آنتی ویروس

اگر بخواهیم آنتی ویروس را تعریف کنیم بدین گونه مینویسیم:
نرم افزاری است که وظیفه دارد که از ورود ویروس ها و عوامل مخرب به کامپیوترتان جلوگیری کند و در صورت وجود آنها را نابودکند.

موتور جستجوی آنتی ویروس درواقع همان هسته ی مرکزی آن است.که از الگوریتم های جستجو برای بررسی لایه های مختلف فایل ها استفاده میکند.و این کار را در مدت زمانی بسیار کوتاه انجام میدهد.و برای ردیابی فایل های آلوده و مخرب از شناسه ها استفاده میکند.
اغلب کاربران تعیین میکنند که عکس العمل آنتی ویروس ها با ویروس ها چگونه باشد.البته اگر تعیین نشو به طور پیش فرض کد مخرب را نابود میکنند.
اگر کدهای مخرب جداسازی نشوند آنتی ویروس آن را پاک میکند و یا اینکه قرنطینه میکنند.
و کدهای قرنطیه با هیچ برنامه ای قابل دسترسی نیستند.

در خرید آنتی ویروس دقت کنید. اگر آنتی ویروس ها را از طریق قانونی بخرید و اصل باشد مزیتی در این باره دارد که شما را دربرابر تمام ویروس ها محافظت میکند.
نرم افزار های ضد ویروس قابلیتی دارند که از طریق آن رفتار های مشکوک را شناسایی میکنند و برای برنامه ها سطح دسترسی تعیین میکنند.
و در صورتی که رفتاری مشکوک ببیند اخطار می دهد.


یکی دیگر از قابلیت های آنتی ویروس ها داشتن ابزار هایی است به نام آنتی اسپم و آنتی فیشینگ است که ایمیل ها را بررسی میکنند و هرزنامه ها را شناسایی میکنند.

البته ابزار های دیگری نیز در این رابطه با عنوان های صفحه کلید مجازی و قفل کودک موجود است با توجه به نیاز های کاربران تولید میشوند.
یکی از پرخطرترین تهدیدهایی که در این رابطه وجود دارد آنتی ویروسهای قلابی هستند که اگر به خرید آن ها اقدام کنید در اصل درب رایانه ی خود را به روی هکرها باز کرده اید.
 
آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا