خبرهای خوشی در مورد افزایش حقوق پرستاران در راه است

Persian-Masoud

New member
نحوه پرداخت به گروه پرستاری در حال بررسی و بازنگری است

وزیر بهداشت طی یادداشتی عنوان کرد: من معتقدم کار پرستاران همیشه سخت بوده و حالا البته بیشتر؛ به همین دلیل نحوه پرداخت به این گروه از همکاران در حال بررسی و بازنگری است؛ انشاءالله آن‌چه اعلام می‌شود، رضایت خاطرشان را در پی داشته باشد.
به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت در یادداشتی تحت عنوان «تخلف ها را گزارش دهید» که روز گذشته بر روی وب سایت شخصی خود قرار داد، علاوه بر تأکید بر سختی کار پرستاران از بازنگری و بررسی نحوه پرداخت به این گروه خبر داد.

متن کامل یادداشت وزیر بهداشت یه این شرح است:

١. یک بار دیگر از دوستان عزیزی که لطف می‌کنند و با ارســـال نظــرات و پیشـنهادات‌شان اطلاعات مناسـبی در اختیــار من و همکـــارانم قرار می‌دهند، سپاسگزاری می‌کنم.

البتـه برخی از این عزیزان می‌پرسند چرا همه نظرات روی ســـــــایت قــــــرار نمی‌گیـرد؟ و این را نوعـی سانســـور تلقی می‌کنند. خدمت این گـــروه و همـه مخاطبـــان ســـایت عـرض می‌کنم، همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام، نظرات را می‌خوانم و آنها را مد نظر دارم اما برخی از دیدگاه‌ها به مسائل شخصی می‌پردازند یا حاوی نام افراد و سازمان‌های مختلفی هستند و به همین دلایل نمایش داده نمی‌شوند.

٢. طی هفته گذشته نظراتی در مورد دانشگاه علوم پزشکی قزوین مطرح شده بود که امیدوارم با تصمیم اخیر و ایجاد شرایط جدید این مشکلات برطرف شود. همکاران ساکن در یکی از استان‌های جنوبی کشور نیز گله‌هایی را مطرح کرده بودند که به اطلاع این دوستان می‌رسانم مسائل آن استان هم تا یک هفته آینده حل خواهد شد.

٣. تعدادی از نظرات ثبت شده هم در مورد سختی کار پرستاران عزیز پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت بود. من معتقدم کار پرستاران همیشه سخت بوده و حالا البته بیشتر؛ به همین دلیل نحوه پرداخت به این گروه از همکاران در حال بررسی و بازنگری است؛ انشاءالله آن‌چه اعلام می‌شود، رضایت خاطرشان را در پی داشته باشد.

٤. مانند دو ماه گذشته، انتقادهایی نیز از نحوه پرداخت به مشمولان طرح تحول سلامت در استان‌های مختلف شده بود. باز هم خدمت همکاران عزیزم عرض می‌کنم که پرداخت‌های مقیمی، حق ویزیت و ماندگاری باید به صورت ماهانه انجام شود؛ در صورتی‌که با مواردی از تخلف مواجه شدید، حتماً آن را با ذکر نام شهر محل خدمت و بیمارستان اطلاع دهید. معاونت درمان وزارتخانه تلفن ١٥٩٠ و شماره ٢٠٠٠١٥٩٠ را برای ارسال پیامک در نظر گرفته است تا مواردی از این قبیل را دریافت، بررسی و پیگیری کند.
 

Persian-Masoud

New member
توزیع «کارانه» بین نیروهای بالینی شاغل در نظام سلامت

معاون پرستاری وزارت بهداشت از آغاز جذب 16 هزار پرستار از هفته آینده خبر داد و گفت: برای تمام نیروهای بالینی شاغل در نظام سلامت، متناسب با فعالیت و زحماتی که انجام می دهند، کارانه تعلق می گیرد.
توزیع «کارانه» بین نیروهای بالینی شاغل در نظام سلامت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد میرزابیگی در برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت گفت: حقوق اگر به معنای دستمزد دولتی باشد، یک بخشی دارد که مربوط به دولت است و آن تابع قوانین و مقررات کشور است.

وی افزود: آنچه که مورد نظر ما و همکاران است و در حال عملی شدن آن هستیم این است که برای تمام نیروهای بالینی شاغل در نظام سلامت متناسب با فعالیت و زحماتی که انجام می دهند، در عایدات و مراکز بهداشتی به نوعی سهیم باشند که بحث آن تحت عنوان «کارانه» است، که در توزیع کارانه مسائلی لحاظ می شود که دستمزدها تعلیم بهتری صورت گیرد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه کارانه درآمدهایی است که طبق قانون و مقررات در میان پرسنل بهداشتی و درمانی کشور توزیع می شود، ادامهداد: خوشبختانه بعد از اجرایی شدن طرح تحول سلامت و مسائلی که در پرداخت کارانه وجود دارد و از قبل نیز وجود داشت، با اجرای طرح تحول بیشتر نمایان شد و ایرادات کارانه با حضور وزیر بهداشت، هماهنگی های با اداره های مرتبط با موضوع یعنی معاونت پرستاری، معاونت درمان، معاونت توسعه، سازمان نظام پرستاری، همکاری ها صورت گرفت و ان شاء الله به زودی بسته تحولی خدمات پرستاری اجرایی می شود و چند خدمت جدید به مردم ارائه خواهد شد. متناسب با این نیز، بنا است در دریافتی نیروهای بالینی نظام سلامت که مشمول همه است، در طرح تحول نظام سلامت نیز پرداخته شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهارکرد: نیروهای شرکتی که در نظام سلامت مشغول بودند با چهار مشکل عمده از قبیل نداشتن بیمه، پایین بودن دستمزد، عدم شفافیت قراردادها و همچنین واگذار نشدن به خود نیروهای بالینی مواجه بودند که این ایرادها با حضور تیم های کارشناسانه بررسی و رفع شد. به امید خدا از هفته آینده 16 هزار نیروی پرستاری در مسیر جذب قرار خواهند گرفت.

پایان خبر
 

Persian-Masoud

New member
اصلاح نظام پرداخت پرستاران در مراحل نهایی است

اصلاح نظام پرداخت پرستاران در مراحل نهایی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نظام پرستاری به نقل از ایسنا، محمد میرزابیگی، با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده جهت جذب دانشجویان پرستاری به منظور جبران کمبود پرستار در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، گفت: بخشنامه و همچنین آیین نامه اجرایی این مبحث ابلاغ شده و اکنون مسیر برای جذب دانشجویان پرستاری در مراکز درمانی باز است؛ هرچند که ممکن است به دلیل تعطیلات تابستان مقداری آمارهای مربوط به استفاده از دانشجویان پرستاری در بیمارستان‌ها واقعی نباشد.

وی در پاسخ به این سئوال که از این مسیر چه تعداد پرستار برای فعالیت در بیمارستان‌های کشور جذب خواهند شد، ادامه داد: عدد خاصی را در نظر نداریم، این روش ابزاری کمکی است نه ابزار اصلی.

میرزابیگی افزود: با باز کردن چنین مسیری این امکان بوجود آمده که اگر مراکز بهداشتی درمانی مایل به استفاده از دانشجویان پرستاری بودند به صورتی قانونی و ساماندهی شده به این امر اقدام کنند؛ چراکه پیش از این در بسیاری از موارد این اقدام به صورت غیرقانونی انجام می‌شد.

وی ادامه داد: پیش از این در استفاده از دانشجویان پرستاری در مراکز بهداشتی درمانی کف و سقف ترم‌های تحصیلی آنها مشخص نبود و از آنجا که پرداختی کافی به آنها صورت نمی‌گرفت، ممکن بود پرستاران استثمار شوند. در مجموع این موضوع سامانی نداشت و دارای وحدت رویه مشخصی نبود.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، افزود: اما اکنون محمل استفاده از دانشجویان پرستاری در بالین به صورتی کاملا شفاف و با چارچوبی مشخص بوجود آمده است. پرداختی به این دانشجویان نیز اصلاح شد؛ به طوری که دانشجوی کارشناسی پرستاری (از ترم شش تا هشت) ساعتی پنج هزار تومان و دانشجویان مقطع ارشد و دکترا ساعتی 7 هزار تومان دریافتی خواهند داشت.

وی اضافه کرد: این درحالی است که پیش از این مبالغی بسیار کمتر از این مبالغ بابت فعالیت دانشجویان پرستاری در بالین پرداخت می‌شد و اکنون دانشجویان نیز از این تغییرات راضی هستند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه اصلاح نظام پرداخت پرستاران به زودی نهایی می‌شود؛ گفت: خبرهای خوشی برای جامعه پرستاری در راه است.

پایان خبر
 

Persian-Masoud

New member
وزیر بهداشت گفت: درباره دریافت حداقل حقوقی که بایستی در اختیار پرستاران قرار بگیرد جلسات متعددی برگزار شده است که بدون نتیجه هم نبوده و طی هفته های آتی به اطلاع آنها می رسد که امیدواریم رضایتی نسبی را در پی داشته باشد.
خبرهای خوشی در مورد افزایش حقوق پرستاران در راه است

به گزارش خبرنگار نظام پرستاری، دکتر سید حسن هاشمی شب گذشته در گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره برنامه های وزارت بهداشت در حوزه پرستاری، گفت: در این حوزه با کمبود شدید نیرو مواجه هستیم که همین امر فشار زیادی را به پرستاران تحمیل می کند.
وی افزود: درعین حال به دلیل همین کمبود نیرو، میزان رضایتمندی از خدمات ارائه شده در سطح متوسط است در حالی که ما دوست داریم در سطحی عالی ارائه خدمت شود و اگر کسی مریض شد و به بیمارستان آمد، احساس کند که مورد توجه کافی واقع می شود و خدماتی خوب دریافت کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: تا الان هیچ اقدامی که رضایتمندی پرستاران را در پی داشته باشد، انجام نشده است، هر چند به این معنی نیست که ما توجهی به مسائل آنها نداشته ایم. بی شک ما به مسائل آنها توجه داریم ولی چون کانون تصمیم سازی وزارت بهداشت و حمایت دولت، در گام اول مردم بوده اند و هستند، ما با مردم شروع کردیم و در ادامه مسیر حتماً به رفع مشکلات آنها توجه خواهیم داشت.

وی افزایش تعداد نیرو در گروه پرستاری را یکی از دغدغه های پیش رو در این حوزه خواند و گفت: البته ما بسیار در این خصوص درخواست کردیم و جلسات بسیاری تشکیل شد اما در نهایت به نتیجه نرسیدیم، لذا اجازه دادیم که کسانی که طرحی بودند، بتوانند در صورت تمایل، طرح خود را ادامه دهند و به این ترتیب مقداری از کمبودها کاهش پیدا می کند.

هاشمی افزود: همچنین یک تعدادی را چون اجازه استخدام نبود، مجبور شدیم در قالب شرکتی به کار بگیریم و تعداد قابل توجهی که حدود 8 هزار نفر از دانشجویان رشته پرستاری هستند، نیز در بخش ها شروع به کار کرده اند.

وی ادامه داد: قطعاً نمی توانیم آن طور که باید از خدمات پرستاران قدرشناسی کنیم ولی برای دریافت حداقل حقوقی که بایستی در اختیار آنها قرار بگیرد، جلسات متعددی برگزار شده است که بدون نتیجه نیز نیست و ان شاء الله، نتایج آن در هفته های آینده به اطلاع پرستاران، خواهد رسید که امیدوارم یک رضایت نسبی از این عزیزان به دست آید.

وزیر بهداشت، افزود: به هر حال جامعه پزشکی علی رغم اینکه در بیرون ممکن است مورد قضاوت های متنوع باشند ولی همواره مورد احترام و قدرشناسی مردم هستند و در عین حال صرف نظر از اینکه خودم یک پزشک هستم و بخواهم جانبداری کرده باشم، می توانم بگویم که همه جامعه بزرگ نظام سلامت واقعاً شایسته تقدیر هستند زیرا جامعه بزرگ پزشکی علاوه بر اینکه در همه زمینه ها فداکاری می کنند در مباحث مربوط به خودشان و معیشت شان نیز همواره ایثار کرده اند.
 
بالا