تشخیص آزمایش

homai

New member
دروود دوستان علوم آزمایشگاهی این آزمایش دوستمه برام فرستاده میخوام کمک کنید برا خوندنش و تشخیص شماها چی هستش سپااااااااس

http://upload7.ir/images/71193185644011187330.jpg
به نام خدا
خواستم چراغ اول را من روشن کرده باشم .چون مطالب جدید بود. پست اول را شتاب زده گذاشتم
دوست گرامی اینترنت من از ان هندلی هاست حجم تصویر خیلی بالاست . من سیو می کنم .تا بعد . با یک نگاه اجمالی یک گروه خون وارهاش O pos
به نظر من این یک گزازش آزمایشگاه نیست . ممکن است دکتر معالج از روی برگه های آزمایش نوت برداشته برای راحتی کارش
اول کار آزمایش گروه خون و ارهاش است ( او مثبت ) که برای پرونده بیمارستانی بسیار ضروی است آزمایشات چربی خون را دارد که میلی مول در لیتر جواب داده ما میلی گرم در صد گزارش می کنیم . یک نفر از دوستان حساب کتاب خوب است حساب خواهد کرد .هموگلوبین که مقدارش کمه و ام سی وی (میانگین حجم یک گلبول قرمز ) نرمال دارد . نرمال ها را ندارد یا من نمی بینم . خلاصه یه جوریه . عفو کنید لطفا

آخرین ویرایش:

farzad.lab

مدیر بخش
1- چیزی که من فهمیدم :

زبان برگه آزمایش هلندی هست ...

2- فرد مورد آزمایش هم ساکن هلند هست و به همین خاطر سیستم برگه آزمایش با ایران متفاوت .

farzad.lab

مدیر بخش

مشکلی که برای تفسیر این آزمایش ممکنه وجود داشته باشه همونطور که جناب homai هم گفتن تفاوت واحد هاست ...
اما در برگه آزمایش مواردی رو در جلو اون ها از علامت (!) استفاده شده که اون موارد بالاست از جمله HDL LDL TSH و ...
.......................................
میزان HDL پایین تر از حد طبیعی است

** میزان نرمال HDL در یک فرد بزرگسال : 1.04 - 1.55 (mmol/L ) --- میزان HDL در این فرد : 0.84

**میزان LDL در این فرد از حد نرمال بیشتر است

میزان LDL نرمال: 0.9 - 1.7 (mmol/l) ---- میزان ldl در این فرد : 2.9

**اما جناب homai با توجه به رفرنس ها و واحد استفاده شده در مورد HB در این آزمایش که (mmol/L) هست میزان HB طبیعیه ...

میزان نرمال HB در مردان : 8.1 - 11.2 (mmol/L) ------ میزان HB در آزمایش فرد : 9.8

**میزان TSH در این فرد از حد نرمال بیشتره

میزان نرمال : 0.4 - 4.2 (Mlu/ml)----- میزان در این فرد : 6.7

فکر کنم جوابتون داده شد .

آخرین ویرایش:

love virology

New member
دروود اری از هلند هستش دوستم برای من فرستاده یعنی هیچی نمیشه فهمید

love virology

New member

مشکلی که برای تفسیر این آزمایش برای ممکنه وجود داشته باشه همونطور که جناب homai هم گفتن تفاوت واحد هاست ...
اما در برگه آزمایش مواردی رو در جلو اون ها از علامت (!) استفاده شده که تصور میکنم اون ها بالا باشت از جمله HDL LDL TSH و ...

** میزان نرمال HDL در یک فرد بزرگسال : 1.04 - 1.55 (mmol/L ) --- میزان HDL در این فرد : 0.84

**اما جناب homai با توجه به رفرنس ها و واحد استفاده شده در مورد HB در این آزمایش که (mmol/L) هست میزان HB طبیعیه ...

میزان نرمال HB در مردان : 8.1 - 11.2 (mmol/L) ------ میزان HB در آزمایش فرد : 9.8

سپااااااااااااااااااااااسگزاارررررررررررم

homai

New member
مشکلی که برای تفسیر این آزمایش ممکنه وجود داشته باشه همونطور که جناب homai هم گفتن تفاوت واحد هاست ...
اما در برگه آزمایش مواردی رو در جلو اون ها از علامت (!) استفاده شده که اون موارد بالاست از جمله HDL LDL TSH و ...

آفرین بر علم . دقت و توجه همکارم جناب فرزاد عریز .ممنون .:rose:
اگر این برگه گزارش آزمایشگاه باشد یه قدری قاطی پاطی و بی نظم نیست
نرمال آزمایش ها را هم ندارد

آخرین ویرایش:

farzad.lab

مدیر بخش
شاید هم اینطور یاشه ... با توجه به درج شماره بیمه ... و مقادیر قبلی آزمایشات بیمار احتمالا این برگه برای درج در پرونده بیمار توسط پزشکش بوده در ضمن ممون جناب homai:riz304::rose:

آخرین ویرایش:
بالا