بازار کار رشته تغذیه

vet lab sciences

New member
آخه ميدونيد چيه؟
علاقه منو شرايط اون رشته و مزاياش تعيين ميکنه. يعني اگر يه رشته رو بطور منطقي برام تشريح کنن و از واقعيتهاي بازارکار و پيشرفت اون رشته و نياز واقعي جامعه ووو بگن، ميتونه برام ايجاد علاقه بکنه!
منظورم اينه که علاقه ام از پيش تعيين شده نيس. قابل تغييره.
حالا بنظرتون از کي مشاوره بگيرم و کجا برم واسه تحقيق يا با چه شماره اي تماس بگيرم؟ جايي رو سراغ نداريد؟
من ساکن قم هستم.
واقعا مستاصل شدم و ناراحتم از اينکه داره وقتم هدر ميره و دستم به جايي بند نيس![emoji20]

چی بگم والا! والا منم مستأصل شدم برای پاسخ!:smiliess (12):
به نظرم بذارید بعد از کنکور، الآن همه تمرکزشون رو کنکور فردا پس فرداس، صاحبان نظر شاید نتونن الآن راهنماییتون کنن.:riz304:

gisoo23

New member
درسته. حق باشماست.
انشالله هرکي به هرچي که آرزوشه برسه و همه موفق باشن تو همه ابعاد زندگي...
اميدوارم بعد از کنکور يکي از بچه هاي خير هم به داد من برسه و منو از اين بلاتکليفي دربياره.
هر کي کمکم کنه تو انتخاب رشته، قول ميدم برم حرم حضرت معصومه و دعاش کنم و نائب الزياره باشم از طرفش.
از شما هم ممنونم دوست خوبم[emoji4]

inspiration

New member
آخه ميدونيد چيه؟
علاقه منو شرايط اون رشته و مزاياش تعيين ميکنه. يعني اگر يه رشته رو بطور منطقي برام تشريح کنن و از واقعيتهاي بازارکار و پيشرفت اون رشته و نياز واقعي جامعه ووو بگن، ميتونه برام ايجاد علاقه بکنه!
منظورم اينه که علاقه ام از پيش تعيين شده نيس. قابل تغييره.
حالا بنظرتون از کي مشاوره بگيرم و کجا برم واسه تحقيق يا با چه شماره اي تماس بگيرم؟ جايي رو سراغ نداريد؟
من ساکن قم هستم.
واقعا مستاصل شدم و ناراحتم از اينکه داره وقتم هدر ميره و دستم به جايي بند نيس![emoji20]

سلام دوست عزیز
راستش منم تا همین 2 هفته پیش یه جورایی مشکل شما رو داشتم و خواب و خوراک نمونده بود برام.
آخرش رفتم به مرکزی که برا کنکور مقطع ارشد اونجا میرفتم و در آزمونهاش شرکت میکردم.اونا از وضعیت من تا حدودی مطلع بودن و وقتی من شرایط و انتخابهامو گفتم آینده ی انتخابها رو برام ترسیم کردن و خیلی در انتخاب بهم کمک شد.
فکر میکنم شما هم برید پیش کسی که خودش اشراف کامل (و نه حدودی) داشته باشه هم به رشته هایی که مجاز به شرکت در اونها هستید هم به وضعیت کنونی شما بتونه مفید باشه.

آخرین ویرایش:

mehrshad.namdar

New member
بچه ها تغذیه رشته بدی نیست. رشته خوبیه. از تغذیه یک مدینه فاضله نسازید هر رشته ای مشکلات مختص به خودش رو داره. بر اساس علاقه تون درس بخونید. ممکنه رشته تغذیه رشته خیلی خوبی باشه ولی من چون بهش علاقه ای ندارم نتونم توش موفق باشم. یا ژنتیک یا هر رشته دیگه ای رشته بدی باشه ولی من چون بهش علاقه مندم و بگراند و ذهنیت صحیحی نسبت بهش داشتم بتونم در اون رشته موفق بشم. به نظر من علاقه شرط مهمی در تصمیم گیری هست.

mehrshad.namdar

New member
بازار کار رشته تغذیه به سرعت در حال اشباع شدن هست( در بسیاری از مناطق به شدت اشباع شده). بخاطر شرایط کاری مناسب وارد رشته تغذیه نشید. ترجیحا اگر مورد علاقه شماست وارد رشته تغذیه بشید. در هر حال علاقه شرط اول هست.

digoxin

New member
پرستاري که هم مجاز نيستم و هم علاقه اي ندارم.
اتاق عمل ميگن خوبه چون بخاطر نيازي که دارن جذبت ميکنن واسه هيئت علمي و خودشون بورسيه ميکنن واسه دکترا!
گردش خون هم وسوسه ام ميکنه اما ميترسم نتونه نياز به مفيدبودنم رو ارضا کنه!
بيوتکنولوژي هم يکي از فانتزي هامه ولي تو شهر قم بعيد ميدونم کارايي داشته باشه.
تازه يه وقتايي به سرم ميزنه برم روانشناسي يا مترجمي زبان بخونم!!!!
اي خداااا من چقدر گزينه روي ميز دارم و هيچکسي رو ندارم راهنماييم کنه بطور منطقي و واقعبينانه![emoji20]
خداييش من پتانسيلش رو دارم، منتها هنوز تو گير و دار انتخاب رشته هستم. بمحض اينکه از اين سردرگمي دربيام و تصميمم رو بگيرم، با انگيزه و پرانرژي استارتش رو ميزنم و ميشينم ميخونم!
از کي کمک بگيرم؟!
گناه دارم خب[emoji22]

سلام کارشناس بیهوشی !!!
اولا رشته ی علوم تغذیه فکر نمیکنم شما هوشبری ها بتونید قبول بشید چون حتی برای دلخوشی چند واحد بیوشیمی و تغذیه درست حسابی پاس نکردید و رشتتون در واقع همون تکنسین هوشبری هستش .
ضمنا کارشناسی ارشد پرستاری از تمامی ارشد ها با ارزش تر هست . و به دلیل اینکه هوشبری ها و اتاق عمل ها در حیطه ی پرستاری علمی ندارند و کتاب های داخلی و جراحی رو نخوندن و خیلی دیگه از واحد های پرستاری رو نخوندن بهمین خاطر حق شرکت در ارشد های پرستاری بجز ویژه ها رو ندارن اونم 2 سال سابقه کار بالینی میخواد .
بیوتکنولوژی اگه هدفت قبولی در دکترای تخصصی داروسازی بیوتک دارویی باشه رشته ی خوبیه اگه قبول بشی !!!!!!!

ارشد اتاق عمل هم اگه قبول بشی !!! شاید بشه گفت میتونی عضو هیئت علمی بشی ولی استاد تمام نمیشی . مثل ارشد پرستاری که میشه عضو هیئت علمی شد . مربی میشی . همونطور که میدونی مربی و استادیار و دانشیار و استاد تمام در رده های بعدی هستند و باید دکترا داشته باشی . ضمنا دکترای اتاق عمل فک نمیکنم ایجاد بشه ...

پرفیوژن که گمان نمیکنم قبول بشی . اگه میتونی قبول بشی حتما برو !!!!!

در آخر باید بگم که خلاصه ی جمع بندی : شما ارشد هم بگیری حقوقت اگه مربی هم بشی از 2 میلیون بالاتر نیست اما ظاهر دید شما به ارشد و دکترا از لحاظ مالیه . به نظرم با این دید اگه لیسانس بمونی و کار کنی خیلی بهتره . و بعد از اینکه طرحت تموم شد شرکت کن پزشکی . یا دندان .

با تشکر . امیدوارم راهنمایی خوبی بوده باشه . ارشد علوم تغذیه هم یه رشته ی بسیار تاپ و عالی هست و اگه هنر طراحی سایت و تجارت الکترونیک بلد باشی و همچنین بازاریابی اینترنتی بلد باشی میتونی درامد های فوق العاده داشته باشی و به نظرات این تاپیک توجه نکن .

digoxin

New member
سلام به هم رشته ای
راستش تغذیه از اون رشته هاست که همه فکر میکنن بازار کارش عالیه حتی خود بچه های تغذیه هم همین فکرو میکنن اما وقتی مثل الان من به آخرای درسشون نزدیک میشن میفهمن هیچ جایگاهی ندارن و الان از روی ناچاری با اینکه طرحمون اختیاریه مجبورم برم طرح که حداقل 2 سال مشغول باشم
بزار بات روراست باشم وقتی من تازه وارد این رشته شدم همه میگفتن خوش به حالتون کارتون تضمینیه و از این جور حرفا اما الان به عنوان یه دانشحوی ترم 8 که تا 1 ماه دیگه درسش تموم میشه عملا دارم میبینم کاری واسم نیست
اگه پارتی داشته باشی میتونی توی بیمارستان دست خودتو بند کنی اونم با حقوق + کارانه حدود 700000 که اکثر اوقات بیشتر از 450000 رو نمیدن . اما بدتر از اینا محیط کاریه بیمارستانه چون هیچکدوم از پرسنل به تغذیه اهمیت نمیدن و اعتقاد دارن یه دیپلم هم میتونه کار تغذیه رو انجام بدن به نظر اونا ( به خصوص رئیس بیمارستان و پزشکای متخصص ) کار یه کارشناس تغذیه فقط محدود به نظارت به آشپزخونه اس
مطب هم بزنی یه ریسکه ممکنه واست نگیره و حتی توی اجاره مطب بمونی الان قیمیت ویزیت کارشناس تغذیه فقط 7000 تومانه
بازار کار ارشدم هیچ فرقی با کارشناسی نداره حتی بدترم هست چون بعضی مراکز واسه اینکه حقوق کمتر بدن ترجیح میدن و کارشناس رو جذب کنن اما اگه تا دکترا ادامه بدی میتونی امیدوار باشی
اما اینکه واسه ارشد چه رشته ایی میتونیم امتحان بدیم من زیاد سراغ رشته های دیگه نیستم فقط میدونم به جز رشته خودمون ( تغذیه و علوم بهداشتی ) رشته سم شناسی هم هست رشته های دیگه هم میشه اما من دقیق اطلاع ندارم

به نظر من فقط به فکر ادامه تحصیل باش اونم نه تا ارشد بلکه تا دکترا
البته کار توی کارخونه هم هست که هم درامدش بیشتره هم راحتتره اما باید بهش علاقه داشته باشی

آیا هنوز هم معتقدی که در بیمارستان کاری برای متخصص های تغذیه وجود نداره ؟ من دانشجوی ترم اخر پرستاری هستم . توی کاراموزی ها چند تا ارشد تغذیه رو دیدم که اومدن ویزیت کردن و رفتن به همین سادگی . خیلی هم پرستیژ بالاتری از پرستار ها داشتن به گمانم درامد بیشتر هم داشته باشن . و ضمن اینکه کار راحت تر و تخصصی تری هم دارن با بیماری های مختلف هم سر و کار ندارن و ضمن اینکه توی آگهی های بیمارستان ها برای اعتبار بخشی بیمارستان ها از ارشد های علوم تغذیه و علوم بهداشتی در تغذیه استفاده میشه . آیا با این اوصاف باز هم همین حرف های 3 سال پیش رو میزنی دوست عزیز ؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز چی داری میگی؟!!

کارشناسهای پرستاری اصلا مایل نیستن برن ارشد پرستاری بگیرن چون میگن فوقش یه مقدار میاد رو حقوقت!

بعد میگی بیهوشی ها داخلی جراحی پاس نمیکنن! عزیزم لطفا برو یکم تحقیق کن! ما هم داخلی جراحی پاس میکنیم هم فیزیوپات!

توانایی تشخیص خیلی از بیماریها رو با درمانشون داریم!!

و فقط بخاطر اعتراض های مسخره شما پرستارها و اینکه خودتونو بالاتر میدونید نمیتونید ارشد پرستاری بگیریم!

- - - Updated - - -

کارشناسهای پرستاری اصلا مایل نیستن برن ارشد پرستاری بگیرن چون میگن فوقش یه مقدار میاد رو حقوقت!

بعد میگی بیهوشی ها داخلی جراحی پاس نمیکنن! عزیزم لطفا برو یکم تحقیق کن! ما هم داخلی جراحی پاس میکنیم هم فیزیوپات!

و فقط بخاطر اعتراض های مسخره شما پرستارها و اینکه خودتونو بالاتر میدونید نمیتونید ارشد پرستاری بگیریم!

digoxin

New member

- - - Updated - - -

میخوای ارشد پرستاری بگیری که چی بشه ؟ که بشی عضو هیئت علمی ؟ به نظر من در اینده ارشد پرستاری دیگه عضو هیئت علمی نمیشه و ضمنا کار هوشبری خودت خیلی خیلی خیلی راحت تر از کار پرستاریه اینو خودتم میدونی . من به شخصه علاقه ای به پرستاری ندارم چون علاوه بر علم زیاد سختی کار بسیار زیادی هم داره . بر عکس رشته ی هوشبری که فقط یه ریورس و یه پروپوفل میدید و یه لوله گذاری . بعدشم خداحافظ شما تا عمل بعدی و حقوق دقیقا به اندازه ی یک پرستار با سواد !!!!!

از اینها که بگذریم به نظر من نه هوشبری نه پرستاری و نه اتاق عمل همگی علمشون در برابر علوم تغذیه صفره . اینو تا وقتی که نری کتاب های کراوس رو نخونی بهش نمیرسی . اگر چه ما پرستاری ها هم دو واحد تغذیه خوندیم اما متخصص واقعی تغذیه کسیه که علوم تغذیه یا علوم بهداشتی در تغذیه خونده .

به همه ی اونایی هم که بازار کار تغذیه رو ازش بد تعریف میکنن باید بگم که به نظر من علاقه و استعداد و هوش سه فاکتور اصلی در بازار کار محسوب میشن . من علاقه ی بسیار زیاد ی به علوم تغذیه دارم و با هنر بازار یابی مناسب و رژیم درمانی موفق و همچنین از طریق تبلیغات مناسب میشه از مطب تغذیه درامد هنگفتی داشت . این رشته اومدنش دل شیر میخواد . عشق میخواد . و من خیلی خوشحالم که الان بیمارستان ها دارن کارشناس ارشد و دکترای تغذیه استخدام میکنن .

در نهایت باید بگم که . بازار کار هر رشته ای به هدفت هم بستگی داره . و این به این معنیه که الزاما اونی که داره دکترای تغذیه رو هم میگیره موفق نیست !!!چون توی هر رشته ای بعضی ها تا دکترا میخونن اما فاقد هر گونه استعدادی هستن و از اونجا که جذب این رشته هم توی دانشگاه خیلی خیلی کمتر از سایر علوم پزشکی هاست . پیشنهاد میکنم فقط و فقط با عشق وارد این رشته ی فوق علمی بشید .

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

میخوای ارشد پرستاری بگیری که چی بشه ؟ که بشی عضو هیئت علمی ؟ به نظر من در اینده ارشد پرستاری دیگه عضو هیئت علمی نمیشه و ضمنا کار هوشبری خودت خیلی خیلی خیلی راحت تر از کار پرستاریه اینو خودتم میدونی . من به شخصه علاقه ای به پرستاری ندارم چون علاوه بر علم زیاد سختی کار بسیار زیادی هم داره . بر عکس رشته ی هوشبری که فقط یه ریورس و یه پروپوفل میدید و یه لوله گذاری . بعدشم خداحافظ شما تا عمل بعدی و حقوق دقیقا به اندازه ی یک پرستار با سواد !!!!!

از اینها که بگذریم به نظر من نه هوشبری نه پرستاری و نه اتاق عمل همگی علمشون در برابر علوم تغذیه صفره . اینو تا وقتی که نری کتاب های کراوس رو نخونی بهش نمیرسی . اگر چه ما پرستاری ها هم دو واحد تغذیه خوندیم اما متخصص واقعی تغذیه کسیه که علوم تغذیه یا علوم بهداشتی در تغذیه خونده .

به همه ی اونایی هم که بازار کار تغذیه رو ازش بد تعریف میکنن باید بگم که به نظر من علاقه و استعداد و هوش سه فاکتور اصلی در بازار کار محسوب میشن . من علاقه ی بسیار زیاد ی به علوم تغذیه دارم و با هنر بازار یابی مناسب و رژیم درمانی موفق و همچنین از طریق تبلیغات مناسب میشه از مطب تغذیه درامد هنگفتی داشت . این رشته اومدنش دل شیر میخواد . عشق میخواد . و من خیلی خوشحالم که الان بیمارستان ها دارن کارشناس ارشد و دکترای تغذیه استخدام میکنن .

در نهایت باید بگم که . بازار کار هر رشته ای به هدفت هم بستگی داره . و این به این معنیه که الزاما اونی که داره دکترای تغذیه رو هم میگیره موفق نیست !!!چون توی هر رشته ای بعضی ها تا دکترا میخونن اما فاقد هر گونه استعدادی هستن و از اونجا که جذب این رشته هم توی دانشگاه خیلی خیلی کمتر از سایر علوم پزشکی هاست . پیشنهاد میکنم فقط و فقط با عشق وارد این رشته ی فوق علمی بشید .

flor

New member
سلام به همگی
بچه ها کسی اینجا طرح میره؟
من ارشدم تموم شد واسه طرح بیمارستان رو پیشنهاد میکنین؟

- - - Updated - - -

سلام به همگی
بچه ها کسی اینجا طرح میره؟
من ارشدم تموم شد واسه طرح بیمارستان رو پیشنهاد میکنین؟

mehrshad.namdar

New member
من طرح ام رو بیمارستان بودم. محیط جالبی نیست . شرح وظایف بالینی محدود و بیشتر در خدمات غذایی ازتون انتظار کار دارند.

ham.ad

New member
سلام دوستان.کسی اطلاع دقیق داره از این که کارشناس ارشدهای تغذیه با رشته غیر مرتبط نظام می گیرن یا نه؟

محمد

مدیر ارشد
سلام دوستان.کسی اطلاع دقیق داره از این که کارشناس ارشدهای تغذیه با رشته غیر مرتبط نظام می گیرن یا نه؟
photo_2017-12-05_16-11-48.jpg
فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی تغذیه با مدرک کارشناسی غیرمرتبط (ورودیهای 96 وقبل از آن) بشرط گذراندن ۳۱ واحد درسی جبرانی مجوز نظام پزشکی دریافت خواهند کرد.
این مصوبه صرفا برای ورودی های 96 به قبل بوده و برای ورودی های 97 به بعد مصداق ندارد.

بالا