تغییر رشته بدم یا ندم؟

farshidroma

New member
سلام
من رشته دبیرستانم تجربی بوده اما متاسفانه مدیریت مالی کارشناسی خوندم و میخوام ژنتیک ارشد شرکت کنم. چطور بخونم و چی بخونم؟

mahnam

New member
سلام
من رشته دبیرستانم تجربی بوده اما متاسفانه مدیریت مالی کارشناسی خوندم و میخوام ژنتیک ارشد شرکت کنم. چطور بخونم و چی بخونم؟

سلام
خوش اومدین
فکر نمی کنین یه کمی سخت باشه براتون؟!
در هر صورت ما آماده ی کمک هستیم
شما می تونین ژنتیک وزارت علوم رو شرکت کنین ولی وزارت بهداشت رو نه متاسفانه
واسه انتخاب منابع به این تاپیک سر بزنین
http://olumpezeshki.ir/forum/thread548.html
البته کتاب ژنتیک امری رفرنسه بهداشته شما واسه وزارت علوم کتاب از کلاسیک تا ژنومیک دکتر حسن اکرمی رو بخونین
اما منابع دیگه مشابه هستن
باز اگه سوالی داشتین تو تاپیک مربوط به خودش بپرسین حتما دوستان جواب میدن
واسه دونستنه سرفصل ها به این تاپیک سر بزنین
http://olumpezeshki.ir/forum/thread4172.html
و اگه خواستین گزارش درسیتونو بدین اینجا http://olumpezeshki.ir/forum/thread3185.html منتظرتونیم

amirreza

New member
واقعا میخوایی از مدیریت مالی بیایی ژنتیک؟؟؟؟؟

من خودم میخام از ژن برم مدیریت................نکن اینکارو......:(40):

mahnam

New member
واقعا میخوایی از مدیریت مالی بیایی ژنتیک؟؟؟؟؟

من خودم میخام از ژن برم مدیریت................نکن اینکارو......:(40):

امیر رضااا تو نکن اینکااارو
الان چه وقته رشته عوض کردنه؟؟!!! :New (6):
بدو برو بشین درستو بخون :mad_majidonline:

farshidroma

New member
آز مدیریت زیاد خوشم نمیاد من از اولش ژنتیک و زیست شناسی سلولی و ملکولی دوست داشتم. ممنون از راهنمایی

farshidroma

New member
سلام مهنام خانم
میشه کمک کنید و منابع و کتابهایی که یه مبتدی میخواد اتمتحان بده رو برام بگین. من اگه از کتابهایی که شما برای ارشد میخونید شاید هیچی نفهمم پس بهتره که قبلا خودم رو آماده کنم حالا میشه اون آمادگی رو شما بگین با کدوم کتابها شروع کنم. ممنون

mahnam

New member
سلام مهنام خانم
میشه کمک کنید و منابع و کتابهایی که یه مبتدی میخواد اتمتحان بده رو برام بگین. من اگه از کتابهایی که شما برای ارشد میخونید شاید هیچی نفهمم پس بهتره که قبلا خودم رو آماده کنم حالا میشه اون آمادگی رو شما بگین با کدوم کتابها شروع کنم. ممنون

سلام
باشه حتما
من هر کمکی از دستم بر بیاد انجام می دم
آخه من اصلا نمی دونم که شما مباحث درسیه مارو دیدین یا نه؟
فقط به اسم ژنتیک علاقه دارین ؟ یا واقعا مباحث رو دیدین خوندین و مطمئنین که بهش علاقه دارین
چون ژنتیک فقط ژنتیک نیست ، مجموعه ای از چند تا درسه
اگه دوس دارین من یه سری جزوه بهتون میل کنم فقط نگاه کنین اگه دیدین واقعا همون چیزیه که دوس دارین و کاملا مصممین من و بچه های دیگه بهتون کمک می کنیم :bunnyearsmiley:

amirreza

New member
منکه نمیخام عوض کنم سال پیش قبل اینکه بخام برا ارشد تصمیم بگیرم چی بخونم به ذهنم زده بود برم مدیریت

ولی فرشید جون مهربون ژن رقابت توش خیلی سخته

اخرین نفر قبولی از بندرعباس بوده درصداش

ژن58 سل 63 بیو 56 زبان 50

mahnam

New member
منکه نمیخام عوض کنم سال پیش قبل اینکه بخام برا ارشد تصمیم بگیرم چی بخونم به ذهنم زده بود برم مدیریت

ولی فرشید جون مهربون ژن رقابت توش خیلی سخته

اخرین نفر قبولی از بندرعباس بوده درصداش

ژن58 سل 63 بیو 56 زبان 50

خوب شد ژنتیک رو انتخاب کردی :smilies-azardl (113
امیر رضا جان، آقا فرشید اصلا نمی تونه وزارت بهداشت شرکت کنه تا اونجایی که من می دونم
باید واسه وزارت علوم برنامه ریزی کنن
که 100 البته اونم همون جوری که تو گفتی خیلی سخته
اما ما نمی خوایم ایشونو نا امید کنیم
ما حقایق رو می گیم ولی خب کسی که به یه چیزی علاقه داره و واسش تلاش کنه به دستش میاره :a2d3:

farshidroma

New member
امیدوارم بتونم با کمک دوستان خوب مثل مهنام ، علیرضا و ... بتونم قبول بشم

najma

New member
آقا فرشید فکر نمیکنم امکان شرکت توی رشته ژنتیک رو داشته باشید و اگر هم چنین چیزی به فرض محال از لحاظ تئوری ممکن باشه از لحاظ عملی کاملا غیر ممکنه . به نظر من بیشتر تحقیق کنید .

nilnaflower

New member
سلام
من دانشجوی لیسانس گرایش مهندسی شبکه های کامپیوتری هستم.
می خوام بعد از لیسانسم برای پزشکی بخونم
یک سال هم بیشتر به پایان گرفتن لیسانم نمونده.
می خواستم بدونم باید چی کار کنم؟
ایا لازمه که از دبیرستان شروع کنم؟
دروس خاصی رو باید پاس کنم یا همین که زیست و زمین شناسی بخونم و کنکور بدم کافیه؟
پیشاپیش ممنونم که برا خوندن این سوال وقت می زارید :)

آخرین ویرایش:

mahnam

New member
آقا فرشید فکر نمیکنم امکان شرکت توی رشته ژنتیک رو داشته باشید و اگر هم چنین چیزی به فرض محال از لحاظ تئوری ممکن باشه از لحاظ عملی کاملا غیر ممکنه . به نظر من بیشتر تحقیق کنید .

نجما جان چرا؟؟! تو وزارت علوم که می تونه شرکت کنه
ولی وزارت بهداشت نه!
ما سختی های راه رو گفتیم ولی گویا ایشون خیلی ژنتیک دوس دارن

mahnam

New member
سلام
من دانشجوی لیسانس گرایش مهندسی شبکه های کامپیوتری هستم.
می خوام بعد از لیسانسم برای پزشکی بخونم
یک سال هم بیشتر به پایان گرفتن لیسانم نمونده.
می خواستم بدونم باید چی کار کنم؟
ایا لازمه که از دبیرستان شروع کنم؟
دروس خاصی رو باید پاس کنم یا همین که زیست و زمین شناسی بخونم و کنکور بدم کافیه؟
پیشاپیش ممنونم که برا خوندن این سوال وقت می زارید :)

شما رشته تون ریاضی بوده دیگه؟؟
ایا لازمه که از دبیرستان شروع کنم یعنی چی؟؟! منظورتون اگه اینه که برین دوباره سر کلاس بشینین ؟؟ خب نه نیازی نییست
اما کتابای مربوط به رشته ی تجربی رو باید از دبیرستان بخونین
برای شرکت تو کنکور سراسری تجربی

naseh

New member
با سلام.منم رشته تحصیلی کارشناسیم علوم اجتماعی بود و برای ارشد تغییر رشته دادم به اموزش بهداشت.نیازی نیست که برای تغییر رشته از دبیرستان شروع و دوباره کنکور بدی. تو دفترچه راهنمای شرکت در ازمون کارشناسی ارشد در لیست رشتها ، رشتهای مجاز برای شرکت درهر رشته رو معرفی کرده

mahnam

New member
با سلام.منم رشته تحصیلی کارشناسیم علوم اجتماعی بود و برای ارشد تغییر رشته دادم به اموزش بهداشت.نیازی نیست که برای تغییر رشته از دبیرستان شروع و دوباره کنکور بدی. تو دفترچه راهنمای شرکت در ازمون کارشناسی ارشد در لیست رشتها ، رشتهای مجاز برای شرکت درهر رشته رو معرفی کرده

توجه داشته باشین که ایشون قصد داره پزشکی بخونه!!!
یعنی همون دکترای حرفه ای
پس ایشون واسه ورود به رشته ی پزشکی باید دوباره کنکور بده یا از لیسانس به پزشکی اقدام کنه (نمی دونم رشته ی ایشونم جز اون رشته ها هست یا نه) در این مورد a_67 فک کنم بهتر بتونه کمکشون کنه

آخرین ویرایش:

farshidroma

New member
کنکوروزارت علوم رو توی بهمن دادم . نمیدونم اما فکر میکنم خوب دادم. حالا تا هفته بعد که جوابش بیاد همه چی معلوم میشه از مهنام خانم که منابع رو بهم معرفی کرد و ... خیلی ممنونم...

mahnam

New member
کنکوروزارت علوم رو توی بهمن دادم . نمیدونم اما فکر میکنم خوب دادم. حالا تا هفته بعد که جوابش بیاد همه چی معلوم میشه از مهنام خانم که منابع رو بهم معرفی کرد و ... خیلی ممنونم...

ایشالا که نتیجه خوبی میگیرین
خواهش می کنم

بالا