تاسیس ازمایشگاه

drmajid45

New member
سلام
به نظر شما تاسیس ازمایشگاه تکی بیوشیمی یا ازمایشگاه شریکی از نظر درامد و امکان پذیر بودن چه طوریه؟

parnian24

New member
آزمایشگاه تک هورمون میشه بزنیم با تخض هورمون ولی آزمایشگاه تک بیوشیمی نداریم.درآمدش رو و سرمایه اش رو هم بررسی نکردم..ولی چیزی که واضحه اینه که آزمایشگاه تک هر جایی کارش رونق نمیگیره..باید به محلش و شرایط محیطیش خوب توجه بشه

avenger.1992

New member
آزمایشگاه تک به نظر من فایده نداره چون هر آزمایشی که دکتر مینویسه شامل همه چی میشه
از انگل و باکتری گرفته تا خون و بیوشیمی
پس وقتی همه آزمایشا رو نتونیم انجام بدیم پذیرش نمی کنیم

nocerino

New member
دوستان گرامی سلام.برای زدن ازمایشگاه بیوشیمی باید یک نفر متخصص از علوم ازمایشگاهی در رشته های هماتولوژِی - ایمنی شناسی - یا قارچ شناسی باشه.برای زدن ازمایشگاه بیوشیمی امتیاز 2 رو بهتون میدن.
ازمایشگاه ژنتیک اجازه تک رشته رو بهتون میدهند جهت ازمایشگاه زدن.

ولی بقیه رشته ها مثل قارچ شناسی ایمنی شناسی و خون شناسی امتیاز 3 دارند یعنی بجز خودشون 3 نفر متخصص از رشته های فوق باید با ایشون همراهی کنند جهت ازمایشگاه زدن .

mj1919

New member
دوستان گرامی سلام.برای زدن ازمایشگاه بیوشیمی باید یک نفر متخصص از علوم ازمایشگاهی در رشته های هماتولوژِی - ایمنی شناسی - یا قارچ شناسی باشه.برای زدن ازمایشگاه بیوشیمی امتیاز 2 رو بهتون میدن.

ولی بقیه رشته ها مثل قارچ شناسی ایمنی شناسی و خون شناسی امتیاز 3 دارند یعنی بجز خودشون 3 نفر متخصص از رشته های فوق باید با ایشون همراهی کنند جهت ازمایشگاه زدن .

سلام نوسیرینو عزیز
ممنون از توضیحاتتون،
منبع، این امتیاز دهی چیه؟ قانون و یا بخش نامه است؟ از کسی شنیدید؟ اگه قانون هست، می تونید فایلشو آپلود نمایید؟
با تشکر

drmajid45

New member
پاسختون مبهم بود
یعنی بیوشیمی 2 امتیاز داره و بقیه 3 امتیاز؟؟
کلا چند امتیاز میخواد؟
کدوم رشته ها امتیاز بالا تری داره

nocerino

New member
دوستان من .منظور از امتیاز, مجوز برای زدن ازمایشگاه هست..

برای مثال : یک بیوشیمیست میتواند با یک نفر بجز خودش مثلا با یک هماتولوژیست ازمایشگاه بزند که کلا میشه امتیاز 2 (بیوشیمیست + هماتولوژِیست)
یعنی به اینصورت به یک بیوشیمیست مجوز میدن
ژنتیک: امتیاز 1
یعنی خودش هم میتونه بتنهایی مجوز ازمایشگاه زدن رو بگیره.
بقیه 4 امتیاز دارن

آخرین ویرایش:

avenger.1992

New member

ببخشید این امتیازا رو یکم بیشتر توضیح بدید
3 یا 2 رو چه معیار تعیین شده؟
اگه برا ایمنی 3 نفر دیگه لازمه برا بیو هم همینجوره

mj1919

New member
دوستان من .منظور از امتیاز, مجوز برای زدن ازمایشگاه هست..

برای مثال : یک بیوشیمیست میتواند با یک نفر بجز خودش مثلا با یک هماتولوژیست ازمایشگاه بزند که کلا میشه امتیاز 2 (بیوشیمیست + هماتولوژِیست)
یعنی به اینصورت به یک بیوشیمیست مجوز میدن
ژنتیک: امتیاز 1
یعنی خودش هم میتونه بتنهایی مجوز ازمایشگاه زدن رو بگیره.
بقیه 4 امتیاز دارن

سوال منو جواب ندادید،
منبع این امتیاز دهی چیه، از روی بخش نامه است، آیین نامه؟ وزارت خونه؟ چجوریه؟

arezoomand

New member
برای تاسیس ازمایشگاه فقط مدرک دکترا مهمه و اینکه فوق چه رشته ای باشه فرقی نداره؟بیوتکنولوزی پزشکی هم مجوز ازمایشگاه داره؟

avenger.1992

New member
برای تاسیس ازمایشگاه فقط مدرک دکترا مهمه و اینکه فوق چه رشته ای باشه فرقی نداره؟بیوتکنولوزی پزشکی هم مجوز ازمایشگاه داره؟
آره فقط دکترا مهمه اما در شهر های بزرگ مثل تهران و مشهد سابقه کار مهمه

آخرین ویرایش:

avenger.1992

New member
امتیازات لازم جهت مجوز تاسیس ازمایشگاه تشخیص طبی برای رشته های ذکر شده:
1.رشته ی بیوشیمی بالینی: امتیاز 2 : این افراد می توانند با 2 نفر دیگر از رشته ای غیر از رشته ی بیوشیمی بالینی مجوز تاسیس بگیرند
2.رشته ی بیوتکنولوژی پزشکی و ژنتیک انسانی: امتیاز 3: این افراد میتوانند با 3 نفر دیگر به که مدرک دکتری دیگر رشته ها را به غیر از رشته ی خود دارن مجوز تاسیس بگیرند
3.رشته ی ویروس شناسی - انگل شناسی-قارچ شناسی - باکتری شناسی- میکروبیولوژِی پزشکی- هماتولوژی-پاتوبیولوژِی-ایمونولوژِی: امتیاز 4: این افراد با 4 نفر از رشته های دیگر می توانند مجوز تاسیس ازمایشگاه بگیرنند

avenger.1992

New member
اونجر عزیز
بیوتک می تونه آز بزنه؟ آز چی؟

منبع؟
راستش منم هرچی گشتم ندیدم
استادمون تو اداره امور آزمایشگاه ها هست و با یه کمیسون که تشکیل میدن مجوز تاسیس صادر میکنن و با این موارد در ارتباط هست
بیوتک و ژنتیک هر دو میتونن آزمایشگاه بزنن
بازم میگم من سرچ کردم و خودم منبعی ندیدم

آخرین ویرایش:

mohana

Well-known member
استادمون تو اداره امور آزمایشگاه ها هست و با یه کمیسون که تشکیل میدن مجوز تاسیس صادر میکنن و با این موارد در ارتباط هست
بیونک و ژنتیک هر دو میتونن آزمایشگاه بزنن

سلام
بله...ب ما هم استادامون همینو گفتن...
اینکه ی هماتولوژیست باید همراه با سه نفر متخصص رشته دیگه آزمایشگاه بزنن...

mj1919

New member
بیوتک و ژنتیک هر دو میتونن آزمایشگاه بزنن

باشه، ممنون

من یک آیین نامه دارم، کمونم آخرینش باشه، توی اون به صراحت اسم رشته ها، نحوه ی گرفتن مجوز و نیز افراد مجاز رو آورده، در اینجا ، در اختیار عزیزان علوم پزشکی قرار می دم. (خودم خیلی اینور اونور زدم تا بدستش بیارم)
اگه کسی، ایین نامه و یا مطلب جدید داره همینجا بذاره

mohana

Well-known member
ممنون:riz304::riz304::riz304:

e2817_25367898940015621764.jpg

بالا