**خلاصه نویسی گروهی خون شناسی و بانک خون**

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Leyenda

Well-known member
سلام
خسته نباشید.نماز روزه هاتون قبول....
.
.
همونطوری که از اسم تاپیک مشخصه،با تعدادی از دوستان که قصد شرکت در ازمون ارشد هماتولوژی دارند،قرار گذاشتیم که هماتولوژی رو خلاصه نویسی کنیم تا راحت تر بتونیم مرور داشته باشیم.و خلاصه ها و نکاتمون نظم بهتری داشته باشه.
.
.
با توجه به نظرات دوستان،قرارمون به این صورت هست که::
-تو همین تاپیک مبحثی رو که میخاهیم خلاصه نویسی کنیم،مشخص میکنیم.
-هر نکته و خلاصه رو توی یک خط تایپ میکنیم.و خط بعد،نکته بعدی...
-بسته به مبحث هرچند تا نکته که خواستید بنویسید،5-10تا... کمتر بیشتر...دست خودتونه..اما اینو یادمون باشه که هر چند تانکته بفرستیم،عوضش چندین برابرشو خودمون دریافت میکنیم.
- بعد تایپ نکته هاتون اونو برای شخصی که هر سری داوطلب میشه برای مرتب کردنش،+آدرس ایمیلی به صورت پیام خصوصی میفرستیم.
(ادرس میل برای این هست که دوستی که همه خلاصه ها رو تو وورد مرتب میکنه،براتون میل میکنه.)
*این نظراکثر دوستا بود که به همین صورت خلاصه ها جمع اوری بشه،و فقط برای کاربرایی که مشارکت کردن ارسال بشه.
*فعلا تا یه مدتی ازمایشی به همین صورت ادامه میدیم.حتما نقص هایی خواهد بود،با نظراتتون و همکاری هم،سعی میکنیم رفعشون کنیم.

مطمین باشید دوستان،تایپ کردن چند خط وقت زیادی ازموون نمیگیره.عوضش با هم شر میکنیم مطالبی رو که میخونیم.این نکات و خلاصه ها میتونه،از کتاب دیویدسون،هافبراند،خون شناسی دکتر گل فشان،بانک خون سالی رادمن،بانک خون دکتر گل فشان،کتاب ها و تست های کنکور و نکات از هر جایی ک اسم هماتو به گوش میخوره،باشه...
هماتولوژی درسی هست که نیاز به مرور زیاد داره،و ممکنه برای هر کسی مرور روزانه کتاب کار خسته کننده ای باشه.از طرفی اکثر رتبه های برتر کنکور،خلاصه نویسی رو توصیه میکنن.برای عده ای دوباره خلاصه کردن کل کتاب ها،حجم بالاو وقت گیر هست.اما اگه ما بتونیم گروهی این کارو انجام بدیم خیلی خیلی مفید خواهد.
در صورت تمایل میتونید وورد ها یا پی دی اف ها رو پرینت بگیرید و در دسترس باشه و هر روز و طبق برنامه خودتون مرور کنید.
به شرطی که تو نوشتن خلاصه هامون قناعت نکنیم.......
.
.
.
پیشنهادم اینه که تو خلاصه هامون هم نکات ساده و پیش پا افتاده بیان بشه،هم نکات کنکوری...
..
.
.
یه نکته دیگه،ممکنه از خلاصه هایی که ازدوستان به دستمون میرسه،برای کسی سوالی،بخش نامفهومی باشه،که بهتره بیاییم تو همین تاپیک سوالمونو مطرح کنیم.تلاش میشه رفع ابهام بشه....
.
مباحثو ریز ریز تقسیم میکنیم،و فرصت ارسال خلاصه ها بسته به حجم موضوعش،1-2-3روز میشه.اما چون حجمش کمه مطمینم همه دوستایی ک بخوان فرصت میکنن..
طبق نظرسنجی دوستا،گفتن که از اول شروع کنیم.....پس بسم اله....توکل بر خدا...
.
.

(طولانی شد؟؟؟اونم فونت ریز...شرمنده دیگه با گوشی اومدم ،نه میتونم شکلک بذارم نه فونتمو درست کنم!!
تو اولین فرصت درستش میکنم.)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Z0HRE

mohana

Well-known member
سلام
ممنون از پیشنهاد و توضیحات خیلی خوبت لیندا جان....
من هستم :a2d3:

Leyenda

Well-known member
خوب توکل بر خدا شروع میکنیم.
مبحث اولمون :از اول کتاب تا سر مبحث هماتوکریت
که شامل انواع هموگلوبین ها میشه.
زحمت مرتب کردن این سری با کاربر "محنا"جان هست.
چون حجمش خیلی کمه،بهتر بوودفرصتش یک روزه میشد.اما چون ممکنه دوستا دیرتر مطلع بشن،فرصت ارسال خلاصه ها رو تا شب شنبه،میذاریم.تا شنبه شب،خلاصه ها و نکته ها رو به همراه ادرس میلامون به محنا جان میفرستیم.
مباحثمون میشه:
نکات اولیه ساختار هموگلوبین
مت هموگلوبین
سولف هموگلوبین
کربوکسی هموگلوبین
تعیین غلظت هموگلوبین
خطا در هموگلوبین سنچی

IL-2

Well-known member
سلام ...
منم هستم...
البته عقبم...
میگم نمیشه اونی که خلاصه ها رو میفرسته عکسی از خلاصه های خودش بذاره که اینجوری دیگه واسه تایپ کردن وقت کمتری بگیره ... ؟؟

Leyenda

Well-known member
اخه کیفیت عکس زیاد جالب نمیشه،بیایید فعلا امتحانی 2-3مبحث رو پیش بریم،اگه سخت بود یه فکر دیگه ای میکنیم.بعد عکس رو حتی بخواهیم پرینت هم بگیریم خوب نمیشه!!و از روی عکس خوندن سخت هستش!

Z0HRE

New member
خوب توکل بر خدا شروع میکنیم.
مبحث اولمون :از اول کتاب تا سر مبحث هماتوکریت
که شامل انواع هموگلوبین ها میشه.
زحمت مرتب کردن این سری با کاربر "محنا"جان هست.
چون حجمش خیلی کمه،بهتر بوودفرصتش یک روزه میشد.اما چون ممکنه دوستا دیرتر مطلع بشن،فرصت ارسال خلاصه ها رو تا شب شنبه،میذاریم.تا شنبه شب،خلاصه ها و نکته ها رو به همراه ادرس میلامون به محنا جان میفرستیم.
مباحثمون میشه:
نکات اولیه ساختار هموگلوبین
مت هموگلوبین
سولف هموگلوبین
کربوکسی هموگلوبین
تعیین غلظت هموگلوبین
خطا در هموگلوبین سنچی

اا من اینجا رو ندیدم رفتم تو پاتوق نوشتم امادگی تنظیم فصل اولو دارم:))

عیب نداره بقیش با من:)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: maxin

Z0HRE

New member
دوستان اون مواردی رو ک شامل افزایش و کاهش میشن(مثلا مواردی ک باعث افزایش هماتوکریت میشه) رو خوب بنویسید

چون بعدا توی مساله هایی ک در مورد بیمارها میدن باید بلدشون باشیم.:auizz3ffy9vla57584x

شوکا88

New member
عاغا من متوجه نشدم..ایندفه خلاصه با مهناس یاهممون بایدخلاصه بفرستیم؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

Z0HRE

New member
من متوجه کارتون نمیشم

ببین گلم...

اون مباحثی رو ک لیندا تعیین میکنه ما میخونیم و نکاتی رو ک بنظرمون مهمه رو ی برگه مینویسیم...

بعدش میایم انجمن و برای کسی ک قرار اون مبحث رو تنظیم کنه(این سری مهنا زحمتشو میکشه) مینویسیمش بصورت پیام

خصوصی...و ادرس میلتم میدی ک برات نکات تنظیم شده رو بفرسته

حله؟

mahshid00

New member
Khob ma age b khaym khodemon ham b khonim ham kholase nevisi konim khob khodemonam tanzimesh mikonim che karie b shinim hame ro type konim. B nazare man har dafe ye nafar faghat zahmate kholase nevisi ro b keshe kheily behtare

- - - Updated - - -

Kari bas vaghtgire

moon90

New member
خلاصه نویسی

سلام
خسته نباشید.نماز روزه هاتون قبول....
.
.
همونطوری که از اسم تاپیک مشخصه،با تعدادی از دوستان که قصد شرکت در ازمون ارشد هماتولوژی دارند،قرار گذاشتیم که هماتولوژی رو خلاصه نویسی کنیم تا راحت تر بتونیم مرور داشته باشیم.و خلاصه ها و نکاتمون نظم بهتری داشته باشه.
.
.
با توجه به نظرات دوستان،قرارمون به این صورت هست که::
-تو همین تاپیک مبحثی رو که میخاهیم خلاصه نویسی کنیم،مشخص میکنیم.
-هر نکته و خلاصه رو توی یک خط تایپ میکنیم.و خط بعد،نکته بعدی...
-بسته به مبحث هرچند تا نکته که خواستید بنویسید،5-10تا... کمتر بیشتر...دست خودتونه..اما اینو یادمون باشه که هر چند تانکته بفرستیم،عوضش چندین برابرشو خودمون دریافت میکنیم.
- بعد تایپ نکته هاتون اونو برای شخصی که هر سری داوطلب میشه برای مرتب کردنش،+آدرس ایمیلی به صورت پیام خصوصی میفرستیم.
(ادرس میل برای این هست که دوستی که همه خلاصه ها رو تو وورد مرتب میکنه،براتون میل میکنه.)
*این نظراکثر دوستا بود که به همین صورت خلاصه ها جمع اوری بشه،و فقط برای کاربرایی که مشارکت کردن ارسال بشه.
*فعلا تا یه مدتی ازمایشی به همین صورت ادامه میدیم.حتما نقص هایی خواهد بود،با نظراتتون و همکاری هم،سعی میکنیم رفعشون کنیم.

مطمین باشید دوستان،تایپ کردن چند خط وقت زیادی ازموون نمیگیره.عوضش با هم شر میکنیم مطالبی رو که میخونیم.این نکات و خلاصه ها میتونه،از کتاب دیویدسون،هافبراند،خون شناسی دکتر گل فشان،بانک خون سالی رادمن،بانک خون دکتر گل فشان،کتاب ها و تست های کنکور و نکات از هر جایی ک اسم هماتو به گوش میخوره،باشه...
هماتولوژی درسی هست که نیاز به مرور زیاد داره،و ممکنه برای هر کسی مرور روزانه کتاب کار خسته کننده ای باشه.از طرفی اکثر رتبه های برتر کنکور،خلاصه نویسی رو توصیه میکنن.برای عده ای دوباره خلاصه کردن کل کتاب ها،حجم بالاو وقت گیر هست.اما اگه ما بتونیم گروهی این کارو انجام بدیم خیلی خیلی مفید خواهد.
در صورت تمایل میتونید وورد ها یا پی دی اف ها رو پرینت بگیرید و در دسترس باشه و هر روز و طبق برنامه خودتون مرور کنید.
به شرطی که تو نوشتن خلاصه هامون قناعت نکنیم.......
.
.
.
پیشنهادم اینه که تو خلاصه هامون هم نکات ساده و پیش پا افتاده بیان بشه،هم نکات کنکوری...
..
.
.
یه نکته دیگه،ممکنه از خلاصه هایی که ازدوستان به دستمون میرسه،برای کسی سوالی،بخش نامفهومی باشه،که بهتره بیاییم تو همین تاپیک سوالمونو مطرح کنیم.تلاش میشه رفع ابهام بشه....
.
مباحثو ریز ریز تقسیم میکنیم،و فرصت ارسال خلاصه ها بسته به حجم موضوعش،1-2-3روز میشه.اما چون حجمش کمه مطمینم همه دوستایی ک بخوان فرصت میکنن..
طبق نظرسنجی دوستا،گفتن که از اول شروع کنیم.....پس بسم اله....توکل بر خدا...
.
.

(طولانی شد؟؟؟اونم فونت ریز...شرمنده دیگه با گوشی اومدم ،نه میتونم شکلک بذارم نه فونتمو درست کنم!!
تو اولین فرصت درستش میکنم.)

سلام لیندا جان
منم هستم رو کمک منم حساب کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا