خواهش ميكنم كمك كنيد

آيشن

New member
سلام دوستان لطفا اگه ميتونيد راهنماييم كنيد چطوري درس بخونم اصلا چطوري برنامه ريزي كنم فقط دو ماه تا كنكور مونده ولي من اصلا نميتونم تمركز كنم رو درس .از 20 بهمن كه كنكور وزارت علوم رو دادم هنوز درست و حسابي نتونستم شروع كنم بخونم .دقيقا از همون روز درگير بيماري و بعدشم فوت پدربزرگم شدم از چند روز مونده به عيد سعي كردم شروع به خوندن كنم ولي تا الان فقط تونستم4فصل شيمي مورتيمربخونم و60صفحه سلولي و38درس از 504 رو مرور كنم ميكروبيولوژيم اصلا نخوندم با توجه به اينكه سر فصلهاي وزارت بهداشت با علوم فرق داره بايد يه سري مطالب جديد هم خونده بشه.اصلا نميتونم چطوري برنامه ريزي كنم .
صبحا همش خواب ميمونم ساعت9بيدار ميشم تا صبحونه بخورم خواب از كلم بپره ساعت شده 10 تا ميام درس بخونم ظهر شده بعدازظهرم هركاري ميكنم نميتونم از 2ساعت بيشتر بخونم هواسم پرت ميشه.لطفا راهنماييم كنيد

الان ميگيد اين چه تايپيكي بود اين باز كرده
:p7977cujr38iyymsu8: تايپيك بازمانده هاي ارشدم سر ميزنم هااااااااااااااااا

ninol

New member
به نظر من بیشتر روی زدن تستهای سال های قبل و خواندن پاسخ های تشریحی اش وقت بگذارید فقط خواندن مطالب جدید وقتگیر و بی فایدس با توجه به اینکه وقت کمی دارید زمانتون رو به دو قسمت تقسیم کنید 70٪ تست و پاسخ تشریحی 30٪ خواندن مطالب جدید چون در همان پاسخ ها مطالبی وجود داره که شاید شما فراموش کرده باشید یا براتون جدید باشه موفق باشید

آيشن

New member
ميدونيد واقعيت اينه كه دل و دماغ ندارم.اعصابم از همه چي به هم ميريزه.:sad:
اي كاش ميدونستم بايد چيكار كنم كه صبحا زودتر بيدار شم براي وزارت علومم كه ميخوندم اينطوري بود ولي ديگه نهايتش تا 7:30بود .چيكار كنم زود بيدار شم؟من قبلا سحرخيز بودم ولي الان روز به روز بدتر ميشم
:dadad4:

arezoo90

New member
ميدونيد واقعيت اينه كه دل و دماغ ندارم.اعصابم از همه چي به هم ميريزه.:sad:
اي كاش ميدونستم بايد چيكار كنم كه صبحا زودتر بيدار شم براي وزارت علومم كه ميخوندم اينطوري بود ولي ديگه نهايتش تا 7:30بود .چيكار كنم زود بيدار شم؟من قبلا سحرخيز بودم ولي الان روز به روز بدتر ميشم
:dadad4:

دوست عزیز دیر بیدار شدن تو این روزا یکم عادیه خب!
ولی شب ها اگه زودتر بخوابید وساعتتون رو وقتی برای زنگ میذارید که صبح بیدارشید رو دورتر از محل خوابتون بذارید (منظورم اینه که برای اینکه زنگ ساعت رو خاموش کنید مجبور باشید از جاتون کاملا بلند شید وبرید تا زنگ رو خاموش کنید) وبعد اب سردی به صورتتون بزنید ویکم استرس کنکور رو به خودتون بدید که وقت کمی دارید (این مهم تره)فکر کنم مفید باشه!
اگه چند روز این کار رو تکرار کنید عادت میکنید !
موفق باشید

نوتر

New member
سلام دوستان لطفا اگه ميتونيد راهنماييم كنيد چطوري درس بخونم اصلا چطوري برنامه ريزي كنم فقط دو ماه تا كنكور مونده ولي من اصلا نميتونم تمركز كنم رو درس .از 20 بهمن كه كنكور وزارت علوم رو دادم هنوز درست و حسابي نتونستم شروع كنم بخونم .دقيقا از همون روز درگير بيماري و بعدشم فوت پدربزرگم شدم از چند روز مونده به عيد سعي كردم شروع به خوندن كنم ولي تا الان فقط تونستم4فصل شيمي مورتيمربخونم و60صفحه سلولي و38درس از 504 رو مرور كنم ميكروبيولوژيم اصلا نخوندم با توجه به اينكه سر فصلهاي وزارت بهداشت با علوم فرق داره بايد يه سري مطالب جديد هم خونده بشه.اصلا نميتونم چطوري برنامه ريزي كنم .
صبحا همش خواب ميمونم ساعت9بيدار ميشم تا صبحونه بخورم خواب از كلم بپره ساعت شده 10 تا ميام درس بخونم ظهر شده بعدازظهرم هركاري ميكنم نميتونم از 2ساعت بيشتر بخونم هواسم پرت ميشه.لطفا راهنماييم كنيد

الان ميگيد اين چه تايپيكي بود اين باز كرده
:p7977cujr38iyymsu8: تايپيك بازمانده هاي ارشدم سر ميزنم هااااااااااااااااا

دوست عزیز اینکه میگید کلا حواستون پرت میشه سعی کنید یا جاتونو عوض کنید یا محیطی که توش هستین رو یه فرم دیگه بش بدین. البته با دومی بیشتر موافقم تا با اولی. چون اینروزا زیاد جالب نیست محیط عوض شه. یه برنامه تعریف شده برا خودتون حتما داشته باشین اگه همین الان ذهنی حساب کنید شاید متوجه بشین که میتونید برسونین کل درسا رو یا نه. پس یکمم از خونواده کمک بگیرین برای صبحها بیدار شدن

آيشن

New member
دوست عزیز دیر بیدار شدن تو این روزا یکم عادیه خب!
ولی شب ها اگه زودتر بخوابید وساعتتون رو وقتی برای زنگ میذارید که صبح بیدارشید رو دورتر از محل خوابتون بذارید (منظورم اینه که برای اینکه زنگ ساعت رو خاموش کنید مجبور باشید از جاتون کاملا بلند شید وبرید تا زنگ رو خاموش کنید) وبعد اب سردی به صورتتون بزنید ویکم استرس کنکور رو به خودتون بدید که وقت کمی دارید (این مهم تره)فکر کنم مفید باشه!
اگه چند روز این کار رو تکرار کنید عادت میکنید !
موفق باشید
بارها اينكار رو كردم اينكه ميگيد ساعت رو دور از محل خواب بذارم يه چند روز حل ميشه اما دوباره روز از نو .حتي گاهي دو تا ساعت تو اتاقم جاسازي ميكنم كه فقط چند روز موثره .خوابم بدبختانه سنگين بعضا تو خواب ساعت رو خاموش ميكنم خانواده بيچاره هم هر چي صدام ميكنم ميگم شما بريد الان بيدار ميشم ديگه دارم از خودم بدم مياد:smiliess (9)::13:

نوتر

New member
بارها اينكار رو كردم اينكه ميگيد ساعت رو دور از محل خواب بذارم يه چند روز حل ميشه اما دوباره روز از نو .حتي گاهي دو تا ساعت تو اتاقم جاسازي ميكنم كه فقط چند روز موثره .خوابم بدبختانه سنگين بعضا تو خواب ساعت رو خاموش ميكنم خانواده بيچاره هم هر چي صدام ميكنم ميگم شما بريد الان بيدار ميشم ديگه دارم از خودم بدم مياد:smiliess (9)::13:
یعنی شبا هم زود میخوابی و با وجود این صبحها نمیتونی بیدار شی؟:shocked:

آيشن

New member
یعنی شبا هم زود میخوابی و با وجود این صبحها نمیتونی بیدار شی؟:shocked:
شبا 12 به بعد ميخوابم حدوداي ساعت1.
شبا اگه بخوام ميتونم بيدار بمونم اما مسئله اينه كه حافظه شب ديگه به درد نميخوره:(50):

نوتر

New member
شبا اگه بخوام ميتونم بيدار بمونم اما مسئله اينه كه حافظه شب ديگه به درد نميخوره:(50):
نه منظورم این نبود که شبا بیدار بمونین اگه یکمم زودتر بخوابید مثلا 11. نیم خیلی میتونه براتون کمک کننده باشه

varia

Well-known member

آيشن عزيز به نظر من شب هروقت خوابت اومد بگير تخت بخواب تقريبا 7 ساعت. بعد بيدار شو درس بخون يه ساعتي هم واسه بعد ظهر اختصاص بده.

آيشن

New member
نه منظورم این نبود که شبا بیدار بمونین اگه یکمم زودتر بخوابید مثلا 11. نیم خیلی میتونه براتون کمک کننده باشه
والا هر كاري ميكنم نميشه اگه بتونم زود بيدار شم اينطوري حس آرامش بيشتري هم دارم

biosta

Well-known member
شب یا هر وقتی از شبانه روز مطالعه کن که گمان می کنی می توانی ساعات مطالعه ات را بالا ببری
( اگر که کنکور را صبح داری دو هفته مانده به کنکور بایستی برنامه مطالعه ات به صبح منتقل بشه )
مباحثی که برای کنکور وزارت علوم خوندی را چند بار مرور کن البته با توجه به نوع سوالات و طراحی سوال که در کنکور وزارت بهداشت دارد.
هر چقدر به زمان کنکور نزدیک می شویم به جای یاد گیری مباحث جدید بایستی وقتت را بر روی تست و مرور گذارد
بسیار هستند دوستانی که با خود باوری واعتماد به نفس نه غرور با دانستن قدر زمان به همین دو ماه مطالعه اصولی قبول شده اند (حتی در انتخاب اولشان )
خود بهتر می دانید برای قبولی بایستی بهایش را بپر دازید یعنی همان نشستن و مطالعه کردن میانبر هم وجود ندارد ساعات مطالعه ارتباط مستقیمی با نتیجه دارد

rawy

New member
دوست عزیز منم مثل شما بودم تا مدتها و در حال حاضر هم تازه شروع کردم و زمانم به قدر شماست, اومدن به این انجمن تا حد زیادی بهم کمک کرده, بنابراین چیزهایی که خودم استفاده کردم رو می گم امیدوارم مسئله ات رفع بشه.
اول اینکه هر وسیله ای رو بخوایم حرکت بدیم نیاز به انرژی داره, من خودم خب دوس داشتم قبول بشم, اما فقط همین, عملا کار مفیدی انجام نمی دادم. نیروی محرکه در حال حاضر برای من برنامه ای هست که دارم و همراهی با دوستانی که تو این انجمن مشغول مطالعه برای کنکور هستند. پیشنهاد می کنم مدام اینجا رو ملاحظه کنید, کلی انرژی می گیرید از بچه ها.
درس هاییتون که ضریب بالاتری دارند رو بگذارید تو اولیت و همینطور اونهایی که معمولا هم رشته ای هاتون درش ضعیف هستند, اگر براتون ممکنه یه برنامه ی حدودا بیست روزه ای که قابل انجام هست برای اونها بگذارید, خود این برنامه شما رو به شوق میاره. حتما حتما و حتما تستهای سالهای قبل جزو برنامه اتون باشه و بهشون مسلط بشید. هیچ درسی رو کامل کنار نگذارید منتها اونهایی که اهمیت کمتری دارند سریعتر مطالعه کنید و بگذرید.
اگر کند می خونید نگران نشید شاید درسها ایجاب می کنند که اینطور باشه, تاپیک هم رشته ای هاتون رو ببینید که بقیه هم همونقدر زمان می گذارند یا خیر , اینطوری می تونید سرعتتون رو تنظیم کنید.
نکات مهم رو به شکل فلش کارت بنویسید که تو زمان های پرتی و استراحت بتونید مرور کنید.
در مورد اینکه حافظه ی شب به درد نمی خوره تجدید نظر کنید, من بعضی شبها تا چهار صبح بیدار می مونم, چون سکوت بیشتری هست و تمرکز دارم. از هر فرصتی برای گرفتن حتی یک نکته استفاده کنید. اصولا اگه دقت کنید تو هر تصمیمی یک سری موانع که شاید قبلا وجود نداشتند ایجاد می شن, رد شدن از اونها یک انرژی و انگیزه و اعتقاد راسخ می خواد, چندبار که موفق بشید می افتید روی روال. دوستانی هستند که شش هفت ماهه دارن مداوم می خونند, دوماه باقی مونده, یکم سختی کشیدن ارزشش رو داره.
موفق باشید :riz304:

eco.bio

New member
بنظر منم اینکه صبح زود پا بشی و بزور درس بخونی اصلا خوب نیس یعنی یه قاعده کلی نیستش. شاید یکی شب بهتر بتونه بخونه! از دوستای من هستن کسایی که شب تا صبح میخوندن حدود 6 یا 7 صبح میخوابیدن بعدش دوباره از بعد از ظهرش پا میشدن و شروع میکردن به خوندن. الانم دانشجوی دکترا با بهترین رتبه هستن. پس اگه صبح ها نمیتونی پاشی مجبور نیستی خودتو اذیت کنی میتونی از ما بقی روزت و شب استفاده کنی:sarma:

ketabsabz

Well-known member
وای منم این مشکلو دارم نمیتونم صبحا برای درس خوندن زود پاشم البته شب دیر میخوابم ولی کلا تا 9 ساعت نخوابم اون روزم روز نمیشه !:(50):

varia

Well-known member
دوست عزیز منم مثل شما بودم تا مدتها و در حال حاضر هم تازه شروع کردم و زمانم به قدر شماست, اومدن به این انجمن تا حد زیادی بهم کمک کرده, بنابراین چیزهایی که خودم استفاده کردم رو می گم امیدوارم مسئله ات رفع بشه.
اول اینکه هر وسیله ای رو بخوایم حرکت بدیم نیاز به انرژی داره, من خودم خب دوس داشتم قبول بشم, اما فقط همین, عملا کار مفیدی انجام نمی دادم. نیروی محرکه در حال حاضر برای من برنامه ای هست که دارم و همراهی با دوستانی که تو این انجمن مشغول مطالعه برای کنکور هستند. پیشنهاد می کنم مدام اینجا رو ملاحظه کنید, کلی انرژی می گیرید از بچه ها.
درس هاییتون که ضریب بالاتری دارند رو بگذارید تو اولیت و همینطور اونهایی که معمولا هم رشته ای هاتون درش ضعیف هستند, اگر براتون ممکنه یه برنامه ی حدودا بیست روزه ای که قابل انجام هست برای اونها بگذارید, خود این برنامه شما رو به شوق میاره. حتما حتما و حتما تستهای سالهای قبل جزو برنامه اتون باشه و بهشون مسلط بشید. هیچ درسی رو کامل کنار نگذارید منتها اونهایی که اهمیت کمتری دارند سریعتر مطالعه کنید و بگذرید.
اگر کند می خونید نگران نشید شاید درسها ایجاب می کنند که اینطور باشه, تاپیک هم رشته ای هاتون رو ببینید که بقیه هم همونقدر زمان می گذارند یا خیر , اینطوری می تونید سرعتتون رو تنظیم کنید.
نکات مهم رو به شکل فلش کارت بنویسید که تو زمان های پرتی و استراحت بتونید مرور کنید.
در مورد اینکه حافظه ی شب به درد نمی خوره تجدید نظر کنید, من بعضی شبها تا چهار صبح بیدار می مونم, چون سکوت بیشتری هست و تمرکز دارم. از هر فرصتی برای گرفتن حتی یک نکته استفاده کنید. اصولا اگه دقت کنید تو هر تصمیمی یک سری موانع که شاید قبلا وجود نداشتند ایجاد می شن, رد شدن از اونها یک انرژی و انگیزه و اعتقاد راسخ می خواد, چندبار که موفق بشید می افتید روی روال. دوستانی هستند که شش هفت ماهه دارن مداوم می خونند, دوماه باقی مونده, یکم سختی کشیدن ارزشش رو داره.

انصافا حرفهاتون كاملا جامع و مفيد بود.

آيشن

New member
خيلي ممنون عزيزم:riz304::riz304:

HSE management

New member
دوست عزیزم
سلام
سال نو مبارک
بابت از دست دادن پدر بزرگت واقعا متاسفم و درکت می کنم چون منم نزدیک به کنکورم هم خاله جوونمو و هم پدر بزرگمو با هم از دست دادم و تمام این لحظه های تورو گذروندم و می فهممت
نمی دونم آقا پسر هستی یا دختر خانم.........مهم نیست......مهم مثال مامانمه که واسه همه جنسیت ها صادقه...............
داستان من اینجوری بود........
خاله جوونم جلوی چشمام از دست رفته بود و یک مدت کوتاهی بعد از اون پدر بزرگم فوت کرده بود.تمام کتابامو جمع کرده بودم و همه زندگیم شده بود عکس عزیزان از دست رفتم و به حالی بودم که تمام موهام روی بالشتم میریخت و دکترا می گفتن دچار شوک عصبی شدم....خلاصهههههههههههههه یکروز مامانم گفت به این که دختر هستی کاری نداشته باش فکر کن پسری و اگر امسال دانشگاهی که می خوای قبول نشی باید بری شهرستان خدمت سربازی!!!!!!
انگار پارچ آب یخ ریختن روم...دو ماه فقط فرصت داشتم خودمو جمو و جور کردم به خدا توکل کردم و از صمیم قلبم دعا کردم واسه شادی روح عزیزانم خدا کمکم کنه تا قبول بشم و این اتفاق افتاد
.
.
.شرمندم که اول سال نویی همرو ناراحت کردم اما این واقعیت زندگی و نباید آینده مارا تحت الشعاع قرار بده..فکر کن!!! به حرف مامانم می رسی
موفق باشی و شاد:ad54ad:

biomar

New member
والا به نظر من خیلی مهم نیست صبح درس بخونی یا شب! همه چی بستگی به شرایط مطالعه و خود فرد داره.
متوجه نشدم صبح ها بهتر تمرکز داری که به خاطر دیر بلند شدن ناراحتی
یا اینکه عادت به زود بیدار شدن داری و صرفا به هم خوردن این عادت باعث شده نتونی درس بخونی.

سعی کن هر موقع بیداری از فرصت پیش رو استفاده کنی.
به این فکر نکن که الان دو ساعتم رفته و الخ... نباید با این فکرا و به خاطر یکی دو ساعت زمان از دست رفته، کل روزت رو استفاده نکنی.
همیشه نگاهت به پیش رو باشه و سعی کن از اونچه مونده نهایت استفاده رو ببری.
خود من از مهر شروع کردم و تا الان شبا تا ساعت 3 و 4 درس میخوندم روزا تا 11 یا 12 میخوابم!
علتشم اینه که شبا خونمون ساکته و با تمرکز و اعصاب راحت درس میخونم. و روزا هم با خیال راحت میخوابم!! تا حالا هم برام بد نبوده.
من میگم خیلی سخت نگیر. به خودت بگو من باید این درس رو بخونم! همین و بس! و برو تو دل کار! خیلی به چون و چراش فکر نکن! بپر تو کتاب!
توی این مدت نتیجه گرفتم هرچی چون و چرا بیاری بیشتر عقب میفتی. هرچی شرایط فراهم کنی خوندنت بیشتر شرطی میشه و وابسته به شرایط.
برای درس خوندن و موفقیت توی هیچ کاری، نباید پیش شرط گذاشت که مثلا حتما باید صبح باشه که بتونم بخونم یا حتما باید شب باشه یا حتما باید کتابخونه باشم یا یا یا...
داشتن و فراهم کردن شرایط مناسب تر قطعا کمک کننده هست ... شکی توش نیست اما مهمتر از اون عمل کردنه!! خصوصا توی ماه های آخر.
گاهی شده توی شرایطی بودم که تصورشم نمیکردم بتونم تو اون وضع درس بخونم ولی خودمو ملزم کردم و خوندم
پس کار نشد نداره
هرچقدر خواستن بیشتر، توانستن بیشتر! شک نکن!
مبحثی درس بخون و به هر مبحثی که میخونی با زدن تست خوب مسلط شو.
مهم مسلط بودنه نه لزوما میزان حجمی که خوندی.
زبان خیلی مهمه، در کنار لغت خوندن حتما حتما حتما تست بزن چون بدون تمرین، لغت کافی نیست.
در مورد پرش ذهن پیشنهاد میکنم وقتی حواست پرت میشه یا فکری توی سرت میاد شروع کنی بلند بلند درس خوندن
یا برای یک کسی درس رو توضیح بده! به علاوه توضیحاتت رو با هیجان و شور هرچند مصنوعی همراه کن!
امیدوارم برات مفید باشه!
موفق باشی.

آخرین ویرایش:
بالا