چرا حجاب رو دوست دارید؟

چطور بود ؟

• مجموع رای دهندگان
    0

pashmak

New member
سلام دوستان متاسفانه بعضی از کاربرها در مورد خانم های با حجاب چیزایی نوشتند که خیلی ناراحت کننده است و برداشت من از نظرشون توهین به خانم ها در درجه اول وبعد به حجابشون اومد . از تون میخام نظرتون در مورد اینکه چرا حجاب رو دوست دارید اینجا بگید هم خانمها وهم اقایون ممنون

AWWA

New member
توی تاپیکایی که غزل جان ویکی دیگه از دوستان درمورد حجاب باز کرده بودن، خوشبختانه اکثر افراد موافق حجاب بودن. وفقط یه تعداد کمی از بچه ها مخالف بودن که خب نظر اونام برای بقیه محترمه.
اونایی که حجاب واقعی رو تجربه کردن آرامش حاصل از اونرو هم حس کردن.

HSE management

New member
حجاب و در کنار اون آراستگی ( نه غرق در آرایش بودن ) هیچوقت مانع پیشرفت خانم یا آقا نیست
اما افسار گسیختگی و این مدل هایی که واقعا جای تفکر دارند و جهت جلب توجه با کفش پاشنه 20 سانتی از پله برقی مترو تردد دارند و سوار وسایط نقلیه عمومی میشن یا پیراهنشون تنها با آخرین دکمه به بدنشون وصل شده....اینا نه تمدن هست و نه فرهنگ و نه آزادی......اینا عین اسارته ولی دارن تظاهر میکنن که آزادن.....همین خانم و آقا اگه جرات کردن بدون آرایش و پوشش انچنانی حتی تو آینه به خودشون نگاه کنن!!!!

Mohammad gh

New member
خیلی بهتره که جای تاپیک های بی محتوا و تهاجمی که هدفش توهین و حمله به نظر مخالف هست بیایم و از نظر و اندیشه ی خودمون تکریم کنیم.در واقع به جای تاپیک های بی محتوا در مورد نکوهش بدحجابی افرادی که معتقد به حجاب هستن در مورد اینکه چرا حجاب خوب هست و چرا درسته بحث کنن به قول مادر ترزا بیایم به جای تظاهرات ضد جنگ برای صلح راه پیمایی کنیم.

با اینکه خودم با حجاب اجباری مخالفم اما نفس این تاپیک در مورد اینکه چرا حجاب رو دوست دارید رو یک حرکت درست میدونم و امیدوارم که پای تهجر درین بحث باز نشه و عده ای سعی نکنن که با نظرات رادیکال و تند بحث رو به بیراهه بکشونن.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: پیچک

pashmak

New member
خیلی بهتره که جای تاپیک های بی محتوا و تهاجمی که هدفش توهین و حمله به نظر مخالف هست بیایم و از نظر و اندیشه ی خودمون تکریم کنیم.در واقع به جای تاپیک های بی محتوا در مورد نکوهش بدحجابی افرادی که معتقد به حجاب هستن در مورد اینکه چرا حجاب خوب هست و چرا درسته بحث کنن به قول مادر ترزا بیایم به جای تظاهرات ضد جنگ برای صلح راه پیمایی کنیم.

با اینکه خودم با حجاب اجباری مخالفم اما نفس این تاپیک در مورد اینکه چرا حجاب رو دوست دارید رو یک حرکت درست میدونم و امیدوارم که پای تهجر درین بحث باز نشه و عده ای سعی نکنن که با نظرات رادیکال و تند بحث رو به بیراهه بکشونن.
بله هدف منم همینه دوستان اصلن بحث در مورد درست یا غلط بودن نیست فقط میخام دلیل انتخاب حجاب بگید بهرحال هرکاری که از روی اجبار و بی فکر . علاقه باشه پایدار نمیمونه

آخرین ویرایش:

AWWA

New member
عواملی که باعث میشه من حجابو دوست داشته باشم اینا هستن: آرامش،امنیت،وقار و زیبایی، ابهت و شخصیت

pashmak

New member
دقیقن آوا خانم نظر منو گفت تو هر عبادت واطاعت آرامش هست بنظرمن اینم یک عبادته واگر کسی بخاد آراسته وزیبا باشه میتونه باحجابم باشه مثل نمونه هایی که تو کشورهای اسلامی وغربی دیدیم . این که شما با حجاب میتونید به راحتی در همه جا تردد کنید و این علامت که شما پایبند به اعتقاداتتون هستید البته مطمنن خیلی از کسانی هم که حجاب خوبی ندارند بااعتقادند اما بهرحال دین هم ظاهری داره
حتمن شماهم این حدیث روشنیدید که هرکس از نظرظاهرشبیه گروهی بشه در زمره انها میشه

آخرین ویرایش:

pashmak

New member
واینکه دوستان به خدا اعتماد کنید اون مهربانترین مهربان هست هیچوقت به چیزی که برای ما سود نداره امر نمیکنه

Rahai

New member
من در ابتدا حجاب را بخاطر امنیتش انتخاب کردم اما واقعا بعضی وقتا برام محدودیت میاره!
الان ازش راضی هستم و رهاش نمیکنم با اینکه تمام دوستام از لحاظ پوشش با من متفاوتن ولی ما با هم مشکلی نداریم.... فقط گاهی اوقات حس میکنم بخاطر نوع پوششم بعضیا فکر میکنن من اصلا نباید شاد باشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!

pashmak

New member
اره این طرز فکر منو خیلی ازار میده فکر میکنن ادمهای باسطح پایین و افسرده با حجابن نگران نباش رهایی اگه کسی شناخت کافی داشته باشه متوجه میشه اینطور نیست

arshad246

New member
سلام دوستان متاسفانه بعضی از کاربرها در مورد خانم های با حجاب چیزایی نوشتند که خیلی ناراحت کننده است و برداشت من از نظرشون توهین به خانم ها در درجه اول وبعد به حجابشون اومد . از تون میخام نظرتون در مورد اینکه چرا حجاب رو دوست دارید اینجا بگید هم خانمها وهم اقایون ممنون
سلام دوست عزیز مرسی بابت ایجاد این تاپیک،من خودم دختر محجبه و با پوشش مناسب،حالا نه بگم حتما چادری،رو همیشه تحسین کردم!!!!
میخوام اینطور بگم که...
بی حجابی دختر و پسر باعث صلب اسایش از افراد زیادی که موافق حجاب و پوشش هستن میشه!این مشکل باعث شده ادم های سودجو همه رو به یک چشم ببینن برای سوء استفاده خودشون!
اگه دیده باشید یه حرف ناخواسته بین دختر خانوما و آفا پسرا مد شده اونم ابنه:همه ی پسرا اینطورن و یا همه دخترا اینطورن!حرف زیاده............
ایشالا موفق باشید

konjkave

New member
حجاب برای من مثل یه مرز نه یک سد مانع پیشرفت.حجاب به من این باور میده که احترام دیگران نسبت به من بخاطر شخصیتم نه ظاهرم.ولی حجاب درونی مهمتر از حجاب بیرونی هنجار های یک جامعه تا زمانی آسیب نمی بینند که حجاب درونی که همون حیا هست باقی بمونه.حجاب ظاهری شاید یکی از مظاهر ایمان باشه اما نمیشه گفت کسانی که این رو رعایت نمیکنن بی ایمان هستن بلکه میشه گفت حجاب رو از مظاهر ایمان نمیدونن.به شخصه بارها در زندگیم با افرادی برخورد کردم که حجاب ظاهری ندارن اما حیا و عفتشون خیلی بیشتر از بعضی از آدم های با حجاب.در ضمن در جامعه ای که حرف از آزادی و دموکراسی زده میشه نباید حجاب رو اجباری کرد البته تا زمانی که این بی حجابی باعث هنجار شکنی نشه.در غیر اینصورت اجبار در هر کاری جز زدگی و احساس نفرت هیچ ثمر دیگری نداره.

pashmak

New member
البته گفتم بحث در این مورد نیست دوست عزیز که حجاب درسته یا غلط واقعن الان اجبار صد در صدی بجز در شرایط اداری وخاص نیست من همین امشب که بیرون بودم اونم تو مشهد که شهر مذهبی ای هست مظاهر ازدی حجاب دیدم تا دلت بخاد

fateme.f

New member
سلام به همه دوستان عزيز
منم با حجاب موافقم بخاطر اينكه واسه شخص ارامشو به ارمغان مياره كه فكر ميكنم بزركترين نعمت زندكيه
و دوست عزيزم كفتن احساس ميكنم وقتي حجاب دارم از نظر ديكران نبايد شاد باشم جرا دوست عزيزم اسان مومن هميشه

لبخند رولباشه و تو روايتهام همينو داريم بس بايد شاد باشي اما كاهي انسانها سبك بودنو شاد بودن ميدونن
كه اون درست نيست جون بوجي و بي حاصله

konjkave

New member
البته گفتم بحث در این مورد نیست دوست عزیز که حجاب درسته یا غلط واقعن الان اجبار صد در صدی بجز در شرایط اداری وخاص نیست من همین امشب که بیرون بودم اونم تو مشهد که شهر مذهبی ای هست مظاهر ازدی حجاب دیدم تا دلت بخاد

پشمک جان منظور منم درست یا غلطیش نیست ولی نباید تک بعدی حرف زد این میشه یه طرفه پیش قاضی رفتن اگه هر دو طرف ماجرا رو نبینیم به هیچ نتیجه ای نمیشه رسید شما تو اولین کامنتت گفتی بعضیها مطالبی رو در مورد خانومای با حجاب نوشتن که ناراحت کننده اس باید ببینیم واقعا دلیل چیه فقط ماهواره و امثالهمش مقصرن یا ما هم که معتقد به حجابیم مقصریم ما اونجور که باید حجاب معرفی نکردیم حجاب باید به عنوان یه فرهنگ تبلیغ بشه که تا الان اصلا کارای خوبی تو این زمینه نشده.دوست عزیز از وقتی که توی تهران گشت ارشاد اومده واقعا بعضیها نسبت به این موضوع حساس شدن و دو دستگی ایجاد شده آخه وقتی پی ساختون مشکل داره نباید رنگش کرد بگیم درست شد

konjkave

New member

پشمک جان منظور منم درست یا غلطیش نیست ولی نباید تک بعدی حرف زد این میشه یه طرفه پیش قاضی رفتن اگه هر دو طرف ماجرا رو نبینیم به هیچ نتیجه ای نمیشه رسید شما تو اولین کامنتت گفتی بعضیها مطالبی رو در مورد خانومای با حجاب نوشتن که ناراحت کننده اس باید ببینیم واقعا دلیل چیه فقط ماهواره و امثالهمش مقصرن یا ما هم که معتقد به حجابیم مقصریم ما اونجور که باید حجاب معرفی نکردیم حجاب باید به عنوان یه فرهنگ تبلیغ بشه که تا الان اصلا کارای خوبی تو این زمینه نشده.دوست عزیز از وقتی که توی تهران گشت ارشاد اومده واقعا بعضیها نسبت به این موضوع حساس شدن و دو دستگی ایجاد شده آخه وقتی پی ساختون مشکل داره نباید رنگش کرد بگیم درست شد

pashmak

New member
درسته اگه تو جامعه ما که اصیل و اسلامیه بی حجابی زیاده ونظر منفی زیاد حتمن ما هم مقصریم از رسانه گروهی تا مسولا تا من

pashmak

New member
البته من میخاستم فقط کسانی که حجاب دوست دارند دلیلشونو بگن ایا واقعن حجاب دوست داشتنیه تا مشخص بشه محدودیته یا محبوبیت اگه محدودیته چرا تو کشورهای غربی داره رشد میکنهواینکه واقعن جامعه غربی اونجورهام که ما فکرمیکنیم افسارگسیخته و بی حجاب نیست

kasraa

New member
تنها چیزی که آزار دهنده هست اون بی حجابی پشت حجابه برای من

بالا