منابع آزمون ارشد بیوتکنولوژی پزشکی (وزارت بهداشت)

Aysel

New member
کتاب رضازاده در چه حد هست؟ لغاتشو می گم ؟ همونایی هست که تو کلاسش می گه؟ کلأ میشه بدون رقتنش چیزی از کتابش فهمید؟ از بیوتکنولوژیست خواهش مندم زودتر جواب دهید؟

منم همین سوالو دارم ینی لزگی بهتره یا کتاب رضازاده؟؟؟

sheytunak

New member
سلام دوستان.
من میخوام تازه شروع به خوندن میکروب کنم و قبلا هم هیچی نخوندم..
شما پیشنهادتون واسه شروع چیه؟
من کتاب میکروب شناسی پزشکی بهادر رو دارم.به نظرتون خوبه از همونشروع کنم؟ راهنمایی کنید لطفا...مرسی.

- - - Updated - - -

سلام دوستان.
من کتاب میکروب شناسی پزشکی بهادر رو دارم.به نظرتون خوبه از همونشروع کنم؟ راهنمایی کنید لطفا...مرسی.

biotechnologist

New member
سلام دوستان.

- - - Updated - - -

سلام دوستان.

اگه تازه میخوای شروع کنی همون بهادر رو بخون، تست هم بزن.

biotechnologist

New member
کتاب رضازاده در چه حد هست؟ لغاتشو می گم ؟ همونایی هست که تو کلاسش می گه؟ کلأ میشه بدون رقتنش چیزی از کتابش فهمید؟ از بیوتکنولوژیست خواهش مندم زودتر جواب دهید؟

لغتهای کتابش خوبه ولی با کلسش قابل مقایسه نیست. من با اینکه کتابشو خودم بلد بودم ولی کلسشو ترجیح میدادم، واژه هارو خوب تو مغز آدم میکنه. جوریکه دیگه یادت نره.

biotechnologist

New member
من همیشه گفتم، لزگی و رضازاده مکمل هم هستن، دوتا کتاب خوب، هر کدوم تو یه حیطه خوبن، من هر دو رو با هم پیشنهاد میکنم.

limoosh

New member
بچه ها اینجور که من از تایپک ها متوجه شدم:

سلولی مولکولی
1- مهدوی ( خانه زیست شناسی)
2- برای کنکور ( خسروی )
3- لودیش ( خانه زیست شناسی

میکروب
1- تالیفی بهادر
2- مورای ترجمه بهادر
3- جاوتز

بیوشیمی
1- احسانی ( پوران پژوهش)
2- ضروریات محمدی
3- برای کنکور

زبان
1- امیر لزگی
2- زبان عمومی رضازاده
3- لغات ضروری تافل

TrueLove90

New member

سلولی مولکولی
2- برای کنکور ( خسروی )

میکروب
1- تالیفی بهادر
2- مورای ترجمه بهادر
3- جاوتز

بیوشیمی
1- احسانی ( پوران پژوهش)
2- ضروریات محمدی
3- برای کنکور

زبان
1- امیر لزگی
2- زبان عمومی رضازاده
3- لغات ضروری تافل

البته اگه واسه سال بعد میخواین بخونین ، پیشنهاد میکنم فقط رفرنس بخونین از الان که خیلی بهتره

سلولی مولکولی : فقط لودیش (ترجمه 2013 خانه زیست شناسی خوبه)

باکتری : مورای یــا جاوتز ترجمه بهادر

بیوشیمی : چون جدیده نمیدونم ! ولی استـرایر و لنینجر خوبه

زبان : هم که منابع جدید گذاشتن ، ولی در هر صورت این سه تا (504، تافل ، لزگی) باید جواب بدن + لغات آزمون سالهای گذشته

موفق باشین

آخرین ویرایش:

alireza-j

New member

سلولی مولکولی
2- برای کنکور ( خسروی )

میکروب
1- تالیفی بهادر
2- مورای ترجمه بهادر
3- جاوتز

بیوشیمی
1- احسانی ( پوران پژوهش)
2- ضروریات محمدی
3- برای کنکور

زبان
1- امیر لزگی
2- زبان عمومی رضازاده
3- لغات ضروری تافل

بنظرم لودیش رو بخونی احتیاج به مهدوی نداری

Mohammad gh

New member

سلولی مولکولی
2- برای کنکور ( خسروی )

میکروب
1- تالیفی بهادر
2- مورای ترجمه بهادر
3- جاوتز

بیوشیمی
1- احسانی ( پوران پژوهش)
2- ضروریات محمدی
3- برای کنکور

زبان
1- امیر لزگی
2- زبان عمومی رضازاده
3- لغات ضروری تافل

جمع بندی خوبی کردی

فقط تا جایی که میدونم مورای و کتاب بهادر شباهت زیادی بهم دارن
و البته اگر وقت دارید برای بیوشیمی منابع استرایر و دولین هستن اما حجم زیادی دارن

A2biotech

New member
سلام دوستان...لطفا راهنماییم کنید...
من برای درس میکروب یه میکروبیولوژی جاوتز خریدم...اما جدیدا متوجه شدم که ترجمه ای رو که من خریدم چند تا فصل کم داره...در واقع فصول قارچ شناسی و انگل شناسی رو نداره...خواهش میکنم بهم بگید که این دو تا فصل هم توی آزمون ارشد بیوتکنولوژی میاد یه نه؟
:33:

mojnia

New member
من برای درس میکروب یه میکروبیولوژی جاوتز خریدم...اما جدیدا متوجه شدم که ترجمه ای رو که من خریدم چند تا فصل کم داره...در واقع فصول قارچ شناسی و انگل شناسی رو نداره...خواهش میکنم بهم بگید که این دو تا فصل هم توی آزمون ارشد بیوتکنولوژی میاد یه نه؟

تو کنکور 91-92 که نیومده بود
90-91
هم همینطور

hanas68

New member
سلام. بچه ها من کتاب لودیش 2007 دارم، بنظرتون جدیدشو بخرم و چ ترجمه ای؟ لطفا کمکم کنید ممنونم

TrueLove90

New member

...

سلام دوست گرامی

کتاب شما کامله ! یعنی جاوتز میکروب شناسی ، مباحث باکتری شناسی و ویروس شناسی رو داره

و کتاب قارچ و انگل جاوتز جداگانه هست

توی کنکور بیوتک پزشکی وزارت بهداشت هم فقط مباحث باکتری شناسی (پایه و سیستماتیک) میاد ؛ قارچ و ویروس و انگل نمیاد !

توی بیوتک میکروبی وزارت علوم ، علاوه بر باکتری ، مباحث ویروس و قارچ و ایمنی هم باید خونده شه

موفق باشین

...

A2biotech

New member
...

سلام دوست گرامی

کتاب شما کامله ! یعنی جاوتز میکروب شناسی ، مباحث باکتری شناسی و ویروس شناسی رو داره

و کتاب قارچ و انگل جاوتز جداگانه هست

توی کنکور بیوتک پزشکی وزارت بهداشت هم فقط مباحث باکتری شناسی (پایه و سیستماتیک) میاد ؛ قارچ و ویروس و انگل نمیاد !

توی بیوتک میکروبی وزارت علوم ، علاوه بر باکتری ، مباحث ویروس و قارچ و ایمنی هم باید خونده شه

موفق باشین

...

سلام مجدد...
بسیار ممنونم بابت پاسخ...آخه به غیر از اون ترجمه ای که من دارم هر چی میکروبیولوژی جاوتز توی کتابخونه ی دانشگاه دیدم این دو بخش رو هم داشت...گفتم شاید با توجه به این که یکی از منابع وزارت بهداشت برا بیوتک جاوتز هستش این دو بخشم بیاد...یعنی در واقع نگرانم کتاب کامل شامل اون دو بخش هم باشه...

hanas68

New member
دوستانی ک اطلاعات دارن جواب سوال مارو بدن پلیززززززززز

biotechnologist

New member
سلام مجدد...
بسیار ممنونم بابت پاسخ...آخه به غیر از اون ترجمه ای که من دارم هر چی میکروبیولوژی جاوتز توی کتابخونه ی دانشگاه دیدم این دو بخش رو هم داشت...گفتم شاید با توجه به این که یکی از منابع وزارت بهداشت برا بیوتک جاوتز هستش این دو بخشم بیاد...یعنی در واقع نگرانم کتاب کامل شامل اون دو بخش هم باشه...

نه دیگه، نگران نباش. باکتری شناسی یعنی باکتری شناسی، ویروس و انگل نمیاد

بالا