خبرگزاری مهر.......پیگیری و متحد شدن جامعه تغذیه نتیجه داد

bakhshi

New member

اعتراض جامعه تغذیه ایران به پذیرش بدون کنکور دانشجوی علوم تغذیه
خبر پذیرش دانشجوی رشته علوم تغذیه بدون کنکور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد سروستان استان فارس، موج گسترده‌ای از اعتراضات دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، اساتید و متولیان این رشته را ب
[/color]رانگیخت.
به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مجید حاجی فرجی رئیس انستیتو تغذیه در این ارتباط گفت: اوایل مرداد ماه مطلع شدیم که برخی شعب دانشگاه آزاد اقدام به توزیع اعلامیه‌ای مبنی بر امکان ثبت نام از داوطلبان برخی رشته ها نظیر تغذیه، بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری نموده‌اند. از آنجا که بی‌شک این قضیه موجب اخلال در کیفیت تحصیلی دانشجویان این رشته می‌شود موضوع به هیئت بورد (ممتحنه و ارزشیابی) رشته تغذیه، معاونت آموزشی وزارت بهداشت، رؤسای گروه‌های تغذیه سراسر کشور و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی منعکس شد و خوشبختانه استدلال‌های ارائه شده مورد قبول مراجع قانونی قرار گرفت و مقرر شد ثبت نام در مراکز دانشگاهی‌ که مجوز دریافت نکرده‌اند، متوقف شود.

وی ادامه داد: فارغ‌التحصیلان این رشته دارای کارت نظام پزشکی هستند. همچنین فارغ‌التحصیل این رشته می‌تواند در بیمارستانها، مراكز بهداشت، مراكز تحقیقاتی مثل انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی كشور فعالیت نماید. مداخلات آنها در حوزه سلامت از حساسیت و اهمیت بسیاری برخوردار است و اثرات آن بسیار فراگیر است. به همین جهت باید گام به گام به‌سمت ارتقاء سطح تحصیلی فارغ‌التحصیلان این رشته حرکت کنیم و از هرگونه اقدامی که ممکن است منجر به کاهش افت کیفیت خدمات این عزیزان شود پرهیز گردد.

دکتر سیدعلی کشاورز مدیر گروه تغذیه بیوشیمی دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز ضمن تایید پیگیریهای لازم برای توقف ثبت نام بدون آزمون سراسری در این رشته اظهار داشت: سلامت جامعه همواره یکی از دغدغه‌های جامعه تغذیه کشور بوده است. همگان باید در زمینه محافظت و مراقبت دستاوردهای حوزه سلامت و تغذیه کشور تلاش کنند. کارشناس تغذیه زمانی قابلیت ارائه خدمات مراقبتهای تغذیه‌ای را دارا خواهند بود که مهارتهای متناسب و به روز را در فضای آموزشی دانشگاهها دریافت کرده باشند. لغو امکان پذیرش بدون آزمون سراسری در رشته تغذیه نیز در همین راستا در دستور کار قرار گرفت و خوشبختانه به نتیجه نیز رسید.

همزمان با اقدامات و پیگیریهای انجمن تغذیه، برخی از اساتید و تعداد بسیاری از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تغذیه نیز مراتب اعتراض خود را به مراجع ذی‌ربط اعلام داشته‌اند.

دکتر محمد حسن افتخاری مدیر گروه تغذیه دانشکده بهداشت و تغذیه علوم پزشکی شیراز، دکتر سیاوش بابا جعفری رئیس انجمن تغذیه ایران شاخه فارس، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و تعداد بسیار زیادی از دانش‌آموختگان تغذیه از طریق گروه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان انجمن تغذیه ایران نسبت به پذیرش خارج از قاعده و بدون کنکور در رشته تغذیه واکنش نشان دادند.
خبرگزاری مهر ۱۳۹۲/۶/۲
 
آخرین ویرایش:

mj1919

New member
به همه ی دانشجویان فعالی که نقش داشتند ، تبریک می گم،
امیدوارم مسائل دیگر صنفی که گریبان داشنجویان را می گیرد، به همین زیبایی و همبستگی حل شود.
 

negar91

New member
بالا