شبهه:حج ات را از عربستان به سرزمین خودت باز گردان که خدا همینجاست

saharandishe

New member
شبهه

1400 سال پیش پیامبر وقتی به این نتیجه رسید که ادامه نماز به سوی بیت المقدس دشمنان و بد خواهان را شاد خواهد کرد بی هیچ معطلی قبله را از سرزمین دیگران به سوی سرزمین خود تغییر داد.
و آیا خدا هم تغییر مکان داد؟
و تو می دانی که خدا در همه جاست.
و از رگ گردن به من وتو نزدیکتر.
واین تکه های سنگ و خاک واین مساجده محترم نمادند.
پس امروز ای مسلمان با تکیه بر عقل و احساس و دیانتت ، حج ات را از عربستان به سرزمین خودت باز گردان که خدا همینجاست

جواب شبهه

مسئله تغییر قبله به تصمیم پیامبراکرم (ص) نبوده بلکه امری الهی بوده و در قرآن کریم آیات ان ذکر شده

قد نرى تقلب وجهک فى السماء فَلَنُوَلّینّک قبلة ترضها فولِّ وجهک شطر المسجد الحرام و حیث ماکنتم فولّوا وجوهکم شطره و ان الذین اوتوا الکتب لیعلمون أنه الحق من ربهم و ما الله بغافل عما یعملون؛
ما گردش روى تو را در آسمان (به انتظار وحی) مى بینیم، هر آینه تو را به قبله اى که آن را مى پسندى بگردانیم، پس روى خود را سوى مسجدالحرام بگردان و هر جا که باشید رویتان را سوى آن بگردانید.
همانا اهل کتاب مى دانند که این (تغییر قبله) حق است از سوی پروردگارشان، و خدا از آن چه مى کنند غافل نیست ."
ایه 144 سوره بقره

علت تغییر قبلهhttp://isna.ir/fa/news/91031709233/چرا-قبله-مسلمين-تغيير-كرد

saharandishe

New member

دشمنان منتظر فرصتندکه مسلمانان واقعی را با بهانه اختلافات قومی و نژادی به جان هم بیندازند. .....

میدونی عرب ها
کیا هستند ؟
❗

عرب ها همون كسايي هستند كه از ٢٤ ميليون زائر اربعين امسال با تمام مال و جانشان پذیرایی کردند و (حدود٤ميليون از زوار ايراني بودند)

عرب ها یعنی هموطنان غیورمان در خوزستان و بوشهر و هرمزگان که از دفاع مقدس حق بزرگی به گردن کشور دارند

عرب يعني سيد حسن نصر الله و حزب الله

عرب ها يعني حزب الله ده ها هزار نفريِ عراق

عرب ها يعني سپاه ٩ بدر عراق

عرب ها يعني جبهه ي جهاد اسلامي فلسطين

عرب ها يعني انصارالله يمن كه ان شاالله با مقاومتشون ، عربستان رو كم كم به قعر نابودی ميفرستند .

لعنت خدا بر وهابيت و آل سعود

مواظب باشیم ، عرب و عربستان سعودی در لفظ کنار هم قرار نگیرد

طرف حساب ما رژیم ملعون آل سعود است ....

......

هوشیار باشید. ...

خدا انسانها را از یک پدر و مادر آفرید.

و در قرآن هم فرمود : " ان اکرمکم عندالله اتقیکم "

کسی نمی تواند بگوید نژاد من برتر است.

برتری به نژاد نیست.

به " تقوا "ست.

آخرین ویرایش:

saharandishe

New member
این سایت رو حتما ببینید...

شایعاتی که به اشتراک می گذاریم!

همه ما روزانه در شبکه های اجتماعی مثل وایبر و واتس آپ و ...با چندین شایعه مواجه میشیم. برخی از اوقات پیگیری و پاسخگویی این حجم زیاد از شایعات از تک تک ما بر نمیاد. عده ای از دوستان دغدغه مند سایتی راه انداخته اند و به صورت موجز و مستند سعی می کنند این شایعات را پاسخ بدهند.
http://shayeaat.ir
حتما به این سایت مراجعه کنید بسیار جالب پاسخ بسیاری از شایعات رایج در شبکه های مجازی را داده است.وبسیار مستند هم این کار را کرده است.

آخرین ویرایش:

love virology

New member
سکوت میکنم نظری ندارم

خوب سنگ به سینه میزنین

عرب یعنی عراقی که 8 سال ایران به ذلت کشید
عرب یعنی جنایت در بوستان و هویزه انجام داد
عرب یعنی کسی که ریه پدر منو جزیره مجنون داغوون کرد
عرب یعنی همکاران پدرمو در ناوچه پیکان به شهادت رسوند
عرب یعنی کشتن رستم فرخزاد
عرب یعنی جذیه گرفتن و تعرض به بانوان ایرانی
عرب ........

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: pashmak

maxin

Well-known member
05384094671248655217.jpg

خانه ات دیگر خدایا خانه نیست

امن و آسایش در این بتخانه نیست

خانه ی امنی که ابراهیم ساخت

زمزمش را ساقی و پیمانه نیست

خادمان پاسدار این حرم

غیر مشتی زنگی دیوانه نیست

ما دگر با خانه ات بیگانه ایم

چونکه در باز است و صاحبخانه نیست

آن حرامی را که احمد بانگ زد

جز حریم عده ای بیگانه نیست

شرم دارم باز گویم ماجرا

ماجرایش قصه و افسانه نیست

وصف حیوانیتی پست و سخیف

کو بیانش سخت و بی شرمانه نیست؟

خانه را تحریم باید کرد و گفت

جای ایرانی در آن بتخانه نیست

goo

New member
خدا همه دشمنان انسانیت را نابود کند.
دوستانی که خیلی دل گرفته از دشمنان هستند یک پیشنهاد اجرایی دارم، مارک های کالاهای اسرائیلی را از گوگل بگیرن و با عدم خرید اونا اجازه ندن که پولاشون گلوله بشه و سر بچه های بی گناه بریزه.این محصولات در ایران فراوانه.

این کار رو می کنین؟

مجید دیجی

مدیر بخش
آفرین saharandishe خیلی کارت درسته - 20 هستی 20 - پستات رو قبول دارم ایول داری در حد تیم ملی ...

مجید دیجی

مدیر بخش
ایرانی قرن ها و قرن ها باهوش بوده و امروز هم باید باهش تر باشه ... چرا؟ چون قرار یه اختلاف افکنی بزرگ بین عرب و عجم توی ایران و شاید هم دنیا راه بیوفته .... مثل زمان مختار ... مواضب مکر روباه پیر باشیم ...

پس کاسه داغ تر از آش نباشیم به حاشیه و شایعات دامن نزنیم ... بدون منبع و تحقیق حرف نزنیم که اگر اینجور باشیم صد در صد جزو جاهلان و شعبان بی مخ ها خواهیم بود ... شعبان بی مخ چوب و چماق داشت ما شایعه وتهمت ...​

65857766137389924969.jpg

اختلافات قومی و مذهبی چیزی نیست که ما بخوایم ... ما صلح دوستی برادری می خوایم ...

ROJO

New member
سکوت میکنم نظری ندارم

خوب سنگ به سینه میزنین

عرب یعنی عراقی که 8 سال ایران به ذلت کشید
عرب یعنی جنایت در بوستان و هویزه انجام داد
عرب یعنی کسی که ریه پدر منو جزیره مجنون داغوون کرد
عرب یعنی همکاران پدرمو در ناوچه پیکان به شهادت رسوند
عرب یعنی کشتن رستم فرخزاد
عرب یعنی جذیه گرفتن و تعرض به بانوان ایرانی
عرب ........

بنظر من مسلمان ایرانی باید اگاه باشه:smiliess (4): نه کسی رو به اغوش بکشه نه کامل دشمن بگیره ، چون بالاخره ما داریم روی ی کشتی زندگی میکنیم و ایندمون روی هم تاثیر داره!

همین عرب عراق ک میگن عوض شد و اون زمان جنگ ب اجبار صدام بود و اینها ، همون عربی ک میگن پذیرای زائران ایرانیه، همون عرب داره پرچم ایرانو بعد از ی مسابقه ی بی ارزش فوتبال اتیش میزنه.بقول معروف اب نمیبینه وگرنه شناگر قابلیه...

ما ایرانیا همیشه چوب افراط و تفریطمونو میخوریم
فکر میکنیم تا یکی گف سلام، دیگه برادر خونی ماست

دیگه وقتش رسیده یکم چشمامونو باز کنیم و خودمونو از اب و گل بکشیم بیرون. نوکر هر چی مسلمون واقعیه هم هستیم قبلمونم همونه خدامونم همونه ، ولی ن خیلی نزدیک نه اعتماد 90% نه بدبینی و دوری

The Guy

Well-known member
عربستان سعودی دشمن ماست. توش بحثی نیست.
هم در طول تاریخ با ایران جنگ کردند هم در دوران معاصر هرجور که تونستن به ایران ضربه زدن. از کمک (با جان و دل) به عراق تو جنگ تحمیلی و کشتار زائران ایرانی تو مکه گرفته تا تهدید به حمله و توهین های زبانی مقاماتش و کاهش قیمت نفت تو تحریما و تجاوز "رسمی" به مرد ایرانی و...
روابط عربستان و ایران کی خوب بوده که از این به بعد سعی کنیم خوب بمونه؟
ما مردم ایران اگه با هوش باشیم...
حداقل کاری که از دستمون برمیاد اینه که بیشتر از این به چرخه اقتصادی و قدرت نظامی عربستان کمک نکنیم. مکه نریم!!
این کار خیلی آسون تر از اینه که بخوایم اقلام ضروری کارخونه هایی که یه سهامدار یهودی دارن یا به اسرائیل صادرات دارن رو بایکوت کنیم. (شما فکر کن بتونی بدون محصولات اینتل و ای ام دی زندگی کنی!!)
ولی اگه بساط مکه رفتن های مستحب جمع بشه هیچ اتفاقی نمیفته. حتی اگر هم تو اقتصاد عربستان هیچ تاثیری نداشته باشه خودش یک نوع اعتراضه! خودش یک نوع بیداریه. یک حرکت مثبته. چرا که مطمئنا تو اقتصاد ایران و خانواده ایرانی تاثیر داره.

آخرین ویرایش:

goo

New member
عربستان سعودی دشمن ماست. توش بحثی نیست.
هم در طول تاریخ با ایران جنگ کردند هم در دوران معاصر هرجور که تونستن به ایران ضربه زدن. از کمک (با جان و دل) به عراق تو جنگ تحمیلی و کشتار زائران ایرانی تو مکه گرفته تا تهدید به حمله و توهین های زبانی مقاماتش و تجاوز "رسمی" به مرد ایرانی و...
روابط عربستان و ایران کی خوب بوده که از این به بعد سعی کنیم خوب بمونه؟
ما مردم ایران اگه با هوش باشیم حداقل کاری که از دست ما برمیاد اینه که بیشتر از این به چرخه اقتصادی و قدرت نظامی عربستان کمک نکنیم. مکه نریم!!
این کار خیلی آسون تر از اینه که بخوایم اقلام ضروری کارخونه هایی که یه سهامدار یهودی دارن یا به اسرائیل صادرات دارن رو بایکوت کنیم. (شما فکر کن بتونی بدون محصولات اینتل و ای ام دی زندگی کنی!!)
ولی اگه بساط مکه رفتن های مستحب جمع بشه هیچ اتفاقی نمیفته. حتی اگر هم تو اقتصاد عربستان هیچ تاثیری نداشته باشه خودش یک نوع اعتراضه! خودش یک نوع بیداریه. یک حرکت مثبته. چرا که مطمئنا تو اقتصاد ایران و خانواده ایرانی تاثیر داره.

نه، به همون علت که عربستان دشمن ماست،اسرائیل هم هست حتی خیلی بیشتر.اگه کسی انتظار داره که مردم به مکه نره چون به اقتصاد عربستان کمک میشه بایستی خودشم به اقتصاد دشمن کمک نکنه.یک مسئله کاملا مشخصه.

The Guy

Well-known member
نه، به همون علت که عربستان دشمن ماست،اسرائیل هم هست حتی خیلی بیشتر.اگه کسی انتظار داره که مردم به مکه نره چون به اقتصاد عربستان کمک میشه بایستی خودشم به اقتصاد دشمن کمک نکنه.یک مسئله کاملا مشخصه.
واقعا نظرتون اینه که اسراییل برای ایران تهدید بزرگتریه؟
اسرائیل با ایران دشمنی میکنه چون ایران همیشه اسرائیل رو تهدید به نابودی کرده و دولت اسرائيل رو به رسمیت نمیشناسه.
اما عربستان همونطور که گفتم همیشه دنبال ضربه زدن و نابودی این قوم "عجم" هست (به پست قبلی مراجعه کنید) در حالی که اسراییل در زمان جنگ ایران و عراق به ایران کمک تسلیحاتی میکرده!

حالا همه اینها به کنار، هردوشون دشمن، شما بفرمایید خوردن نوشابه پپسی (که اصلا هیچ ربطی به اسراییل نداره) که تولید کارخونه های ایرانه و کلی هم به اقتصاد ایران کمک میکنه (و اگه مثلا کارخونه اش تعطیل بشه هزاران نفر بیکار میشن) ضررش بیشتره یا خروج رقمهای نجومی ارز (و پایمال شدن غرور ملی) بخاطر یک عمل مستحب و ورود مستقیمش به کشور دشمن؟؟
بنظر شما توقف کدومش واجبتر هست؟

goo

New member
واقعا نظرتون اینه که اسراییل برای ایران تهدید بزرگتریه؟
اسرائیل با ایران دشمنی میکنه چون ایران همیشه اسرائیل رو تهدید به نابودی کرده و دولت اسرائيل رو به رسمیت نمیشناسه.
اما عربستان همونطور که گفتم همیشه دنبال ضربه زدن و نابودی این قوم "عجم" هست (به پست قبلی مراجعه کنید) در حالی که اسراییل در زمان جنگ ایران و عراق به ایران کمک تسلیحاتی میکرده!

حالا همه اینها به کنار، هردوشون دشمن، شما بفرمایید خوردن نوشابه پپسی (که اصلا هیچ ربطی به اسراییل نداره) که تولید کارخونه های ایرانه و کلی هم به اقتصاد ایران کمک میکنه (و اگه مثلا کارخونه اش تعطیل بشه هزاران نفر بیکار میشن) ضررش بیشتره یا خروج رقمهای نجومی ارز (و پایمال شدن غرور ملی) بخاطر یک عمل مستحب و ورود مستقیمش به کشور دشمن؟؟
بنظر شما توقف کدومش واجبتر هست؟

امیدوارم ناراحت نشین ولی اطلاعاتتون خیلی ناقصه و فقط از یک منبع خاصیه. کی گفته اسرائیل به ایران کمک می کرده؟؟؟؟ نوشابه های اینجا معمولا پودرهای اولیش از خارج کشور میاد و معلوم نیس که توش چیه به کنار (مقاله ای که در اروپا چاپ شد که به این کارخانه ها اخطار داده بودن استفاده از عصاره کبد جنین رو متوقف کنند که در واقع همه مردم رو مردار خوار می کردند)سودش نهایتا به دست اونا میرسه.به اضافه ی کالاهای بهداشتی آرایشی و هزاران هزار کالای دیگر که زندگی هیچ کس بدون اونا متوقف نمیشه.پادشاه عربستان با چه کسانی میشینه مشروب میخوره؟ با کی می رقصه؟ فیلم و عکساش که توی اینترنت پره. کی تسحیلات به عربستان میده؟ بنزین هواپیماهای اسرائیل رو کی تامین می کنه؟ اسرائیل و عربستان از یک قماشن و هیچ فرقی بینشون نیست. آمریکا و اروپا با اجازه کی آب میخوره. به نظر شما ما باید در برابر اسرائیلی که بمب اتم داره ساکت بشینیم و بگیم هر چی شما میگین؟ فکر می کنین ما براشون عزیز تر از مردم عراق و سوریه و یمن و لبنان هستیم که نخوان ما رو هم به همچین وضعی برسونن؟ که اگه نبود این تهدیدات حتما تا حالا این کار رو کرده بودن.در قران صریحتا با فعل مضارع(اشاره به همیشه)خدا فرموده که یهود(صهیونبسم) دشمن واقعی ماست و همیشه نقشه نابوذی ما رو داره.البته که کورخوندن.
میخام بدونم این هجمه ای که راه افتاده که به عمره نرین (البته خود من از سالها پیش مخالف خرج های چند ملیونی تو این سفرها بودم و نیز با کسانی که چند بار میرفتن مخالف بودم، خودمم که رفتم یک مبلغ بسیار ناچیزی با خودم برده بودم چون از همون اول با سیاست های دولت عربستان آشنا بودم)به خاطر اینکه باز یه فریضه دینی اومده وسط هستش یا نه واقعا دشمن ستیزی هست که اگه چنین باشه اوصولا باید در همه جنبه هاش و همه دشمنامون دیده بشه.در غیر این صورت به نظر میرسد که این هجمه فقط و فقط هدفش باز هم دین ستیزی هست نه دشمن ستیزی.

The Guy

Well-known member
امیدوارم ناراحت نشین ولی اطلاعاتتون خیلی ناقصه و فقط از یک منبع خاصیه. کی گفته اسرائیل به ایران کمک می کرده؟؟؟؟ نوشابه های اینجا معمولا پودرهای اولیش از خارج کشور میاد و معلوم نیس که توش چیه به کنار (مقاله ای که در اروپا چاپ شد که به این کارخانه ها اخطار داده بودن استفاده از عصاره کبد جنین رو متوقف کنند که در واقع همه مردم رو مردار خوار می کردند)سودش نهایتا به دست اونا میرسه.به اضافه ی کالاهای بهداشتی آرایشی و هزاران هزار کالای دیگر که زندگی هیچ کس بدون اونا متوقف نمیشه.پادشاه عربستان با چه کسانی میشینه مشروب میخوره؟ با کی می رقصه؟ فیلم و عکساش که توی اینترنت پره. کی تسحیلات به عربستان میده؟ بنزین هواپیماهای اسرائیل رو کی تامین می کنه؟ اسرائیل و عربستان از یک قماشن و هیچ فرقی بینشون نیست. آمریکا و اروپا با اجازه کی آب میخوره. به نظر شما ما باید در برابر اسرائیلی که بمب اتم داره ساکت بشینیم و بگیم هر چی شما میگین؟ فکر می کنین ما براشون عزیز تر از مردم عراق و سوریه و یمن و لبنان هستیم که نخوان ما رو هم به همچین وضعی برسونن؟ که اگه نبود این تهدیدات حتما تا حالا این کار رو کرده بودن.در قران صریحتا با فعل مضارع(اشاره به همیشه)خدا فرموده که یهود(صهیونبسم) دشمن واقعی ماست و همیشه نقشه نابوذی ما رو داره.البته که کورخوندن.
میخام بدونم این هجمه ای که راه افتاده که به عمره نرین (البته خود من از سالها پیش مخالف خرج های چند ملیونی تو این سفرها بودم و نیز با کسانی که چند بار میرفتن مخالف بودم، خودمم که رفتم یک مبلغ بسیار ناچیزی با خودم برده بودم چون از همون اول با سیاست های دولت عربستان آشنا بودم)به خاطر اینکه باز یه فریضه دینی اومده وسط هستش یا نه واقعا دشمن ستیزی هست که اگه چنین باشه اوصولا باید در همه جنبه هاش و همه دشمنامون دیده بشه.در غیر این صورت به نظر میرسد که این هجمه فقط و فقط هدفش باز هم دین ستیزی هست نه دشمن ستیزی.

منظورتون از منبع خاص چیه؟ این مقاله از ویکیپدیا (البته نه به عنوان یک منبع) رو بخونید. بعد اگر قانع نشدید لیست منابع مقاله رو ببینید و مطالعه کنید. اگر باز هم قانع نشدید اینترنت رو سرچ کنید و یا از افراد بزرگتر بپرسید و اگر باز هم قانع نشدید که دیگر هیچ
http://fa.m.wikipedia.org/wiki/روابط_ایران_و_اسرائیل_در_جنگ_ایران_و_عراق

در ضمن شما که دم از منبع میزنید باید بدونید عباراتی از قبیل "معلوم نیست توش چی ریختن" یا استناد به یه مقاله حتی بدون نام بردن از عنوانش یک نوع مغلطه به حساب میاد و بسیار غیر حرفه ایه. چه سندی دارید بر اینکه سود شرکتهای بزرگ دنیا همه به جیب اسراییل میره؟
همچنین سوالات پشت سر هم و تکراری جز تشویش جو بحث نتیجه دیگه ای نداره.

بنده نگفتم اسراییل دوست ایرانه. بدون شک دشمن ایرانه. ولی بحث این تاپیک "فقط" عربستانه و مضراتی که حج مستحب داره (حداقل از نظر من)
هرچیزی جای خودش. دشمنی با اسراییل جای خودش (که البته بایکوت کالاهای به خیال بعضی ها اسراییلی غیر ممکن ترین کاره، چرا که زندگیمون به خیلی از این کالاها وابسته شده. برای مثال اگه شما خیلی اسرار به انجام این بایکوت دارید و برای حرف خودتون احترام قائلید همین الان کامپوترتونو منهدم کنید تا اولین نفری باشید که در این راه قدم گذاشتید) ایستادن در مقابل سعودی هم جای خودش.
که دیگه من نمیدونم چه اتفاق دیگه ای باید رخ بده تا ما به خودمون بیایم.

راستی امیدوارم لحنم تند نباشه دوست عزیز. هرکس تو این دنیا دشمن ما باشه، من و شما و دیگر هموطنان و دوستان این سایت دشمن هم نیستیم.
:rose:

love virology

New member
ووولک شما از جنگ و عرب چی میدونید که سخن میگین / یه زمانی بود امریکا پدرم رفته بود برای دوره باشگاه نظامی ها عرب ها یکم دور بر میداشتن ایرانی ها اعتراض میکردن به مسئول همشونو مینداختن بیروون الان چی توی گوش ایرانی بزنن میگنن دمت گرم یکی دیگه هم بززن . اعصاب ادم نریزین بهم . همین اعراب اگر جولان پیدا کننذ دوباره حمله میکنند چون شمشیر از رو بستن

goo

New member
منظورتون از منبع خاص چیه؟ این مقاله از ویکیپدیا (البته نه به عنوان یک منبع) رو بخونید. بعد اگر قانع نشدید لیست منابع مقاله رو ببینید و مطالعه کنید. اگر باز هم قانع نشدید اینترنت رو سرچ کنید و یا از افراد بزرگتر بپرسید و اگر باز هم قانع نشدید که دیگر هیچ
روابط ایران و اسرائیل در جنگ ایران و عراق - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

در ضمن شما که دم از منبع میزنید باید بدونید عباراتی از قبیل "معلوم نیست توش چی ریختن" یا استناد به یه مقاله حتی بدون نام بردن از عنوانش یک نوع مغلطه به حساب میاد و بسیار غیر حرفه ایه. چه سندی دارید بر اینکه سود شرکتهای بزرگ دنیا همه به جیب اسراییل میره؟
همچنین سوالات پشت سر هم و تکراری جز تشویش جو بحث نتیجه دیگه ای نداره.

بنده نگفتم اسراییل دوست ایرانه. بدون شک دشمن ایرانه. ولی بحث این تاپیک "فقط" عربستانه و مضراتی که حج مستحب داره (حداقل از نظر من)
هرچیزی جای خودش. دشمنی با اسراییل جای خودش (که البته بایکوت کالاهای به خیال بعضی ها اسراییلی غیر ممکن ترین کاره، چرا که زندگیمون به خیلی از این کالاها وابسته شده. برای مثال اگه شما خیلی اسرار به انجام این بایکوت دارید و برای حرف خودتون احترام قائلید همین الان کامپوترتونو منهدم کنید تا اولین نفری باشید که در این راه قدم گذاشتید) ایستادن در مقابل سعودی هم جای خودش.
که دیگه من نمیدونم چه اتفاق دیگه ای باید رخ بده تا ما به خودمون بیایم.

راستی امیدوارم لحنم تند نباشه دوست عزیز. هرکس تو این دنیا دشمن ما باشه، من و شما و دیگر هموطنان و دوستان این سایت دشمن هم نیستیم.
:rose:
سلامٌ علیکم.

بالا