سلام از طرف يك تازه كار

parviz.a

New member
كسي ميتونه فنون خلاصه برداري را برام بذاره ؟
اصلا بنظرتون خلاصه برداري خوبه يا جزوه هاي سنا؟؟؟

foroozan

New member
كسي ميتونه فنون خلاصه برداري را برام بذاره ؟
اصلا بنظرتون خلاصه برداري خوبه يا جزوه هاي سنا؟؟؟

اره واقعا
اگه کسی میدونه کمک کنه چون منم هروقت قصدخلاصه نویسی میکنم خلاصه هام اونقد زیاد میشن که بهشون نگاهم نمیندازم وفقط برگه وسررسیدو...هدرمیدم:p7977cujr38iyymsu8:

arezoomand

New member
خلاصه نویسی یعنی به زبون خودت هر مطلبی رو که یاد گرفتی بنویسی.من حین خوندن خلاصه نویسی میکنم ولی کل درسو نه هر چی که یاد میگیرم به زبون خودم و به صورت رمزی مینویسم.مثلا برای یاد گرفتن ترتیب رنگ امیزی گرم فقط یه کلید وازه براش مینویسم :کلاس یا کلاف یعنی:1 کریستال ویوله /2 لوگول/3الکل یا استن/5سافرانین یا فوشین/با دیدن این کلید واژه فورا یادم میاد مراحلش.یا اینکه مطالب مربوط به همو تو یه جدول طبقه بندی میکنم.یه راه دیگشم نوشتن نکات تست هاست که هم یه جور خلاصه نویسیه هم مرور.من بیشتر از رمزگذاری استفاده میکنم.چون برای مرور های بعدی خ کمک میکنه.من از جزوه های سنا اطلاعی ندارم ولی خوندن منبع و در اوردن نکاتش خ میتونه به یادگیری کمک کنه.

designer

New member
چون برای کنکور میخونیم به نظرم بهتره مطالب فهمیدنی رو به زبون خودت بنویسی و چیزایی رو که جنبه حفظی داره عین جمله کتاب ولی مثالها تعریفهای تکراری و مطالب ساده ای رو که نیاز به خوندن دوباره ندارن تو خلاصه ها حذف کن اینجوری یه چکیه جمع و جور میمونه که خیلی کمکت میکنه
من هم همزمان با خوندن مطلب تازه خلاصه ش میکنم که تو وق صرفه جویی بشه

بالا