این کارها شما را زودتر پیر می کنند !

marava

New member
تما شاکردن تلویزیون:

همه ما می دانیم که سپری کردن ساعتهای طولانی در مقابل تلویزیون برای کمر ما مضر است اما احتمالا” شما نمی دانید که اینکار طول عمر شما را نیز کاهش می دهد.محققان دانشگاه کوئیزلند به نتیجه رسیده اند که به ازای هر ساعتی که تلویزیون تماشا می کنید ، ممکن است حدود ۲۲ دقیقه از عمر شما کم شود.علاوه بر این نتایج تحقیقات این محققان نشان می دهد که تماشای تلویزیون خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را هم افزایش می دهد.
نوشیدن مایعات با بطری و یا از طریق نی :
شاید می دانستید که ، هرچه را که می نوشیدمی تواند روی ظاهر شما تاثیر گذار باشد اما احتمالا” اگر بشنوید که نحوه نوشیدن هم می تواند روی شما تاثیر بگذارد تعجب خواهید کرد. در واقع مک زدن نوشیدنی ها از طریق نی و یا نوشیدن مایعات با بطری باعث می شود که چین و چروکها و خطهای اطراف شما عمیق تر شود. پس سعی کنید تا آنجا که می توانید مایعات را با لیوان بنوشید تا چین چروکهایتان عمیق نشود.
ورزش خیلی کم و یا ورزش خیلی زیاد:
فواید ورزش برای سالم و جوان نگه داشتن جسم و روح شما بسیار زیاد است. فقدان ورزش در زندگی روزمره، نه تنها خطر ابتلا به چاقی و بیماریهای قلبی را افزایش می دهد بلکه طول عمر ما را هم کوتاه می کند .علاوه بر این ورزش کردن باعث می شود که ذهن شما هم جوان بماند و از شما در مقابل بیماری آلزایمر محافظت می کند. اما ورزش زیاد و بیش از اندازه نیز برای ما مضر است و باعث خشکی مفاصل و افزایش خطر ابتلا به آرتروز می شود.
استفاده از صابون :
ممکن است فکر کنید صابون بهترین دوست صورت شما است اما این اصلا” درست نیست زیرا پوست صورت شما دارای یک پوشش خاص است که محافظ طبیعی پوست صورت شماست اما وقتی از صابون استفاده می کنید لایه روغنی محافظ پوست شما را از بین می بردو پوست شما خشک می شود . خشک شدن پوست نیزدر نهایت منجر به ایجاد چین و چروک می شود .
گوش کردن به آی پدها :
از دست دادن مقداری از قدرت شنوایی از علائم رایج پیری است اما بسیاری از ما با گوش دادن به موسیقی با صدای بسیار بلند از طریق هدفون ، در همین جوانی قدرت شنوایی خود را کاهش می دهیم . گوش دادن به موسیقی با صدای کم و یا معمولی آسیب زیادی به گوش ما وارد نمی کند اما نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که اگر یک ساعت بطور مداوم از طریق هد فون به موسیقی گوش کنیم ، شنوایی ما بطور موقت کاهش می یابد و اگر با صدای بسیار بلند اینکار را انجام بدهیم ، آسیبی که به گوش ما می رسد ممکن است دائمی شود.
 

hadis90

New member
جدا که جالب بودا......
حالا اینا رو که گفتید کاش روش های پیشنهادی برای شادابی وطراوت و سرزندگی و تو این فصل تابستون که کلی کسالت آوره هم معرفی کنی .......
.......................بدرود و سپاس........................
 

RBC!

New member
24 ساعته توی نت بودن چی؟ ممکنِ اینم پیری و آلزایمر بیاره؟ :p
 

vb2

New member
من ازت تشکر میکنم شخصا خیلی مطالب جالبی میذاری ممنونم
 

vahid12

New member
به به جالب بودمنکه عاشق مطالب علمي هستم! کلي استفاده بردم ايشاالله موفق باشي!
 
بالا