::"بزرگداشت مناسبتها" ( ویژه ی اعیاد و جشن ها).

شفق بانو

New member
السلام علیک یا بنت رسول الله یا قرة عین النبی!به دیار خاک نشینان خسته دل خوش آمدی!

اعظم رسولان یار، منتظر قدومت بود تا بر دستان زیبای تو گل بوسه بنشاند.

ای حبیبه ی حق! به شبستان دیده ی شیعه خوش آمدی! امروز کوچه های چشم و دیار دل را

به مشکات شادی میلاد نور، چراغان نموده ایم؛ چه خجسته لحظه ای که روح قیام و نور نماز و

طاووس بهشت، می دمد و می تابد و می خرامد از عرش برین به سوی ساکنین خاک.

امروز آسمانیان، مکه را سپیده باران کردند. نسیم عنایت یار، کوچه های صبح را آکنده ساخت.

تبسم گلها فریاد عندلیبان مشتاق را برآورد. علت آفرینش بر اهل اندیشه، آشکار شد.

غنچه های بساط چمن در پای یاسمن آل یاسین، شرم شکفتن دارند. امروز، قلم بر سجاده ی لوح،

سر به سجده نهاده و اشک اشتیاق می ریزد. از لبان برگ سبز و خورشید سماء،

سرود سرور می تراود. پروانه های ملکوت در کنار نهر وحی، سوره ی کوثر را تلاوت می کنند.

عطیه ی عرش را با هودج نور به بسیط خاک آوردند. آمد آنکه خاک قدومش توتیای چشم انبیاست؛

آنکه آستانه سرایش بوسه گاه صالحین و صدیقین و شهیدان است؛ آنکه ملتقای رسالت و ولایت است.

آنکه امامت، ارمغان نگاه آسمانی اوست.

سلام بر اسوه ی نسوان و انیس تنهایی علی. دل های اهل ایمان فدای پینه ی دست هایت باد.

babol-madar71.gif

.......................................................

عظمت زهرا عليها السلام در سيره آن بزرگواراست

عزيزان من!عظمت فاطمه زهرا عليها السلام درسيره آن بزرگوار آشکاراست. يک مسأله اين است که ما چه شناختي از فاطمه ي زهرا عليها السلام داريم.

دوستان اهل بيت در طول زمان تا آن جايي که توانستند، سعي کردند به حق دختر پيغمبر - فاطمه زهرا عليها السلام- معرفت پيدا کنند اين طور هم نيست

که کسي خيال کند فقط در زمان ما اين بزرگوار اين قدر در دلها عزيز ودر چشمها شيرين است. امروزه بحمد الله دوران اسلامي و دوران حکومت قرآن و

حکومت علوي و حکومت اهل بيت است و آنچه در دلها وجود دارد، بر زبانها جاري مي شود؛ هميشه همين طور بوده است. قديمي ترين دانشگاه اسلامي

در دنياي اسلام مربوط به قرن سوم و چهارم به نام فاطمه ي زهراست- همين دانشگاه معروف الازهر در مصر که از نام فاطمه ي زهرا گرفته شده است -

آن روز به نام فاطمه ي زهرا دانشگاه درست مي کردند. خلفاي فاطمي که بر آن جا حکومت مي کردند، شيعه بودند. بنابراين قرنهاست که شيعه سعي کرده

به حق اين بزرگوار معرفت پيدا کند .

يک مسأله ديگراين است که ما از همه ي ستارگان بايد راه را بياموزيم - و بِالنَّجمِ هُم يَهتَدُونَ- انسان عاقل اين طوري است . ستاره در آسمان است و مي درخشد؛

از ستاره بايد استفاده کرد. آن جا عالم عظيمي است؛ مگر اين ستاره همين چيزي است که من و شما مي بينيم؟ مي گويند بعضي از همين ستاره هايي که در آسمان

مثل يک نقطه سوسو مي زنند .ازکهکشان راه شيري که ميلياردها ستاره داخل آن وجود دارد، بزرگترند؛ قدرت الهي که حد و اندازه يي ندارد. انسان عاقلي که خدا

به او چشم داده است ، بايد براي کاري در زندگي، از اين ستاره ها استفاده کند؛ که قرآن مي گويد :« وَ بِالنَّجمِ يَهتَدُونَ»(1) راه را پيدا مي کنند

05500554195088367585.gif

آخرین ویرایش:

شفق بانو

New member
درخشندگي زهرا عليها السلام براي اهل آسمان

عزيزان من!اين ستاره ي درخشان عالم خلقت، آن چيزي که به چشم ما مي آيد، نيست؛ خيلي ازاين بالاتر است . ما از فاطمه ي زهرا فقط يک درخشندگي مي بينيم؛

اما خيلي بزرگتر از اين حرفهاست . من و شما از آن بزرگوار چه استفاده يي مي کنيم؟ در روايت هست که تُظهِرُ الاَهل السَّماء»؛ کروبيان ملأ اعلي از درخشندگي

فاطمه ي زهرا چشمهايشان خيره مي شود؛ من و شما که چيزي نيستيم. ما از آن بزرگوار چه استفاده يي بکنيم؟ ما بايد از اين ستاره ي درخشان، راه به سوي خداو

راه بندگي او را - که راه راست است و همين فاطمه ي زهرا اين راه را رفت که اين گونه شد - پيدا کنيم. خدا خميره ي او را متعالي قرار داده است ؛ زيرا مي دانست

که اين موجود درعالم ماده و عالم ناسوت ،ازامتحان ،خوب بيرون خواهد آمد؛«اِمتَحَنَکِ اللهُ الَّذي خَلَقَکِ قَبل اَن يَخلُقکِ فَوَجَدَکَ لِما اِمتَحَنَکِ صابرَةً».(2) خداي متعال

حتّي اگردرباره آن خميره هم لطف ويژه يي مي کند،بخشي از آن مربوط به اين است که مي داند او ازعهده ي امتحان چگونه بر خواهد آمد؛ والّا خيلي ها خميره ي خوب

داشتند، ولي مگر همه توانستند از عهده بربيايند؟ اين بخش از زندگي فاطمه زهرا آن چيزي است که ما براي نجات خودمان به آن احتياج داريم. حديث از طرق شيعه است

که پيغمبربه فاطمه فرمود :« يا فاطِمَةُ بِنت مُحَمَّد اِنِّ لا اَغني عِنکَ مِنَ الله ِ شيئاً»؛ يعني اي عزيز من !اي فاطمه ي من ! من پيش خدا نمي توانم تو را از چيزي بي نياز

کنم؛ يعني خودت بايد فکر خودت باشي. و او به فکر خود بود .

66321319208618448386.gif

baran71

New member
IMAGE634107483869687500.jpg
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] به پا خیزید یار دلبر آمد [FONT=arial, helvetica, sans-serif]عزیز حضرت پیغمبر آمد[/FONT][/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif][/FONT]
[FONT=arial, helvetica, sans-serif] زمین فرش قدوم نازنینش [FONT=arial, helvetica, sans-serif]جهان روشن شد ازنور جبینش[/FONT][/FONT]

baran71

New member
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]سلام بر یاس خوشبوی علی[/FONT]
31425255438664999294.gif
[FONT=arial, helvetica, sans-serif]آمد... و واژگان نور میان کلام جهانیان جان گرفت و آسمان عشق در میان دوستان ایمان، باران آمد.... [FONT=arial, helvetica, sans-serif]و هرم حضور آفتابی‌اش سلام و صلوات را مهمان چشمان عاشقان کرد و حضور و رایحه سبز ایمان را تکرار ،....[/FONT][/FONT]

شفق بانو

New member
شان است و نشانه است بانوي كرم
الحق كه يگانه است بانوي كرم
گويند شفاعتش به هركس برسد
دنبال بهانه است بانوي كرم

2252421751992501584208107186146457054550.jpg

شفق بانو

New member
**عید سعید مبعث، آغاز راه رستگارى و طلوع تابنده مهر هدایت

فرا رسیدن عید سعید مبعث ،آغاز راه رستگارى و طلوع تابنده مهر هدایت و عدالت بر تمام کاربران عزیز و مسلمانان جهان پیشاپیش

مبارک باد

رفته خود از عرش تا به فرش سراسر

زیر فلک سایه لوای محمد(ص)

نوری(سیّاره) یافت راه هدایت

تا که شدش عشق رهنمای محمد(ص)

عید مبعث مبارک
. . .
67hfbrn3.jpg

آخرین ویرایش:

شفق بانو

New member

مهدی بیا که عید اعظم پیمبر است / این بعثت محمد و تبریک حیدر است
در اهتزار پرچم قرآن هل اتی / تا موسم ظهور بدستان رهبر است . . .
عید مبعث مبارک

th

elham2012

New member
ﻣﺒﺎﺭﮎ ﺑﺎﺩﺯﯾﺒﺎ ﻣﺒﻌﺜﺶ ﮐﻪ ﺑﺎ ﺇﻗﺮﺍ ﺑﺴﻢ ﺭﺑﮏ... ﺁﻏﺎﺯ
ﻭﺑﺎ ﺇﻧﺎ ﺃﻋﻄﯿﻨﺎﮎ ﺍﻟﮑﻮﺛﺮ....ﺑﯿﻤﻪ ﻭﺑﺎ ﺍﻟﯿﻮﻡ ﺃﮐﻤﻠﺖ ﻟﮑﻢ ﺍﻟﺪﯾﻦ ...ﺟﺎﻭﺩﺍﻧﻪ ﺷﺪ
ﺇﻥ ﺷﺎﺀ ﺍﻟﻠﻪ ﮐﻪ ﻧﻐﻤﻪ ﺟﺎﺀ ﺍﻟﺤﻖ ...ﺩﺭ ﺗﻤﺎﻡ ﻋﺎﻟﻢ ﻃﻨﯿﻦ ﺍﻓﮑﻨﺪ
ﻋﯿﺪﺗﺎﻥ ﻣﺒﺎﺭﮎ

ps2020

New member
:ad54ad::riz304:سلام و تبریک بسیار بسیار زیاد به همه دوستان خوبم در انجمن

mohana

Well-known member
.
..

یا رسول اللّه‏! دستانم را بگیر تا بت‏های باقی‏مانده دلم را بشکنم که خدای تو خریدار دل‏شکستگان است.

0009108%20(19).jpg

عیدتون مبارک:riz304:

yara

New member

خواند زبان دلم ثنای محمد(ص)

ماند خرد خیره در لقای محمد(ص)

دیده دل، جام جم به هیچ شمارد

سرمه کند گر زخاک پای محمد(ص)

عید مبعث بر همگان مبارک

بعثت نه این سرور، سرور ولایت است / مبعث نه این چراغ، چراغ هدایت است

خورشید چون ز شرق حرا پرتو افکند / احمد نه این فروغ، فروغ رسالت است

maxin

Well-known member
سلام.
عیـــــدتــــــون مــــبـــــارکــــــــ.

Cart%20Postal%20Mabase%20Payambar%5BRadsMs.Com%5D03.jpg

'Reza'

New member
پیامبر اکرم (ص):
تقوای کامل آن است که آنچه را نمیدانی یاد بگیری و به آنچه میدانی عمل کنی
مبعث، عید شکوفایی خوشبوترین گل هستی، مبارک . . .

رسالت انبياي الهي كه اولين مناديان عشق و چاووشان كعبه وصالند ابلاغ همين دعوت است

كه شما را از مرگ به حيات ، از غم به شادي ، از خوف به امن ، از كثرت به وحدت ، از تنازع

به صلح و محبت ، از ظلمت به نور و از هجران به وصال فرا مي خوانند.
(استاد الهی قمشه ای كيميا 2-ص 76)

'Reza'

New member
قال رسول اللة صلى اللة علية وآله وسلم :
من ترك صلاة الصبح فليس في وجهه نور

من ترك صلاة الظهر فليس في رزقه بركه
من ترك صلاة العصر فليس في جسمه قوة
من ترك صلاة المغرب فليس في أولاده ثمره
من ترك صلاة العشاء فليس في نومه راحه

رسول اكرم (ص) فرمودند :

كسي كه نماز صبح را ترك كند؛ نورانيت ؛ چهره اش را ترك مي كند
كسي كه نماز ظهر را ترك كند ؛ بركت ؛ روزيش را ترك مي كند