منابع مفید برای آزمون ارشد رشته ژنتیک انسانی

aziiiin

New member
سلام،این کتاب من دارم و در کنار یه سری فصل های مهم لودیش میخونم،کتاب ساده و خوبیه،اره علوم بخش مولکولی بیشتر تاکید هست

سلام یعنی به تنهایی کافی نیست؟ شما از چه تستی استفاده میکنین؟

atrinn

New member
سلام،عبادی،ببین خیلی کتاب خوبیه،ولی واقعا بهداشت غیرقابل پیش بینی هست،امسال اسون بود نسبتا،کسی نمیدونه شاید سال دیگه سخت باشه،ببین این که میگم لودیش همه فصلا نیست،فصلایی که پر تکرارن،غشا،پیام رسانی،اسکلت،اتصالات،اپوپتوز...

RBC!

New member
پارسال و سال قبل ترش، اگه کسی بیوشیمی + جلد دو لودیش (انتشارات خانه زیست شناسی) رو کامل میخوند، زیستش رو بالای 70 میزد.
امسال اگه اون منابع رو میخوندی، 50 هم به زور میزدی.

پارسال و سال قبل ترش باید کتابای امری و هزاره رو چندین دور میخوندی (میخوردی) تا بالای 75 بزنی.
امسال اگه 3-4 دور فقط امری رو میخوندی تموم بود!

امسال درس ژنتیک بهترین کنکور برای سال اولی هایی که داشتن جدی میخوندن، و بدترین کنکور برای کسایی بود که پارسال رو هم جدی خونده بودن.
چون وقتی برای اولین بار امری رو میخونی، کلیات رو یاد میگیری. ولی بعد از 10 -12 بار خوندن، انقدر تو جزئیات ریز میشی که به درد کنکور دکترا میخوره اطلاعاتت!!

اینکه سال دیگه چی میشه، معلوم نیست. حواستون رو جمع کنید هم کلیات رو خوب بلد باشید. هم جزئیات رو.

آخرین ویرایش:

unholy-001

New member
سلام به همه دوستان،
بچه ها من سال 96 ارشد کنکور دارم اما چند وقتیه یه مساله ذهنم رو درگیر کرده اونم اینکه آینده ژنتیک پزشکی بهتره یا ژنتیک مولکولی؟؟؟؟
چون میخوام تمرکزم رو روی آزمون یکی از این دوتا بزارم و انشاا....با تلاش تو اون رشته قبول شم. میترسم اگه واسه هردوتا اقدام کنم هردو رو از دست بدم واسه همین میخوام رو یکی از آزمونا تمرکز کنم اما سردرگمم که کدوم یکی از این دوتا بهتره ژنتیک وزارت علوم یا بهداشت خصوصا در رابطه با آینده شغلی و جاهایی که میشه مشغول به کار شد و ارگانهایی که جذبمون میکنن و...،در کل کدوم بهتره از همه نظر؟؟البته این نکته رو هم بگم که مدرک ارشد مد نظرم نیست و انشاا....میخوام با تلاش تا دکتری ادامه بدم و مدرک دکتری مد نظرم هست.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

aziiiin

New member
سلام اون دوستانی که کتاب مهدوی رو دارن ، میخواستم بدونم چاپ جدید خیلی با چاپ های قبلی متفاوته؟ من چاپ ۹۰ رو دارم

atrinn

New member
من حدودا یک ماه خریدمش،قبلا از روی لودیش میخوندم،اگه در کنار یکسری فصلای پر تکرار خونده لودیش خونده بشه اره میتونه جوابگو باشه،نفر اول امسال هم از رو همین خونده بود

mtDNA

New member
اینم از منابع من...
کتاب تافل +خلاصه لودیش+بیوشیمی احسانی +تست عبادی رو میخوام بعدا بگیرم و جایگزین کنم.

آخرین ویرایش:

mtDNA

New member
به نظرم نه!
همه زیستا و مولکولی و مجیئ مهدوی رو یعنی 3 کتابو با دوتا کتاب میخوام عوض کنم..خلاصه لودیش یا محمدنژاد و تست عبادی خلاص..تعدد کتاب زیاد خوب نیست

parian

New member
سلاام کتاب تست خانم دکتر اوحدی خیلی خوبه با پاسخ تشریحی است.
پیروز باشید.

کتاب دکتر اوحدی برای کدوم انتشارات هست؟ طبقه بندی شده س؟چه فرقی با نجات مهدیه داره؟من هیچکدوم ندیدم

simin69

New member
سلام بچه ها

من ژنتیکم در حد همون دبیرستان هست الان که می خوام کنکور بدم ژنتیک یکی از رفرنساست ولی ترجمه دلویی واسه من خیلی سنگینه شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید که قبل از امری بخونم؟

- - - Updated - - -

سلام بچه ها

من ژنتیکم در حد همون دبیرستان هست الان که می خوام کنکور بدم ژنتیک یکی از رفرنساست ولی ترجمه دلویی واسه من خیلی سنگینه شما چه کتابی رو پیشنهاد میکنید که قبل از امری بخونم؟

Maryam.A

Well-known member
سلام بچه ها

- - - Updated - - -

سلام بچه ها

ترجمه دکتر نصیری رو بخون

- - - Updated - - -

سلام بچه ها

- - - Updated - - -

سلام بچه ها

ترجمه دکتر نصیری رو بخون

amirr

New member
55.jpg
سلام لیست کتاب های موجود رو مشاهده میفرمایید . اکثر کتاب ها آخرین ویراست میباشد .تعدادی از کتاب ها در تصویر موجود نمیباشد

کتاب تست ژنتیک انسانی etc (فقط وزارت بهداشت)----(20 هزارتومان)

کتاب تست مجموعه ژنتیک نجات مهدیه----(20 هزار تومان)

کتاب زبان دکتر لزگی----(25 هزار تومان)

کتاب زبان رضا رضازاده-----(17 هزار تومان)

کتاب تست زبان (فقط وزارت علوم و دانشگاه ازاد)----(10 هزار تومان)

کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی مریم خالصی ------(20 هزار تومان)

کتاب تست مجموعه سلولی مولکولی دکتر عبادی-----(25 هزار تومان)

کتاب تست سلولی مولکولی (فقط وزارت علوم و دانشگاه ازاد)-----(10 هزار تومان)

بیوشیمی تشریحی خلاصه -----(30 هزار تومان)

کتاب تست مجموعه بیوشیمی جعفرنژاد -----(50 هزار تومان)

کتاب تست بیوشیمی (فقط وزارت علوم و دانشگاه آزاد )-----(10 هزار تومان)

میکروبیولوژی سجاد نوری------(20 هزار تومان)

کتاب تست میکروبیولوژی (فقط وزارت علوم و دانشگاه آزاد)------(10 هزار تومان)

فرهنگ لغت ژنتیک و بیوتکنولوژی------(20 هزار تومان)

آخرین ویرایش:

Sh_K

Member
وای خدای من خنده ام میگیره کتاب امری ترجمه دلویی رو میخونم. کی به اینا جایزه میده؟ کی به اینا سمت میده؟ کی اینا رو باد میکنه؟
این آقا حتی اصول پایه ای زبان انگلیسی رو بلد نبوده. ساختارها رو بلد نبوده. اصن انگار نفهمیده متن چی گفته که این وضع ترجمش هست

Edna

New member
ترجمه دکتر نصیری رو بخون

- - - Updated - - -

ترجمه دکتر نصیری رو بخون

مگه هنوز ترجمه دکتر نصیری تو بازار هست؟

- - - Updated - - -

ترجمه دکتر نصیری رو بخون

- - - Updated - - -

ترجمه دکتر نصیری رو بخون

مگه هنوز ترجمه دکتر نصیری تو بازار هست؟

بالا