# جمع آوری امضا ---- > علوم آزمایشگاهی #

farzad.lab

مدیر بخش


پس از مطالعه متن برای ثبت امضا ----> کلیک کنید

یا جهت ثبت نام مستقیم نام و نام خانوادگی خود را به 3000703075 ارسال کنیدتعداد امضا ثبت شده تا هنگام گذاشتن پست : 13461


«بسمه تعالی»

محضرمبارک حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی زید توفیقاتهریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

به کجا برم گلایه؟ که طبیب و درد باهم!! به من التفات دارند!!!
با ابلاغ سلام و عرض ادب و ارادت و احترام

اذن و عذر می طلبد به عنوان رئیس هیئت مدیره و دبیر جامعه صنفی آزمایشگاهیان بالینی کشور به نمایندگی از سوی تمامی کارکنان فنی آزمایشگاههای تشخیص طبی سراسر کشور اعم از مراکز دولتی و بخش خصوصی از درد دلی چندین ساله (غده ای چرکین) در محضر آن بزرگوار به عنوان رئیس دولت تدبیر و امید، رونمایی و مراتب گلایه، شکوائیه و اعتراض جامعه آزمایشگاهی کشور را درخصوص موارد ذیل تقدیم حضور نماید:

الف) یقینا استحضار دارید و تائید می فرمائید: آزمایشگاههای بالینی به عنوان مهمترین رکن تشخیص در پروسه درمان، ترمینال (پایانه) انواع میکروبها، ویروسها، قارچها، انگلها و جمیع عوامل بیماری زا در سطح جامعه می باشند.

ب) کارکنان آزمایشگاههای تشخیص طبی که مهندسین مشاور پروسه درمان و طراحان نقشه راه سلامت جامعه و سفیدپوشان گمنام در پشت صحنه بهداشت و درمان محسوب می شوند همواره در معرض آلودگیهای فوق الذکر و انواع خطرات شیمیایی و پرتویی قرار دارند.

ج) حقوق و مطالبات حقه جامعه آزمایشگاهی مع الاسف همواره یا دیده نشده است و یا دستخوش تغییر و تحولات مدیریتی در طول زمان گردیده و همچنان معلق، چشم انتظار سرانگشت تدبیری مشکل گشا باقی مانده است!

د) در خصوص هریک از موارد ذیل در طول سالیان اخیر، پیگیریهای مختلف و متعدد بعمل آمده، اما علیرغم تایید و قبول حقانیت این مطالبات از سوی مسئولین محترم امر، هنوز هیچگونه اقدام عملی صورت نپذیرفته است!!! از نشست با وزیر محترم بهداشت و درمان (سرکار خانم دکتر وحید دستجردی) و معاونت محترم توسعه منابع و نیروی انسانی رئیس جمهور (جناب آقای دکتر فروزنده) و ... در دولت سابق گرفته تا رایزنی با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی ( خصوصا اعضای محترم کمیسیون بهداشت و درمان) در دوره های هشتم و نهم، تا طرح موضوع با معاونت محترم وزیر بهداشت ودرمان( جناب آقای دکتر آقاجانی) و همچنین جناب آقای خوشدل (دفتر آقای دکتر نوبخت) در دولت تدبیر و امید شما، تا انواع مکاتبات عدیده مقتضی که در سطح تمامی استانها به صورت خودجوش (بویژه همکاران پرتلاش استان تهران) و در سطح کشور از طریق این جامعه بعمل آمده است.

ه) چه بسیار همکارانی که در سالهای گذشته، مشتاقانه مشوق پیگیریهای ما بودند و بازنشسته شدند و هرگز به حقوق مسلم خود نرسیدند!! اما هنوز پیگیرند و تحقق مطالبات جامعه آزمایشگاهی را به نوعی : حداقل ترمیم شرافت شغلی خود می دانند!

و) و اینک این نهال نوپا(جامعه آزمایشگاهیان بالینی کشور) که از اواخر اسفندماه 1390 پروانه رسمی فعالیت خود را از وزارت محترم کشور دریافت داشته و در این مدت و حتی قبل از آن (بازه زمانی شکل گیری هیئت موسس کشوری) بی وقفه پیگیریهای پیشگفت را دلسوزانه و خاضعانه مدیریت کرده است، تنها و تنها چشم امیدش برای کوتاه کردن این راه طولانی شده، به التفات و عنایات و مساعی حضرتعالی است:

1) در زمان مرحوم دکتر حسن حبیبی معاون اول دولت اسبق، مصوبه هیئت دولت که جهت اجرا ابلاغ گردیده است، حاکی است: تکنسین اتاق عمل و تکنسین آزمایشگاه به عنوان مشاغل سخت و زیان آور درجه یک تعیین گردیدند. در حالی که این مصوبه ناظر به شغل پر خطر و مخاطره ی پرسنل انجام دهنده ی آزمایشات می باشد کلمه تکنسین، از منظر اداری (کارگزینی و پرسنلی) صرفا ناظر به مدرک تحصیلی دیپلم بوده (که دوره ی 6 ماهه می دیدند و عملا دیگر وجود ندارند) و کلیه کاردانها، کارشناسها و کارشناسهای ارشد در این شغل بواسطه این تفسیر اداری نا صواب، از حق صعوبت شغلی خود محروم مانده اند!!!

2- قانون ارتقاء بهره وری که در طرح اولیه با محوریت پرستاران محترم رونمائی شد و متعاقبا بسیاری از رشته های دیگر مرتبط و مشترک الموضوع را نیز شامل گردید، علی رغم تاکید و تصریح قانونگذار (نمایندگان محترم عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در آن زمان) و اعلام آمادگی جهت پاسخگویی به هرگونه استفسار از طریق وزارتخانه در این ارتباط مبنی بر اینکه پرسنل آزمایشگاه نیز مشمول قانون بهره وری بوده و صرفا در تنظیم قانون از قلم افتاده اند(بخت بلند دیده نشدن آزمایشگاهیان!) همچنان تبعیض ناروائی را به رخ همکاران ما می کشد!! و هنوز به کارکنان فنی آزمایشگاهها تعمیم داده نشده است!!!

3- عم 3) علیرغم برگذاری جشن هر ساله روز آزمایشگاه ( سی ام فروردین: زاد روز حکیم اسماعیل جرجانی) ونیز علیرغم مکاتبات متعدد وزیر بهداشت و درمان دولت سابق و جوامع آزمایشگاهی با پیگیری این جامعه صنفی، هنوز این روز از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی جهت درج در تقویم رسمی کشور تصویب نگردیده است!!!

4 ) درحالیکه متجاوز از یکهزارو پانصد مرکز آزمایشگاهی در کشور فاقد مسئول فنی بوده و دلائل متعدد دیگر جهت ضرورت بازگشایی مقطع دکترای حرفه ای علوم آزمایشگاهی مورد وثوق صاحب نظران، کارشناسان و مسئولین محترم نیز می باشد هنوز این اتفاق مبارک که انگیزه بخش کارکنان آزمایشگاه و به ویژه دانشجویان محترم علوم آزمایشگاهی است، صورت نپذیرفته است!!!

5- و طوفان اخیر: اعلام افزایش 40% حقوق پرستاران در سال جدید که به مثابه نشتری بر غده ی دردناک فوق الذکر، داد و فریاد کارکنان محروم مانده از حقوق و مطالبات خود را به حق درآورده است، خود عنایتی مضاعف را می طلبد؛ مباد که در این مورد نیز آزمایشگاهیان دیده نشده باشند!!!


امیدوارم برآیند مراحم و عنایات خداپسندانه جنابعالی ارتقاء بیش از پیش کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی و رضایتمندی هرچه بیشتر مردم بزرگوار میهن اسلامی باشد.
عندالزوم به تشخیص آن جناب افتخار شرف یابی جهت تقدیم مدارک را مغتنم خواهم شمرد.

چشم انتظار الطاف و تدابیر گره گشای آن جناب و دعاگوی وجود شریف

حبیب الله فاضلیان دهکردی
رئیس هیئت مدیره و دبیر جامعه صنفی آزمایشگاهیان بالینی کشور


 
آخرین ویرایش:

ارشد 94

New member
به نام خدا
بچه های علوم آزمایشگاهی! ما برای قانون طرح اجباری و اینکه با این قانون جلوی بچه های علوم آز برای شرکت توی کنکور ارشد گرفته میشه ،همین طور برای امتحان امسال و تعداد سوالات نامعقول برای درسای اختصاصی هر رشته داریم اعتراض می کنیم، ، تا حالا خیلی ها به ما ملحق شدند و نامه های اعتراضی تهیه شده رو امضا کردن ولی مطمئنا کمه و به امضاهای بیشتری برای تغییر دادنش نیاز داریم، طی هفته ی آتی هم قراره جلوی وزارت بهداشت یا جلوی دانشگاه تهران تحصن کنیم .ازتون میخوام که برای خودتونم که شده بهمون ملحق بشید و نذارید بیشتر از این حق بچه های علوم آزمایشگاهی ضایع بشه.
در ضمن این قانون طرح اجباری و اینکه نتونیم کنکور بدیم اولش سال 1389 تصویب شده بود ولی چون اون موقع بچه ها اعتراض کردن برداشته شد پس اگه ذره ای به دستیابی به حقوق مسلم خودتون توجه دارید کمکمون کنید. کسی غیر از خودتون به فکر شما نیست .
حق گرفتنیه نه دادنی...

لینک اعتراض دانشجویان در سال 1389
اعتراض دانشجویان به وزیر بهداشت +عکس - سایت خبری تحلیلی تابناك|اخبار ایران و جهان|TABNAK

لینک تصویر نامه ها ی اعتراضی1394
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox

لینک تصاویر امضای شرکت کنندگان در اعترلض1394
ETERAZ - Shared photo album - PhotoBox
 
بالا