سوال مهم درباره شیمی آلی در آزمون بیوتکنولوژی پزشکی

Boloor

New member
ادمین جان اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
واقعا کتاب شیمی آلی Morrison & Boyd برای آزمون ما از طرف وزارت بهداشت اعلام شده؟ یا ما برای شیمی آلی به همون قسمت کوتاه در کتاب مورتیمر اکتفا کنیم؟

آخرین ویرایش:

admin

Active member
پرسنل مدیریت
درود
خوندنش برای رشته شما کار غیر منطقی هست. شما دنبال یه جزوه خلاصه باش... خوندن بخش آلی مورتیمر هم بعید می دونم کافی باشه ولی بنظرم روی قسمت شیمی عمومی بیشتر وقت بذار
دوستان دیگه هم نظرشون رو بگن؟؟

Boloor

New member
دوست عزیز بیوتک91 اعلام کردن که 5 فصل از این کتاب در آزمون ما برای طرح سوال استفاده میشه. ولی برای من که از شیمی آلی خوشم نمیاد و برام خوندنش سخته، همون 5 فصل هم زیاده!!! :13::1dco2x0p1lilzhfpg1t

آخرین ویرایش:

zanbagh

New member
بنظرمن هرچی ک دنبال ی شیمی عمومی جامع گشتم فایده نداشت؛نمیدونم پس چرامورتیمرو رفرنس معرفی کردن امامحتواش زیادبدردخورارشدبهداشت سالای اخیرنیس؛چنسال پیش همه سوالاازمورتیمربودامادوسال اخیرنه؛

بیوتک91

New member
بلور جان سلام
من خودم هم دارم مورتیمر رو می خونم ولی علاوه بر اون 5 فصل شیمی آلی رو هم می خونم چون هم معرفی شده وزارت بهداشته (تالیف موریسون و بوید - ترجمه مجید هروی) هم خیلی کامل و روان شیمی آلی رو توضیح داده.ضمنا عزیزم من گفتم هر کس دوست داره من بهش بگم چه فصولی رو از اون کتاب بخونه.
حرف من مثل این هست که یکی سلولی مهدوی رو می خونه ، یکی دیگه لودیش رو می خونه.واسه شیمی هم همه به دنبال کتابی کاملتر و کنکوری تر هستند.این 5 فصل هم آموخته های شما در زمینه شیمی آلی رو بیشتر میکنه.ناگفته نمونه که این کتاب هم یک رفرنس اعلام شده از وزارت بهداشت در دفترچه های ارشد هست.
موفق باشید. دعا

آخرین ویرایش:

بیوتک91

New member
عزیزان از 40 سوال شیمی در کنکور 10 سوال شیمی آلی هست پس اولویت با شیمی عمومی و بعدش آلی هست.دیگه اینکه شما می تونی مثل من مطالب مفید و نکته های مهم این 5 فصل رو خلاصه برداری کنیدتا مطالب غیر کنکوری اون وقت شما رو نگیره.

mahdieh

New member
بلور جان سلام
من خودم هم دارم مورتیمر رو می خونم ولی علاوه بر اون 5 فصل شیمی آلی رو هم می خونم چون هم معرفی شده وزارت بهداشته (تالیف موریسون و بوید - ترجمه مجید هروی) هم خیلی کامل و روان شیمی آلی رو توضیح داده.ضمنا عزیزم من گفتم هر کس دوست داره من بهش بگم چه فصولی رو از اون کتاب بخونه.
حرف من مثل این هست که یکی سلولی مهدوی رو می خونه ، یکی دیگه لودیش رو می خونه.واسه شیمی هم همه به دنبال کتابی کاملتر و کنکوری تر هستند.این 5 فصل هم آموخته های شما در زمینه شیمی آلی رو بیشتر میکنه.ناگفته نمونه که این کتاب هم یک رفرنس اعلام شده از وزارت بهداشت در دفترچه های ارشد هست.
موفق باشید. دعا

خیلی ممنون از شما
فقط لطف کنید
اسم دقیق کتاب و اینکه چند جلدیه و انتشاراتش رو بگید
چون خودم که سرچ کردم دو جلدی بود؟
این همونه یا نه؟
و فصول مربوطه رو هم بگید تا دوستان هم استفاده کنند مرسی

بیوتک91

New member
سلام خانومی.بله همون کتاب دو جلدی هست ولی ما فقط باید جلد 1 رو بخونیم اونم تنها 5 فصلش رو.
فصول: آلکانها - آلکن ها - آلکیلها- نامگذاری-ایزومر و یک فصل دیگه(شرمنده الان حضور ذهن ندارم اجازه میدید کتاب رو نگاه کنم به محضی که دیدم فصل 5 رو هم اطلاع میدم .موفق باشید.

mahdieh

New member
مرسی عزیزم
فکر میکنم انتشارات مشهد باشه این کتاب
در هر صورت من واقعا ازت ممنون بیوتک عزیز

Boloor

New member
سلام خانومی.بله همون کتاب دو جلدی هست ولی ما فقط باید جلد 1 رو بخونیم اونم تنها 5 فصلش رو.
فصول: آلکانها - آلکن ها - آلکیلها- نامگذاری-ایزومر و یک فصل دیگه(شرمنده الان حضور ذهن ندارم اجازه میدید کتاب رو نگاه کنم به محضی که دیدم فصل 5 رو هم اطلاع میدم .موفق باشید.

مرسی مرسی مرسی بیوتک جان، خیلیییییییییییییی مرسی. :rose::28:

kakaali

New member
کتاب شیمی عمومی مورتیمر از لیست منابع آزمون برداشته شده است....................

zanbagh

New member
لطفاواضح تربگیدچه سایتی این خبروگفته؟پس بجاشیمی چی اضافه کردن؟چرااطلاع رسانی نکردن‏!‏‏!‏‏!‏

mahdieh

New member
چه گرفتاری شدیم
یه شیمی دارن تازه از پارسال روند سوال ها رو تغیر دادن
بعد هر کی هم یه چیزی میگه
دوست عزیز
امیدوارم خبرت درست باشه والا این همه استرسی که به جون ما انداختی درست نیست بخدا

kakaali

New member
اگه فایل منابع ارشد رو که توسط وزارت معرفی شدند رو دوباره مرور مکنید بجای شیمی عمومی یه شیمی دیگه به منابع اضافه شده تالیف خود مورتیمره .....من دارم تلاش میکنم پیداش کنم اگه پیداش کردم بهتون میگم

mahdieh

New member
اتفاقا درست میگید من الان فایل رو نگاه کردم
ولی چرا سوال های پارسال ازمورتیمر بود جدا از بحث شیمی الیش ؟؟
و از طرفی بچه های اینجا کتاب موریسون بوید رو معرفی کردن که ترجمه مهدی بکاولی و مجید هروی انتشارات مشهد ویرایش ششم
پس با این قطعیت نمیشه گفت مورتیمر نیست
و از طرفی فکر نمیکنم وزارت کتابی رو معرفی کنه که ترجمه نشده باشه
با این حال من باز هم پرس و جو میکنم
و از ادمین هم میخوام اگر اطلاع دارن ما ر بیخبر نذارن

kakaali

New member
کتابی که معرفی شده تالیف خود مورتیمره...پس حتما یه قسمت هایی از این کتاب مشابه کتاب شیمی عمومیه....و اون سوالاتی که از عمومی اومده حتما در کتاب جدید هم موجود هستش ....

mahdieh

New member
والله جناب کا کا علی من ترجیح میدادم برم سر کنکور غافلگیر بشم و لی این چیزی که شما گفتی صحت نداشته باشه
آدمینم نمییاد حداقل یه چیزی بگه ما از این معلق بودن در بیایم

مژده

New member
دوست عزیز بیوتک91 اعلام کردن که 5 فصل از این کتاب در آزمون ما برای طرح سوال استفاده میشه. ولی برای من که از شیمی آلی خوشم نمیاد و برام خوندنش سخته، همون 5 فصل هم زیاده!!! :13::1dco2x0p1lilzhfpg1t
سلام بلورجان، میشه بگی اون 5 فصل کتاب مورتیمر که باید برای بیوتکنولوژی بخونیم ،کدوم فصلها هستند؟ میشه جوابت رو به ایمیلم zahery.zahra@yahoo.com بفرستی?

بالا