آمار بالای ارسال فرم اعتراض به کلید اولیه(ژنتیک انسانی) سال 90

kian

New member
با توجه به تعدادی سوال معمول اشتباه در کلید اولیه مخصوصا در ژنتیک انسانی ....نظر خود را در مورد های زیر بگید اگه سوالی هم به نظرتان اشتباه بود رو هم ذکر کنید!!!! با توجه به بررسیی که من انجام دادم...
- ژنتیک سوالهای 7-33-34-43-48- که خصوصا سوال 43دارای جواب اعلامی اشتباه بوده..
- زیست سلولی سوالهای85-87- 88
-بیوشیمی سوال 94-100-و سوال117 که دارای گزینه اشتباه درج شده میباشد!! اگر کسی جواب قطع برای تایید کلید دارد به ما هم بده اگه نه لطفا تا ساعت 22 اعلام تا اقدام لازم را انجام دهیم ..

آخرین ویرایش:

kian

New member
من خودم سوال 33و43ژنتیک رو با ذکر منبع اعتراض زدم جواب 33 به دلیل استفاده رنگ در فلوسایتومتری که از کل پروبهای ژنی بهره میبرد از آلفا ستلایت کاربردی تر مباشد..در تامپسون ص101تا105......سوال 43گزینه 1 جواب درست میباشد ..ص430امری دکتر دلویی در سیستم های ناقل

آخرین ویرایش:

Leila.genetic

New member
بچه ها سوال ۳ ژنتیک هم گزینه درست نداره چون انزیم دایسر،( ار ان آ) رو به قطعه های ۲۱ تا ۲۳ تبدیل میکنه نه ۲۰ تا۲۵!! سوال ۳۳ و ۳۴و ۴۳ هم که با کیان موافقم. سوال۴۹ هم به نظرتون کروموزوم ۱۲ اکروسنتریکه؟ که جابجایی ۱۲ و ۱۳ رو روبرت سونین اعلام کردن!!! سوال ۷۶ هم که زیگوتن درسته نه پاکیتن!

admin

Active member
پرسنل مدیریت
لطفا هر شخص در تاپیک نظرات مربوط به رشته خودش برای اعتراض هماهنگی کنه

rossmanfold

New member
سوال 17 هم که لیزو لسیتین نمیشه ، خود لسیتین میشه جواب درست نداره یعنی این سوال ؟

rossmanfold

New member
بچه ها سوال 4 چرا گزینه ج درسته ؟ مگه تبدیل برولین به هیدروکسی برولین سبب ایجاد h.b نمیشه ؟ h.b هم سبب افزایش بایداری میشه نه کاهش ؟ میشه لطفا نظرتونو بگین ..ممنون

fateme67

New member
سلام بچه ها منم امسال کنکور ژنتیک شرکت کردم،به نظر منم سوالای 34،33و 43جواب اونی نیس که تو کلید اعلام شده درمورد سوال 76 هم موافقم،زیگوتن درسته.من خودم که این سوالارو اعتراض فرستادم امیدوارم رسیدگی بشه:sad:

fateme67

New member
به نظر من سوال 28 هم گزینه4اشتباهه.تو بخش پیوست های کتاب نوری دلویی جلد2 درمورد junk dnaنوشته شده که کارکرد خاصی نداره و ژنهای کاذب مثالی از این نوع توالیه.

kian

New member
در مورد سوال 76 شروع سینامپتونمال از زیگوتن شروع میشه اما در پاکیتن کامل میشود...که طراح مرحله تکمیل رو خواسته بود!! به سلولی لودیش فصل چرخه سلولی و قسمتهای میوز ذکر شده در کتاب مراجعه کنید... در مورد سوال28در متن اصلی کتاب اشاره به اینکه junk dna جزء ژنهای کاذب هست اشاره شده اما همین هم که این ژنها به عنوان ژنهای خانه دار یا hous kiping gen نیز هستند اشاره شده!!! اما در کتاب دکتر دولویی عدم پیوستگی موضوعی باعث شده دانشجو پراکنش موضوع بگیره... و نتونه ارتباط بین موارد ذکر شده رو به خاطر بسپره!!!

fateme67

New member
کیان شما معلومه تسلط کامل دارین رو رفرنسا.چطور دادین کنکورو؟

daffodill

New member
سلام
من مدتی پیش نامه سرگشاده بچه ها به وزارت بهداشت که درباره کلید اولیه آزمون 92 بود دیدم ، الآن هر چی دنبالش می گردم پیداش نمی کنم ! الان آزمون 92 رو که دارم می خونم کلیدش اشکال داره و به رفرنس ها و گزینه هایی که بچه ها توی اون نامه ارجاع دادن احتیاج دارم ، ممنون می شم اگر متن اون نامه یا لینک ش رودر اختیار من بگذارید

بالا