حلوای شیر

am-ml

New member
من همینجا اعتراف می کنم که این حلوای شیر خوشمزه ترین حلوا ایه که به عمرم خوردم! دلیلش هم اینه که چون با شیر خشک درست میشه مزه "تافی" میده! زعفرون و هل و گلاب هم عطر فوق العاده ای بهش میده . پس توصیه می کنم هر جوریه حتی واسه یه بار هم که شده این حلوا رو امتحان کنید. قول میدم پشیمون نمی شید!

halvaye%20shir2.jpg

آرد سفید 1 لیوان

شیر خشک 1 لیوان

آب 4/3 لیوان

شکر 2 لیوان

گلاب ½ لیوان

روغن و کره

هل و زعفران

halvaye%20shir3.jpg

آرد را تفت دهید ( من در مورد این حلوای خاص همیشه از آرد سفید سه صفر استفاده می کنم. هرچه کیفیت آرد بهتر باشه مزه حلوا بهتر میشه)

halvaye%20shir4.jpg

شیر خشک را اضافه کنید ( چون شیر خشک خیلی سریع می سوزه ظرف را از روی حرارت بردارید)

halvaye%20shir5.jpg

حالا روغن یا کره را اضافه کنید (نکته کار اینه که کره توی طعم حلوا شدیدا تاثیر داره ولی من نمی خواستم کلسترول خونم رو بالا ببرم پس از ترکیب کره و روغن استفاده کردم. اگه میخواید حلواتون مجلسی بشه کار رو با یک لیوان کره شروع کنید و اگه نیاز بود باز کره اضاف کنید. من امروز از ½ لیوان روغن مایع و 50 گرم کره استفاده کردم و همینطور که میبینید حلوای من در این مرحله خشکه ...ولی باید بگم که این مقدار روغن یه حلوا با کیفیت خوب به من داد!)

am-ml

New member
باید مواد را مرتب هم بزنید. حتی یک دقیقه غفلت موجب پشیمانیست!!! شیر خشک خیلی حساسه و سریعا می سوزه! مواد را آنقدر روی حرارت ملایم هم بزنید تا به رنگ مطلوب برسید.
halvaye%20shir6.jpg

آب ، شکر و زعفران را روی حرارت قرار داده و بعد از یکی دو جوش ، هل و گلاب را اضافه کنید. مخلوط آرد و شیر را از روی حرارت برداشته و شربت را به آن اضافه کنید. ( من فقط از 1 لیوان شکر استفاده کردم چون تصمیم داشتم مقدار زیادی از حلوا رو خودم بخورم!!!)

halvaye%20shir7.jpg

مجددا روی حرارت قرار دهید تا حلوا به غلظت مناسب برسد

halvaye%20shir1.jpg

امروز من حلوا رو با اسمارتیز و خلال پسته و بادام تزئین کردم (خودش خیلی خوشگلتر از عکسش شده بود)

behnaz.h

New member
سلام خانمی مرسی نمیشه بجای شیر خشک از شیر استفاده کرد؟

am-ml

New member
سلام خانمی مرسی نمیشه بجای شیر خشک از شیر استفاده کرد؟
خواهش مي کنم عزيزم.

نه فکر نکنم ،چون توي قوام حلوا اثر داره.
من تا حالا امتحانش نکردم ولي کلا اين شير خشکا مزه اشون خيلي متفاوته با شير مايع ....

بالا