آسیب دیدگی زانو در فوتبال... اگه میتونی کمک کنی دریغ نکن لطفا

meisam2m2p

New member
سلام دوستان عزیز

1 ماه پیش یه مسابقه داشتیم که ما دیر رسیدیم و خیلی گرم نکردیم و سریعا رفتیم تو بازی و اون چیزی که نباید اتفاق میافتاد افتاد :( 4 روز پیش دوباره بعد استراحت 1 ماهه رفتم سالن ورزشی و دوباره....

.........................

زانوی پای راستم یه حالت خاصی داره! نمیدونم چجوری بگم! به سمت راست خم میشه! (به جلو و عقب که حالت عادی هست و باید خم شه! منظورم به دو طرف هست! یعنی از بغل به بیرون خم میشه! )

توی عکس زیر نشون دادم چجوری: ( جهت فلش سمی هست که ساق به اون طرف میره)

http://s5.picofile.com/file/8107329784/2469_orig.jpg

زانوم در حالت عادی هیچ مشکلی نداره! فقط وقتی به بغل روش فشار میارم درد میاد و احساس میکنم خم میشه! توی بازی هم که اگه فشار روش بیوفته البته به بغل، کاملا بی ثبات هست و سریعا خم میشه یا به اصطلاح خالی میکنه و میخورم زمین! :(

در حالت عادی هم هیچگونه دردی ندارم و فقط از بغل اگه بهش فشار آورده شه درد میاد!

دکتر متخصص هم هفته آینده بهم وقت داده و من تا اون موقع از نگرانی میمیرم :( آخه باورتون نمیشه چقدر تمرین کردم توی گرما و سرما! :( :(

لطفا اگه میدونید مشکلش چیه و یا تجربه داشتید لطفا بگید...

ممنون

آخرین ویرایش:

maxin

Well-known member
سلام منم با زانوم مشکل داشتم....دروازه بانم وتو پریدن زانو چپم آسیب دید البته مربوط ب رباطش بود ک کشیده شده بود ووقتی زانوم خم میشد احساس سوزش داشتم الان تقریبا برطرف شده..
ولی شما حتما دکتر برین.زودتر بهتر....استراحت چن ماهه میخاد.
ایشالا مشکل جدی نیست ودرست میشه ......

meisam2m2p

New member
سلام منم با زانوم مشکل داشتم....دروازه بانم وتو پریدن زانو چپم آسیب دید البته مربوط ب رباطش بود ک کشیده شده بود ووقتی زانوم خم میشد احساس سوزش داشتم الان تقریبا برطرف شده..
ولی شما حتما دکتر برین.زودتر بهتر....استراحت چن ماهه میخاد.
ایشالا مشکل جدی نیست ودرست میشه ......

آقا بیشتر توضیح میدی؟! مثل من بودی یا ... ؟!

ZOT

New member
دوست عزیز حتما به دکتر برید! تا زمانی هم که دکتر ندیده به پاتون استراحت بدید و حرکاتی که باعث خم شدن به راست میشه رو انجام ندید! شاید کشیدگی تاندون های سمت خارج پای شما یا همون راست باشه یا یه مشکل توی تاندون سمت خارج یا راست زانوی راستتون به هر حال خیلی نگران نباشید و حتما به پزشک مراجعه کنید!

meisam2m2p

New member
فکر کنم نتونستم منظورمو درست برسونم! :(

حدود 1 ماه پیش بود که این اتفاق توی مسابقه برام افتاد و 3 روز بعدش رفتم پیش متخصص.... خوابیدم روی تخت و اون هم پام رو گرفت و خم و راست کرد و خلاصه یه کارایی کرد و ازم میپرسید درد داره یانه و منم چون درد نداشتم میگفتم نه! و بهم گفت مشکلی نداره و 2 تا آمپول بتاسون و دو تا بسته قرص دیکلوفناک داد بهم و گفت تا 1 ماه استراحت کن و بعد دوباره شروع به ورزش کن!

من داروها رو همونجور که گفته بود مصرف کردم و 1 ماه استراحت کردم و 3 روز پیش که از 1 ماه گذشته بود رفتم سالن و دوباره پام دقیقا همونجوری شد!

دکتر معروف و خوبی هم بود....

چه کنم :( ؟!

maxin

Well-known member
آقا بیشتر توضیح میدی؟! مثل من بودی یا ... ؟!
نه مثل شما نبود وضعیتم نمیدونم پستت چیه ولی دربازه بان فک نکنم باشی موقعی ک می پریدم ورو زانوم می اومدم زمین کلی درد داشت ...وخم شدن شدیدم باعث سوزش میشد ودر حالت عادی یا حتی دویدن وبازی تو وسط زمینم مشکلی نداشتم.
زانومم عادی بود اما یکم زیر زانوم سوزش داشت....
مشکل شمارو تا حالا نشنیده بودم.......اما تا پیش دکتر نرفتین هرگز زانوتو آزمایش نکن وبهش کوچکترین فشاری نیار...راستش اینو یه جورایی بهش رسیدم هیچی مث استراحت دادن ب قسمت آسیب دیده خوبش نمی کنه البته بعلاوه دکتر.نگرانم نباش فک نکنم مشکل جدی باشه.

آخرین ویرایش:

meisam2m2p

New member
نه مثل شما نبود وضعیتم نمیدونم پستت چیه ولی دربازه بان فک نکنم باشی موقعی ک می پریدم ورو زانوم می اومدم زمین کلی درد داشت ...وخم شدن شدیدم باعث سوزش میشد ودر حالت عادی یا حتی دویدن وبازی تو وسط زمینم مشکلی نداشتم.
زانومم عادی بود اما یکم زیر زانوم سوزش داشت....
مشکل شمارو تا حالا نشنیده بودم.......اما تا پیش دکتر نرفتین هرگز زانوتو آزمایش نکن وبهش کوچکترین فشاری نیار...راستش اینو یه جورایی بهش رسیدم هیچی مث استراحت دادن ب قسمت آسیب دیده خوبش نمی کنه البته بعلاوه دکتر.نگرانم نباش فک نکنم مشکل جدی باشه.

هافبک میانی هستم.... موقع سر زدن از قرار معلوم خیلی بلند شدم و و موقع پایین اومدن و برخورد به زمین زانوم به بغی خم شد! :(

1 ماه هیچ فشری بهش نیاوردم ولی ... :(

ممنون

shiva3322

New member

حدود 1 ماه پیش بود که این اتفاق توی مسابقه برام افتاد و 3 روز بعدش رفتم پیش متخصص.... خوابیدم روی تخت و اون هم پام رو گرفت و خم و راست کرد و خلاصه یه کارایی کرد و ازم میپرسید درد داره یانه و منم چون درد نداشتم میگفتم نه! و بهم گفت مشکلی نداره و 2 تا آمپول بتاسون و دو تا بسته قرص دیکلوفناک داد بهم و گفت تا 1 ماه استراحت کن و بعد دوباره شروع به ورزش کن!

من داروها رو همونجور که گفته بود مصرف کردم و 1 ماه استراحت کردم و 3 روز پیش که از 1 ماه گذشته بود رفتم سالن و دوباره پام دقیقا همونجوری شد!

سلام

به نظرم شما دیگه پی فوتبال نرید براتون بهتر باشه
بهرحال سلامتیتون مهمتره
برادر منم شونه اش تو باشگاه بدنسازی در رفت
و به توصیه ی پزشک دیگه پی اش نرفت الانم چون دو بار مراقب نبوده دررفته و باید عمل بشه
فک کنم بهتر باشه یذره بیشتر مواظب باشین و ودیگه پی فوتبال نرین

meisam2m2p

New member
سلام

به نظرم شما دیگه پی فوتبال نرید براتون بهتر باشه
بهرحال سلامتیتون مهمتره
برادر منم شونه اش تو باشگاه بدنسازی در رفت
و به توصیه ی پزشک دیگه پی اش نرفت الانم چون دو بار مراقب نبوده دررفته و باید عمل بشه
فک کنم بهتر باشه یذره بیشتر مواظب باشین و ودیگه پی فوتبال نرین
من این زانو رو میخوام چه کنم؟! (البته به غیر از راه رفتن!)

اگه قرار باشه سمت فوتبال نرم پس همون بهتر که زانوم یک سره بشه!!!

فوتبال برا من = زندگی!

shiva3322

New member
من این زانو رو میخوام چه کنم؟! (البته به غیر از راه رفتن!)

اگه قرار باشه سمت فوتبال نرم پس همون بهتر که زانوم یک سره بشه!!!

فوتبال برا من = زندگی!

هیچ مشکلی نیس که چاره ای نداشته باشه

نگران نباشید منظورم این بود که تا یه دکتر نرفتین و از اوضاش مطمئن نشدین برا یه مدت بازیو تعطیل کنید

ایشالا که چیزی نیس..حل میشه

maxin

Well-known member

:mad_majidonline:اون چ دکتر معروفی بوده ک گفته یه ماه استراحت کن...
یه همچین مصدومیتی بیشتر استراحت میخاد بعدشم چند ماه تقویت قوای جسمی (شما ک اینطور مصدوم شدی مسلما بدنت اندازه کافی قوی نبوده خب)وتمرین نرم اگه مشکلی نبود ورزش مجدد.
اگه تو سن بالاتر مشکلی پیش بیاره چی......اول اطمینان از سلامتی بعد فوتبال.ارزش ریسک کردن نداره.هرچند دوری از فوتبال سخته.

meisam2m2p

New member
:mad_majidonline:اون چ دکتر معروفی بوده ک گفته یه ماه استراحت کن...
یه همچین مصدومیتی بیشتر استراحت میخاد بعدشم چند ماه تقویت قوای جسمی (شما ک اینطور مصدوم شدی مسلما بدنت اندازه کافی قوی نبوده خب)وتمرین نرم اگه مشکلی نبود ورزش مجدد.
اگه تو سن بالاتر مشکلی پیش بیاره چی......اول اطمینان از سلامتی بعد فوتبال.ارزش ریسک کردن نداره.هرچند دوری از فوتبال سخته.

داداش هوا بدجور سرد بود و ما هم گرم نکردیم و زیادی پریدیم و این اتفاق افتاد :( وگرنه 2 سال هر رررروز اونم بدون 1 روز از تو افتادمن دارم تمرین میکنم! هر بدنی باشه از قوی قویتر میشه!!

بالا