آموزش استفاده از وب آنلاین✌

eeeeeeehsan

New member
دوستان وقت همگی بخیر

از اونجایی که برخی دوستان در استفاده از وب آنلاین های برگزار شده در داخل سایت سوالات زیادی براشون پیش اومد، با هماهنگی ادمین عزیز تصمیم بر این گرفته شد که آموزش مختصری در این زمینه صورت بگیره.

امیدوارم که مفید واقع بشه.

پیش از هرچیز مقدمات آنلاین شدنتون رو از طریق این تاپیک بررسی کنید.

ثبت نام
ابتدا به آدرس sanaportal.ir رفته و روی دکمه
ثبت نام کلیک کنید.

1.png

پر کرد فرم مشخصات
در این قسمت مشخصات خودتون رو به صورت صحیح وارد کنید.
فقط در نظر داشته باشید که با توجه به مجموعه بندی و گروه بندی شدن رشته ها، رشته تحصیلیتون رو از مجموعه مورد نظر انتخاب کنید.
به عنوان مثال من متقاضی رشته ایمنی هستم، اگر رشته ایمنی رو انتخاب کنم فقط وب آنلاین های عمومی (مثل زبان) و وب آنلاین های مربوط به رشته خودم برام نمایش داده میشه. ولی اگر مجموعه علوم آزمایشگاهی 2 رو انتخاب کنم می تونم تو همه وب آنلاین های مربوط به خودم شرکت کنم.

پس از پر کردن فیلد های مورد نظر، روی دکمه
ثبت نام کلیک کنید.

_نام_2.png

ورود
پس از اتمام مراحل ثبت نام، به صفحه اصلی سایت رفته و در محل مشخص شده کد ملی و پسوورد خود را وارد کنید و وارد حساب کاربری خود شوید.

.png

ورود به اتاق های آموزش آنلاین
در صفحه بعد، روی تب
دوره های آنلاین فعال کلیک کنید تا
لیست اتاق های آموزش آنلاین برایتان نمایش داده شود.

x-x-x.png

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
لیست اتاق های آموزش آنلاین
پس از کلیک بر روی تب دوره های آنلاین فعال، لیست اتاق های آموزش آنلاین برایتان نمایش داده می شود.
در صورتی که مجاز به شرکت در جلسه مورد نظر باشید، روی دکمه
ادامه جلسه مورد نظر کلیک کنید.

.png

ورود به صفحه هدایتگر
در ادامه روی دکمه
ورود به کـلاس کلیک کنید.

v.png

در صورتی که در زمان صحیح تعیین شده برای وب آنلاین مورد نظر وارد شده باشید، به این صفحه هدایت خواهید شد.
تیک مهمان را بزنید و نام خود را در باکس نوشته و وارد شوید.

14212_adobe-connect-login---google-chrome.png

توجه داشته باشید، اگر این صفحه براتون نمایش داده شد، تایم یا تاریخ وب آنلاین فرا نرسیده و باید صبر کنید تا ارتباط با میزبان برقرار بشه.

.png

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
پس از ورود به محیط وب آنلاین، با محیطی مشابه شکل زیر مواجه خواهید شد.
تعدادی از قسمت های مهم به صورت مختصر توضیح داده شدند. برای توضیحات بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید.

_و_میزبان.png

_هند.png

اگر سوالی داشتید روی دکمه Raise Hand یک بار کلیک کنید تا در فرصت های داده شده توسط میزبان برای سوالات کاربران، به شما اجازه پرسیدن سوال داده شود. در صورتی که از پرسیدن سوال منصرف شدید، می توانید رو همان دکمه (Lower Hand) کلیک کنید تا میزبان متوجه شود شما دیگر سوالی ندارید.
پس از اینکه توسط میزبان به شما اجازه پرسیدن سوال داده شد، در کنار علامت بلندگوی سبز رنگ، آیکون میکروفون به رنگ سفید برای شما نشان داده خواهد شد. این بدین معناست که شما اکنون می توانید سوال خودتان را بپرسید. فقط توجه داشته باشید، درصورتی میزبان صدای شما را دریافت می کند که علامت میکروفون سبزرنگ شود؛ بدین منظور روی میکروفون یک بار کلیک کنید تا به رنگ سبز تغییر کند.
برای انتخاب میکروفون مشابه شکل زیر عمل کنید.

.png

پس از انتخاب میکروفون، میزان ولوم میکروفونتان را طبق شکل زیر بالا ببرید تا صدای شما توسط سخنران به خوبی شنیده شود.

.png

اکنون می تونید سوالات خودتون رو از سخنران جلسه بپرسید.

آخرین ویرایش:

eeeeeeehsan

New member
تغییر سایز و فونت چت باکس برای کسانی که نیاز دارند.

_چت.png

با کلیک بر روی دکمه سبزرنگ در گوشه تصویر، می توانید از میزان کیفیت اتصال خود مطلع شوید.

.png

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

35.gif

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: N@RVIN

zmh

New member
من میخام ثبت کنم ولی ایمیلموک وارد میکنم مینویسه ایمیلتان درفرمت مناسب نیس
چکارکنم؟؟؟

eeeeeeehsan

New member
من میخام ثبت کنم ولی ایمیلموک وارد میکنم مینویسه ایمیلتان درفرمت مناسب نیس
چکارکنم؟؟؟
ایمیلی که وارد می کنید رو همینجا بذارید یا پیام خصوصی کنید واسم.
من الآن تست کردم مشکلی نداشت.. فرمت ایمیل باید این شکلی باشه به عنوان مثال: xxxxx@gmail.com یا xxxxx@yahoo.com

آخرین ویرایش:
بالا