مشاوره علمی - تحصیلی (علوم پایه پزشکی و زیست شناسی)

drmajid45

New member
با سلام

یک سری کتاب 4 جلدی سلول بنیادی رو انتشارات خانه زیست چاپ کرده میتونید اونا رو بخونید... در ضمن یه سری 8 تایی هم در راهه ک هنو وارد بازار نشده...

سلام این کتاب 4 جلدی هر جا گشتم موجود نبوده شما ایا جایی شراغ داری که داشته باشن
این سری 8 جلدی از چه ناشریه مترجمش کیه

BBT

New member
کتاب برای افزایش اطلاعاتم در زیمنه سلول های بنیادی چی پیشنهاد میکنید

یه کتاب هم خانه زیست شناسی داره
با عنوان
سلول های بنیادی به زبان ساده
ترجمه ی کتاب
stem cells dummies
ترجمه زیر نظر دکتر حسین بهاروند

mj1919

New member
سلام وقتتون بخیر.من شیمی کاربردی خوندم و مخوام بیوشیمی بالینی شرکت کنم.از امسال رشته شیمی دارویی اضافه شده.نمیدونم کدومو انتخاب کنم.از نظر بازار کار دکترای کدوم بهتره؟در مقطع ارشد چطور.ممنون میشم جواب بدین

سلام
تا جایی که من می دونم شیمی دارویی (دانشکده داروسازی) در مقطع دکتری ارائه میشه.
در کل بیوشیمی بالینی در حال حاضر هم بازار کار خوبی داره و هم مزایای بسیار. شیمی دارویی باز بازار کار محدود تری داره (فقط دانشکده داروسازی) ولی به نسبه در حال حاضر فارغ التحصیلانش جذب میشن، شش سال بعدو نمی دونم. بازم به علاقه تون نگاه کنید. و سعی کنید اطلاعاتتون رو در مورد این رشته ها بالا ببرید. مثلا با دانشجویان پی اچ دی هر دو رشته صحبت کنید.

BBT

New member
سلام
ما اگه بخوایم ژن یک آنزیم خاص رو توی یه مسیر متابولیسمی خاموش کنیم
میشه مراحلش رو از اول توضیح بدین ....

drmajid45

New member
سلام اقای دکتر
شما میتونید اسم اعضای بورد بیولوژی تولید مثل رو برام پیدا کنید؟

- - - Updated - - -

سلام اقای دکتر
شما میتونید اسم اعضای بورد بیولوژی تولید مثل رو برام پیدا کنید؟

mahtaby

New member
سلام
خسته نباشيد ميخواستم بپرسم ارشد ژنتيك انساني طرح داره؟؟
بازار كار اين رشته چطوره؟؟؟؟؟؟

Mohammad gh

New member
سلام این کتاب 4 جلدی هر جا گشتم موجود نبوده شما ایا جایی شراغ داری که داشته باشن
این سری 8 جلدی از چه ناشریه مترجمش کیه

سری ۴جلدی رو خانه ی زیست شناسی دوباره چاپ کرده و در نمایشگاه ارائه داده.

کتاب سلول های بنیادی به زبان ساده دیگه خیلی زبانش سادس

سلام اولا که خیلی ممنون که این تایپیک رو درست کردین من این سوالو تو دو تا تایپیک دیگه یعنی ژنتیک و بیوتکنولوژی هم گذاشتم اما هنوز جواب درستی نگرفتم من ورودی سال 92 در رشته ی میکروبیولوژی تهران شمال و ژنتیک ورامین هستم باتوجه به چارت درسی این دو رشته تو سی واحد با هم متفاوتن که دقیقا واحدای مورد علاقمه مثل ژنتیک سرطان و ژنتیک جمعیت و .....
اما دانشگاه ورامین نسبت به تهران شمال سطحش پایینه و من نمیدونم به خاطر این چند واحد برم این دانشگاه یا ارزش نداره علاقم بیوتکنولوژی و ساخت داروی نوترکیب و ..... ایناست اما متاسفانه هیچ کدوم از دانشگاه های ازاد تهران این رشته تو کارشناسی درس نمیده و باید بذارم برا ارشد شایدم بتونم انتقالی بگیرم برا علوم ازمایشگاهی یا کارشناسی بیوتک رو جایی پیدا کنم به نظرتون تغییر رشته بدم یا به فکر ارشد باشم
میشه بگید کسی که بیوتکنولوژی دارویی یا پزشکی میخونه یا کسی که نانو فناوری دارویی مخونه تو ازمایشگاه چه کارایی انجام میده

mj1919

New member
سلام اولا که خیلی ممنون که این تایپیک رو درست کردین من این سوالو تو دو تا تایپیک دیگه یعنی ژنتیک و بیوتکنولوژی هم گذاشتم اما هنوز جواب درستی نگرفتم من ورودی سال 92 در رشته ی میکروبیولوژی تهران شمال و ژنتیک ورامین هستم باتوجه به چارت درسی این دو رشته تو سی واحد با هم متفاوتن که دقیقا واحدای مورد علاقمه مثل ژنتیک سرطان و ژنتیک جمعیت و .....
اما دانشگاه ورامین نسبت به تهران شمال سطحش پایینه و من نمیدونم به خاطر این چند واحد برم این دانشگاه یا ارزش نداره علاقم بیوتکنولوژی و ساخت داروی نوترکیب و ..... ایناست اما متاسفانه هیچ کدوم از دانشگاه های ازاد تهران این رشته تو کارشناسی درس نمیده و باید بذارم برا ارشد شایدم بتونم انتقالی بگیرم برا علوم ازمایشگاهی یا کارشناسی بیوتک رو جایی پیدا کنم به نظرتون تغییر رشته بدم یا به فکر ارشد باشم
میشه بگید کسی که بیوتکنولوژی دارویی یا پزشکی میخونه یا کسی که نانو فناوری دارویی مخونه تو ازمایشگاه چه کارایی انجام میده

1- در مقطع کارشناسی ، تفاوت چندانی بین این رشته ها نیست، به نظر من دانشگاهی رو انتخاب کنید که به محل سکونتتان نزدیک تر است، و رفت آمد راحت تری دارید، و نیز با فضای دانشگاه بیشتر راحتید
2-بیوتک دارویی و یا نانو فناوری دارویی در زمینه ساخت داروهای نوترکیب و نانو داروها فعالیت می کنند، رشته ی اول در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل می شود و رشته ی دوم در دانشکده دارو سازی، برای هر دو رشته، برای جذب هیت علمی، روی بیس داروسازی تاکید دارند، یعنی اولویت با دکترای داروساز است که پی اچ دی هرکدوم از این رشته ها رو دارن،

- - - Updated - - -

1- در مقطع کارشناسی ، تفاوت چندانی بین این رشته ها نیست، به نظر من دانشگاهی رو انتخاب کنید که به محل سکونتتان نزدیک تر است، و رفت آمد راحت تری دارید، و نیز با فضای دانشگاه بیشتر راحتید
2-بیوتک دارویی و یا نانو فناوری دارویی در زمینه ساخت داروهای نوترکیب و نانو داروها فعالیت می کنند، رشته ی اول در دانشکده پزشکی مشغول به تحصیل می شود و رشته ی دوم در دانشکده دارو سازی، برای هر دو رشته، برای جذب هیت علمی، روی بیس داروسازی تاکید دارند، یعنی اولویت با دکترای داروساز است که پی اچ دی هرکدوم از این رشته ها رو دارن،

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohana

mj1919

New member
فرق phd تحقیقاتی با درس محور از نظر بازار کار چیه؟

فارغ التحصیل دکترای پژوهشی ، نمی تواند در موسسات وزارت بهداشت، تدریس واحدهای تئوری را عهده دار شود، به عبارتی در قالب هیئت علمی پژوهشی جذب می شود،
در ثانی در رشته هایی که فارغ التحصیلان آن مجوز آزمایشگاه دریافت می کنند، فارغ التحصیلان پژوهشی نمی توانند،

mj1919

New member
سلام
خسته نباشيد ميخواستم بپرسم ارشد ژنتيك انساني طرح داره؟؟
بازار كار اين رشته چطوره؟؟؟؟؟؟

گمون نمی کنم

بازار کار؟؟؟؟
بیشتر فارغ التحصیلان ارشد، خصوصا ارشدژنتیک انسانی، به دنبال دکتری هستند،
ولی در شهرهای کوچکتر با ارشد این رشته موقعیت شغلی وجود دارد (بیشتر به توانمندی دانشجو در تکنیک های آزمایشگاهی وابسته است تا رشته ی فارغ التحصیلی)

بیوتک هادر دانشکده ی پزشکی مشغول به تحصیل میشن و نانوفناوری هادر درانشکده ی داروسازی
مگه این دورشته جز گرایش های ارشد رشته ی سلولی مولکولی و علوم ازمایشگاهی نیستن؟
پس چه ارتباطی به پزشکی و دارو سازی داره میشه بیشتر توضیح بدید

اونایی که تو کارشناسی علوم ازمایشگاهی یا یکی از گرایش های رشته ی سلولی مولکولی ( ژنتیک میکروبیولوژی بیوشیمی و .)رو میخونن توی انتخاب رشته ی ارشدشون رشته ی بیوتکنولوژی هست
اونی که کارشناسی رو علوم از مایشگاهی میخونه در کارشناسی ارشد بیوتکنولوژی موفق تره یا اونی که کارشناسی رو یکی از گرایش های رشته ی سلولی مولکولی خونده؟

آخرین ویرایش:

Asena90

New member
سلام آقای دکتر، به نظرتون من اگه بخوام موضوع تزمو راجع به درمان ضایعات نخاعی با سلول های بنیادی بردارم برا مصاحبه phd ژنتیک مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون

I am strange

New member
اینکه میگن هر کسی فقط یه بار میتونه برای آزمونهای ارشد وزارت بهداشت شرکت کنه درسته؟؟؟

باران71

New member
سلام خواهشا یکی بگه بازار کار کدوم ازین رشته ها بهتره؟ ژنتیک انسانی ،بیوتکنولوژی پزشکی، ایمنی و بیوشیمی بالینی . زمینه اصلی علاقه ی من به کار درمانی مث درمان سرطان ، ام اس و اینجور بیماری هاست. لطفا راهنماییم کنید هیچ کس درست جواب نمیده فقط دو نفر گفتن بیوشیمی بالینی چون یه علم بین رشته ایه و زمینه کاریش متنوعه و هم تو ازمایشگاه طبی کار داره هم تو رویان و پاستور اینا ولی دوباره بعضی ها گفتن چون ظرفیتش بیشتر از ژنتیک و ایمنیه پس ازونا بهتر نیس. دلم نمیخوام فکر کنم 4 سال این همه درسای سختو الکی خوندم میخوام از رشتم استفاده کنم من کار میخوام تو رو خدا بگین با کدومشون بیکار نمیمونم . با لیسانش ژنتیک دانشگاه اصفهان که بیکار موندم حداقل واسه ارشد درست تصمیم بگیرم .

بالا