سریال مادرانه

BBT

New member
سلام نظرت درباره سریال مادرانه و بقیه سریال های ماه رمضان چیه ؟
از داستان فیلم تا دیالوگ ها و بازیگراها و ....

xoad39vjonkf9iwysfc.jpg

marzi ba

Well-known member
مادرانه واقعیت اجتماعی که الان توش زندگی میکنیم

BBT

New member
هر نظری راجب سریال مادرانه دارید بگید.

از نکات مثبت گرفته تا نکات منفی، هر چیزی که به ذهنتون می رسه.

بازی بازیگرا، کدوم بازیگر بهتر از بقیه ظاهر شده و بازی قابل قبول تری ارائه داده؟

و به نظرتون سریال مادرانه چطوری تموم می شه؟ چه حدسی راجب پایان سریال می زنید؟
madarane_44.jpg

BBT

New member
تهیه‌کننده‌ی «مادرانه» با اعتقاد بر اینکه برخی سکانس‌هایی که در سریال «مادرانه» وجود دارد، از خط‌قرمز‌ها عبور کرده است،‌ گفت:‌ در این سریال سکانس‌هایی می‌بینید که شاید اگر در سریال‌های دیگر پخش می‌شدند سانسور می‌شدند؛ البته منظورم این نیست که به دلیل حضور جواد افشار،‌ من و یا سعید نعمت‌الله این اتفاق صورت گرفته است بلکه منظور من این است تأثیرگذاری برخی قصه‌ها آنقدر گاهی اوقات زیاد است که خود تلویزیون موافقت می‌کند بخش‌هایی که پیش از این ممیزی بوده‌اند پخش کنند. در نتیجه بر این باورم که واقعا یک سری دیالوگ‌ها نیز در این قصه گفته شد که اگر جای دیگری گفته می‌شد شاید نسبت به آن سانسور صورت می‌گرفت.

marzi ba

Well-known member
مهدی سلطانی که مثل همیشه محشر بازی کرده به نظر من پدری که که تکلیفش با خودش مشخص نیست و نمیتونه عشقشو هیچ موقع فراموش کنه واین خیلی بده بگو خوب

رها:یه دختر گستاخ البته شایدم تقصیر نداشته باشه
محمد جواد :یه دوست خیلی خوب که داشتنش یه جور پشت گرمی
مریم:فراموش اردلان براش سخته نمیتونه پدر اون دلو در اره

گل بانو:درسته سوادی نداره ولی از طرف میرزا خیلی چیزایی خوبی میگه
رعنا:زندگی براش خیلی سخت گذشته عاشق یکی بوده که فکرش یه جا دیگه بوده
وووو...........

حسان

Well-known member
من با شیوه ی صحبت کردن دختره با پدرش مشکل دارم..:eek:t0837h0nn8zfqu8ult
اما لحن اروم پدر در برخورد با اشتباهات دختر به نظرم خیلی خوبه...

فعلا همین بعدا باز میام میگم

BBT

New member
هستی مهدوی فر :دختران در سن «رها» سرکش هستند. من نیز ویژگی‌های این چنینی در این دوران داشتیم و فقط اعتیاد نداشتم، چون اکثر دختران در این سن همین‌طورند برای همین این مساله را خیلی خوب درک کردم در این زمینه نیز دوستی داشتم که به دلیل اینکه از همسرش جدا شده بود برای بهتر ایفا کردن نقشم کمک زیادی به من کرد حتی از فردی در مرکز کمپ ترک اعتیاد برای بهتر ایفای کردن نقشم کمک گرفتم.

او در ادامه گفت:‌ نقشم را دوست داشتم به دلیل اینکه من را به فکر فرو برد.

BBT

New member
من با شیوه ی صحبت کردن دختره با پدرش مشکل دارم..:eek:t0837h0nn8zfqu8ult
اما لحن اروم پدر در برخورد با اشتباهات دختر به نظرم خیلی خوبه...

فعلا همین بعدا باز میام میگم

به نظرم این لحن صحبت دیگه الان شایع شده کم نیست
شخصیت دختر هم همینه
پدر هم که اینطور صحبت میکنه دیگه چاره نداره به تسلیم داره کشیده میشه

BBT

New member
مهدی سلطانی که مثل همیشه محشر بازی کرده به نظر من پدری که که تکلیفش با خودش مشخص نیست و نمیتونه عشقشو هیچ موقع فراموش کنه واین خیلی بده بگو خوب

رها:یه دختر گستاخ البته شایدم تقصیر نداشته باشه
محمد جواد :یه دوست خیلی خوب که داشتنش یه جور پشت گرمی
مریم:فراموش اردلان براش سخته نمیتونه پدر اون دلو در اره

گل بانو:درسته سوادی نداره ولی از طرف میرزا خیلی چیزایی خوبی میگه
رعنا:زندگی براش خیلی سخت گذشته عاشق یکی بوده که فکرش یه جا دیگه بوده
وووو...........

ولی من از دیالوگ های پدر رها زیاد خوشم نمیاد
شاید میتونستن بهتر انتخاب بشن
از دوستی محمد جواد هم باهاش تعجب میکنم اخه زیاد به هم نمیخورن

marzi ba

Well-known member
درسته بهم نمیخورن
ولی ممد جواد انگاری یه جور آرام بخش برا اردلانه
یه جور مشکل گشای دلسوز که انتظار هیچی نداره

حسان

Well-known member
به نظرم این لحن صحبت دیگه الان شایع شده کم نیست
شخصیت دختر هم همینه
پدر هم که اینطور صحبت میکنه دیگه چاره نداره به تسلیم داره کشیده میشه

خداییش خیلی قبیح و دریده حرف میزنه..... همه مشکلات ما از همین جا شروع میشه.. حرمت و احترام پدر فرزندی از بین رفته انگار

به سلامتی اونایی که به پدر و مادرشون احترام میذارن و میدونن تو خونه ای که بزرگترها کوچک شوند؛ کوچکترها هرگز بزرگ نمیشوند . :a2d3:

Maryam.A

Well-known member
به نظر من فیلمش اصلأ آموزنده نیست بخصوص رفتار پدر مریم زمان و خودش مریم زمان به پدرش میگه: بگو خب، خیلی مسخره اس

marzi ba

Well-known member
فرزاد کسی که به حق خودش قانع نیست و میخواد حق خودشو از جیب دیگران بکشه بیرون

nourmah

New member
man az aroom sohbat kardan babahe taajob mikonam!!!
akhe kheili az baba ha ba inke midunan khodeshun ham khatakarand bazam bache ha ro sarzanesh mikonan!!!

marzi ba

Well-known member
نظرت راجع به اون دیالوگ که اردلان گفت:مریم خانوم تو دلم برا خواستن ولوله است چی بود؟

BBT

New member
نقل قول
* تبلیغ برای پدری که پدر نیست!
در این سریال، اگرچه قصد نویسنده، به تصویر کشیدن معضلات یک خانواده از هم پاشیده بوده است؛ خانواده‌ای که در آن، پدر، یک سوئیت جداگانه در منزل دارد و دور از فرزندانش زندگی می‌کند، اما زمانی این رویکرد در نظر مخاطب جا می‌افتد که در مقابل، ما شاهد یک کانون خانواده گرم و صمیمی نیز باشیم. به نظر می‌رسد که اگر «محمد جواد» که نقطه مقابل شخصیت منفی اردلان است، فرزندی می‌داشت که اوهم از نظر رفتار و اخلاق نقطه مقابل‌‌ رها می‌بود، قضاوت برای بیننده راحت‌تر می‌شد. اما مشکل این سریال وقتی بیشتر می شود که نقطه تاریک اصلی این سریال یعنی اردلان به رغم شخصیت منفی‌اش، در بین مخاطبان محبوب‌تر از شخصیت‌های مثبت سریال است. یعنی حتی اگر این سریال به دنبال نشان دادن ضعف‌های شخصیتی اردلان است، نوع پرداخت به این شخصیت به گونه‌ای است که مخاطب شیفته شخصیت منفی آن می‌شود و او بیشتر حالت یک قهرمان را پیدا می‌کند تا یک همسر دروغ گو، نامزد بی‌وجدان، مادی، و یک پدر بی‌تعهد... بنابراین چنین پرداختی نه تنها به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسد بلکه حتی می‌تواند زمینه بروز این رفتار‌ها را در جامعه بیشتر کند و در واقع تایید کننده این نوع رفتار‌ها باشد. مشکل اینجاست که این سریال در ارائه تصویر قهرمان دچار نقص است. اگر ما آن پیرمرد ویلچرنشین سریال را، مظهر خوبی بدانیم به جز چند تصویر کوتاه و چند بیت شعر تا به حال چیزی از او ندیده‌ایم!

بالا