آموزش ساخت تصویر متحرک اسپره ای ظاهر شونده

omidi30

New member
در این پست می خوام به شما نحوه ی ساخت یه انیمشن ساده و زیبا رو یاد بدماین انیمیشن می تونه تصویر مارو ظاهر کنه و خیلی کاربردی هستش در ساخت بنر بیشتر استفاده میشه خلاصه بگم کاربردی البته شاید نرم افزار های خاصی برای ایجاد این نوع افکت ها باشه ولی از هرچی بگذریم نمیشه از فتوشاپ مادر تمام نرم افزار های ادیت عکس گذشت البته لازم بگم که این آموزش بیشتر برای دوستان مبتدی پیشنهاد میشه تا دوستان حرفه ای….من سعی میکنم هرچی افکت تصویری هست رو به شما آموزش بدم امیدوارم مورد رضایت شما واقع بشه
خب میریم سر آموزش مون

مرحله ی اول

ابتدا این عکس رو دریافت و در فتوشاپ خودتون وارد کنید پیشنهاد میشه اگه عکس مشابه ای دارید برای تمرین از اون استفاده کنید.
rgegge.jpg

سپس از این تصویر پنج بار کپی بگیرید و پنج فرم مجدد بسازید من در آموزش های قبلی نحوه ی فرم ساختن رو آموزش دادم اگه هنوز بلد نیستید فِرم بسازید ابتدا آموزش قبلی من رو مطالعه کنید سپس به این آموزش برگردید

اسم لایه های زیر رو مثل تصویر زیر تغییر بدید

فِرم اول رو انتخاب و حالا تمام لایه هارو خاموش کنید به جز لایه ی

IMAGE ۱

سپس به مسیر زیر برید و مقادیر زیر با توجه به تصویر وارد کنید

Filter>>Filter Gallery>> Brush Strokes

خب الان اوکی رو بزنید تا الان باید تصویر شما اینجوری باشه ها

NEW-FACE-1-278x300.jpg

تا اینجا که مشکلی نبود خب
مرحله ی دوم

فِرم دوم رو انتخاب کنید اگه هر لایه ای در فِرم دوم روشن بود اون رو خاموش و فقط و فقط لایه ی

IMAGE ۲

رو در فِرم دوم روشن کنید

سپس به همین مسیر برید

Filter>>Filter Gallery>> Brush Strokes>>Spatter

همون افکتی که تو تصویر بالا دیدید رو انتخاب کنید و عدد ها اینجا تغییر میکنن مقدار های زیر رو برای فیلد ها بدید

Spray Radius:23

Smoothness:1

بعد اوکی رو بزنید تصویر شما تا اینجا باید این شکلی شده باشه

NEW-FACE-3.jpg

مرحله ی سوم

فِرم سوم رو انتخاب کنید اگه هر لایه ای در فِرم سوم روشن بود اون رو خاموش و فقط و فقط لایه ی

IMAGE ۳

رو در فِرم سوم روشن کنید

سپس به همین مسیر برید

مقدار های زیر رو برای فیلد ها بدید

Spray Radius:20

بعد اوکی رو بزنید

مرحله ی چهارم

فِرم چهارم رو انتخاب کنید اگه هر لایه ای در فِرم چهارم روشن بود اون رو خاموش و فقط و فقط لایه ی

IMAGE ۴

رو در فِرم چهارم روشن کنید

سپس به همین مسیر برید

Spray Radius:15

بعد اوکی رو بزنید
مرحله ی پنجم

فِرم پنجم رو انتخاب کنید اگه هر لایه ای در فِرم پنجم روشن بود اون رو خاموش و فقط و فقط لایه ی

IMAGE ۵

رو در فِرم پنجم روشن کنید

سپس به همین مسیر برید

Spray Radius:10

بعد اوکی رو بزنید
مرحله ی آخر

فِرم ششم رو انتخاب کنید آموزش فتوشاپ اگه هر لایه ای در فِرم ششم روشن بود اون رو خاموش و فقط و فقط لایه ی

IMAGE ۶

رو در فِرم ششم روشن کنید

برای سیو کردن پروژه از کلید های ترکیبی زیر استفاده کنید

ALT+SHIFT+CTRL+S

حالا تایم لایه ی آخری رو به عدد ۵ برسونید و از این افکت تصویر لذت ببرید

این هم تصویر نهایی این آموزش

Final-part-3.gif

البته به دلیل سنگین شدن این نوع عکس ها این روش رو زیاد پیشنهاد نمیکنم ولی برای ساختن بنر خوبه اینم

البته با این آموزش میشه خیلی تصویر های زیبا تری درست کرد که سر فرصت آموزش های متنوع رو میزارم

بالا