تاپیکی برای موافقت با ایجاد تاپیک آزمونهای سلولی و برگزاری این آزمونها

alireza-j

New member
دوستان یه پیشنهاد واسه ایجاد انگیزه و همتی دوباره برای کنکور بهداشت:
این پیشنهاد رو میخواستم چند روز پیش بدم که سایت خراب بود الان فکر کنم خوب موقعی باشه.
همه میدونید و اثبات شده که بهترین راه برای تسلط کامل روی تمام مباحث یک سرفصل اینه که ازش سوالات تستی زیاد و سطح بالا طراحی کنیم که این کار باعث میشه که اون مطلب رو بطور عجیبی مسلط بشیم تازه وقتی که یه مبحث رو از دید طراح سوال میخونید میبینید که به چه نکاتی توجه نکردید. من واسه درس سلولی این روش رو انجام دادم و خوشبختانه نتیجه گرفتم ( اگه بی دقتی های خنده دار توی سلولی نمیکردم الان باید درصدم 60 میشد) و حالا پشیمونم که چرا واسه درسای دیگه این کار رو نکردم و اگه عمری باشه توی این مدت میخوام این کار رو واسه بقیه هم انجام بدم.

به همین خاطر تصمیم گرفتم این پیشنهاد رو بزارم
من از اونجایی که به نسبت، سلولیم از بقیه درسام بهتره و80% مطالب رو حداقل یه بار خوندم و بعضی مطالب رو خیلی بهتر خوندم میدونم که میتونم خوب ازش سوال تستی طرح کنم ولی بقیه درسا رو بعید میدونم بتونم تست خوب طرح کنم چون تسلط کافی برای طرح سوال خوب ندارم و تا حالا هم تستهای زیادی از سلولی طرح کردم که توی چند روز آخر مونده به کنکور علوم همین تستای خودم رو دوباره کار کردم که باعث شد خیلی خوب مرورش کنم. چند روزی هست که تصمیم گرفتم که از مباحث مختلف سلولی تستهای بیشتری طرح کنم و تا حدودی از سوالای قبلی نکته دارتر باشه و سوالا رو طوری طرح کنم که هر سوال نکات مختلف زیادی توش جا داده بشه که باعث بشه هم خودم رو خوب محک بزنم و هم موقع مرورش نکات زیادی رو مرور کنم.
اما امروز تصمیم گرفتم این سوالام رو به مرور زمان روی سایت قرار بدم تا بقیه هم استفاده کنن اما کمی که روش فکر کردم گفتم که بهتره این سوالا رو بصورت یه آزمون اینترنتی بین بچه های سایت قرار بدم که هم باعث میشه یه بحث خیلی داغ و علمی شروع بشه و از این مهمتر یک رقابت علمی هم بین بچه هایی که مایل هستن توی این آزمون شرکت کنن، انجام بشه و بعد از اون هم یک رفع اشکال خیلی خوب و فهمیدن نکات مهم توی همین رفع اشکالا.

دوستان بعد از اینکه موافقت کردن یه تاپیک با عنوان آزمونهای سلولی باز میکنم و توی اون بودجه بندی سوالات و تاریخ آزمونا رو میگم. دوستانی هم که سوالات خوبی داشتن میتونن واسم بفرستن تا در صورت امکان وارد سوالات کنم که پر بارتر بشه.
توی طراحی سوالاتم سعی کردم نکته ای باشه و نکات زیادی مورد سوال قرار بگیره یعنی خلاصه بخوام بگم کنکوری هستش خودم هم اینطوری واسه کنکور خوندم و میخونم وگرنه ممکنه خیلی از سوالات مفهومی رو اصلا هیچیشو نتونم جواب بدم فقط هدف اینه که نکات سلولی مورد توجه قرار بگیره ( خدای نکرده یه موقع بد برداشت نشه که خودم رو برتر از بقیه و استاد بقیه میدونم من کوچیک همه هستم) . فقط میخوام یه حرکت جدیدی توی سایت راه بیفته که خوشحال میشم با درس سلولی شروع کننده باشم.

روش برگزاریش هم اینطوری هستش:
اول اونایی که میخوان ثبت نام کنن به من پبغام خصوصی میدن و من هم لیست این افراد رو توی یه پست توی همون تاپیک میزارم (برای جلوگیری از اسپم) که مشخص بشه کیا و چند نفر ثبت نام کردن بعد از اینکه ثبت نام تموم شد توی تاریخ مشخص شده در ساعت مشخص لینک دانلود سوالات رو واسشون پیام خصوصی میکنم و زمانی رو مشخص میکنم واسه پاسخگویی بعد از زمان پاسخگویی یه چند دقیقه ای رو مشخص میکنیم که شما کلید پاسخنامتون رو واسم پیام خصوصی کنید بعد از پایان مهلت ارسال پاسخنامه، کلید رو روی تاپیک میزارم و میتونیم در موردش بحث کنیم. توی یه مدت مشخصی من هم پاسخاتون رو درصدگیری میکنم و نتایجش رو با کلیدش میزارم رو تاپیک.
فکر کنم ایده خوبی باشه اگه دوستان همکاری بکنن خیلی خوب میشه.
نظر من اینه که بقیه دوستان هم اگر لطف کنن واسه دروس مولکولی و بیوشیمی و ژنتیک انسانی یه نفر مسولیتشو به عهده بگیره و از بقیه هم کمک بگیره خیلی خوب میشه. اینطوری یه دوره کنکور آزمایشی خوب برگزار کردیم. تمام دوستانی که درس زیست شناسی سلولی جز مواد امتحانیشون هست میتونن اعلام علاقه مندی کنن.
ان شاالله که بتونیم تمومش کنیم ولی اگر هم وقت نشد تا هر جا که تونستیم با کمک شما پیش میریم
منتظر نظراتتون توی همین تاپیک هستم
.

آخرین ویرایش:

sanaz alizadeh

New member
من میگم بهتر نیست تعداد سوالا همون 30 تا باشه؟شما فرض کن 60 سوال اونم 4 گزینه ..خو اینا خیلی وقت میگیره ها ....همش نگران از دست دادن وقتم ....

alireza-j

New member
من میگم بهتر نیست تعداد سوالا همون 30 تا باشه؟شما فرض کن 60 سوال اونم 4 گزینه ..خو اینا خیلی وقت میگیره ها ....همش نگران از دست دادن وقتم ....

فقط همین یک فصل 60 تا سوال میدم چون خیلی ازش سوال اومده چه توی درس سلولی و چه توی درس بیوشیمی. پس واقعا مهمه. ولی قطعا بقیه فصلها همون 30 تا هستش و سوالای فصلای دیگه به اندازه این آزمون نکته ای نیستش. همون در سطخ سوالات کنکور خواهند بود.

چون همونطوری خودتون میدونید توی چند سال اخیر از مبحث غشا زیاد سوال میدن چه وزارت علوم و چه بهداشت. پس لازمه این فصل سوالاش زیاد و کاملا نکته ای باشه.

vatson

New member
ازمون بیوشیمی نمیذارین؟ هرکس میتونه یه فصلو برعهده بگیره. اینطوری وقتمونم تلف نمیشه. بعده ازمون پاسخنامه رو میذارین و هرکس میتونه خودش درصد بگیره و بگه. البته این یه پیشنهاده تا برا کسی که سوال طراحی میکنه و ازمون میگیره زیاد وقت گیر نباشه.

vatson

New member
بچه ها اگه همکاری کنن میتونیم ازمون های خوب داشته باشیم.

vatson

New member
دوستان در مورد بیوشیمی اعلام امادگی کنین. تا ازمونهای اونم شرو کنیم.

بالا