازم حرم امام حسین (ع) هستن.

لبیــــــــــک یا حسین (ع)

آخرین ویرایش:

matyam91

New member
متم هستم دوستان !!وقتي بجه بودم يادمه سوم و جهارم ابتدايي يه دفترجه داشتم هر شب از خودم حساب ميكشيدم يه جدول كشيده بودم يه طرف كاراي بدما مينوشتم يه طرفم كاراي خوبما حتي سلام كردن هامم جزو كاراي خوبم مينوشتم اما الان جي ...
اميدوارم با شركت تو اين طرح دوباره مثل اون موقع ها شم
فقط يه بيشنهاد اينكه هر كار بدي كرديم مثل دروغ كفتن و قضاوت كردن و... يه نمره از خودمون كم كنيم !!!!

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام منم هستم...
کاشکی یه آیتم هایی بود مثل گناه کبیره برای غیبت که مثلا 7 نمره منفی داشت باشه ...
بعد اگر سعی داریم که این اعمال رو دائمی کنید باید 40 روز بر اون اصرار کنیم...

از کی باید نمره رد کنیم ؟؟؟؟؟؟؟//////

baran-

New member
گاهی لازمه که از خودمون حساب بکشیم...
گاهی لازمه که گناهانی که برامون عادت شده رو ترک کنیم........
گاهی لازمه که به خودمون یادآوری کنیم...تا حالا چه کردیم؟؟؟؟؟؟ زین پس قرار برچه بگزاریم؟؟
قرار بر بندگی که بگزاریم..........
خدا.......
یا
شیطان...
عهد بستن آسان و عهد شکستن آسان تر.......
بنا را بربندگی بگزاریم که او(خدا)بنده نواز است....

مجید دیجی

مدیر بخش
سلام منم هستم...
کاشکی یه آیتم هایی بود مثل گناه کبیره برای غیبت که مثلا 7 نمره منفی داشت باشه ...

من پایه هستم... حتی اگع یه نفر همراه واقعی باشه...
کسایی که برای خوندن نماز مشکل دارن دعای معراج رو بخونن... من هر وقت کاهل نماز میشم می خونمش .... خیلی جواب میده ... اگه روزای اول جواب نداد اینقدر بخونید تا جواب بده ... برای نماز اول وقت هم یه نرم افزار هست که نصب میشه روی گوشی موبایل و خود به خود سر موقش اذان میگه ... خودتون رو ملزم کنید تا اذان رو شنیدید نماز بخونید ...
====
===
==
=
توصیه به دوستانی که الان فک می کنن نمره کم میگیرن ... اگه یکباره شرو کنید زده می شید ... به نظر من پله پله شرو کنید... یعنی روزای اول نماز و درس ...
بعد تعقیبات نماز ...
بعد قرآن
از این ناراحت نباشید که روزای اول نمرتون کم باشه... این براتون مهم باشه که روز به روز نمرتون بیشتر بشه...
=====================

دعای معراج : http://www.beytoote.com/religious/daru-manavi/prayer1-ascension.html

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
ممنون از صاحب تایپیک ...
در روزگاری که زندگی کردن همانند حیوانات مد شده ...انجام چنین کارهایی شهامت می خواد ... اجرتون با امام زمان ع من با تمام قدرت حمایتتون می کنم ...

baran-

New member
دلا تا کی در این زندان فریب این وان بینی

یکی زین چاه ظلمانی برون شو تا جهان بینی

saharandishe

New member
سلام بسیارطرح خوب وجالبیست،من بعدازگوش دادن به سخنرانی های حاج آقاپناهیان،تغیروتحول خاصی درزندگیم ایجادشدکه به خاطرتاثیرهمون سخنان ازانجام بسیاری ازگناهانی که برام عادی بودبه معنای واقعی بیزارشدم،وبه انجام واجباتی که برام سخت بودن،مثل نمازاول وقت ترغیب شدم،به نظرم اولین ومهم ترین چیزدرزندگی این هست که مابایدحساسیت زمان رودرک کنیم،اگربه معنای واقعی برای ماجابیافته که زمان چقدرسریعه،دیگه هیچکس زمانش روبرای مواردبی ارزش خرج نمی کنه...
امیدوارم شماهم گوش بدیدواستفاده ببرید:

بیان معنوی - ناشر آثار استاد پناهیان :: صوت | مدیریت زمان

ان شاء الله بتونیم امتیازات خوبی کسب کنیم...

saharandishe

New member
ضمن تقاضاازدوستان برای شرکت پرشورجهت تداوم طرح جالب بیان شده دراین تاپیک،بنده هم چندوقت پیش تاپیکی بااین مضمون ایجادکرده ام که خوشحال می شم دوستان ازاین تاپیک هم دیدن فرمایند

http://olumpezeshki.ir/thread14926.html

mehrshad.namdar

New member
من اومدم استقبال کنم اونم خیلی ... فقط یه مورد هم میخوام لطفا بهش اضافه کنید (البته به معنی واقعی انجام بشه ) فکرم میکنم اهمیتش هیچ کمتر از موارد بالا نیست شایدم مهمتره چون خدا هم به حق الناس توجه وِیژه ای داشته!!!

لطفا در مورد دیگران قضاوت و پیش داوری نکنیم اونم گاها پیش داوریهایی که بدترین حالت ممکن رو داره ( منکه خودم نمره ی وِِیژه ای بهش میدم )

سلام ممنون از حضورتون. من هم موافقم . اگر اجازه بدید این طرح به صورت ازمایشی انجام بشه و در نهایت با تلفیق نظرات به ی جمع بندی درستی برسیم.:riz304:

mehrshad.namdar

New member
متم هستم دوستان !!وقتي بجه بودم يادمه سوم و جهارم ابتدايي يه دفترجه داشتم هر شب از خودم حساب ميكشيدم يه جدول كشيده بودم يه طرف كاراي بدما مينوشتم يه طرفم كاراي خوبما حتي سلام كردن هامم جزو كاراي خوبم مينوشتم اما الان جي ...
اميدوارم با شركت تو اين طرح دوباره مثل اون موقع ها شم
فقط يه بيشنهاد اينكه هر كار بدي كرديم مثل دروغ كفتن و قضاوت كردن و... يه نمره از خودمون كم كنيم !!!!

دقیقا میخوایم چنین کاری انجام بدیم. اگه مثل اون زمان از خودمون حساب بکشیم بعد از مدتی پیشرفتمون رو کاملا احساس می کنیم. خدا خیرتون بده....

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساحل

mehrshad.namdar

New member
سلام منم هستم...

اگه بچه ها موافق باشن خیلی خوبه نظرات رو جمع بندی کنیم و انجام بدیم..

mehrshad.namdar

New member
گاهی لازمه که از خودمون حساب بکشیم...
گاهی لازمه که گناهانی که برامون عادت شده رو ترک کنیم........
گاهی لازمه که به خودمون یادآوری کنیم...تا حالا چه کردیم؟؟؟؟؟؟ زین پس قرار برچه بگزاریم؟؟
قرار بر بندگی که بگزاریم..........
خدا.......
یا
شیطان...
عهد بستن آسان و عهد شکستن آسان تر.......
بنا را بربندگی بگزاریم که او(خدا)بنده نواز است....

دقیقا درست میگید. قبل از اینکه ازمون حسابرسی بشه از حداقل به خودمون حساب پس بدیم. شاید یکی از محاسن این طرح گروهی بودنش باشه. انگیزه بیشتر....

mehrshad.namdar

New member
بچه ها این خیلی خوبه. هر کس تجربه ای داره مثل مجید اقا بیاد بگه.
تو ی سوره ای خیلی وقت پیش خونده بودم که نماز خوندن کار خیلی مشکلیه. پس اگه سخت بود براتون تعجب نکنیم. ی جایی هم از قران خونده بودم که نماز با غرور منافات داره. باید فروتن باشیم تا بتونیم نماز بخونیم. سوره دقیق یادم نیست. ولی اینجوری تو ذهنم هست.
امروز حتما میام و نمره رو میگم.
الهم صل علی محمد و ال محمد فعجل فرجهم

بالا