منابع آزمون دکتری ایمنی شناسی

eeeeeeehsan

New member
با سلام
چندتا سوال داشتم که میخواستم ازتون بپرسم: اول اینکه در رشته ایمونو تحصیل کردید؟ دوم اینکه من کتاب دکتر وجگانی و بیوشیمی دکتر احسانی رو نمیتونم پیدا کنم با توجه به اینکه ساکن خوزستان هستم چه راهی رو پیشنهاد میکنید برای تهیه این کتابا؟
میخواستم اگر براتون مقدوره آدرس ایمیل یا یه راه ارتباطی برای ارتباط با دانشجوهای دکترای ایمنی شناسی در اختیارمون بزارید واقعا ممنون میشم...
سلام
کتاب وجگانی مال انتشارات جهاد دانشگاهی تهرانه که می تونید تماس بگیرید و بپرسید خرید پستی دارن یا نه، یا شاید هم نماینده توی خوزستان داشته باشن.
اینطور آدرسی رو ندارم، به بچه های همین تاپیک و بچه های مطالعه گروهی پارسال دکترا پیام خصوصی بدین.

سلام ممنون از راهنماییتون
چند وقت پیش یه خبر تو اینترنت خوندم که یه خورده نگرانم کرده اونم برداشتن کنکور دکترا بود، شما اطلاع دقیقی در این مورد دارید؟ یعنی قراره آزمون دکترای وزارت بهداشت هم سال 95 برداشته بشه؟ در این صورت تکلیف کسایی مثل من که قصد دارن از وزارت علوم برن سمت وزارت بهداشت چیه ؟؟ خیلی ناراحتم...یه بار یه تصمیم درست تو زندگیم گرفته بودم!!!

eeeeeeehsan

New member
سلام ممنون از راهنماییتون
چند وقت پیش یه خبر تو اینترنت خوندم که یه خورده نگرانم کرده اونم برداشتن کنکور دکترا بود، شما اطلاع دقیقی در این مورد دارید؟ یعنی قراره آزمون دکترای وزارت بهداشت هم سال 95 برداشته بشه؟ در این صورت تکلیف کسایی مثل من که قصد دارن از وزارت علوم برن سمت وزارت بهداشت چیه ؟؟ خیلی ناراحتم...یه بار یه تصمیم درست تو زندگیم گرفته بودم!!!
سلام
من پیامتون رو ندیدم، ببخشید جوابتون رو دیر میدم.

اطلاعی که من دارم اینه که درسته برمی دارن، ولی نه اونطور برداشتنی.
خود دانشگاه برای تحصیل دکترای شما آزمون برگزار می کنه و دیگه سراسری نیست.
منم یه چیز تو همین مایه ها شنیدم.

alireza-ja

New member
سلام

http://forum.oloompezeshki.com/thread16856.html#post651607

امسال هم مثل سالای قبل هستش. اطلاعیش اومده.

- - - Updated - - -

سلام

http://forum.oloompezeshki.com/thread16856.html#post651607

امسال هم مثل سالای قبل هستش. اطلاعیش اومده.

سلام ممنون
بله، ولی من امسال اصلا آماده نیستم، فک میکنم قبول شدن واسه یکی مثل من که از یه گرایش دیگه شرکت میکنه خیلی سخت تر از بقیه باشه، ضمن اینکه هنوز مدرک زبانم نگرفتم!!!

سلام
وای تورو خدا یکی به دادم برسه دارم دیونه میشم، استادا پاک گیجم کردن!!!
طبق چیزی که تو دفترچه دکترا اومده رشته زیست شناسی میتونه تو آزمون دکترای ایمنی پزشکی شرکت کنه: (ایمنی شناسی پزشکی: کارشناسی ارشد ایمنی شناسی پزشکی، ایمنی شناسی ، پاتوبیولوژی، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون، بیوشیمی بالینی، میکروب شناسی پزشکی،
زیست شناسی ( کلیه گرایشها به غیر از گرایش علوم گیاهی)، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی و...)

حالا من موندم که آیا در رشته زیست شناسی که اشاره شده، مجموعه علوم جانوری ( مثل رشته فیزیولوژی جانوری که رشته من هست) حق شرکت در این آزمون را دارند یا خیر؟
تو رو خدا اگه کسی اطلاع دقیقی داره بگه ممنون میشم راهنمایی کنید

- - - Updated - - -

eeeeeeehsan

New member
سلام
وای تورو خدا یکی به دادم برسه دارم دیونه میشم، استادا پاک گیجم کردن!!!
طبق چیزی که تو دفترچه دکترا اومده رشته زیست شناسی میتونه تو آزمون دکترای ایمنی پزشکی شرکت کنه: (ایمنی شناسی پزشکی: کارشناسی ارشد ایمنی شناسی پزشکی، ایمنی شناسی ، پاتوبیولوژی، خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون، بیوشیمی بالینی، میکروب شناسی پزشکی،
زیست شناسی ( کلیه گرایشها به غیر از گرایش علوم گیاهی)، قارچ شناسی پزشکی، ویروس شناسی پزشکی، باکتری شناسی پزشکی و...)

حالا من موندم که آیا در رشته زیست شناسی که اشاره شده، مجموعه علوم جانوری ( مثل رشته فیزیولوژی جانوری که رشته من هست) حق شرکت در این آزمون را دارند یا خیر؟
تو رو خدا اگه کسی اطلاع دقیقی داره بگه ممنون میشم راهنمایی کنید

- - - Updated - - -
سلام
بله طبق این بند قرمز رنگ شما می تونید در آزمون دکترای ایمنی شناسی پزشکی شرکت کنید.

victoria

New member
سلام
بچه ها بدون تعصب خواهشا بگین برای تحصیل درمقطع دکترای ایمنی ، ازنظر ملاک شیوه تدریس و کارهای تحقیقاتی
بین دانشگاههای ایران، تهران و مدرس کدوم بهتره؟
من که برای یکی ازگروها از تهران راضی نبودم چون شیوه تدریسشون خوب و بالینی نیست( باتوجه به بیس آزمایشگاهی)
ممنون ، یه نکته ام اینکه برای ژننیک امری چه فصولی توصیه میشه

سلام
بله طبق این بند قرمز رنگ شما می تونید در آزمون دکترای ایمنی شناسی پزشکی شرکت کنید.

با سلام
شما دراینمورد اطمینان دارید؟؟
آخه با صحبتب که با چند تا از اساتید ایمنی شناسی داشتم همگی در این مورد شک داشتن چون معتقدن فیزیولوژی جانوری هیچ وجه تشابه یا ربطی به ایمنی شناسی نداره؟ شما سایت،منبع یا شخص خاصی رو میشناسید در اینمورد راهنماییم کنه؟؟ من میخوام یکسال برای قبولی تو این آزمون برنامه ریزی کنم ولی هنوز اطمینان ندارم که مجاز به شرکت هستم یا نه! تورو خدا کمکم کنید

eeeeeeehsan

New member
با سلام
شما دراینمورد اطمینان دارید؟؟
آخه با صحبتب که با چند تا از اساتید ایمنی شناسی داشتم همگی در این مورد شک داشتن چون معتقدن فیزیولوژی جانوری هیچ وجه تشابه یا ربطی به ایمنی شناسی نداره؟ شما سایت،منبع یا شخص خاصی رو میشناسید در اینمورد راهنماییم کنه؟؟ من میخوام یکسال برای قبولی تو این آزمون برنامه ریزی کنم ولی هنوز اطمینان ندارم که مجاز به شرکت هستم یا نه! تورو خدا کمکم کنید
شما تماس بگیرید از وزارت بهداشت مستقیم بپرسید مطمئن بشید.

شما تماس بگیرید از وزارت بهداشت مستقیم بپرسید مطمئن بشید.
سلام
منظورتون کدوم بخش از وزارت بهداشت هست؟ سنجش آموزش پزشکی؟؟
چند روزه دارم تماس میگرم جواب نمیدن!!!
راهنماییم میکنید...

- - - Updated - - -

:sadsmiley::dadad4:

آخرین ویرایش:

TUMS

Well-known member
سلام
بچه ها بدون تعصب خواهشا بگین برای تحصیل درمقطع دکترای ایمنی ، ازنظر ملاک شیوه تدریس و کارهای تحقیقاتی
بین دانشگاههای ایران، تهران و مدرس کدوم بهتره؟
من که برای یکی ازگروها از تهران راضی نبودم چون شیوه تدریسشون خوب و بالینی نیست( باتوجه به بیس آزمایشگاهی)
ممنون ، یه نکته ام اینکه برای ژننیک امری چه فصولی توصیه میشه

تهران-ایران-مدرس
این نظر منه و فاقد هر گونه ارزش دیگری است
تمام فصول ولی بعضی هاش مهمتره

باسلام
بچه ها چند تا سوال دارم خواهش میکنم جواب بدید
کتاب سرولوژی دکتر پاکزاد عنوان اصلی روی جلد کتاب این هست؟؟ ( اصول و تفسیر آزمایشهای سرولوژی بالینی) ؟؟؟
من میخوام برای سال آینده شروع به خوندن کنم، بیس ایمونوم ضعیفه و رزومه قوی هم درزمینه ایمونو ندارم واسه همین باید یه رتبه خوب بیارم تا قبول شم سوالم اینه که خوندن کتاب ابوالعباس- پاکزاد و وجگانی برام کافیه؟؟
و اینکه به چه ترتیب بخونم؟؟ با هم خونده بشن یا به ترتیب؟؟
من یکی دو فصل از ابوالعباس رو خوندم ولی سریع فراموش میکنم مطالب رو پیشنهادتون واسه روش مطالعم چیه با توجه به اینکه بیس ایمونوم ضعیفه؟؟
خوندن تست ها رو از کی شروع کنم؟؟
واسه بیوشیمی و ژنتیک چی بخونم و از کی شروعشون کنم؟؟
ممنون میشم جواب بدید. ولطفا اگه پیشنهادی دارید بهم بدید

یه چیزی یادم رفت.....بچه ها من پایانامه ارشدم درمورد اعصاب بوده و تکنیک رفتاری کار کردیم، دو تا مقاله علمی پژوهشی داخلی و یه مقاله تو ژورنال خارجی از پایانامم دارم، نمره زبانم متاسفانه خوب نشد و 52 شدم با این اوصاف و با توجه به اینکه رزومم درمورد ایمنی نیست چه پیشنهادی دارید که رزومم رو قوی تر کنم؟؟ آیا شرکت تو کارگاههای pcr و کارگاههاییی که در زمینه تکنیک های مولکولی هستند امتیاز داره؟؟ بنظرتون چه کارگاههایی شرکت کنم بهتره؟؟
میبخشید تو این قسمت این سوال رو اوردم آخه قسمتهای دیگه بازدید کننده زیادی نداره!!

eeeeeeehsan

New member
سلام
منظورتون کدوم بخش از وزارت بهداشت هست؟ سنجش آموزش پزشکی؟؟
چند روزه دارم تماس میگرم جواب نمیدن!!!
راهنماییم میکنید...
:sadsmiley::dadad4:
اطلاعی ندارم، سوالتون رو به اپراتور که بگید وصل می کنه خودش.

باسلام
بچه ها چند تا سوال دارم خواهش میکنم جواب بدید
کتاب سرولوژی دکتر پاکزاد عنوان اصلی روی جلد کتاب این هست؟؟ ( اصول و تفسیر آزمایشهای سرولوژی بالینی) ؟؟؟
من میخوام برای سال آینده شروع به خوندن کنم، بیس ایمونوم ضعیفه و رزومه قوی هم درزمینه ایمونو ندارم واسه همین باید یه رتبه خوب بیارم تا قبول شم سوالم اینه که خوندن کتاب ابوالعباس- پاکزاد و وجگانی برام کافیه؟؟
و اینکه به چه ترتیب بخونم؟؟ با هم خونده بشن یا به ترتیب؟؟
من یکی دو فصل از ابوالعباس رو خوندم ولی سریع فراموش میکنم مطالب رو پیشنهادتون واسه روش مطالعم چیه با توجه به اینکه بیس ایمونوم ضعیفه؟؟
خوندن تست ها رو از کی شروع کنم؟؟
واسه بیوشیمی و ژنتیک چی بخونم و از کی شروعشون کنم؟؟
ممنون میشم جواب بدید. ولطفا اگه پیشنهادی دارید بهم بدید
من فقط در مورد ایمنی می تونم راهنماییتون کنم.
کتاب عباس رو بارها و بارها بخونید تا ملکه ذهنتون بشه.. درضمن مقداری علاقه پیشنیازه، چون درک و همچنین حفظ ایمنی سنگین و دشواره.
سرولوژی رو نمیخواد، به جاش کتاب ایمونولوژی الگوریتمی دکتر داوود بشـاش رو تهیه کنید و به همراه عباس بخونید.
هرفصل عباس هم که خوندید 50تا تست ازش رو بزنید. واسه هر فصل مرور داشته باشید، طبق نمودار فراموشی لایتنر.. و باز هر فصل 50تا تست..
وقتی کامل مسلط شدید اونوقت برید سراغ سرولوژی و وجگانی.
در ضمن کتاب بشـاش بخش سرولوژی و آنتی بادیش خیلی خوبه و کفایت می کنه.

سلامٰٰٰٰ ممنون از راهنمایی شما
بنظرتون با توجه به اینکه رزومه ای در زمینه ایمنی ندارم چه کارگاههای آموزشی شرکت کنم برام امتیاز داره؟؟
میتونید در مورد ساختن رزومه راهنماییم کنید

سلامٰٰٰٰ ممنون از راهنمایی شما
بنظرتون با توجه به اینکه رزومه ای در زمینه ایمنی ندارم چه کارگاههای آموزشی شرکت کنم برام امتیاز داره؟؟
میتونید در مورد ساختن رزومه راهنماییم کنید

Labkhand

New member
اطلاعی ندارم، سوالتون رو به اپراتور که بگید وصل می کنه خودش.

من فقط در مورد ایمنی می تونم راهنماییتون کنم.
کتاب عباس رو بارها و بارها بخونید تا ملکه ذهنتون بشه.. درضمن مقداری علاقه پیشنیازه، چون درک و همچنین حفظ ایمنی سنگین و دشواره.
سرولوژی رو نمیخواد، به جاش کتاب ایمونولوژی الگوریتمی دکتر داوود بشـاش رو تهیه کنید و به همراه عباس بخونید.
هرفصل عباس هم که خوندید 50تا تست ازش رو بزنید. واسه هر فصل مرور داشته باشید، طبق نمودار فراموشی لایتنر.. و باز هر فصل 50تا تست..
وقتی کامل مسلط شدید اونوقت برید سراغ سرولوژی و وجگانی.
در ضمن کتاب بشـاش بخش سرولوژی و آنتی بادیش خیلی خوبه و کفایت می کنه.
سلام، کاملا درست میگن ایشون، کتاب الگوریتمی دکتر عالیه،من ازصفر بااین کتاب شروع کردم(یعنی هیچ پیش زمینه ای ازایمونو نداشتم،حتی درسشم تو واحدام پاس نکرده بودم[emoji52] ) ! چاپ زمستان ۹۳ رو بگیرید اشتباهاتش تصحیح شده و اینکه هرجا با ابوالعباس ۲۰۱۵ مغایرت داشت اولویت باابوالعباسه!
موفق باشید...

negarF

New member
دوستان اگه کانال تلگرامی برای مرور ایمنی میشناسید لطف کنید معرفی کنید.

بالا