سرطان پوست خطر ابتلا به سایر سرطان ها را افزایش می دهد

maxin

Well-known member
نتایج یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، نشان می دهد افراد مبتلا به سرطان های شایع پوستی بیشتر در معرض خطر ابتلا به سایر سرطان ها در سال های بعدی زندگی قرار می گیرند.

به گزارش صدف نیوز به نقل از ایرنا، در این مطالعه محققان با بررسی 150 هزار نفر برای مدت 20 سال متوجه شدند که سرطان های پوستی غیر ملانومی خطر ابتلا به سایر سرطان ها را در سال های بعدی زندگی 26 درصد افزایش می دهد.

محققان اعلام کردند با این حال افزایش خطر مشاهده شده در این مطالعه آن قدر زیاد نیست که به افراد مبتلا به سرطان های غیر ملانومی پوست توصیه کنیم که بیشتر از حد توصیه شده تحت غربالگری قرار گیرند.با این حال این سوال که آیا افراد این گروه باید تحت غربالگری بیشتری قرار گیرند می تواند موضوع مطالعات آتی باشد.

به گزارش هلث، سرطان های پوستی غیر ملانومی آن قدر شایع هستند که حتی نمی توانیم آنها را بشماریم بنابراین این یافته ها از اهمیت بهداشتی ویژه ای برخوردارند.

یک مطالعه در سال 2006 نشان داد که در آمریکا 1/2 میلیون مورد سرطان پوستی غیر ملانومی وجود دارد.این ارتباط می تواند به محققان در درک بهتر بیولوژی سرطان کمک کند.

به گفته محققان، ارتباط میان سرطان های پوستی غیرملانومی و ابتلا به ملانوما در سال های بعدی زندگی می تواند به علت قرار گرفتن در معرض نور خورشید باشد. این در حالی است که علت افزایش عمومی خطر ابتلا به سایر سرطان ها مشخص نیست.

برخی محققان گمان می کنند که مکانیزم سلولی که در ترمیم دی.ان.ای دخیل است در برخی افراد خوب عمل نمی کند و آنها را بیشتر در معرض خطر ابتلا به برخی انواع سرطان ها قرار می دهد.

محققان با مطالعه افرادی که به بیش از یک نوع سرطان مبتلا می شوند می توانند بیولوژی سرطان را بهتر بشناسند.

نتایج این مطالعه جدید در شماره 23 آوریل مجلهPLOS Medicineمنتشر شده است.
 
بالا