درمان صرع به کمک آمینواسید جدید ‌

TrueLove90

New member
...

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه جانز هاپکینز موفق به کشف نوع جدیدی از آمینواسیدها شدند که بدون عوارض جانبی به درمان بیماری صرع کمک می‌کند.

این آمینواسید با نام
دی- لوسین در بسیاری از غذاها و یک باکتری خاص یافت می‌شود و تاثیربخشی آن همانند داروی ضدصرع است.


به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که نحوه کار دی- لوسین با تمامی درمان‌های موجود برای صرع متفاوت است.

حدود یک سوم از مبتلایان به صرع در برابر دارو مقاومت نشان می‌دهند که این درمان می‌تواند روشی قطعی برای درمان این ناهنجاری باشد.


آزمایش
دی- لوسین بر روی مدلهای موش نشان داد که حیوانات پس از دریافت آن کمتر مستعد ابتلا به تشنج می‌شدند و تشنجهای متبلایان نیز حتی با دوز کم این آمینواسید متوقف می‌شدند.


به گفته آدام هارتمن، مولف این تحقیق، حدود 50 سال است که درمان این بیماری پیشرفت چندانی نداشته است؛
از این رو نیاز مبرم به روش‌های درمانی بهتری در این مورد احساس می‌شود، به خصوص برای میلیون‌ها نفری که در برابر دارو مقاومت نشان می‌دهند.

اگر این درمان جدید در انسان‌ها تایید شود، نتایج این تحقیقات می‌تواند زندگی افرادی که از تشنج مداوم رنج می‌برند را تضمین کند.


آمینواسیدها، واحدهای تشکیل دهنده پروتئین‌ها و منبع انرژی هستند که برای بسیاری از فعالیت‌های بیوشیمیایی بدن حیاتی هستند، اما برخی نقش‌های خاص در آمینواسیدهای مختلف دست نیافتنی هستند.


ماری هاردویک، محقق ارشد، اظهار کرد: نتایج حاصل از این بررسی‌ها نشان می‌دهد که دی- لوسین به شکل کاملا متفاوتی از سایر درمان‌های شناخته شده برای مهار صرع روی نورون‌ها تاثیر می‌گذارد.
وی در ادامه افزود: این یافته‌ها امید تازه‌ای برای درمان قطعی این بیماری است.

این یافته‌ها در مجله
Neurobiology of Disease منتشر شده است.

...
 
بالا