سردرگمی ضریب زبان

zanbagh

New member
سلام؛توقسمت مطالب تخصصی هررشته نوشته ضریب زبان ازچندسال پیش همسان سازی شده وبرای بیوتک شده ۱/۵درصورتیکه دفترچه پارسال همون۳بودمن اصلادچارپارادوکسم باهم تناقض دارن

mortaza

New member
ضریب زبان همون 3 هست و این ها همه حرف غیر مستند و غیر علمی هست خود من اگه زبان بالا نزده بودم قبول نمی شدم زبان بقیه درصدام رو هم جبران کرد.

zanbagh

New member
آقامرتضی شمالطف کن توقسمت مطالب تخصصی هررشته؛رشته بیوتک یه نگاهی بکن متوجه میشی؛اونجانوشته آدمین هم گفته اطلاعاتشون صددرصدعلمی

melika

New member
سلام
ضریب زبان که میگید برای همه رشته ها 3 هست؟
برای رشته نانو 40 تا سواله برای بقیه رشته ها هم همین تعداده؟
یکی از بچه ها میگفت این ضریب ها که مینویسن فقط تعداد سواله نه مقدار تاثیر هر سوال
یعنی منظورش این بود که مثلا یه سوال فیزیولوژی، امتیازش با یه سوال بیوشیمی یکی هست؟

mortaza

New member
یه جمله خدمت دوستای عزیزم به صورت شفاف عرض کنم:" کسایی که زبان زیر 60 و 70 بزنن امید چندانی به قبولی نداشته باشن" البته این رو نگفتم که ناامید بشین بلکه باید تلاش کنین به نظر من تا اونجایی که بررسی کردم زبان کلید موفقیت کنکور بیوتک هست و البته من خودم هم زبانم ضعیف بود ولی با خوندن کتاب لزگی تونستم بالاتر از 81 درصد زبان برنم

admin

Active member
پرسنل مدیریت
یه جمله خدمت دوستای عزیزم به صورت شفاف عرض کنم:" کسایی که زبان زیر 60 و 70 بزنن امید چندانی به قبولی نداشته باشن" البته این رو نگفتم که ناامید بشین بلکه باید تلاش کنین به نظر من تا اونجایی که بررسی کردم زبان کلید موفقیت کنکور بیوتک هست و البته من خودم هم زبانم ضعیف بود ولی با خوندن کتاب لزگی تونستم بالاتر از 81 درصد زبان برنم
آقا مرتضی ضریب زبان برای بعضی رشته ها مثل رشته بیوتک یا انگل و...(بقیه) تعیین کننده س البته به اندازه ضریب 1.5 نه بالاتر!.... 40 تا سوال زبان رو در 1.5 ضرب کن میشه: 60 یعنی اینکه زبان به اندازه 60 سوال ارزش داره و ارزش اون حتی از درس سلولی مولکولی(40سوال) و میکروب(40سوال) و شیمی(40سوال) مهمتره.... چونکه ضریبهای آزمونهای وزارت بهداشت در تعداد سوالات خود آزمون اعمال میشه و نه هنگام تصحیح کارنامه ها... (یک اصل مهم: در آزمونهای وزارت بهداشت هر یک سوال از یک درس با یک سوال از درس دیگر به یک میزان ارزش داره و تعداد سوالات، میزان اهمیت یک درس رو نشون میدند)

بنابراین زبان برای قبولی در رشته شما قطعا مهمه ولی برای خیلی از رشته ها به این حد مهم نیست...

امیدوارم تونسته باشم مفهوم رو رسونده باشم.

پیروز باشید

biotech25

New member
سلام آقای ادمین
خب اګه اینجوری باشه ضزیب بقیه درسا که ۲ هست اونا رو مهمتر میکنه!!یا شایدم بحث انحراف معیارمطرح میشه!!یعنی درسی رو که اکثرا توش ضعیفن امتیاز بالاتری داره!!!!
البته باید بګم من با تجربه به این نتیجه رسیدم که اېلاعات این سایت خیلی به واقعیت نزدیکه!!!
با احترام وتشکر!!

admin

Active member
پرسنل مدیریت
سلام آقای ادمین
خب اګه اینجوری باشه ضزیب بقیه درسا که ۲ هست اونا رو مهمتر میکنه!!یا شایدم بحث انحراف معیارمطرح میشه!!یعنی درسی رو که اکثرا توش ضعیفن امتیاز بالاتری داره!!!!
البته باید بګم من با تجربه به این نتیجه رسیدم که اېلاعات این سایت خیلی به واقعیت نزدیکه!!!
با احترام وتشکر!!

جهت تفهیم بیشتر میگم: همانطور که وزارت بهداشت اعلام کرده تعداد سوالات، ضریب یک درس رو نشون میدند. بنابراین ما الان همون کاری که وزارت بهداشت اسمشو گذاشته همسان سازی انجام میدیم:

شما ضریبهای اعلام شده برای دروس بیوتک در دفترچه راهنما رو بر 2 تقسیم کنید. چی باقی می مونه؟ :
سلولی مولکولی: ضریب اعلام شده برای این درس در دفترچه راهنما عدد 2 هست که تقسیم بر 2 کنیم میشه:1
شیمی: ضریب اعلام شده برای این درس در دفترچه راهنما عدد 2 هست که تقسیم بر 2 کنیم میشه:1
میکروب: ضریب اعلام شده برای این درس در دفترچه راهنما عدد 2 هست که تقسیم بر 2 کنیم میشه:1
زبان: ضریب اعلام شده برای این درس در دفترچه راهنما عدد 3 هست کهتقسیم بر 2 کنیم میشه:1.5

یک نگاه به تعداد سوالات در سوالات سال قبل بندازید:

سلولی مولکولی: 40 سوال
شیمی: 40 سوال
میکروب: 40 سوال
زبان: 40 سوال

حالا عددهای همسان سازی شده رو در تعداد سوالات هر درس ضرب کنید

به همین علت هست که آقا مرتضی میگه برای رشته زیست فناوری زبان خیلی مهمه چون به اندازه 60 سوال ارزش داره در حاليكه بقيه به اندازه همون 40 سوال ارزش دارند.

zanbagh

New member
منبع میکروب

جدیدترین منبع میکروب برای رشته ماکه تازگیابیشترازش سوال طرح میشه مورای هست

بالا