آینده کاری رشته فیزیولوژی پزشکی؟

فیزیولوژِی بازار کار نداره ولی میتونی به صورت حق التدریسی بری توی دانشگاه های آزاد و پیام نور و غیر انتفاعی درس بدی . من نمیدونم پسری یا دختری ولی با عرض معذرت کسی که بی عرضست بیکار میشه

با سلام
لازمه چند مورد رو خدمتتون عرض کنم دوست عزیز:riz277:
اول اینکه درست نیست آدم به دیگران توهین کنه و بعد با یه عذرخواهی ساده فک کنه همچی تموم شده! اگه دلی شکست دیگه به حالت اولش برنمیگرده.... اینو کلی گفتم که در روابط روزمرتون حواستون به حرف زدنتون باشه !!
دوم اینکه خوبه یه خورد واقع بین باشید...متاسفانه در کشور ما به جز درموارد محدودی از رشته ها، بازار کار خوبی وجود نداره مخصوصا درمورد رشته های علوم پایه، مگر اینکه آشنای معتبری داشته باشی که بهت چند واحد توی دانشگاه آزاد یا پیام نور بدن !!! اینو از خودم نمیگم به تجربه دیدم، پس اینکه میگم وقت تلف کردنه چندان بی ربط نیست....در ضمن شرایط کاری در همه جای کشور یکسان نیست و مسلما در کلان شهرها که تعداد دانشگاههای بیشتری وجود داره وضعیت کاری در مورد این رشته ممکنه بهترباشه ولی درمورد شهرهای کوچیک اینطور نیست و اگر هم بخوای برای تدریس به شهرهای دورتر بری باید کلی هزینه کنی و وقت بذاری همانطور که این شرایط برای من هست..... پس دیگران رو با خودتون مقایسه نکنید...
سوم اینکه به فرض اینکه چند واحد روهم دادن آخرش مجبوری ادامه تحصیل بدی که اگه فراخوان جذب هیئت علمی اومد بتونی شرکت کنی که با پرس وجویی که من کردم رشته فیزیولوژی در حال حاضر اشباع هست و حالاحالاها هم همچین آزمونی در کار نیست ......و حتی میشناسم کسایی که دکترای فیزیولوژی دارند و بیکارند...
من قصد ندارم کسی رو نا امید کنم.... به هرحال آینده هم قابل پیش بینی نیست شاید اینطور که من شنیدم نباشه و در آینده وضعیت کاری این رشته بهتر بشه....و امیدوارم اینطور بشه ولی درست هم نیست امید واهی به کسی بدیم.......
در آخر اینکه تا از زندگی دیگران کاملا آگاه نشدید درمورد شون قضاوت نکنید....
موفق باشید.:rose:

- - - Updated - - -

آخرین ویرایش:
بالا