محرم و نامحرم؛ لطفا مرزها را رعایت کنید!!

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

مجید دیجی

مدیر بخش
قل یک ماجرای واقعی
دختری حدود 20 ساله در دانشگاه برای مشاوره به من مراجعه کرده بود و می گفت: "من عاشق شده ام!"
گفتم: عاشق چه کسی؟
گفت: عاشق شوهر خاله ام شده ام! و این صرفا یک عشق ظاهری و قلبی نیست بلکه قضیه ازدواج در میان است! به خانمش که خاله من است گفته می خواهی از زندگی من بیرون برو می خواهی بمان من می خواهم زن بگیرم! فقط به او نگفته که زن دومم دختر خواهر خودت است!”‌
گفتم: “چند سالش است لابد خیلی خوش تیپه !؟”‌
گفت: “ شاید برای دیگران نباشه چون حدود 60 سال دارد ولی برای من هست!”‌
گفتم: “حتما خیلی پولداراست؟”‌
گفت: “نه راننده مردم است !”‌
بعد نگاهی طلبکارانه من گفت:
“حاج آٍٍقا! حالا هم پیش شما نیامده ام به من بگویید اسغفرالله و از این حرفها، بلکه آمده ام که به من بگویید مادرم را چیکار کنم مادری که شنیده شوهر خواهرش می خواهد دوباره زن بگیرد سکته ناقص را زده است اگر بفهمد زن دوم این آقا، دختر خودش است حتما می میرد. می خواهم بدانم جان مادرم ارزش عشق من را دارد یا نه؟!”‌
گفتم: “ قبول داری خیلی عجیب است دختری بیست و یکی دو ساله با مردی حدود 60 ساله ازدواج کند؟”‌
گفت: “ راستش را بخواهید نمی دانم چی شد ولی یک چیزی را خیلی خوب می دانم مسافرت می رفتیم خیلی با شوهر خاله ام راحت بودم مثل پدرم بود والیبال بازی می کردم توپ بر سر و کله من می زد و درد دل های خصوصی، پیامهای قشنگ و عاشقانه، حتی پدر و مادرم می دانند که من با شوهرخاله ام راحتم اما خبر از عشق ما ندارند. بعد از مدت طولانی دختر گلم، دختر گلم، تبدیل به همسر گلم شد!”‌

منبع: سایت خاطرات یک حاج قا (خاطرات حاج آقا داودی نژاد)

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: رها45

مجید دیجی

مدیر بخش
دیگر دختران ما شوهر عمه، شوهر خاله، پسر دایی ها و پسر عمه ها و ... را نامحرم حساب نمی کنند، با همکلاسی هایشان از جنس مخالف روابط صمیمانه ای دارند و می گویند فلانی دوست اجتماعی من است و رابطه خاصی با هم نداریم، در فضای مجازی هر مدل عکسی از خودشان منتشر می کنند و خانواده هایشان هم تأیید شان می کنند.
البته پسران ما هم همین وضع را دارند، با خانم های فامیل روابطشان کاملا گرم و صمیمی است و با هر دختری که تمایل داشته باشند بدون هیچ حجب و حیایی طرح دوستی های نزدیک می ریزند و خانواده ها گویی در خوابی خوش هستند و اهمیت نمی دهند که عاقبت این سهل انگاری ها چقدر می تواند خود و فرزندانشان را به تباهی بکشاند.
متأسفانه شاهدیم که روز به روز فرزندان از والدین خود غریبه تر می شوند و فاصله می گیرند و در عوض با فامیل و دوستان خود رفیق شده و سفره دل می گشایند.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mahii

مجید دیجی

مدیر بخش
وای بر اولاد آخر الزمان از دست پدرانشان! سئوال شد یا رسول الله: آیا از پدران مشرکِ آنان؟ فرمود: خیر ،از دست پدران مومن آنها، چون واجبات دین را به فرزندانشان نمی آموزند و اگر اولاد آنها بخواهند، بیاموزند، آنان را منع می کنند. و تنها به این قانع هستند كه فرزندانشان از مال دنیا چیزی را به دست آورند. من از آنها بیزارم و آنها هم از من بیزارند

حضرت علی علیه السلام در باره سخن گفتن با زن نامحرم فرمود:
«ای بندگان خدا! بدانید که... گفتگو و اختلاط مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد، و دل‌ها را منحرف می سازد، و پیوسته به زنان چشم دوختن؛ نور چشم دل را خاموش می گرداند، و همچنین با گوشه چشم به نامحرم نگاه کردن از حیله و دام های شیطان است.» (بحارال ج 74 ص 291 )

- - - Updated - - -

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم درباره شوخی با زن نامحرم فرمود: «من فاکه امراة لا یملک ها حبس به کل کلمة کلمها فی الدنیا الف عام فی النّار، و المراة اذ طاوعت الرجل فالنزمها او قبل ها او باشرها خراما او فاکهها واصاب منها فاحشة فعلیها من الوزر ما علی الرّجل فان غلبها علی نفسها کان علی الرّجل وزره ووزرها». (عِقاب الاعمال: ص 652 )

هر کس با زنی نامحرم شوخی کند برای هر کلمه که با او گفته است، هزار سال در آتش دوزخ او را زندانی می کنند. و آن زن اگر با رضایت، خود را در اختیار مرد قرار دهد و مرد او را در آغوش گیرد یا ببوسد یا تماسی برقرار سازد یا با وی بخندد و منجر به عمل خلاف شود، این زن هم مثل مرد گناهکار است و عذابش مثل اوست. ولی اگر زن راضی نبوده و مرد به زور مرتکب این عمل زشت شد، گناه هر دو بر گردن مرد خواهد بود.

منبع : http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=262959

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
میدونم حرفام مثل همیشه برای بعضی از افراد خوش نیست... اما بالاخره ما مسلمانیم...
9f777b64a6614959a61ebfadf52e76ea.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: کینز

Nr1

Well-known member
:(50)::65d6a5d6s:

اون دختر خانوم بهتر بوده به یه روانشناس مراجعه کنن تا یه حاج آقا...خب دختری که حتی نمیدونه برای چه مشکلی به کجا مراجعه کنه تو خیلی جهات مشکل خواهد داشت...

یه روانشناس سرتیفیکیت و تاییدیه مشاوره رو داره اما یه حاج آقا خیر

و اینکه به نظرم به جای آوردن چن تا حدیث که فقط خوف و ارعاب ازشون میباره تو یه فضای توام با محبت والدین و بچه ها رو آموزش بدیم هم با تعالیم اسلامی که حسابشونو پس دادن و تست شدن هم آموزه های آکادمیک...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: کینز

مجید دیجی

مدیر بخش
:(50)::65d6a5d6s:

اون دختر خانوم بهتر بوده به یه روانشناس مراجعه کنن تا یه حاج آقا...خب دختری که حتی نمیدونه برای چه مشکلی به کجا مراجعه کنه تو خیلی جهات مشکل خواهد داشت...

یه روانشناس سرتیفیکیت و تاییدیه مشاوره رو داره اما یه حاج آقا خیر

و اینکه به نظرم به جای آوردن چن تا حدیث که فقط خوف و ارعاب ازشون میباره تو یه فضای توام با محبت والدین و بچه ها رو آموزش بدیم هم با تعالیم اسلامی که حسابشونو پس دادن و تست شدن هم آموزه های آکادمیک...

ببینید ... شاید اشتباه کنم... اما زیاد دلم با روانشناسی نوین نیست... من بعضی از کتوب روانشناسی رو خوندم ... اما ...
بگذریم... به نظرم فلسفه و آموزه های دینی همیشه راه گشا هست ... در ضمن حاج آقا ها هم درس روانشناسی می خوانند
..... و احادیث بیشتر بر اساس پیشگیری هست تا درمان هدف هم همین است ( نه رعب و وحشت ) ... اگرچه درمان گر هم هست ...
.
.
با این حال چشم من می نویسم اگر کسی بتونه کمک کنه هم بهتر میشه

.
.
.
سه راهکار برای مدیریت صحیح غريزه و ارتباط با نامحرم :
الف) آموزش و تربیت :
مسأله ارتباط با نامحرم و به تعبیری دیگر «ارتباط با جنس مخالف»، فقط به مسائل جنسی مربوط نمی شود. بلکه علت دیگر آن می تواند خلأهای روحی و عاطفی باشد. وقتی جوان در کانون خانواده از همه ابعاد تربیتی از جانب خانواده برخوردار باشد، هم نیازهای روحی و عاطفی او در کانون خانواده برطرف می گردد و هم نحوه تعامل با اجتماع و به خصوص مسائل مربوط به جنس مخالف را فرا می گیرد و از آفات اجتماعی ناشی از عدم آگاهی در این باره ایمن می ماند. البته نیاز به جنس مخالف هم از لحاظ عاطفی و هم از لحاظ جنسی یک امر طبیعی است و مقصود از کلام این نیست که این نیاز باید سرکوب شود. لکن دقت خانواده و پدر و مادر به امور تربیتی و آموزشی، می تواند این امر را تعدیل کند و فرزندان را از بحران های ناشی از آن بیمه کرده، در آرامش قرار دهد تا به موقع و به صورت صحیح و مشروع، آن را دنبال کنند.
ممکن است بگویید ما با یک معضل مبتلابه سر و کار داریم و در حال حاضر آن طور که باید آموزش و تربیت صحیح صورت نگرفته است. لذا با شرایط فعلی چه باید کرد؟ در چنین شرایطی بحث راه های جبران آموزش و تربیت نادرست مطرح می شود و باید بدانیم چگونه اشتباهات قبلی خود را در این امر باید جبران کنیم و با وجود آثار و آفات رویه سابق، در حال حاضر چگونه برنامه بریزیم.
موضوع جبران تربیت نادرست از دو نگاه مطرح می شود. گاهی پدر و مادر دنبال راه جبران روش های نادرست قبلی خود هستند و گاهی خود فرزند بابت خلأهای ناشی از آن، به فکر چاره می افتد. اگر پد رو مادر دنبال چاره برای جبران نباشند و روش صحیح را در تعمیر و ترمیم وضعیت ایجاد شده به کار نگیرند، قطعاً خود جوان باید برای رهایی از فشار خلأ روحی، این موضوع را دنبال کند و در اینجاست که اگر باز خودش از روش های صحیح آگاهی پیدا نکرده باشد، خود را در معضل دیگری قرار می دهد و با همنشین شدن با رفیق ناباب و یا ارتباط عاطفی با جنس مخالف، گرفتار خطای دوم زندگی خودش خواهد شد!

مجید دیجی

مدیر بخش
ب‌) تقوای کاربردی :
وقتی سخن از تقوا می شود، صرفاً اینچنین نیست که بدون تدبیر و چشم بسته بگوئیم که جوان باید تقوا داشته باشد و بعد توقع داشته باشیم جوان در امر تقوا معجزه کند. بلکه تقوا باید کاربردی باشد؛ به این معنی که شرایط و زمینه های لازم برای آن مهیا گردد. در اینجا به سه زمینه لازم جهت کسب این تقوا، اشاره می نماییم :
- وقتی انسان با غذای لذیذی روبرو گردد، نسبت بدان طمع می کند. این طمع ناشی از میل و خواسته از سرنیاز آدمی است و نباید آن را سرکوب کرد؛ بلکه باید تعدیل کرد و جلوی افراط در آن را گرفت و راهش این است که در غیر موقع مشروع، آنچه عطش انسان نسبت به آن خواسته را بر می انگیزد، بر او عرضه نگردد. لذا در دین اینطور به ما دستور داده نشده که با جنس مخالف ارتباط برقرار کنید و بعد از ایجاد حرص خود را محروم کنید؛ بلکه از یک طرف دستور قرآنی به «حجاب» داده شده و آمده:« يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِنْ جَلابِيبِهِنَّ» و از طرفی نیز در همین قرآن دستور به محافظت چشم داده شده و آمده:« قُُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ» تا جلوی طغیان نفس گرفته شود و انسان از ایجاد زمینه های گناه بیمه گردد. همچنین در روایات نیز از برقراری ارتباط بین دو نامحرم به غیر ضرورت نهی شده است. این در حالی است که در جامعه ما، روابط آزاد شکل می گیرد و وقتی جوان در معرض گناه قرار گرفت، کار بر او سخت می گردد و اینجاست که بر اثر جذبه روحی و جنسی جنس مخالف، گرفتار وابستگی هایی می گردد که روح و روان او را پریشان می سازد و این تنها به این دلیل است که در این زمینه، تقوای کاربردی را طبق دستور قرآن عمل نکرده است. این نوع مراقبت و پیشگیری به عنوان تقوای کاربردی نه تنها در زمینه ارتباط با جنس مخالف، بلکه فرمولی عام است تا انسان را از لبه پرتگاه ها دور گرداند. همانطور که به حضرت آدم و حوا اینگونه دستور داده نشده که از میوه درخت تناول نکنید؛ بلکه دستور این بوده که:« وَلا تَقْرَبَا هَذِهِ الشَّجَرَةَ». یعنی: حتی نزدیک به آن درخت هم نشوید!
- یکی از چیزهایی که در صورت عدم آموزش و تربیت صحیح راه خود را پیدا نمی کند و در بیراهه مشکل می آفریند، غرور دوران جوانی است. بسیاری از جوان هایی که از ابتدا کار آموزشی و تربیتی صحیح بر روی آنها اعمال نشده، از میان راه، دیگر در برابر آموزش و تربیت صحیح تمکین نمی کنند و این امر را نوعی تحمیل و تحقیر برای خود دانسته، کرنش در برابر حقائق را کسر شأن خود می پندارند و یا در مواقعی که مرتکب گناه و خطا می شوند، با برخوردها و رفتارهایی که از خود نشان می دهند، به آن دامن می زنند و این بر اثر غرور است.
اما توجه جوانان به یک نکته می تواند آفات ناشی از این امر را برطرف سازد و بلکه آنها را در مسیری موجه و پسندیده قرار دهد و آن اینکه : غرور خود را به نحو دیگری به کار گیرند. یعنی مثلاً اگر جوانی بر اثر غرور در برابر نهی از منکر تمکین نمی کند، همین غرور را به جای آنکه در برابر حق به کار گیرد، در برابر باطل خرج کند. دختری که غرور دارد، با حجابش غرور خود را در برابر پسر نامحرم به کار گیرد و یا پسری که می بیند یک دختر در برابر او به خود نمایی و دلربایی شیطانی می پردازد، با کمک گرفتن از غرورش از او چشم پوشی کند و در یک کلام، این غرور در برابر تحریک و فریب شیطانی قرار گیرد تا آنها از عواقب ارتباط نادرست، در امان بمانند!
- اگر انسان شأن خود را در زندگیش دریابد و از سپری کردن بیهوده عمر فارغ شده، متناسب با شأن خلیفة اللهی خود هدفی را در زندگی برای خود برگزیند، دیگر حاضر نمی شود شأن بالای انسانی خود را با لذت های پوچ ناشی از هوسرانی پایمال سازد. لذا در صدد جستجوی لذتهای حقیقی بوده؛ انگیزه و اراده خویش را در راستای شأن والای خودش قرار می دهد. اراده قوی و انگیزه، خود دو امر بسیار مهم و قابل توجه هستند که با کمک گرفتن شایان از معنویات حاصل می گردند. این در حالی است که گرایشهای معنوی بسیاری از خلأهای عاطفی را پر و خسارتهای ناشی از عدم عواطف را جبران خواهد کرد که البته با توجه به مشکل دین گریزی برخی افراد در فضاهای مسموم جامعه، ایجاد گرایش معنوی نیز خود، نیاز به آموزش و تربیتی عمیق دارد که باید در فضای خانواده بدان توجه کرد.

مجید دیجی

مدیر بخش
) ازدواج :
بعد از اینکه مطالب فوق همه مورد عنایت قرار گرفت و عملی شد و جوان تا قبل از سن ازدواج از ارتباط مسموم با نامحرم بیمه شد، بحث ازدواج مطرح می گردد تا جوان بتواند قبل از اینکه سنش بالا رود و شور و اشتیاق به ازدواج را از دست بدهد، اقدام به این امر نماید تا هم بعد از آن، از روابط نامشروع در امان بماند و هم اینکه در شرایطی که جنس مخالف برای او تازگی دارد، بیشترین و بهترین بهره ها را از همه جهت به خصوص از لحاظ عاطفی داشته باشد که البته تحقق چنین چیزی، لازمه اش عدم توجه به موانع کاذب پیش روی ازدواج است از جمله :

- پرهیز از سنن سیئه، یکی دیگر از عوامل موفقیت در امر ازدواج است. برخی از مردم گاهی به قدری دنبال رسم و رسوم دست و پا گیر ازدواج می روند که گویا از وحی منزل بالاتر است و همین نگاه تعصبی به عرفیات غلط، خود معضلی برای جوانان ما جهت ازدواج به موقع و پاکی از گناه است. در حالیکه در زمان رسول خدا صلی الله علیه و آله، جوانی که میل به ازدواج داشت به مسجد می رفت و بعد از دقائقی، متأهل از مسجد بیرون می آمد. إن شاء الله ما هم بتوانیم با الگو گیری از حضرت رسول اکرم (ص)، چنین شرایطی را برای جوانان خود مهیا نماییم.
نویسنده : سعید حمیدی زاده

varia

Well-known member
ای بابا! این داستان که جعلی بودنش از سروصورتش میریزه!

چرا مخاطبهامونو باید افرادی کوته فکر باید در نظر بگیریم؟! گویا واقعا حساب ملت ما از جهان جداست ولی عامل جداییش دلیل خدایی نیست خودمونیم!

مجید دیجی

مدیر بخش
ای بابا! این داستان که جعلی بودنش از سروصورتش میریزه!

چرا مخاطبهامونو باید افرادی کوته فکر باید در نظر بگیریم؟! گویا واقعا حساب ملت ما از جهان جداست ولی عامل جداییش دلیل خدایی نیست خودمونیم!

من نمی دونم چرا بعضی فک می کنن جهان مدینه فاضله هست ؟ یعنی توی همون جایی که شما اسم بردید هیچ مشکلی نیست ؟
لطفا با تحقیق بحث کنید....

آخرین ویرایش:

مجید دیجی

مدیر بخش
فقط یه مطلب میزارم چون هنوز در ماه محرم هستیم میگم ...
کرامت انسانى زن، در سایه عفاف او تامین می‌شود. حجاب نیز یکى از احکام دینى است که براى حفظ و پاکدامنى زن و نیز حفظ جامعه از آلودگی‌هاى اخلاقی تشریع شده است. نهضت عاشورا براى احیاى ارزش‌هاى دینی بود. در سایه آن حجاب و عفاف زن مسلمان نیز جایگاه خود را یافت و امام حسین علیه‌السلام و زینب کبرى و دودمان رسالت، چه با سخنانشان، چه با نحوه عمل خویش، یادآور این گوهر ناب گشتند. براى زنان، زینب کبرى و خاندان امام حسین علیه‌السلام الگوى حجاب و عفاف است. اینان در عین مشارکت در حماسه عظیم و اداى رسالت حساس و خطیر اجتماعی، متانت و عفاف را هم مراعات کردند و اسوه همگان شدند.

حسین بن على علیهماالسلام به خواهران خویش و به دخترش، فاطمه، توصیه فرمود که اگر من کشته شوم، گریبان چاک نزنید، صورت مخراشید و سخنان ناروا و نکوهیده مگویید. (1) اینگونه حالات، در شان خاندان قهرمان آن حضرت نبود، به خصوص که چشم دشمن ناظر صحنه‌ها و رفتار آنان بود.
در آخرین لحظات، وقتى آن حضرت صداى گریه بلند دخترانش را شنید برادرش عباس و پسرش على اکبر را فرستاد که آنان را به صبورى و مراعات آرامش دعوت کنند. (2)

رفتار توام با عفاف و رعایت حجاب همسران و دختران شهداى کربلا و حضرت زینب، نمونه عملى متانت بانوى اسلام بود. امام سجاد علیه‌السلام نیز تا می‌توانست، مراقب حفظ شوون آن بانوان بود. در کوفه به ابن زیاد گفت: مرد مسلمان و پاکدامنى را همراه این زنان بفرست، اگر اهل تقوایی! (3)
یا زینب
به نقل شیخ مفید: پس از کشته شدن امام حسین علیه‌السلام وقتى گذر عمر سعد نزد زنان و دختران امام شهدا افتاد، زنان بر سر او فریاد زدند و گریستند و از او خواستند که آنچه را از آنان غارت شده به آنان باز گردانند، تا به وسیله آنان خود را بپوشانند. (4)
به نقل سید بن طاووس، شب عاشورا امام حسین علیه‌السلام در گفت ‌و گو با خانواده‌اش آنان را به حجاب و عفاف و خویشتن‌دارى توصیه کرد. (5) روز عاشورا وقتى زینب کبری، بی‌طاقت شد و به صورت خود زد، امام به او فرمود: آرام باش، زبان شماتت این گروه را نسبت به ما دراز مکن. (6)
در حادثه حمله دشمن به خیمه‌ها و غارت آنچه آنجا بود، زنى از بنى بکر بن وائل از بانوان حرم دفاع کرد و خطاب کرد که: اى آل بکر بن وائل! آیا دختران پیامبر را غارت می‌کنند و جامه‌هایشان را می‌برند و شما می‌نگرید؟ (7)
دختران و خواهران امام، مواظب بودند تا حریم عفاف و حجاب اهل‌بیت پیامبر تا آنجا که می‌شود، حفظ و رعایت شوم. ام کلثوم به مامور بردن اسیران گفت:
وقتى ما را وارد شهر دمشق می‌کنید از دری وارد کنید که تماشاچى کمترى داشته باشد. و از آنان درخواست کرد که سرهاى شهدا را از میان کجاوه‌هاى اهل‌بیت فاصله بدهند تا نگاه مردم به آنها باشد و حرم رسول‌ الله را تماشا نکنند و گفت: از بس که مردم ما را در این حال تماشا کردند، خوار شدیم.! (8)
از اعتراض‌هاى شدید حضرت زینب علیهاالسلام به یزید، این بود که: اى یزید! آیا از عدالت است که کنیزان خود را در حرمسرا پوشیده نگاه داشته‌اى و دختران پیامبر را به صورت اسیر شهر به شهر می‌گردانی، حجاب آنها را هتک کرده، چهره‌هایشان را در معرض دید همگان قرار داده‌اى که دور و نزدیک به صورت آنان نگاه می‌کنند؟! (9)
هدف از نقل این نمونه‌ها نشان دادن این نکته است که هم خاندان امام حسین علیه‌السلام، نسبت به حجاب و عفاف خویش مواظبت داشتند، و هم از رفتار دشمن در این که حریم حرمت عترت پیامبر را نگاه داشته و آنان را در معرض تماشاى مردم قرار داده بودند، به شدت انتقاد می‌کردند.
با آن که زیردست دشمن بودند و داغدار و مصیبت‌زده از منزلی به منزلى و از شهرى به شهرى و از دربارى به درباری آنان را می‌بردند، با نهایت دقت، نسبت به حفظ‌ شان و مرتبه یک زن پاکدامن و متعهد مراقبت داشتند و در همان حال نیز سخنرانی‌های افشارگرانه و انجام رسالت و تبیین و دفاع از اهداف شهدا باز نمی‌ماندند. حرکت اجتماعى سیاسی، در عین مراعات حجاب و عفاف. و این درسى براى بانوان در همه دوران‌ها و همه شرایط است.

منابع:

1- موسوعة کلمات الامام الحسین، ص 406.
2- وقعة الطف، ص 206.
3- تاریخ طبری، ج 4، ص 350.
4- ارشاد، شیخ مفید، ج 2، ص 113.
5- الملهوف على قتلى الطفوف، ص 142.
6- الملهوف على قتلى الطفوف، ص 151.
7- همان، ص 181.
8- همان، ص 142.
9- همان، ص 218.
منبع:پیام‌های عاشورا، جواد محدثی

varia

Well-known member
من نمی دونم چرا بعضی فک می کنن جهان مدینه فاضله هست ؟ یعنی توی همون جایی که شما اسم بردید هیچ مشکلی نیست ؟
لطفا با تحقیق بحث کنید....

برادر من شما که با تحقیق سخن میگویید آخه کمی هم ذهن خودتونو درگیر تحقیق کنید و فقط به منابعی که توسط یه عده که خط مش و عقایدشون واضح و معلومه اکتفا نکنید.
در مورد اون داستان اولتون عاشق شدن یک دختر متولد تقریبا70 به مرد متولد31 جدای از اینکه امری غیرقابل باور هست ریشه در احساسات زودگذر داره و نمیتونه ملاک قرار بگیره و ربطی به ارتباط محرم نامحرمی نداره.
منم نگفتم جهان مدینه فاضله هست پس لطفا از طرف من فکر نکنید و زود هم قضاوت نکنید.

مجید دیجی

مدیر بخش
برادر من شما که با تحقیق سخن میگویید آخه کمی هم ذهن خودتونو درگیر تحقیق کنید و فقط به منابعی که توسط یه عده که خط مش و عقایدشون واضح و معلومه اکتفا نکنید.
در مورد اون داستان اولتون عاشق شدن یک دختر متولد تقریبا70 به مرد متولد31 جدای از اینکه امری غیرقابل باور هست ریشه در احساسات زودگذر داره و نمیتونه ملاک قرار بگیره و ربطی به ارتباط محرم نامحرمی نداره.
منم نگفتم جهان مدینه فاضله هست پس لطفا از طرف من فکر نکنید و زود هم قضاوت نکنید.

لطفا یکبار دیگه متن رو بخونید...
==== گفت: “ راستش را بخواهید نمی دانم چی شد ولی یک چیزی را خیلی خوب می دانم مسافرت می رفتیم خیلی با شوهر خاله ام راحت بودم مثل پدرم بود والیبال بازی می کردم توپ بر سر و کله من می زد و درد دل های خصوصی، پیامهای قشنگ و عاشقانه، حتی پدر و مادرم می دانند که من با شوهرخاله ام راحتم اما خبر از عشق ما ندارند. بعد از مدت طولانی دختر گلم، دختر گلم، تبدیل به همسر گلم شد!”‌ ====
گاهی شکستن حد و مرزها باعث بوجود آمدن چنین احساساتی میشه... حد و مرزهایی که در قرآن به شکل صریح آمده

آیِه 31 سوره نور منبع " پرسش و پاسخ : غیر محارم در قرآن کریم "
وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلی‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَکَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلی‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفینَ مِنْ زینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَی اللَّهِ جَمیعاً أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ

و به زنان مؤمن بگو که چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینت های خود را جز آن مقدار که پیداست آشکار نکنند و مقنعه‏ های خود را تا گریبان فروگذارند و زینت های خود را آشکار نکنند، جز برای شوهر خود یا پدر خود یا پدر شوهر خود یا پسر خود یا پسر شوهر خود یا برادر خود یا پسر برادر خود، یا پسر خواهر خود یا زنان همکیش خود، یا بندگان خود، یا مردان خدمتگزار خود که رغبت به آن ندارند، یا کودکانی که از شرمگاه زنان بی‏خبرند. و نیز چنان پای بر زمین نزنند تا آن زینت که پنهان کرده‏اند دانسته شود. ای مؤمنان، همگان به درگاه خدا توبه کنید، باشد که رستگار گردید.

من منبعی دقیق تر و بهتری از قرآن سراغ ندارم...

saharandishe

New member
عاشق شدن یک دختر متولد تقریبا70 به مرد متولد31 جدای از اینکه امری غیرقابل باور هست ریشه در احساسات زودگذر داره و نمیتونه ملاک قرار بگیره و ربطی به ارتباط محرم نامحرمی نداره.
.

گرچه شرایط بسیاری تاثیرگذارهستندولی اگرفقط بخواییم یک جنبه رومدنظرقراربدیم:
به نظرتون اگرارتباط محرم نامحرمی رعایت میشد،اون مردجرات داشت کوچکترین ابرازمحبتی به اون دخترکنه!!!!حتی اگردرذهن خودش به این مسئله فکرمیکردجرات بیان نداشت!!!
من بارعایت حریم محرم ونامحرمی وتاثیرمنفی که عدم رعایتش درجامعه میزاره به شدت موافقم...
اگرمامسلمان نیستیم که هیچ،راهمون جداست
ولی اگرمسلمانیم وقتی خدامیگه این عمل روانجام ندین بایدبگیم چشم نه اینکه بحث کنیم وبرای خدادلایل توجیه کننده بیاریم...
البته سوءبرداشت نشه منظورمن این نیست که دنبال چرایی قضیه نریم،یااصلافکرنکنیم وفقط بگیم چشم
مابه عنوان یک مسلمان به همه ی فرایض دینی میگیم چشم
گرچه دلیل دینی انجام اون عمل روندونیم،میریم دنبال فهمیدن نه تعطیل کردن انجام اون عمل...
ببخشیدتوضیحاتم رودرذیل نقل قول نظرشماگذاشتم
چون جمله ی مرتبط باموضوع مدنظربنده توپستتون وجوداشت نقل قول کردم
خدایی نکرده قصدجسارت نداشتم
موفق باشید
یاعلی

مجید دیجی

مدیر بخش
دیگه قضاوت درباره این داستان... و داستان هایی که هر روز در صفحه حوادث روزنامه ها نقش می بندد بر عهده خوانندگان عزیز...
چگونه میشود حوادث نفسانی رو با قرار دادن حریم ها پیشگیری کرد ؟؟؟
با رعایت حجب و حیا چقدر میشه جلوی غول سرکش نفس را گرفت... ؟ چطور می توان با رعایت حجاب و حریم بین محرم و نامحرم چشمان مریض را در غلاف نگهداشت ؟
دست دادن نامحرم ، اس ام اس دادن نامحرم ، خنده و شوخی با نامحرم ، مهمانی گروهی بین نامحرمان و.... این ها هیچکدام دلیل بر تمدن و پیشرفته بودن ، روشن فکری نیست .... بلکه ابزارهای شیطان است برای لکه دار کردن دل های پاک عده ای و بیدار کردن غول نفس عده ای دیگر...
===

saharandishe

New member
میدونم حرفام مثل همیشه برای بعضی از افراد خوش نیست... اما بالاخره ما مسلمانیم...

انشاالله خداوندهمه ی ماروبه راه راست هدایت کنه وهمگی عاقبت به خیربشیم
راستی چرامدشده هرکی خلاف آنچه که خداگفته عمل کنه باکلاس تره
مثلاچادری هاخیلی بی کلاسن،البته نه اونهایی که اظهاربه چادری بودن می کنن که کاملاهم مشخص میشن قلباچادروباوردارن یا الکی
یااگه
بانامحرم ارتباط صمیمی برقرارنکنی برچسب میخوری:روابط اجتماعیش پایینه!!!
ولی من به این بی کلاسی که موجب رضایت خداوندمیشه افتخارمی کنم...خدایاچشم ماروبه حقایق بازکن وگوشهامونوبه شنیدن حرف حق شنواکن تاتقلیدکورکورانه موجبات بدبختی ماروفراهم نکنه
خدایاخیلی ازجونهای کشورم،دوستای خودم..دل پاک ومهربونی دارندقلبادوست دارندوحرفهایی که می گی روقبول دارند!ولی فقط چون مده بعضی حرفاتومسخره می کنن وبهش عمل نمی کنن
آخه میدونی مثلا همین فیس بوک اگه پیج توش نداشته باشی اصن آبروت میره،میدونم پخش کردن عکسهای بی حجابم گناه داره ولی خب آبروم بین دوستام میره توکه دوست نداری آبروی مومن بریزه!حتی گفتی حفظ آبروی مومن ازکعبه واجب تره!!!
منم واسه حفظ آبرواینکاروانجام میدم!!!
..خدایاهم منووهم دوستاموهدایت کن...

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 'Reza'

vahid28

New member
توی فیسبوک که میرم خداناباور و مرتد بیداد میکنه و بخودم میگم واویلا به آینده ایران اما وقتی میام انجمن آروم مشم چون تاحالا خداناباور ندیدم و امضای خیلیا خداست و همه ماشالا باایمانند
خدا حفظمون کنه:)

مجید دیجی

مدیر بخش

انشاالله خداوندهمه ی ماروبه راه راست هدایت کنه وهمگی عاقبت به خیربشیم
راستی چرامدشده هرکی خلاف آنچه که خداگفته عمل کنه باکلاس تره
مثلاچادری هاخیلی بی کلاسن،البته نه اونهایی که اظهاربه چادری بودن می کنن که کاملاهم مشخص میشن قلباچادروباوردارن یا الکی
یااگه
بانامحرم ارتباط صمیمی برقرارنکنی برچسب میخوری:روابط اجتماعیش پایینه!!!
ولی من به این بی کلاسی که موجب رضایت خداوندمیشه افتخارمی کنم...خدایاچشم ماروبه حقایق بازکن وگوشهامونوبه شنیدن حرف حق شنواکن تاتقلیدکورکورانه موجبات بدبختی ماروفراهم نکنه
خدایاخیلی ازجونهای کشورم،دوستای خودم..دل پاک ومهربونی دارندقلبادوست دارندوحرفهایی که می گی روقبول دارند!ولی فقط چون مده بعضی حرفاتومسخره می کنن وبهش عمل نمی کنن
آخه میدونی مثلا همین فیس بوک اگه پیج توش نداشته باشی اصن آبروت میره،میدونم پخش کردن عکسهای بی حجابم گناه داره ولی خب آبروم بین دوستام میره توکه دوست نداری آبروی مومن بریزه!حتی گفتی حفظ آبروی مومن ازکعبه واجب تره!!!
منم واسه حفظ آبرواینکاروانجام میدم!!!
..خدایاهم منووهم دوستاموهدایت کن...

ممنون
در مورد بخش اول صحبتاتون باید بگم ... در کتاب شیطان در کمین گاه اومده " شیطان چیزهای زشت رو زیبا و چیزهای زیبا رو زشت جلوه میده " این جای تعجب نداره ... میگن در دوره آخرالزمان نگهداشتن دین مثل نگهداشتن آتش در کف دست هست ...
============
... فیس بوک ، وی چت ، وایبر ، لاین و... یکی از راههای کوتاه شدن روابط در بین تمام مردم دنیاست ... اما نوع استفاده ازش مهم هست ... وقتی آدم تک و تنها دور از چشم دیگران نشسته و داره با گوشیش یا موبایلش کار میکنه ، شاید بهترین موقع برای وارد عمل شدن شیطان باشه... شیطانی که قسم خورده همه مردم رو گمراه کنه ... شیطان آرام آرام وارد ذهن میشه و با فریب های کوچک شرو میکنه... مثلا میگه برو پروفایل اون دختره رو ببین ... شماره بده ... برو همه نوشته های قدیم و جدیدش رو لایکن ... و... اگر کسی به حرف اول شیطان گوش بده ، به حرف دومش گوش میده به حرف سومش گوش میده و تا آخر همین جور جلو میره ....
==========
انسان کنجکاو هست ... و این کنجکاوی میتونه دلیل نابودیش باشه . حالا این کنجکاوی میتونه با یه برنامه جدید کامپیوتری باشه یا یک گوشی یا تبلت پیشرفته ...
راه مقابله چیه ؟ اخــــــــــــــــــــــــــــلاق هست . به هر چیزی که میدونیم عمل کنیم و هر چیزی که نمی دونیم یا مشکوکیم سوال کنیم ... و براساس اخلاقیات جلو بریم... همین...

saharandishe

New member
پیشنهادمی کنم برای ماهایی که مسلمانیم ودرجامعه ی منتظرزندگی میکنیم وانتظارمولامون رومیکشیم حتماسخنرانی حاج آقاپناهیان روگوش بدیم:
مومن بایدزیرک باشه نسبت به اوضاع جهان وحامعه آگاه باشه زمان شناس باشه ودرزمان مناسب عکس العمل مناسب رونشون بده
سخنرانیهاشون فوق العادست باموضوع:آخرین مراحل انتظار
به تزتیب جلسات روگوش بدین چراکه جلسات آخربه نکته های مهمی اشاره میشه حیفه که ازدست بدید...

بیان معنوی - ناشر آثار استاد پناهیان :: صوت | آخرین مراحل انتظار

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا